Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny

#1 31.10.2013 15:37:44

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Pokoušel jsem se nastavit hladinu (nebo alespoň zkontrolovat) u mého Keihin PWK podle tohoto návodu:
http://www.carbparts.com/keihin/needles … r_carb.htm
Tj. naklápět karbec a těsně před okamžikem, než začne ploška plováku stlačovat pružinku, co je pod „pinďourem“ kuželového ventilu, změřit výšku mezi hranou plovákové komory a nejvyšším bodem plováku. U typu PWK (mám 36) by podle tabulky měl být tento rozměr = 16mm.
Jenže ... když mi plovák visí úplně dolů (karbec mám v normální, resp. ve vodorovné poloze, prostě v poloze, kdy už níž ten plovák jít nemůže) naměřím od hrany karbce po plováky 14mm, takže logicky při stoupání hladiny, tedy zavírání ventilu je to už jen míň ... V okamžiku, než plíšek plováku začne stlačovat pérko na kuželovém ventilu, naměřím 8mm.
Přijde mi to jako základní věc servisu, který bych si měl na 2T dokázat provést sám ... jen mi k tomu chybí rozum. Prosím vás o radu. Co kde dělám blbě?

Nebo se na tento způsob měření vykašlat a zjistit hladinu spojeným nádobím? Kolik mm pod úrovní těsnění by takto měla hladina být?

 offline 

 

#2 31.10.2013 17:02:43

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Určitě jsem v tom návodu něco hrubě nepochopil, protože mi není jasné, jak můžu naměřit 16mm, když 15mm od kraje je ve víku komory žebro, takže ten plovák být prostě níž nemůže i kdybych chtěl:

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1535_keihin_pwk.jpg

 offline 

 

#3 31.10.2013 17:07:32

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


To je  nejaký pofidérní seřizování hladiny, sehnal bych hodnotu hladiny měřené od dělící roviny plovákovky a těla karburátoru. Pak bych dal karbec na vhodnou skleničku poznačil si ryskou spravnou hladinu a připojil karburátor k benzínu a hned vidíš na čem seš

 offline 

 

#4 31.10.2013 17:21:36

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


doktor:

máš štěstí doktore, že du zrovna kolem a1  Dám ti sem celý text včetně nějakejch fotek:
1. Otevři plovákovou komoru.
2. Drž karburátor jako je zobrazeno na obrázku 1:
Začni otáčet s karburátorem proti směru hodinových ručiček a přestaň, jakmile plovák kompletně zavře ventil – viz obrázek 2:
4. Standardní hodnota mezi 2 červenými čárami zobrazenými na obr. 2 je 16mm pro KEIHIN PWK 38S. Doporučuji nastavit o 1-2mm nižší hladinu, to znamená hodnotu 17-18mm. Poznámka: na obrázku není zobrazen přímo karburátor PWK38S. U PWK38S je tvar plováku do špičky, takže hodnota 16mm je myšlena od nejvyššího bodu špičky plováku.
5.   Je důležité zabránit tomu, aby jste karburátor přetočili až do vertikální polohy – viz obrázek 3, protože tady už vlastní váha plováků zatlačí pružinku v plovákovém ventilku a na obrázku 3 vidíte, jak je ventilek stlačený oproti obrázku 2 –viz šipka.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_hladina_karbecu-obr_1.png http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_hladina_karburatoru.png http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_hladina_karburatoru-obr_3.png

Editoval badyšot (31.10.2013 17:22:25)

 offline 

 

#5 31.10.2013 17:48:49

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


To se to opravdu takhle dělá ?  ou2 Seřizovat hladinu podle plováků mi přijde trochu na hlavu

 offline 

 

#6 31.10.2013 18:22:17

jiriktm
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 666
Založená vlákna
Místo: Kudlov
Motorka: KTM EXC 525
Věk: 43
10 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Robinsson:

jo jo je to tak  a1 

 offline 

 

#7 31.10.2013 21:52:26

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


badyšot:
mám štěstí, že jdeš kolem, jenom ... se mi zdá, že takhle jsem to dělal. Níže přikládám dokumentaci. Dělá to na mě dojem, jakoby ten můj PWK měl nějaké nižší víko komory. Naměřit tam 15 nebo více milimetrů prostě není technicky možné.
Jde o typ PWK 36S AG, který je na Husabergu TE 125+250+300 model 2012 (možná i jiné modelové roky nebo motorky, ale to nevím). V rámci objemů se to liší identifikačním číslem, což nevím, co přesně znamená, ale pro 250 (můj případ) to je FK0251. Tolik teorie.
Prolézám gůgl, ale nikde nevidím nic kloudného, čeho bych se mohl chytit.
Takhle to vypadá:

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1535_img_0593.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1535_img_0594.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1535_img_0595.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1535_img_0596.jpg

No a takhle jsem hladinu zjišťoval "spojenými nádobami". Na to, co jsem zjistil, si nedokážu udělat vlastní názor ... jestli je to moc / málo / akorát? Musel jsem si kvůli tomu otevřít sedmičku bílého ... no, co se dá dělat smile
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1535_img_0591.jpghttp://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1535_img_0592.jpg

 offline 

 

#8 31.10.2013 22:17:13

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


necpeš to tam stříkačkou pod tlakem ? Zkus to jak jsem ti psal já s tou skleničkou a připoj to na nějakou nádobu ideálně na nádrž od moto :-D

 offline 

 

#9 31.10.2013 22:18:49

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Tak jak to máš ted by ti ten karbec musel přetýkat, tady foto jak sem to myslel http://www.ifa.wz.cz/karburator.jpg

 offline 

 

#10 31.10.2013 22:22:30

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Janku, voe, Ty víš, že blbej jsem na to dost big_smile

Těch 10mm je vzdálenost od dělící roviny k nejnižšímu bodu plováku, ne hladina. Tu pan Archimédes vykouzlí cca 8mm nad.

 offline 

 

#11 31.10.2013 22:31:02

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


doktor:
je dobře, že nad tím přemýšlíš ano  Pro jistotu si řekněme, co co znamená (už jsem si taky otevřel láhev bílého, tak aby nááhodou jsme se někde neztratili...)
Nízká hladina - kurwa k čemu to je vlastně dobrý??? Jsem vzděláním zemědělec, tak ta hladina by měla být dobrá akorát na to, že stačí krmit co je z toho napájený né? Letos jsem se pokoušel naladit KTM EXC 125 a 200 a u obou maj zásadnější vliv trysky a jehla než hladina. Hladina je něco jako základ, jo, bez toho to asi nefunguje, ale nastavil jsem to dle přiloženého obrázku naprosto bez problému a vše funguje.  To, co jsem zaznamenal s příchodem podzimu je to, že s ochlazením teplot se směs stala moc chudá, takže motorky na volnoběh točej víc než v létě a asi to bude chtít přidat i na hlavní trysce, aby se nekonalo přidření.... a22 

 offline 

 

#12 31.10.2013 22:32:22

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Robinsson napsal(a):

necpeš to tam stříkačkou pod tlakem ? Zkus to jak jsem ti psal já s tou skleničkou a připoj to na nějakou nádobu ideálně na nádrž od moto :-D

Ne, ta stříkačka má vyndaný ten druhý díl, necpu to do karbce pod tlakem, má to otevřené víko. Tj. je tam jen tlak sloupce = podobné jako v nádrži.
Přetékat to nemůže, protože přepad je vyvedený 19mm nad dělící rovinou.
S tou skleničkou bych byl druhej - zavírá se mi to těch cca 8mm nad, jak jsem psal a je vidět na fotce. Možná je to blbě, ale bohužel nikde nemůžu najít, kolik to má být správně.

 offline 

 

#13 31.10.2013 22:47:56

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


doktor:

twl dochtore smile  Jak nemůžu najít?? Kdyť ti to píšu úplně jasně. Ten tvůj větší obsah nebude daleko od toho nastavení. Asi měsíc jsem studoval všechny fóra, abych zjistil jak natryskovat karburátor a dnes po cca 50 MTH můžu říct, že to funguje a koukali jsme na barvu svíčky a říká, že jo.  ano Tak přestaň hledat chujoviny, protože největší změna se odehrála mimo tvojí motorku - je mi zima (říká moje přítule  tongue )

 offline 

 

#14 31.10.2013 22:53:22

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


badyšot:
Tak jsem to dopil a už je mi všechno úplně jasný big_smile
To s tou významností pro naladění, to je podstatná informace, kterou jsi mě zklidnil. Kašlu tedy na to. Hladinu jsem lehce snížil a prostě to zkusím, co se bude dít.
Díky za rady všem.
(I když, kdybyste někdo věděl, jak to u toho "mého" karbce má být, budu přešťastný minimálně z toho pocitu, že taky budu vědět.)

EDIT: chujoviny hledám, protože čekám na jiný trysky - hlavní větší (páč je mi zima jak píšeš), volnoběžnou menší (páč mi to dole chrchle). Tak si říkám, abych to měl tip-top, že co jako vole hladina?

Editoval doktor (31.10.2013 22:58:35)

 offline 

 

#15 31.10.2013 22:59:24

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


doktor:

proc do toho vlastne vrtas?vzdyt je to dv roky stary karbec ne?


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#16 31.10.2013 23:10:09

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Tak mě by tedy taky zajímalo jestli je u těchto karbenátků standardně hladina nad dělící rovinou. Kdo to ví, odpoví ?!  big_smile 

 offline 

 

#17 31.10.2013 23:31:33

doktor
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 112
Založená vlákna
Místo: Benešov
Tel: 606 660 601
0 0

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


foxdive:
proč? viz. edit v odpovědi badyšotovi. Když to rozvedu, tak motku jsem minulý týden koupil. Když jsem jí byl prvně projet, zjistil jsem, že to jak chrchlá a blbě jede v nízkých otáčkách není tím, že je studená (jak jsem si myslel při koupi). Navíc mi ve sjezdech při vymáčknuté spojce zdechávala na volnoběh. I jal jsem se štelovat volnoběh a zjistil, že šroub přídavného vzduchu je zašroubovaný 5 minut od konce, tj. prostě skoro úplně. Když jsem ho povolil na základní nastavení (cca 2 otáčky), motka nešla nakopnout. Makalo to jen se zcela zašroubovaným šroubem. Ale pořád dole bohaté. Takže jsem dospěl k tomu, že karbec ven a vyměnit volnoběžnou trysku za menší. Po vyndání jsem mj. objevil, že někdo z předchozích majitelů skřípnul přepadovou hadičku, aby mu z toho nechcal benzín. Originál, co?!. To se mi jednak udělalo blbě, druhak jsem začal přemýšlet, co se tam asi děje (dělo). Proto to bádání nad správnou hladinou. Volnoběžná tryska se mi víceméně snad potvrdila, protože to dřív jezdilo s Akrapem a byla tam nandaná 38, místo "manuálové" 35 (mj. tenhle malý rozměr šel blbě sehnat, nikdo to nemá "na poličce", ale už je konečně na cestě). Při rozborce karbce jsem zjistil ještě pár kokotin typu šrouby volnoběhu a vzduchu podmazané silikonem (asi aby se nepovolovaly?) ... Myslím vcelku dobré důvody se povrtat i ve 2 roky starém karburátoru, co?
Koupil jsem co jsem koupil, ale až příště na motorce uvidím místo závlaček zahnuté hřebíky, budu vědět, že tudy ne.

 offline 

 

#18 01.11.2013 09:06:25

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Měl jsem stejnej problém jak popisuješ i když na xr650r a karburátoru mikuni  byla moc vysoká hladina, při naklonění z karbce chcal benzín, z kopce a když jsem jel po zadním motorka vynechávala, nebo s kopce dokonce chcípla ,hladinu jsem sundal o cca 4mm pod horní hranu víčka plovákovky a je to cajk, na netu jsem taky nenašel kolik to má bejt tak jsem to zkoušel postupem pokus omyl, neštěstí jsem karbec nemusel vyndávat povolil jsem příruby a jen otočil karbcem ,takže mi odpadlo sraní s lankama a následným nasazováním do přírub a bacha na to upínání do svěráku mě se potom zasekávala akcelerační pumpa a to sem to utáh fakt lehce hliník je holt měkota.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#19 01.11.2013 09:13:58

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


Jinak špunt  z korku to je nápad  vyk! Co všechno jsem tam do toho závitu z výpuštáku nastrkal než to šlo vůbec změřit to ani nejde vyjmenovat big_smile 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#20 01.11.2013 10:33:07

Re: karburátor Keihin PWK - seřízení hladiny


doktor napsal(a):

foxdive:
proč? viz. edit v odpovědi badyšotovi. Když to...

No to je pak radost koupit moto po někom takovém.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů