Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

prodám bezdušový systém Tubeless

#21 16.12.2013 19:02:11

Thomas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 415
Založená vlákna
Místo: Kuřim
Motorka: PW 50
Věk: 9
4 1

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Nemám teď čas něco hledat na NETu, ale když už je tady ta debata, tak by mě zajímalo ...proč MOUSSE má omezenou životnost a čím je to způsobeno? Dále proč se musí mazat? Jinak jak tu víše někdo psal, tak do pneu se dá místo duše dát cokoliv a může to být plnohodnotá náhrada ne? Samozžejmě se musí dosáhnout požadované tvrdosti. Třeba hadry bych do toho asi nerval, ale něco podobnýhou mousse by sa tam dalo dát. Viděl jsem i borce, co tam dokola mají nějaký míčky.

Editoval Thomas (16.12.2013 19:03:55)

 offline 

 

#22 16.12.2013 19:16:27

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Thomas: no jasný  lol  ano 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3361_clive002.jpg




http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3361_maxresdefault.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3361_images.jpg

Editoval Thomaster (16.12.2013 19:45:31)

 offline 

 

#23 16.12.2013 19:19:25

VanDam
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 805
Založená vlákna
Motorka: EXC 350 SD 2017
Věk: 32
0 0

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Thomaster:

S těma míčkama už jsem to taky někde viděl...nechce to někdo zkusit ? lol 

 offline 

 

#24 16.12.2013 19:26:50

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Na motorkářích píše Marko:

Oživím toto téma z důvodu zkušeností za tuto uběhlou sezónu.

Tak nějak jsem zoufalý z nabídky značek a jejich kvalit mousse a máme sezónu s Tireballs za sebou.Motorky 250 XC/2013 + TE 125/2013
Plášť 140/80/18" a po zmenšení moussu pak do 120/90/18"(michelin,metzeler,mitas)
Tak prvně moussy:
Pireli-20mth a je na prach.
Michellin-10mth a je na cáry podélné s vydrolením.
Technomouss-70 mth a je z něj patvar s nevratným stavem(zdeformován a menší),ale drží plocha,jeho chování je ale divné s rostoucí teplotou měkne více a naopak ,což je protiklad použití v terénu.Ony sračky a potřeba měkšího "nahuštění" bývá právě v chladnějším počasí.
Mefo-30mth a je na cáry praská podélně i příčně s výdrolem.
GoldenTyren-20mth a je zdeformovaný a začíná se podélně trhat,uvnitř je jakoby prázdný,udělá takovou odlouplou vrchní centimetrovou slupku jak duše.

Podtrženo sečteno vše je do 30mth na sračky a na vyhození,což je při jejich ceně značně neekonomické.Samozřejmě byly nasazovány vždy na novou gumu s úplným namazáním gelem(plášť),vždy byla obměna pláště do 8mth max(dva víkendy závodů) a vždy bylo gelu pořád dost uvnitř,motorka stojí na zvedlém stojanu a uvnitř mám vždy dva haltry proti posuvu,na slunci jsou gumy jen během jízdy.Reklamace neuznány z důvodu nemožnosti potvrzení zacházení a času odjetých hodin,tak jsem je už poslal doprdele a nekupuji tyto značky.

Po té následoval zoufalý krok na změnu a nakoupil jsem Tirebally předek + zadek

Koupeny sady dvouvrstvých endurových tireballů kde jsem foukal po konzultacích s těmi co je jezdí na 0,6BAR a po naolejování je nastrkal do plášťů a začlo se jezdit.V předním bez haltru a vzadu zase dva.Je docela mazec narovnat jednotlivé tirebolly do pláště v patřičném počtu ,ať není kolo podhuštěné moc, nebo naopak tvrdé.No a přišlo první dobré zjištění a to váha motorky klesla výraznou měrou i oproti duším(tenkým) natoš oproti mousse.Ale po dvou závodech zjišťuji,že balónek je prostě balónek a ten se buď cvakne nebo píchne jako duše.Na dojetí to zatím vliv nemělo ,ale po pár závodech najednou ze sady už není co doplňovat a nákup další je mi proti srsti při ceně 4700Kč!!!(30ks)na jedno kolo,jednotlivě jsou po 200Kč!!!Takže ač se s tirebally jezdí super tak mají své proti a to výdrží vůči ceně a montáží.Nedovedu si představit přezutí na čas na klasickém enduru!!

Tak tady máme závěr,nevím o mousse ,který by držel aspoň 80mth pokupě do 3000Kč a to už i včetně předních!!!Teoreticky zbývá jen metzeler,který jsem neměl.Tireballs je absolutně neekonomický,dát do třech celých sad na sezónu 27000Kč na dvě motorky to opravdu né.A na duších se dojet prostě nedá!

Přední kolo jsem už zřejmě vyřešil díky něčemu co je jako mouss a tireballs dohromady a zatím to funguje parádně(zatím zkouším),ale do zadní 140/80/18" opravdu krom metzeleru nezbývá nic.

CO MÁTE ODZKOUŠENO LETOS VY? BAVME SE ALE O ZÁVODNÍM JEŽDĚNÍ PROSÍM

 offline 

 

#25 16.12.2013 21:15:28

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Něco mám v plánu zkoušet ale musím to dotáhnout technologicky... dám vědět.

 offline 

 

#26 16.12.2013 21:17:47

Thomas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 415
Založená vlákna
Místo: Kuřim
Motorka: PW 50
Věk: 9
4 1

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Když jezdíte s tak nízkým tlakam v pneu, tak nemáte problémy, když trefíte nějaký kamen? Nejde to až na ráfek?

 offline 

 

#27 16.12.2013 21:28:03

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Thomas:

Občas  ano2 Všechno má své klady i zápory. Jinak se fouká, když čekáš trial a jinak, když čekáš rally  smile 

Editoval Noend (16.12.2013 21:30:03)

 offline 

 

#28 16.12.2013 22:13:45

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Mikagen:
Krikeťáky...to tu ještě nebylo ano2 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#29 16.12.2013 22:23:48

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Mikagen napsal(a):

tank napsal(a):

Mikagen:
Krikeťáky...to tu ještě nebylo ano2 

Nene MikiBERG, jak jsem ho stihl trohu poznat ma v rukavu zase nejakou HiTEC vychytavku, se kterou vyleze az bude xoladena k dokonalosti, jakz to vsechna jeho udelatka :-D

přesně ano  cool 


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#30 16.12.2013 22:41:13

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Mikagen:
Tak natolik ho znám taky usch  trochu nadsázky taky nikoho nezabije...

Editoval tank (16.12.2013 22:47:53)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#31 16.12.2013 22:50:27

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


jako nejspolehlivější řešení na závody vidím mouse - je to ale drahý a pracný

když jsem ještě makal jako mechanik na ME, MS enduro něco jsem se jich napřezouval..

mouse vydrží v případě, že se o ně dobře pečuje, ale životnost je stejně náhodná

praktikovali jsme to tak:

na závody se vyjíždělo většinou v úterý, všechny motorky jsme měli na duších, tréninkový i závodní

v pátek jsme závodní motorky přezuli na mouse odjela se na nich sobota - v sobotu po závodě jezdci přezuli na nové pneu s mouse. odjela se něděle a jelo se domů - v pondělí nejpozději v úterý jsme byli doma a mouse se vyndavaly, myly - mýdlovou vodou, uložily se do pytlů a v pátek znovu nazout a tak pořád do kola, dá se říct že mouse nikdy nebyly nazuté víc než dva dny, přední při takovém zacházení vydržely i sezonu, zadní tak 1-10 závodů půl sezony max, pak už byly měkké..pokud nebyly poškozené jinak

tovární teamy samozřejmě dávají na každý závod nový mouse, tak jak to doporučuje výrobce..

viděl jsem několikrát při závodech nějakého jezdce s vyzutým zadním kolem, zpravidla ze soukromých teamů - konkrétně třeba Štefana Svitka - jak tlačí motorku s namotaným zadním pláštěm v kyvce.. zřejmě jel na starém mousu..

co se vlastností týká se mi nejvíc líbí Michelin - je nejlehčí
pak Dunlop a Bridgestone, následuje Metzeler - celkem drží, ale je těžkej, Technomouse a Mefo jsou těžký, nový betonový a rychle se zdrcnou..

 offline 

 

#32 16.12.2013 23:14:38

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


viteka 32 napsal(a):

sumavahonzi:

Trochu mimo, máš ještě rozetu Superdprox na Betu 52z, příp. cena?

mrknu se, mám ještě asi 30 rozet, je možný, že bude..

 offline 

 

#33 17.12.2013 08:11:41

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


měl jsem míčky 2X na Hobby ježdění problem že postupně utíkaly a odchazeli na ventil nepíchly se neprorazily jen ten ventil zapadl dovnitř a ušel vzduch a obouvání mi taky moc nešlo a sam se svou šikovnosti to člověk nema šanci obout . kdyby to chtěl někdo zkoušet tak jsem je foukal na 0.2baru pruměr 11cm a ventil bych přelepil zaplatou možna pod to ještě vteřinove lepidlo jinak v kamení proti prurazu mi drželi dobře ty rány co dostavali schvalně a cíleně byly velke výhoda že když člověk píchne tak píchne jen jeden a ani to nepozna znát je to až u 3 a více míčku kdy už kolo poskakuje ale pořad je to jetelne obětoval jsem tomu dost času a peněz a při ceně míčku 59 kč za kus už v tom asi pokračovat nebudu ale rozhodně bych to na hobby ježděni nezatracoval pokud někdo ma prostředky at to zkusí s tíkm vteřinovým lepidlem a zaplatou a da vědět.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1421_11092013162.jpg


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#34 17.12.2013 08:24:22

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Mikagen napsal(a):

tank napsal(a):

Mikagen:
Krikeťáky...to tu ještě nebylo ano2 

Nene MikiBERG, jak jsem ho stihl trohu poznat ma v rukavu zase nejakou HiTEC vychytavku, se kterou vyleze az bude xoladena k dokonalosti, jakz to vsechna jeho udelatka :-D

příští sezonu už to bude?


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#35 17.12.2013 09:39:20

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


...  wink  srandisti... kkrikeťák je good nápad ... Tanku nechceš mi to otestovat ?? lol ruce i svaly na to máš ....když se tomu dá dobrá propagace a trochu oranžový tak se to chytí  lol  ano 

... v hlavě to mám teprv měsíc ale ještě sem se nedokopal k nákupu matroše ... pak vychytat technologii a zkoušky...  ale chce to brát tak že z 10 nápadů je max jeden realizovatelný a většinou to potřebuje dost doladit... do jara  big_smile 

 offline 

 

#36 17.12.2013 09:55:02

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


MikiberG:puky od mitasu

Jak vypadají ty puky je někde odkaz? je to dobre?


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#37 17.12.2013 10:03:18

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


rswr:



to je fakt, že Michelin už nevydrží, to co dřív, teď se mi jeví č 1 Dunlop na životnost i vlastnosti, problém je, že je v čr téměř nesehnatelný..

míčky jsem taky zkoušel, to je fakt na jednu akci.. a vychytat tvrdost jsem vzdal - ty míčky taky až tak levný nejsou

bezdušový systém se mi jeví funkční na hobby ježdění, je určitě funkčnější než duše i na závodní ježdění..

alfa omega je správné nazutí, použít mýdlovou vodu, nebo profi mazadlo, co mají v pneuservisech, aby všechno správně sedlo a těsnilo..

bezdušových systémů je určitě víc druhů.. ten co jsem nabízel a používám je tenhle


http://nuetech.com/

 offline 

 

#38 17.12.2013 10:05:27

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Tristan: někde od mitasu to je.. mě se na tom celkem dobře jelo (dělal jsem tu podvozky na tomhle systému) ... ve spojení s mitas gumou to fungovalo parádně a i ta tvrdost jde štelovat počtem tech puků... sám jsem to na moto neměl

 a1 http://www.youtube.com/watch?v=oMwZ2lVNwz8
http://www.mitas-tyres.com/index.php?st … yk=english

http://ktm.organizace.cz/modules.php?na … int&sid=22

 offline 

 

#39 17.12.2013 10:48:15

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


MikiberG:
srandisti... kkrikeťák je good nápad ... Tanku nechceš mi to otestovat ?? lol ruce i svaly na to máš

Tak to nevím, to už asi bude jinej level...při váze a počtu těch míčků a30 ale Janek by to mohl mít jako posilovnu...a navíc pojízdnou


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#40 17.12.2013 11:24:49

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


RSWR: asi si myslel duši i s pláštěm ... jo to si dovedu celkem jednoduše představit a musí to fachat ... ono ten tubilis vlastně ani nic jinýho není ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů