Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny

#41 10.09.2015 10:26:34

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


curcab:

No rozkuchnu to a uvidíme jak je to tam udělaný... zatim se s tim jezdit dá, tak to neni problémbig_smile

 offline 

 

#42 10.09.2015 10:55:05

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


taky mi to na FCR přestalo těsnit kolem bronzového protikusu ventilku... má na sobě O-kroužek, který ztvrdne, pak s tím stačí jen trochu hnout-utrhnout a přestane těsnit

Editoval Vojtas (10.09.2015 10:55:22)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#43 10.09.2015 22:23:08

curcab
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM 250 EXC
Věk: 33
0 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Vojtas napsal(a):

taky mi to na FCR přestalo těsnit kolem bronzového protikusu ventilku... má na sobě O-kroužek, který ztvrdne, pak s tím stačí jen trochu hnout-utrhnout a přestane těsnit

Napiš prosím jak si to vyřešil a zakolik. Dík.


i pád na držku je pohyb vpřed.

 offline 

 

#44 16.09.2015 20:05:36

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


tak dneska mi dorazila zasilka ze skutry levne a ventilek nepasuje ale objednal jsem si ovladani sytice co je na sx verzi ( tahlo bez lanka) a ta pasuje skvele takze sem usetril 1600 kc  smile 

 offline 

 

#45 25.09.2015 10:15:23

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Sorry že to tu trochu spamuju ale snad to někomu v budoucnu pomůže.

Objednal jsem novej plovákovej ventil z KTM a je znát že ten původní už je celkem jetej (velká vůle v tom mosaznym pouzdru) Bohužel po smontování motky mi to nešlo nakopnout (myslim že jsem odkouřil svíčku  - takže odpo pro ní jedu)

Nicméně mám dva dotazy:

- nevíte zda v případě nového mosazného pozdra a nové plovákového ventilu je v této sestavě nějaká vůle -myslím tím znatelná v řádech několika 0,1 mm??

- Máte někdo jinou svíčku na EXC než jako já NGK BR8ECM za 250 kč ?? Mám hroznou spotřebu a vyhovovala by mi svíčka tak za kilo:) jo a předepsaná BR7ES mi tam nejde díky nádrži....

 offline 

 

#46 25.09.2015 10:45:01

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


curcab napsal(a):

Vojtas napsal(a):

taky mi to na FCR přestalo těsnit kolem bronzového protikusu ventilku... má na sobě O-kroužek, který ztvrdne, pak s tím stačí jen trochu hnout-utrhnout a přestane těsnit

Napiš prosím jak si to vyřešil a zakolik. Dík.

tenkrát jsem netušil, že je to kroužkem, myslel jsem že je to přímo ventilem... koupil jsem celou novou origo sadu ventil-protikus...cenu si nepamatuju ale bylo to na prohnutí v zádech, to jo  usch 


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#47 25.09.2015 10:48:45

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


sykator:
vule tam přece musí být aby to v sobě mohlo volně chodit, ale ne taková aby to chodilo v sobě vyloženě křivě  smile  jinak by to nefungovalo... ten ventil netěsní na průměru ale na kuželu


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#48 07.10.2015 12:34:25

Felipe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 282
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC
Věk: 3+
Tel: služební a zvoní
3 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Ahoj, nevíte náhodou kolik má mít v továrním nastavení otáček šroub bohatosti na PWK 36 - EXC 250 (2005). Jestli jsem to dobře vyčetl v manuálu, tak 1,75. Mám příliš bohatou směs - fichtl chytá jak má, jede jak má, ale žere jak nevázanej + černá svíce. Tak musím něco vyšpekulovat, třeba zvětšit nádrž a1 

 offline 

 

#49 07.10.2015 13:26:35

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Felipe:

Hele pokud nejezdíš na volnoběh tak ti pootočením šroubu bohatosti spotřeba neklesne...
Nejvetší vliv má jehla a její pozice + hlavní tryska v nejvyšších otáčkách....

 offline 

 

#50 07.10.2015 17:24:25

Felipe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 282
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC
Věk: 3+
Tel: služební a zvoní
3 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


sykator:
jehlu a trysku mám origo. plus nastavení dle manuálu. - je mi divný že za hoďku je téměř suchá nádrž. heh2 

 offline 

 

#51 07.10.2015 20:42:27

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Felipe:

A máš správně seřízenou hladinu? Jestli je moc vysoká, tak za 1. ti teče benzín ze přepadu proudem, což má vliv na "spotřebu" a i celková směs je "bohatá" to by značilo černou svíčku. Nevím jak to má KTM, ale já u TM jsem musel oproti originálu dát větší volnoběžnou trysku, jehlu o zářez a menší hlavní.

 offline 

 

#52 07.10.2015 21:19:31

Felipe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 282
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC
Věk: 3+
Tel: služební a zvoní
3 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


chalka:

Asi máš pravdu - občas si učůrne, tak začnu tady.
Jinak, kolik mth Vám trvá udělat nádrž? - neřeším spotřebu ale tankovací komfort.

 offline 

 

#53 09.10.2015 14:02:56

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Felipe:

Jako taky teď řešim to že mi pořád teče benzín přepadem a tím mám o dost bohatší směs a odcházejí mi svíčky... určitě než začneš měnit nastavení karburátoru tak vyřeš hladinu v plovákový komoře

 offline 

 

#54 09.10.2015 14:13:16

chalka
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2130
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: WR450F
Web
7 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


sykator:

Ja kontroluju serizuju hladinu tak, ze do hadicky benzinove foukam a natacim karburator, presnd vis kdy ti ventil zastavi

 offline 

 

#55 10.10.2015 09:08:34

Felipe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 282
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC
Věk: 3+
Tel: služební a zvoní
3 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Tak hladina je v pořádku - asi budu muset začít spekulovat s tryskami a jehlou. To mám ale radost deb1 

 offline 

 

#56 10.10.2015 17:29:58

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


chalka: Jo takhle sem ji nastavoval i ja pac sem to okoukal na youtube a fakt super system..ale! Ale mě i při nastavené nižší hladině proté benzín přepadem...Kontaktoval sem dokonce KTM ve vlašim ohledně toho mosazného pouzdra (páč ventil sem koupil nový) a údajně můžu být v klidu páč viděli i o deset let starší motky s pouzdrem které bylo OK - navíc ho prej nemají (Na ebay sem je ale našel)

Dal sem to teď jednomu typovi co tunil tráboše a má zkušenosti s dvoutakty a karburátory tak uvidim co vymyslísmile

 offline 

 

#57 02.11.2015 07:58:45

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Zdar pánové,

Mám na vás otázku za dva bludišťáky, když mám nízkou hladinu v karburátoru ( když jedu delší dobu na plnej tak mi dojde benzín v karbeci a navíc mi nedrží volnoběh s původním nastavení volnoběhu -> což ukazuje na nízkou hladinu) ALE POŘÁD MI CHČIJE BENZÍN Z PŘEPADU ????  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile  big_smile 

PS: ventilek je fungl novej a těsnost 100%

Editoval sykator (02.11.2015 07:59:43)

 offline 

 

#58 02.11.2015 08:50:01

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Zdar borci,

sice nemám KTMku, ale jezdím 2T s PWKčkem, kde jsem řešil/řeším taky bohatost směsi a hladinu. PWK modely 36 - 39 mají uváděnou hladinu 16 mm. Při tomto nastavení mi chčije benzín přepadem skoro furt. Pátral jsem, při jaké poloze by měl karbec začít odpouštět přepadem a borec z jednoho závodního týmu doporučuje, že by to mělo být přesně při 45° náklonu karbecu.

Zhruba nějak podobně jsem hladinu nastavil, odpouští teda při trochu mírnějším náklonu, ale.. Motor se zklidnil, nezdechá v prudkém sjezdu při vyřazení a hlavně se snížila spotřeba. První by se prý měla naladit hladina, potom až tryskovat.

Co se týče směsi, původní stav byla černá, totálně zadělaná svíčka. Hlavní tryska 160 (origo 180), volnoběžná 40 (40) - i s tak brutálně malou HT byla směs příliš bohatá. Tento problém vyřešila jiná jehla. Aktuálně mám HT 172, VT 40, jede to v celém spektru, svíčka tmavě hnědá (bohatší směs nechám na zimu) a při delší jízdě na plný plyn na rovince benzín rozhodně nedochází. Nevím, jestli sem někdo dával ten graf, co ovlivňuje směs při konkrétním dávkování plynu, ale střední spektrum je v podstatě v hlavní roli ta jehla a skutečně to mělo u mě největší vliv na průběh výkonu, protože v terénu většinou jezdím kolem středního pásma.

Třeba to někomu pomůže.

GB

 offline 

 

#59 02.11.2015 12:25:35

sykator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Motorka: Honda 450 CRF, KTM 250 EXC
Věk: 28
2 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


green.bear:

Hele a odkud se vlastně měří hladina těch 16 mm ? respektive jak si to nastavoval?

Mě napadá pouze využítí principu spojených nádob s tím že bych si upnul karburátor v nějakém přípravku... ale nevím jestli se ta hladina poté měří od dělící roviny spodního víčka karbce nebo vlastně odkud...

 offline 

 

#60 02.11.2015 14:36:51

green.bear
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 481
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300 22
3 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


sykator:

Měřil jsem to stejně, jak už se zde psalo hned na první straně. Sundat, nechat volně dosednout plovák na ventil, aby se nezamáčkla ta tyčinka a změřit nejvyšší bod plováku od těla karbecu, tak jak je to na fotkách. Hladinu našteluješ přihnutím/ odehnutím plíšku, na kterým je uchycenej ventil. Mám to teď mezi 19 - 20 mm, ale pořád to není těch 45°. Chudý to není, svíce kontrolovaná po delší jízdě po poli pod plným, nevynechává z nedostatku paliva, takže pohoda.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů