Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Castrol Power 1 - pančovaný olej?

#41 18.12.2013 09:11:00

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


MikiberG:
tvým argumentům taky rozumím. Prostě nějaké oleje máš dlouhodobě vyzkoušené, tak se nechá něco doporučit.
Jinak věřím, že na světě existuje hafo výrobců kvalitních olejů, akorát k tomu není taková masáž jako dělají některé značky, tak si je prostě lidi nekupujou ve větší míře. Dneska se kupuje co vidíš v televizi... ne 

 offline 

 

#42 18.12.2013 09:13:44

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Suhlasím s tebou, taky kupuju ten nejlevnější jakej zrovna v tu chvíli na netu je, ale co se týče týhle věty

badyšot napsal(a):

Jinak si myslím, že i v případě falšování olejů není cílem těch co falšují aby někdo zadřel. Je to určitě dobrý business, tak určitě mají zájem na tom, aby to mazalo a prodali zase cool 

.

není to úplně pravda, klidně by se mohlo jednat o konkurenční boj s cílem poškodit značku, to už tady přece bylo.

 offline 

 

#43 18.12.2013 09:18:48

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


jak rika  miky bud si nechat poradit od nekoho kdo ty motory dela a vi co a jak,nebo z vlastni zkusenosti.ja si treba uz nekoupim ani motorex do me prevodovky na 2T ne nemam z nej dobry pocit-je hlucnejsi a spojka vydava divne zvuky a kdyz moc spojkuju tak ten olej citim,to treba s olejem Bellray je to uplne v pohode tak se k nemu vratim


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#44 18.12.2013 09:36:38

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


badyšot: ...tak nějak...
... ale nejde mi o to co já - každý má přece nějakýho servisáka a ten mu tak nějak řekne co do čeho funguje atd... tak proč hledat hloupé rady od hloupých na netu... nikdo z těch servisáků sem prakticky nepřispívá tak co se tu člověk asi tak dozví?? jedna paní povídala, pavlačový drby ... to je vše.
Já už svoje moudra dávno veřejně neprezentuju, a když tak jen povrchně - vždycky se najde někdo s nějakou fatalitou která je postavená na nesmyslu a najdou se lidi co tomu věří.   Občas se teda smeknu a napíšu  wink  - rozkoupnou mě lidi co nepoužívaj svůj mozek ale radši cizí jako svůj.

 offline 

 

#45 18.12.2013 10:17:47

artaban
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: YAMAHA YZ 450F, JAWA 250 kyvačka
Věk: 36
Tel: Mám černej
Web
0 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Vaše starosti a ročildovy prachy a11  já tam pro jistotu neleju žádnej ano 


Je to sice dál, ale zato horší cesta

 offline 

 

#46 18.12.2013 10:25:45

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


MikiberG:
A nic neprozradí a neporadí usch 
Děláš servis ano  a máš mnohaleté zkušenosti, od tebe by to nebylo jedna paní povídala smile 
Aspoň tedy, co liješ do bergů. Sám zvažuju, zda nepřejdu k něčemu jinému v Betě. Zatím jsem tam vždy dával, co Palič doporučuje- Bel Ray, ale stále zvyšuje cenu, nyní vylezli s cenou na 390 Kč ne 
Jinak se řídím tím, co píšeš. Dal jsem na radu servismena KTM a beru od něj olej. Je to olej ze sudu za slušnou cenu, jezdil jsem ho ve všech dřívějších strojích. Je to sice jen Motul 5100, ale za těch 5 let nikdy problém žádný nebyl.
Když neporadíš ty, tak asi skončím taky u něj smile 

 offline 

 

#47 18.12.2013 10:37:38

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


viteka 32:
A nic neprozradí a neporadí usch Aspoň tedy, co liješ do bergů.

Na to stačí trochu číst...a hledat  http://www.skservis-eshop.cz

Miki, doufám, že to není tajné a3 

Editoval tank (18.12.2013 15:13:30)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#48 18.12.2013 10:42:10

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


My jsme ten Power 1 racing 10w 50 dávali do čtyřkolky, která měla stejný motor jako WR 450, a nezadřela se, ale ten motor pak šel během chvilky do kopru.. Předtím jsme lili Motorex a nikdy nebyl problém, motor šlapal jako hodinky. Po generálce jsem tam zase koupil motorex, ikdyž jedna výměna oleje vyšla na tisíc korun big_smile ale motor potom běžel jak hodinky
Do dvácy jsem zase lil Power 1 Racing 2T a taky to nebylo nic moc, oproti třeba Stihlu do motorových pil to bylo řídké jak voda big_smile tak jsem se na ty castroly vykašlal. Na netu někde byl i článek o tom jak je padělaj, a bylo tam i ukázané jak poznat originál od padělaného.


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#49 18.12.2013 11:19:44

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


viteka 32 napsal(a):

MikiberG:
A nic neprozradí a neporadí usch 
Děláš servis ano  a máš mnohaleté zkušenosti, od tebe by to nebylo jedna paní povídala smile 
Aspoň tedy, co liješ do bergů. Sám zvažuju, zda nepřejdu k něčemu jinému v Betě. Zatím jsem tam vždy dával, co Palič doporučuje- Bel Ray, ale stále zvyšuje cenu, nyní vylezli s cenou na 390 Kč ne 
Jinak se řídím tím, co píšeš. Dal jsem na radu servismena KTM a beru od něj olej. Je to olej ze sudu za slušnou cenu, jezdil jsem ho ve všech dřívějších strojích. Je to sice jen Motul 5100, ale za těch 5 let nikdy problém žádný nebyl.
Když neporadíš ty, tak asi skončím taky u něj smile 

Já to tu fakt nechci spamovat svojí reklamou (už mi to je blbý... budu muset Radůza konečně zasponzorovat smile ) , tel. číslo na mě většina lidí má, jsem celkem dostupnej, známe se a kdo zavolá tak se vykecám smile
Zrovna to opotřebení na nikasilu a ojce mě dost zajímalo - ročně toho dost vidím na servisech co dělám. Mám možnost porovnat, něco se od lidí dozvím něco poznám a mám dost jasno.
Jo Tank to sem hodil - tohle leju a už dost dlouho a hodně lidí kolem + ten "divnej" Treatment... ročně to jsou tisíce hodin protože většina těch co ten olej jezdí, jezdí fakt hodně.
Už sem toho kolem oleje co leju dost napsal ale nebaví mě dohady obchodníků a pseudodůkazy... pro sebe si to dokazovat nepotřebuju, kamarádům a lidem bych se styděl poradit něco s čím by mě pak poslali do pr....
Čistě obchodníci (bez zpětné zkušenosti ze servisu) si stejně najdou pohádky proč právě ten jejich olej a já nikomu bábovičky který je živěj nebo přiživujou bourat nehodlám.
Od toho roku 2003 mi neodešla (myšleno i na jiných motorech co to jedou) ani jedna ojka a nikasil je bez hran a má velmi malé opotřebení i po 700hod . Motor se nezadřel ani když kamarád objel letos kolo na Drapák ralye bez vody (poznal to až měl tak přehřáto že mu, přestalo jít řadit, nevypínala spojka, a začal jít samozápalem ) a motor jede bez poškození dál (měnilo se jen těsnění hlavy). atd atd atd

Jak vypadaj nikasily po Motorexu a dalších a dalších olejích, vylágrovaný motory po 250hod - nikdo neví proč.... sem psát nebudu ... schrnu to, že sem zatím nenašel porovnatelnej olej ... můžu to jen rozdělit na drahý, dobrý a vyloženě špatný.
Tím netvrdím že neexistuje!!  ale nehodlám hledat a zkoušet (investovat) na svým motoru.... kterej olej v ceně do 150kč by mohl být asi tak podobnej ... to mi za to nestojí smile.

... jinak olej za 350,- to už musí bejt echt gold racing s vůní a příchutí alpských kopretin  smile 

 offline 

 

#50 18.12.2013 12:53:59

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


tank napsal(a):

viteka 32:
A nic neprozradí a neporadí usch Aspoň tedy, co liješ do bergů.

Na to stačí trochu číst...a hledat  http://www.skservis-eshop.cz/0,92,MOTO- … bozi.html.

Miki, doufám, že to není tajné a3 

Odkaz, který jsi dal, se nezobrazí a30 

 offline 

 

#51 18.12.2013 12:55:19

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


viteka 32:

to byla cenzůra Toníku  a1 

http://www.skservis-eshop.cz/0,92,MOTO- … zbozi.html

 offline 

 

#52 18.12.2013 13:00:14

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Strejda-GC:
Neboj, já jejich stránky znám, jen pro ostatní. Z té stránky mám možná 1/3 věcí už doma smile  ano 

 offline 

 

#53 18.12.2013 13:15:21

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


tank napsal(a):

viteka 32:
A nic neprozradí a neporadí usch Aspoň tedy, co liješ do bergů.

Na to stačí trochu číst...a hledat  http://www.skservis-eshop.cz/0,92,MOTO- … bozi.html.

Miki, doufám, že to není tajné a3 

Nejde mi ten odkaz zobrazit, ale pochopil jsem, že se zřejmě jedná o olej zn. Sunoko GP Sport 4 T 10w40. Pokud se mýlím, tak mě opravte.
A potom co jsem četl výše od MikiberG, tak nemám problém s tím, kupovat právě tento olej. Z textu je patrno, že se ještě jedná i o nějaký treatment. O který konkrétně? Dík. Nemusím mít za každou cenu Castrol

 offline 

 

#54 18.12.2013 15:15:15

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


panca:
Už jsem to opravil, přímý odkaz mi nějak nefunguje. ale ten olej máš správně. A k aplikaci přídavku  je asi jednodušší Michalovi zavolat...

Editoval tank (18.12.2013 15:20:31)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#55 18.12.2013 15:19:58

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


viteka 32:
Jsem už na to asi moc starej...už nevložím ani odkaz a30   naštěstí to  strejda -gg  zachránil.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#56 18.12.2013 15:24:22

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


MikiberG napsal(a):

Hugila:
A Kdy ? před 8 lety?  lol M6A?? lol    a bavíme se pořád o produktu nad průměrem?..  nebo se bavíme o čemkoli co teče... k tomu bych ti poradil že v Tesco maj občas akce na frit. oleje a to je nesrovnatelný rozdíl v ceně oproti Castrolu ... DR400 na to taky nezadřeš a myslím že po výměně ani nebude moc smrdět...  ee1 

no je to možná tak dva roky nazpět ,a jde o olej, který se leje ve značkovém servisu při servisních prohlídkách a je přímo doporučený výrobcem vozidla. Ještě aby nebyl, když ten olej je prodávaný pod značkou onoho výrobce vozidel.

 offline 

 

#57 18.12.2013 15:56:42

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Hugila: ....hmm a co mi to řekne dnes... ověř cenu nejlevnějšího relevantního motooleje a bude o čem.
A klidně když bude ten olej k mání za podobný peníz klidně i vyšší do auta ... resp. slušný olej do obyč dieselu nebo benzínu mám zájem.... stačí kontakt, provize je automatika.

 offline 

 

#58 18.12.2013 20:57:28

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


MikiberG napsal(a):

Tristan: ale jo poznáš opotřebení velmi dobře - na ponku  ano  - proto tu žasnu jak tu "odborníci" zpochybňují názory mechaniků který maj praxi a zkušenosti ... slovo nikdo "nikdo neví" si pletou se slovem "já nevím" atd... kydy o maržích a dalším jsou líbivý argumenty proč to a tohle....

....je dobře že tu je kupa odborníků kteří rádi dobře poradí , ještě k tomu dát nějakou záruku a pecka  neutral 

poznáš jestli je opotřebení tím že to chvilkově někoilkrát nemazalo nebo špatny olej? je jasny že je rozdíl mezi dlouhou dobou co to nemazalo ale když se to lehce chytne tak se přeci neda říct jestli naznak přidíraní je zpusoben kvalitou oleje ve vysokých otáčkách a nebo v nizkych kdy to leželo na bolu a nemělo to olej


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#59 18.12.2013 21:35:36

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Tristan:
nevim co to řešíš ale laboratoř doma nemám, nebo se mě ptáš jako bys nikdy neviděl motor zevnitř ... už si viděl někdy v životě přidřenej motor že ležel? přidřeninu že se roztrh film oleje ??  lol  že ty si ze mě děláš srandu ?  lol 

.... poznat se dá z praxe ledacos hlavně při poruchách , pokud se porucha neprojeví nevíš o ní, po rozborce zjistíš podstatný problémy během provozu
.... mě bohatě stačí závězečný opotřebení po najetí určitýho počtu hodin ... co se kdy dělo každou minutu mě nezajímá. Řeším poruchovost, opotřebení soukolí, nikasilu a velkých ložisek do kterých je vidět ... pokud je opotřebení zanedbatelný, malý nebo odpovídající a pak to můžu porovnat s motorem co najel určitý hod na jiným oleji a porovnat míru průměrnýho opotřebení.

NApř za 500 hodin provozu se v průměru vyskytnou skoro všechny modelový situace provozu +- stejně ... od vyvaření, přehřátí, přes přetažení oleje atd...

 offline 

 

#60 19.12.2013 07:11:19

Prďa1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 416
Založená vlákna
Místo: Hodonín
Motorka: TM300 EN (Daytona955i)
Věk: 30+
Tel: 777593176
Web
1 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Nevidím důvod proč by nemohl stát olej Castrol "pouhých"150kč. Pamatuju dobu kdy mi v Hondě prodávali GPS za 400kč a dnes ho mají za 200kč. Mimo to jsem leta pracoval u dopravní firmy s vlastním servisem kde mi prodávali 1L polosintetiky do dieselu za 60kč i s nějakou minimální marží. Lili to do vlastních kamionů a problém nebyl nikdy, takže cena oleje při větším odběru už je dnes asi někde jinde než tomu bývalo dřív. Jo a olej byl značky Shell aby někdo zas netvrdil že to byl no name šmejd.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů