Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Castrol Power 1 - pančovaný olej?

#21 17.12.2013 19:14:35

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Čaute, abych pravdu řekl moc jsem tohle téma nečetl jenom pár přízpěvků, ale jelikož poslední dobou jsem měl možnost být v servisech na motorky a asi bych to neměl i říkat, ale s pančem jsem se nesetkal spíše s pořizovací cenou. A když mi ji řekli odevřel jsem hubu a nevěřícně koukal za jakou cenu se dá koupit jaký olej. Co k tomu dodat? Prostě někde se vydělávat musí.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#22 17.12.2013 19:17:09

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Bitrin:

Třeba takzvaný hodně známí Motorex se kterým jsem měl čest dělat, když je na tom tak krásně udělaná reklama která dá cenu oleje např za 300kč/litr a pořizovací cena je např 60kč co májí velcí dodavatelé no panečku to je potom vejvárek že ano. Kdo ví tak kdysi se říkalo černému zlatu pneumatikám no a teď je to olej.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#23 17.12.2013 19:36:15

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Měl jsem Castrol 1 10W50, 4litry za necelých 700Kč odtud http://www.oleje-pema.cz/motorovy-olej- … 53691.html (protože to mám po ruce) a hned jak bude dostupný tak jej beru znova. Najeto 35MTH (2 výměny) a olej krásný, motor jede normálně. Do Motorexu už nepůjdu, když stojí 2x tolik.. Případně ho objednám od Martina (motoline) ze 105Kč za litr plus sleva 10% pro offmoto  wink 

Editoval C.J. (17.12.2013 19:39:48)

 offline 

 

#24 17.12.2013 19:41:36

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


To se dá sehnat za LEPŠÍ cenu i v litrovkách

 offline 

 

#25 17.12.2013 19:57:15

Paja450
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 183
Založená vlákna
Místo: Strakonicko
Motorka: Yamaha WR450F 2008
Věk: 22
1 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Já si pro klid na duši kupuji do motorky origo Yamalube 10w40...radši dám pár stovek navíc abych měl jistotu  wink 
V práci na nakladači mi servis přijel na údržbu, po necelém týdnu zadřený motor...Když si chlapcí popletly rozlévaný olej a do motoru nalily hydraulický olej¨, a do jiného traktoru místo hydrauliky motorový olej tak to byla celkem sranda...
Je to hodně známá značka, ale ponaučení plyne že i odborný servis se může udělat chybu...  ne 


Chytřejší ustoupí, řekl si policista a uhnul se mi z cesty big_smile

 offline 

 

#26 17.12.2013 20:05:08

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Bitrin napsal(a):

Bitrin:

Třeba takzvaný hodně známí Motorex se kterým jsem měl čest dělat, když je na tom tak krásně udělaná reklama která dá cenu oleje např za 300kč/litr a pořizovací cena je např 60kč co májí velcí dodavatelé no panečku to je potom vejvárek že ano. Kdo ví tak kdysi se říkalo černému zlatu pneumatikám no a teď je to olej.

Dej důkaz srandisto  a11 ... (já už se nedivým ničemu.... když je tu tolik hlupáků....)  ty tam na praxi patříš asi za kápo když ti majitel vyklopí tolik věcí, co?

 offline 

 

#27 17.12.2013 21:52:13

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Bitrin:

to co pises je asi blbost


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#28 17.12.2013 21:52:51

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


no já jsem vloni od Castrolu koupil asi 4l GPS1 10W40 , nebo jak se to jmenuje, baleném po 1litru, s cenou nevim přesně kolik , ale stopro to bylo pod 150kč, tuším mezi 140 a 150kč.lil jsem to do XR650 a měnil po 1000 km a nepoznal jsem žádnej rozdíl, olej nebrala, když jsem to vylíval, tak olej vypadal stejně jako castrol, který jsem bral z motolinu... teď dojíždím poslední výměnu

 offline 

 

#29 17.12.2013 21:56:53

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


ja osobne castrol nesnasim a nekoupil bych si ho,a rozlevany olej urcite taky ne,jedine od kamose kteremu verim a vim ze me neojebe.


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#30 17.12.2013 22:25:00

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


foxdive:

no hele, viděl sem na vlastní oči VO nabídku automobilového motorového oleje 10w40 pod značkou jednoho velkého výrobce automobilů, za cenu ,mám dojem, 28,-/L  při odběru 200L sudu.

 offline 

 

#31 17.12.2013 22:28:11

MartinXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 283
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


je pravdou, že poslední dobou se těch debat o pravosti oleje castrol nějak množí a příště asi šáhnu po něčem jiném...

 offline 

 

#32 17.12.2013 22:38:25

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


foxdive: ale ono to máš ve výsledku stejě skoro jedno když ty oleje budou splňovat stejný specifikace tak je celkem fuk jestli si koupíš castrol, motul, motorex, repsol či yamalube. Ono ani tyhle nekonečné debaty o olejích stejně asi nemají moc smysl, bez názoru nějakého odborníka a testování v laboratoři.  smile 

Editoval Robinsson (17.12.2013 22:40:05)

 offline 

 

#33 18.12.2013 00:03:37

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


allanktm napsal(a):

petronel:

10w 60 je závodní olej a je potřeba ho měnit častěji aditiva se rychleji spotřebovávají,takže možná proto je motor ko

na tom něco bude nedokažu přesně definovat ale tyhle oleje stejně jako longlife jsou napřed nejdřív degradovány a pak znova zušlechtovany tudíž jsou kvalitní ale jen po určitou dobu tzn že long life vydrží např 20 000 ale ne po dobu 3 zim ale např. jednoho roku pak jejich schopnosti vadnou jinak se necham rad opravit.

Na nazor opotřebení u 4T vlivem oleje je těžky určit nikdo nedokaže přesně říct co ta motorka zažila vyjela sama na kopec upadla na bok vrčela a spousta majitelu si ani neuvědomí že to nemaže tak se ještě kocha pohledem po okolí atd a existuje možnost že to zanecha stopu na motoru nebo ne?


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#34 18.12.2013 07:00:23

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Hugila napsal(a):

foxdive:

no hele, viděl sem na vlastní oči VO nabídku automobilového motorového oleje 10w40 pod značkou jednoho velkého výrobce automobilů, za cenu ,mám dojem, 28,-/L  při odběru 200L sudu.

No to bych ti i věřil,ale není 10W40 jako 10W40 wink ,s cenama autoolejů se jde dostat hodně nízko.Ono při velkém odběru i různých druhů olejů(v řádech desítek tisíc litrů) dokážeš nakoupit za pár kačeki ten motorák.Jenže prodejci kteří prodávají motorkové oleje ty obraty nemají šanci udělat a jsou teda odkázáni na nákup od dealera přez troje ruce a ne napřímo od dovozce .

 offline 

 

#35 18.12.2013 07:40:44

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


.Jinak mě docela baví zkazky o tom ,jak někdo koupil takový nebo makový olej a při výměně tekl ven humus lol . Toto bych možná uvěřil tak u převodového oleje čistě z převodovky ,kde bude hodně krátký interval,nebude mokrá spojka, budu 100% vědět že agregát je ve 100% stavu,byl udělaný proplach ,vše vyčištěno a celý průběh po celou dobu jsem měl pod svým dohledem.Na motoráku nepoznáte nikdo nic vyk!  Nevěřím pohádkám o nestandartně opotřebeném motoru díky použití té nebo oné značky, to je  většinou jen obyčejné loby mechanika ,aby prodal to co má v regále.Samo že se nebavím o tom ,kdy někdo nalije do motoru např hydrauliku,mluvím o  dodržené specifikaci a různých značkách.Nikdo totiž neví,co dotyčný s motorkou/autem vyváděl. Zákazník může vykládat o tom jak u auta dodržuje intervaly ,ale po ujetí pár tisíc poznáte prd jestli ten olej má 10.000nebo 50.000,kolikrát to uvařil,kolik dolil,kolikrát dolil až mu zahlásilo tlakové čidlo...Stejně tak u moto,kolikrát ležela,jak moc líže spojku, kolikrát ji vyvařil...Bohužel to nepozná v podstatě ani labina,ta jen řekne jestli je olej K.O. nebo ne. Teda dá se zjistit spousta věcí,ale ten rozbor vyjde kapánek dráž a když dojde na lámání chleba tak to stejně není směrodatné,právě kvůli tomu že nemůžete doložit podmínky v jakých agregát pracoval.Jediné co lze relevatně říct je že vzorek A a B jsou shodné nebo ne,tedy když mám panč a origo ,tak jestli je to ten nebo ten,ale vždycky k tomu potřebujete i vzorek origo,pro porovnání křivek.Pak to vypadá nějak taktoviz obrázek.Není tady v republice labina,která by vám po donesení vzorku řekla: je to olej ten a ten od toho a toho výrobce. Taky podléhám značkománii a dávám jednou motorex,jednou castrol usch přitom vím že je to vlastně hovadina usch Jediné kde bych se bál "experimentů" je olej do 2T,tak je tak malé množství s obrovskými nároky ,že chyba bude asi fatální a7 ,nebo budou laborace s odcházením svíček,karbonem atd.Zase mluvím o dodržení specifikace,né značky vyk! 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2744_scan.jpg

Editoval Jarynn (18.12.2013 07:42:29)

 offline 

 

#36 18.12.2013 08:12:21

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Hugila:
A Kdy ? před 8 lety?  lol M6A?? lol    a bavíme se pořád o produktu nad průměrem?..  nebo se bavíme o čemkoli co teče... k tomu bych ti poradil že v Tesco maj občas akce na frit. oleje a to je nesrovnatelný rozdíl v ceně oproti Castrolu ... DR400 na to taky nezadřeš a myslím že po výměně ani nebude moc smrdět...  ee1 

 offline 

 

#37 18.12.2013 08:47:24

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


red_giant napsal(a):

cca v polovině roku dal Castrol opatřit láhve hologramy aby se zamezilo pochybnostem. Kde se doprodávají steré tak jsou ještě bez hologramu. O kvalitě má každý svůj názor wink 

Bohužel ty hologramy jsou k ničemu, http://www.hlhologram.com/hologram.htm Tady ti vyrobí 250 ks za 19E. jakejkoliv si vzpomeneš, stačí poslat vzorek.

 offline 

 

#38 18.12.2013 08:56:12

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


... co se tady najde odborníků na oleje to by jeden nevěřil. smile  Neškodilo by možná si nejdříve přečíst pár základních pojmů z tribologie, aby se tu nemlely úplný hovadiny, třeba tady:
http://www.madoil.cz/index.php?id1=21&lg=cz
a stav oleje pouhým okem nebo promnutím mezi prsty se fakt nepozná. Schválně vy co máte doma diesla, tak si třeba po 1000km po výměně běžte podívat na ten olej, vytáhněte měrku a promněte si ho big_smile  mezi prstama. Slabší povahy to půjdou hned vyměnit a ty normální to tam nechaj dalších 14 000km smile 
Tam, kde to má význam, tak se dělá tribologický rozbor oleje a dle něj se stanovuje jak na tom olej a ten stroj je a tomu se uzpůsobují intervaly výměny.

Jinak si myslím, že i v případě falšování olejů není cílem těch co falšují aby někdo zadřel. Je to určitě dobrý business, tak určitě mají zájem na tom, aby to mazalo a prodali zase cool 

Jasně, že motorky je něco trochu jiného a ty lepší motorky mají oddělené mazání motoru a převodovky/spojky usch  Třeba 2T tongue 

Jestli tady někdo má přístup k tribologickým rozborům, tak klidně může nějaké porovnávací testíky olejů udělat. Napadlo vás kolik by jich muselo být a na kolika motorkách aby to mělo nějakou statisticky vypovídací hodnotu?
Zrovna u tak rozdílných podmínek provozu jako u Enduro stroje panují...

 offline 

 

#39 18.12.2013 08:57:07

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


Tristan: ale jo poznáš opotřebení velmi dobře - na ponku  ano  - proto tu žasnu jak tu "odborníci" zpochybňují názory mechaniků který maj praxi a zkušenosti ... slovo nikdo "nikdo neví" si pletou se slovem "já nevím" atd... kydy o maržích a dalším jsou líbivý argumenty proč to a tohle....

....je dobře že tu je kupa odborníků kteří rádi dobře poradí , ještě k tomu dát nějakou záruku a pecka  neutral 

 offline 

 

#40 18.12.2013 09:03:47

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Castrol Power 1 - pančovaný olej?


badyšot:  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů