Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

prodám bezdušový systém Tubeless

#1 13.12.2013 13:34:50

prodám bezdušový systém Tubeless

prodám bezdušový systém Tubeless

Akce: Výrobce:
Kraj: Plzeňský Model: Nové:
Město: Rok: Cena: 3500
Web: E-mail: sumavahonzi@seznam.cz Telefon: 728080222

sada pro enduro ráfky předek 21, zadek 18

předek jednou použitý, zadek nový

cena 3500kč za sadu na obě kola

Honza tel 728080222

JEDNA SE O TOTO VIZ:          http://nuetech.com/



http://www.youtube.com/watch?v=zyfOY-Kbj38

http://www.youtube.com/watch?v=-vVzcyxPeH0

Editoval sumavahonzi (17.12.2013 10:05:53)

 offline 

 

#2 15.12.2013 18:41:39

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


dne opět testováno, tlak na zadku 0,4

funguje, to nad očekávání dobře..

mám víc sad, možno i nové, za dobrou cenu..

Editoval sumavahonzi (15.12.2013 21:30:23)

 offline 

 

#3 15.12.2013 19:37:09

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Janek:

ofiko cena v D je 109 euro sada na 1 kolo

mám kámoše dealera v srn od kterýho jsem koupil několik předváděcích sad - něco nebylo ani nazutý, něco bylo nazutý a jelo se na tom při prezentacích, zadky mám všechny nový, teda už jen jeden za 2tis, už není origo zabalený, ale poznáš, že nebyl ani nazutý..

 offline 

 

#4 15.12.2013 20:02:07

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


janek: Na začátku videa vrtá do jiný zadní gumy, než je potom vidět při zastávce v cca 3:20 min zipp1 .


vidíš, toho jsem si nevšiml..

jinak, věc to není levná - je to za cenu kvalitního mouse, výhoda je, že nemusíš kupovat mazání a životnost je nesrovnatelná, možná i téměř neomezená..

snadno se vyměňuje plášť a dá se regulovat tvrdost, na rozdíl od mouse..

je možné jezdit tlak klidně 0,3 - trakce luxusní a nic se neprotočí - je to vlastně takovej haltr po celým obvodu ráfku

Editoval sumavahonzi (15.12.2013 20:02:47)

 offline 

 

#5 15.12.2013 20:10:23

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Jak se to přezouvá? Líbí se mi to, jezdim s duší 0,5 a trnu, kde jí proštípnu...


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#6 15.12.2013 20:53:10

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


sumavahonzi:

hele já to nemám osobně odzkoušeno, ale tady v okolí panuje velké zklamání z tubeless systému - při podhuštění 0,5  a níže to dostává strašnou čočku na šutrech a dochází prý k devastaci duše, po 30mth prý na odpis  sad 
mě se ten system líbil, ale tohle mě trochu odradilo, možná na MX by to mohlo být super

 offline 

 

#7 15.12.2013 21:26:21

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Strejda-GC:

mě k tomu přivedla banda němců, která na tom jezdí už několik let a na tohle si nestěžovali

tady kolem mě to jezdí jeden kámoš sezonu, přivezl si to z Usa a taky spokojenej

sám to mám na jedné sadě kol , teprve jednou jsem měnil pneu na zadku a dobrý, bez známek poškození.. tlak jezdím tak 0.4-0,6

uvidíme..

jezdil jsem dlouho mouse, ale co mě už poněkolikáté vytrestalo samovolné vyzutí zadní pneu za jízdy, začal jsem hledat jiné řešení a zatím dobrý

mouse funguje, ale při použití tak jak se máto  trochu leze do peněz - od výrobce je určen na jedno použití.. (vím, že vydrží víc)

nový mouse je příliš tvrdý - pokud upravíš tvrdost propícháním, navrtáním, nebo nařezáním, jak to dělaj mechanici profi jezdcům je fajn, ale pak je fakt na jedno použití..

starší, změklý mouse funguje, co se trakce týče, ale hrozí defekt - vyzutí pneu, spadnutí pneu z pakty ráfku a následné házení pneu a vyzutí..


to jsou mé osobní zkušenosti a postřehy od jezdců kolem mě..

Editoval sumavahonzi (16.12.2013 22:57:47)

 offline 

 

#8 15.12.2013 21:27:43

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


slugger:

přezová se to velice snadno, jen musíš vědět jak viz video v odkazu..

 offline 

 

#9 15.12.2013 21:37:43

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


A co to kamení? O to mi hlavně jde...


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#10 15.12.2013 22:55:16

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Za kolik necháš pouze předek?
Mám zadní 19 tak by mi ta 18 byla na h..

 offline 

 

#11 15.12.2013 23:27:58

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Vencam666:

použitý předek 1500kč

 offline 

 

#12 16.12.2013 07:05:24

twinkam
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2438
Založená vlákna
Místo: Chomutov
Motorka: FE 350
Věk: 36
4 3

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Pokud vim tak tuhle vychytavku ma na sve HQ RadoTP uz min.rok tak se muzete informovat u nej jako zkusenyho borce  cool 
Pokud jde o me tak bych bral min. zadek ale ne ted pred vanocema. Kdyby platila tahle akce v Lednu ci Unoru jdo do toho  a2 

 offline 

 

#13 16.12.2013 08:42:37

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Asi by bylo dobrý napsat:
.... že je to nevhodný pro řezání pneu - případné prořezy k plátnu jsou defekty.
...Je potřeba si uvědomit že se z pneu se stane pseudo bezdušák - tzn že gumu co na to není stavěná použijete bez duše. Může se stát že tlak bude pórama utíkat atd.
....Dál je to náročný na stav ráfků ... pokud jsou pobouchaný nebo vydřený v patkách je pravděpodobný, že nebude dobře těsnit.

.... Nezamezuje defektu pneu a defekty vadí!! (na rozdíl od mouse), defekty se musí lepit knotama jako bezdušové pneu...

To jsou nevýhody kvůli kterým se to masově nepoužívá. Jízda na prázdný ale zapatkovaný pneu není tak "ready to race" ale jen dojezdovka... navíc při malým tlaku 0,3...0,5 často dochází k průrazům pláště a deformacím ráfků v hard enduro použití.

 offline 

 

#14 16.12.2013 09:15:32

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Janek:

Osobni zkušenost nemám,ale viděl jsem to zalepene běžným lepenim na duše a drželo. Pak se toho majitel zbavoval a dával k tomu i tu náhradní novou duši,kterou koupil právě po defektu, ale lepení drzelo bez problémů tak to už neupotrebil. Daval to pryč z toho důvodu,že docela.ucházel tlak a to  bylo obuto na nove moto,bez omlacenych rafku.Vyjizdku to vydrželo,ale pred kazdou musel foukat.Původně jsem to chtěl vzít,ale toto mě odradilo.Možná má nekdo lepší zkušenost,treba nejak špatně namontoval,ale to pochybuju.

Editoval Jarynn (16.12.2013 09:17:27)

 offline 

 

#15 16.12.2013 10:34:36

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


systém Tubeless určitě nějaké mínusy má - jako všechno

defekty samozřejmě vadí, ale na prázdné se dá v pohodě dojet - je dobré používat pneu s tvrdším kordem

pokud je pneu roztržená, nebo proříznutá musí se sundat a zalepit flastrem zevnitř - pokud je to možné

pokud jen píchneš o hřebík, zalepíš knotem, pneu není nutné sundavat..

stav ráfků není až tak důležitý jako stav pláště - těsní to mezi vnější stranou pláště (červené galusky - ve které je další duše) a vnitřní stranou patky pneu - pokud je plášť starší a potrhaný, nemusí to 100% těsnit

 offline 

 

#16 16.12.2013 11:17:22

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Janek: asi nej co do průběhu trakce a defektů je silná duše do slabý + 2 haltry ... hřebíky jsou hrob pro všechno co je na vzduchu.. ale reálně mám tak 1-2 hřebíky za rok (ca 200hod) ale procvaknutí 10??..

Technomouse jsou úplně na hovno na lehkou moto - jsou tvrdý a oproti váze lehký nepoddajný...hodně kurvěj pocit z jízdy, tlučou přes ruce , odskakujou jízda je hodně nervózní.... na těžkou je to lepší (pokud jedeš 50/50 terén s vypalovačkama asi best protože víc vydrží) ale řek bych že puky od mitasu nebo buřt od michelinu je lepší co do průběhu trakce a použitelnosti, pocitu atd..... jen míň vydrží smile ... něco za něco...

 offline 

 

#17 16.12.2013 13:05:46

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


MikiberG napsal(a):

Janek: asi nej co do průběhu trakce a defektů je silná duše do slabý + 2 haltry ... hřebíky jsou hrob pro všechno co je na vzduchu.. ale reálně mám tak 1-2 hřebíky za rok (ca 200hod) ale procvaknutí 10??..

Technomouse jsou úplně na hovno na lehkou moto - jsou tvrdý a oproti váze lehký nepoddajný...hodně kurvěj pocit z jízdy, tlučou přes ruce , odskakujou jízda je hodně nervózní.... na těžkou je to lepší (pokud jedeš 50/50 terén s vypalovačkama asi best protože víc vydrží) ale řek bych že puky od mitasu nebo buřt od michelinu je lepší co do průběhu trakce a použitelnosti, pocitu atd..... jen míň vydrží smile ... něco za něco...

jak říkáš, 1-2 hřebíky ročně, procvaknutí 10 -to je i moje zkušenost

standartní doporučovaný tlak v Tubeless je 0,8

já jezdím vzadu normálně 0,6 a vpředu 1 - pneu jako takovou jsem nikdy neprocvaknul, ani nikdo v mém okolí..

Editoval sumavahonzi (16.12.2013 13:08:36)

 offline 

 

#18 16.12.2013 15:42:23

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


sumavahonzi:

Trochu mimo, máš ještě rozetu Superdprox na Betu 52z, příp. cena?

 offline 

 

#19 16.12.2013 17:37:01

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


MikiberG napsal(a):

Asi by bylo dobrý napsat:
.... že je to nevhodný pro řezání pneu - případné prořezy k plátnu jsou defekty.
...Je potřeba si uvědomit že se z pneu se stane pseudo bezdušák - tzn že gumu co na to není stavěná použijete bez duše. Může se stát že tlak bude pórama utíkat atd.
....Dál je to náročný na stav ráfků ... pokud jsou pobouchaný nebo vydřený v patkách je pravděpodobný, že nebude dobře těsnit.

.... Nezamezuje defektu pneu a defekty vadí!! (na rozdíl od mouse), defekty se musí lepit knotama jako bezdušové pneu...

To jsou nevýhody kvůli kterým se to masově nepoužívá. Jízda na prázdný ale zapatkovaný pneu není tak "ready to race" ale jen dojezdovka... navíc při malým tlaku 0,3...0,5 často dochází k průrazům pláště a deformacím ráfků v hard enduro použití.

- Asi jo, ale já gumy neřežu, tak nemohu posoudit.
- Za těch 130mth jsem vyzkoušel 2 zadní a 2 přední. Některé neucházely vůbec, jedna docela jo. Ale max za jeden den z cca 0,5 na 0,4 atm. Každopádně tak jako tak to chce před jízdou kola dofouknout, to je fakt. Zejména pokud se nejede delší dobu - třeba 2 týdny.
- Když do kola něco chytím, tak tam vrazím knot a do 10 minut pokračuju dál. Navíc na prázdné se dá docela dobře dojet díky tomu, že to drží patky po celém obvodě. Na závodech to zdržení je, ale kolik ze zdejších enduráků jezdí pravidelně nějaké CC na bednu? smile

Levná záležitost to moc není, ale koupil jsem je s motorkou, tak jsem je tam nechal.. A mně jako hobíkovi vyhovují  smile 

V podstatě od tý doby, co mám Husqvarnu (a tedy i Tubliss) kola nějak moc neřeším. Před jízdou si kola nafoukám podle počasí a jednou jsem lepil knotem díru. Jinak nic, žádný problém  ano 

Editoval RadoTP (16.12.2013 17:42:57)

 offline 

 

#20 16.12.2013 18:50:42

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: prodám bezdušový systém Tubeless


Kamarád má místo duší v kolech napěchované hadry a má klid lol 


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů