Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Nabíječka baterií - Lidl

#1 03.10.2013 18:24:40

Nabíječka baterií - Lidl


.

Editoval Zzz (29.11.2019 23:20:44)

 offline 

 

#2 03.10.2013 18:48:55

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Nabíječka baterií - Lidl


mkrata:

Nekupuj ji. Měl jsem ji, a spolu se mnou další 4 známí. Všem do dvou let odešla. A jako mnoho dalších má ten problém, že neumí diagnostikovat silně vybitou baterii, a nenabije ji. Musíš ji na klasické nabíječce oživit, a poté teprve připojit na tuto.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#3 03.10.2013 19:08:45

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Nabíječka baterií - Lidl


Mám ji 2-3 roky, po roce odešel vypínač, to jsem si opravil, nějak funguje, ale jak bylo řečeno - jako většina nabíječek nenabije silně vybitou baterku, ale hlavní její problém je, že baterku nabije tak na 75% a vypne.. A nemá žádný udržovací režim - nabije na nějakou hodnotu a vypne. A i když je stále připojená a na baterce klesne napětí, tak už nabíjet nezačne, což znamená i to, že když během nabíjení zakolísá napětí (například si chci  garáži posvítit světlem nebo když v autě zapnu rádio), tak to diagnostikuje jako chybu akumulátoru a přestane nabíjet, musí se jedině vypnout a znova zapnout.. Ale co chtít za 5 stovek, že?  lol 

Každopádně znova bych si ji už nekoupil, vyhozené prachy.. Na aukru jsem koupil nepoužitou Optimate za stejné peníze.. A ta je super, oživí i zdechlé baterky, má i nějakou regeneraci (desulfatizaci nebo jak se tomu nadává) apd. U té Lidlovské to je uvedeno taky, ale absolutně nikdy, na žádné aku se to nesputilo..

 offline 

 

#4 03.10.2013 21:05:59

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


C.J.:

Mě se spíš zdá, že jsi průběch toho měření nikdy ani neměřil.
Když je to levný tak to ještě neznamená, že to stojí za hovno. a30 
Já mam nabíječek asi 4 ale tu Lídlovku používám nejraději. A hlavně je na všechno, auto i moto a 6V. Za ty koruny nic lepšího neni.


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#5 03.10.2013 22:22:37

Jeník
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 21
Založená vlákna
Místo: Písek
Motorka: TT600R
Věk: 21
0 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


přesně jak říká MichalEXC po 2 letech přestala fungovat a přesně jak říkáš kdyz byla baterka az moc vybita musela se nejdrive ozivit a pak az nabit touto nabijeckou ne 

 offline 

 

#6 03.10.2013 22:25:44

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Nabíječka baterií - Lidl


Jo já ji vlastně taky bral kvůli 6V.

Průběh nabíjení jsem nikdy neměřil, ani nevím jak. Ale když k ni připojím baterku, která na EXC450 už neprotočí motorem a ona po 10ti minutách přestane nabíjet a signalizuje že je nabitá, tak to asi dobře není.. Optimate III sice nabíjí jen polovičním proudem, ale baterku, kterou už Lidl nabíječka dále nenabíjí, nabíjí dále 4 hodiny..


Možná je má z lidlu už nějak vadná, ale prostě ani při plném nabíjecím proudu 4A nemůže nabít prázdnou 7Ah baterku do půl hodin, přesto že do půl hodiny signalizuje, že baterka je full..  Ale používám ji pořád, ale hlavně na autech na částečné dobití.. Jak jsem už psal - za ty prachy stejně nic lepšího (nového) koupit nejde.

 offline 

 

#7 03.10.2013 22:30:27

Re: Nabíječka baterií - Lidl


http://www.battery-import.cz/nabijecky- … -12v--3-6a

tahle je cenově výš, ale mám ji tři roky a naprostá spokojenost. Umí všechny typy akumulátorů, nabíjím motorku (kde mám natrvalo očka na baterii se zásuvkou-stačí sundat dekl airboxu, zacvaknout a už se nabíjí, nikde nic nemusím zapojovat na aku) i auto, resp. 65 Ah a 72 Ah baterii, vše valí jak má. V práci jsem s tím oživil i vymrzlou zdechlinu ve Fordu Tranzit asi za  čtvrt hodiny. Cena je slušná, když jsem ji kupoval já stála 1600 plus poštovný. Pokud neporušíš plomby výrobce, Švédi na ni poskytují záruku 5 let. Za mě C tek - spokojenost ano  Ale dneska mají mnohem vychytanější modely a2 

Editoval Ataman (03.10.2013 22:32:11)

 offline 

 

#8 03.10.2013 22:46:09

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


http://www.nabijeckyctek.cz/inpage/ctek-mxs-5-0-12v/
Tato si dokáže poradit s každým akumulátorem, když neni úplně mrtvý.


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#9 04.10.2013 09:19:38

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Nabíječka baterií - Lidl


mě se posrala a už nenabíjí (nesepne)... vopravovat jí nebudu. Ale prodávali hodně hloupou nabíječku před lety, vypadá jako nabíječka na telefon a dává tak málo, že jí můžu nechat na bezůdržbovce klidně tejden a baterka se nerozskočí. Na nic se neptá, nabíjí i vybitý, přepínač 6-12 a nabíjim tim všechny baterky k plný spokojenosti. Až vyhraju va sportce, třeba koupim i optymejta, ale zdá se mi to v současný situaci celkem zbytečný.
Tuhle bych si už ale taky nevzal...

 offline 

 

#10 04.10.2013 11:29:58

macikcz
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 92
Založená vlákna
Místo: F-M
Věk: 3X
0 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


Nevím proč kupovat optimate za víc jak dvojnásobek, když se to dělá stejně v jedné fabrice v Číně, jen se tomu dá jiný obal. Mám tu z lidlu a na mé dobíjení 1x za rok zcela dostačující. Ano, kdybych potřeboval oživovat mrtvé baterky, tak bych si nekupoval baterku za pětikilo. Má to i udržovací program při plně nabité aku, jestli funguje nebo ne, proč by neměl? To, že má někdo téměř vybitou aku nabitou za 10min svědčí spíše o špatné baterce. Vše je o tom co od toho čekám a kolik za to dám. Jestli si chceš občas dobít baterku do auta, motorky, tak ti tahle bohatě stačí...

Editoval macikcz (04.10.2013 11:30:11)

 offline 

 

#11 04.10.2013 20:05:13

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


Martin_voe napsal(a):

mě se posrala a už nenabíjí (nesepne)... vopravovat jí nebudu. Ale prodávali hodně hloupou nabíječku před lety, vypadá jako nabíječka na telefon a dává tak málo, že jí můžu nechat na bezůdržbovce klidně tejden a baterka se nerozskočí. Na nic se neptá, nabíjí i vybitý, přepínač 6-12 a nabíjim tim všechny baterky k plný spokojenosti. Až vyhraju va sportce, třeba koupim i optymejta, ale zdá se mi to v současný situaci celkem zbytečný.
Tuhle bych si už ale taky nevzal...

Nemusíš čekat až vyhraješ. Za pouhé 3 Kč si kup ten spínací čudl a máš vyhráno. Nabíječka bude zase šlapat jak zamlada. ano2 


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#12 05.10.2013 00:48:28

Martin_voe
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 187
Založená vlákna
Místo: Praha
Věk: 32
0 1

Re: Nabíječka baterií - Lidl


že bych tomu dal poslední šanci a votevřel to? smile 

... dyž já jako rozebírat umim... vopačně to de hůř :-D Dycky mi něco zbyde... :-D

Editoval Martin_voe (05.10.2013 00:49:18)

 offline 

 

#13 05.10.2013 01:20:07

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Nabíječka baterií - Lidl


macikcz napsal(a):

Nevím proč kupovat optimate za víc jak dvojnásobek, když se to dělá stejně v jedné fabrice v Číně, jen se tomu dá jiný obal. Mám tu z lidlu a na mé dobíjení 1x za rok zcela dostačující. Ano, kdybych potřeboval oživovat mrtvé baterky, tak bych si nekupoval baterku za pětikilo. Má to i udržovací program při plně nabité aku, jestli funguje nebo ne, proč by neměl? To, že má někdo téměř vybitou aku nabitou za 10min svědčí spíše o špatné baterce. Vše je o tom co od toho čekám a kolik za to dám. Jestli si chceš občas dobít baterku do auta, motorky, tak ti tahle bohatě stačí...

Docela by mě zajímalo jak jsi přišel na to, že je Optimate stejný jako ta z Lidlu  ou2 

Jinak lidi k nám chodí s baterkami, které nabíjeli tou nabíječkou z lidlu a ikdyž jim ukazuje, že je plně nabitá, tak při změření kapacity má opravdu jen cca 75%, což je vlastně na hranici kdy už začíná baterie trpět a jít do háje. Plně nabitá tedy ani zdaleka není. To taky odůvodňuje proč ten udržovací program asi není moc funkční.
Optimate je v tomhle podstatně dál. Ještě o kus dál je ten C-tek (zejména model 5.0). Ta nabíjí podstatně efektivněji, umí si poradit i s napůl vydechlými baterkami a docela dobře odbourává i sulfataci.

Ta z lidlu je asi lepší než se na baterku vybodnout uplně, ale za ty prachy bych si rozhodně raději připlatil a koupil něco lepšího.


Dej koním pít...

 offline 

 

#14 05.10.2013 07:33:55

Carlitos13
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 579
Založená vlákna
Místo: Ústí nad Labem
Motorka: 1090 adv r
Věk: 40
Tel: 731309504
0 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


ja si ted koupil tuto http://www.autokelly.cz/#|kwYJ/6yamNJGN … Ot3vlMcuQ=
měli ji v akci za 900kč tak uvidíme jak se osvědčí ano 

 offline 

 

#15 09.04.2015 08:27:14

Fanooš
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: OL,PV
Motorka: DRZ 400 S
Věk: 46
1 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


V Lídlu mají zase i tady probírany nabíječky. Mám ju 3roky a u mně dobry. Asi jsou i lepši ale za ty prachy... Dobíjím s tím i 100Ah baterku v Destě a OK.

 offline 

 

#16 09.04.2015 09:25:26

Koštěbuch
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 334
Založená vlákna
Místo: přerov
Motorka: Gas Gas 515 FSE
Věk: 28
0 3

Re: Nabíječka baterií - Lidl


nabíjení nevím, ale tu mrtvou baterku to fakt neoživí, hlavně že to nato má jakejsi mód... tak prd  bliz2 

 offline 

 

#17 09.04.2015 09:45:37

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Nabíječka baterií - Lidl


Kostebuch : hele ja nevim jak moc mrtvou baterku by to melo umet pro tvou potrebu ozivit,ale ja tu nabijecku mam a nabijim s tim  obyc i bezudrzbovku-ta stala pul roku,motorem ani neotocila a po par hodinach nabijeni uz frcela. Ale tak je jasny,ze uplne mrtvou baterku vytazenou z kopriv to nevzkrisi - je to nabijecka,ne Jezis big_smile ale jsou samo i vyrazne lepsi (a drazsi) nabijecky.

Je mala,ma 4 otvory k uchyceni na zed,kabely jsou prijatelne tluste a pisou tam vyrobeno v Nemecku.

Za me dobry

 offline 

 

#18 09.04.2015 09:54:12

Koštěbuch
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 334
Založená vlákna
Místo: přerov
Motorka: Gas Gas 515 FSE
Věk: 28
0 3

Re: Nabíječka baterií - Lidl


baterka měla 6V a už ji to nevzalo... problem byl v tom že nabíječka vůbec nevěděla co má dělat nešel přepnout program nic... myslel sem že je poní. Nakonec sme moto startli přes kabely kousek projeli když sem přijel baterka měla 10,4V a nabíječka už si chrochtala...

 offline 

 

#19 11.01.2016 11:47:50

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Nabíječka baterií - Lidl


opäť je v Lidli 17,99€ a 3r záruka kúpiť či nekúpiť???


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#20 11.01.2016 11:56:17

PETARDAK
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1403
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: KTM 790ADV-R, G-G MC250/22 KTM-EXC300/17 a pár DUCATI
Věk: 60
11 0

Re: Nabíječka baterií - Lidl


bobkuuu: Ber ano  mám v dílně dvě, už pár let a o.k. dobijím s nimi, mimo moto, i celkem velké auto-aku (75-90Ah) a v pohodě wink  a ano, na mrtvou, totálně "vymlácenou" aku, musím na prvních 20-30min, připojit "klasickou trafo-nabiječku" a až pak lídlovku...


Život je příliš krátký na to, mít jen jednu motorku, sériový výfuk a jezdit jenom občas...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů