Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

kryt kolena 2T

#121 03.06.2021 09:57:49

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: kryt kolena 2T


Neřešil někdo alternativní uchycení na zadní část rámu viz foto na hliníkový kryt Carapaks (fotky mé moto jsou o pár příspěvku vejš). Nějak jsem to zničil při nárazu na kryt a zadní část už nemůžu pořádně přichytit, je tam vůle snad 0,5cm takže se to hýbe do stran.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4597_vystoiek-kryt.png

 offline 

 

#122 22.10.2021 13:23:35

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: kryt kolena 2T


Borci, uvažuju o krytu Muzzle nebo podobné,...kdo to ještě vyrábí a jaké máte zkušenosti s tímto krytem kolene?

 offline 

 

#123 22.10.2021 14:15:54

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: kryt kolena 2T


Rischwon:

Napodobenin je víc, ale nejlíp řešenej a nejpevnější je proste origo Muzzle. Stačí napsat Polákům na FB
Jinak sem měl i AL celokryt, ale byla to neustálá péče pořad se to chtělo někam deformovat. A hlavně toho bordelu v tom. Co sem pořídil muzzle tak nebylo potřeba ho ani jednou sundavat, jen vytahnu kostku pěny co k tomu dávaj a je mezi spodním krytem a motorem na wapce vypláchnu úplně do čista. S tím hliníkovým krámem jsem ani na wapku nejezdil, protože to bych tam strávil půl dne

Editoval koll (22.10.2021 14:20:22)

 offline 

 

#124 22.10.2021 20:02:00

Re: kryt kolena 2T


Mám na prodej orig muzzle s celou montažní sadou + krytem na přepačko na modely 17-19
duvod prodeje : koupě novýho modelu
cena 4tis

Editoval johnyamik (22.10.2021 20:37:24)

 offline 

 

#125 23.10.2021 06:30:39

Mysynko
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: FSR450, 300Tpi
0 0

Re: kryt kolena 2T


Je to výborná vec. Vyrobil som si ho sám z 8mm nerez. Naklady do 30€.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6147_img_20210221_080327.jpg


cesta je cieľ

 offline 

 

#126 23.10.2021 08:20:06

Re: kryt kolena 2T


Mysynko napsal(a):

Je to výborná vec. Vyrobil som si ho sám z 8mm nerez. Naklady do 30€.


http://www.offmoto.com/domains/offmoto. … 080327.jpg

Nelži lidem. Jako beru, že jsi slovák, .... ale za 30 e to v reálných nákladech nevyrobíš ani ve snu.
Náklady na nerez, na svařovačku, nerezový drát, směsný plyn, práce několik (mnoho) hodin, náklady na energie, brusivo .....
Dělal jsem klec na exc, Betu (Muzzle na tyhle modely nedělají) a kdyby mi to někdo nabídnul za 6 - 7t tak to radši koupím.
Mají to opravdu vymakaný i se spodním uchycením, kdy nepotřebuješ žádný kryt motoru, ....
V bandě to jezdí skoro všichni a jsou nadšení. ano  ano 

Rischwon, ještě bych kouknul na artafon.pl,ale to mi přijde spíš jako polotovar s potřebou dodělat.

 offline 

 

#127 23.10.2021 13:08:46

Mysynko
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: FSR450, 300Tpi
0 0

Re: kryt kolena 2T


Janek:
Neviem prečo máš potrebu niekoho urážať ale to vypovedá o tebe nie o mne.
Náklady som rátal iba materiál keďže ostatné veci mám. Ešte si zabudol do svojich nákladov pripočítať aj pracovné oblečenie  a1 
Nikoho neodhovaram aby si kúpil od hocikoho hocičo


cesta je cieľ

 offline 

 

#128 23.10.2021 13:46:17

Re: kryt kolena 2T


Mysynko:
Nemám potřebu někohu někoho urážet, protože VÍM, že nikoho urazit nemůžu. Urazit se, je vědomé rozhodnutí tebe, Radůze a mnoha dalších, .... nemůžu nikoho urazit. Chápeš to?  Stejně tak ses mohl omluvit a říct, že jsi napsal nepravdu a že jsi ve svém rozumu nezapočítal vše, co je potřeba v k výrobě kleci. Ale omlouvat se není dost slovenské ....
Jak můžeš při průměrný inteligenci do "nákladů" na klec zahrnout jen náklady na materiál??? To ti přijde normální? Jen zavádíš lidi. 
Pracovní oblečení je dobrá věc, protože to vychází 100% ze zkušenosti, kdy si lehneš na zem a svařuješ "hlavou nahoru" a kuličky ti padají "do rukávu".
Prostě tu nelži lidem ano .
Když si projdeš témata o ochraně kolena, dal jsem tu asi asi nejvíc fotek a návodů, .... nikomu neříkám, co a jak, ale můj názor je jednoduchý a odvozerný z praxe - kup si muzzle!!!!!!!!. Pokud máš cca 24 - 30 hodin volného času, který nemůžeš proměnit na přesčasy v práci, máš CO (ideálně tig) s nerezovým drátem, plynem, ohýbačku, prostor, zvedák, na který můžeš zvednout motorku do výšky, .... metodu, jak ověřit, že ti tvůj výtvor nevadí při max propružení předního kola v rejdech, .... tak se do výroby klidně dej. Udělej to pořádně, funkčně, s myšlenkou,  pohraj si s tím ....Každému takovému zatleskám a budu z jeho schopnosti nadšený a inspirovaný ... Ale nikdo takový tu zatím nedal info, fotky,radu, návod ....
Pokud nemáš jednu z uvedených věcí, nedělej to a kup si Muzzle ano 

 offline 

 

#129 23.10.2021 20:34:16

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: kryt kolena 2T


Mysynko:

Měl bys víc fotek pro inspiraci?
Ono kdeco "nejde" vyrobit a pak to nějak jde, když se chce  wink   cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#130 23.10.2021 21:28:02

Mysynko
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 29
Založená vlákna
Motorka: FSR450, 300Tpi
0 0

Re: kryt kolena 2T


Mne to trvalo cca6 hodín a minul som 3x 2m nerez tyče 8mm plus nejaký nerez plech na uchytenie. Ohybal som vo zveraku,  zvaral tigom.
Ak budeš potrebovať nafotim ti detaily a pošlem  napr. Na mail


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6147_img_20210221_080321.jpg http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6147_img_20210221_080341.jpg


cesta je cieľ

 offline 

 

#131 25.10.2021 12:47:16

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: kryt kolena 2T


koll: je to tak, ten Carapaks je sice neprůstřelný ale tím jeho výhody končí,..bojuju s tím od první montáže, kde jsem musel nějaké díly ohnout a zbrousit flexou,..navíc na starší modely (moje EXC 2014), to uchycení není tak pevné jak na novější,..drželo to akorád ve předu na tom úchytu a vzadu u kyvky na rámu,...novější mají ještě další uchycení,..přesto že jsem to furt dotahoval a lepil,..tak to furt někde cestovalo,..třeba pod brzdu že jsem měl buď zablokovaný kolo nebo nemohl zabrzdit,... a30 a o tom mytí už se nemá smysl vůbec bavit,..

jinak viděl jsem tvé fotky níže,..ten kryt kolene vypadá moc dobře,..ale moc se mě nezdá ten kryt pod motor,..je dost krátký,..takže rám pod stupačkama bude určitě ohoblovaný že?? nedělají i verzi bez toho krytu pod motor,..věřím že kombinace originál plastového s krytem kolene by udělala víc parády,..možná se pletu,..fotka ze spodu by mě celkem zajímala,...

 offline 

 

#132 25.10.2021 13:03:02

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: kryt kolena 2T


Janek:
obdivuju vzručné borce co si to udělají samy doma v dílně na koleni  ale pro ty co s železem nedělají/nesvařují a nemají na to vercajk tak to prostě absolutně není,..aneb Werichovo "Tady je tesař, klempíř, zedník,..." a ne každý je ferda mravenec,.. proto také zastávám heslo: vydělej a nech vydělat,..
Muzzle za to chce 240eur i s poštovným s polska, což není vůbec zlé,..kámoš by mě to udělal za 3000+ a kdoví jak a kdoví kdy,..a jestli by to taky tak pěkně seděla jak na té jeho, který si mazlil pro sebe,..

Dělají se tedy i verze bez spodního krytu motoru, máš nějaké foto? Sedělo by to s origo plastovým krytem když by se trošku prořízl?? Výrobce Muzzle mě ale psal že jiný kryt pod motor nebude pasovat protože uchycení krytu kolene je níž než šroub pro uchycení krytu kolene....ale to jejich lízátko mě přijde malé ale třeba se pletu,..

Editoval Rischwon (25.10.2021 13:09:23)

 offline 

 

#133 25.10.2021 14:21:31

Hašis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 77
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: EXC 300
Věk: 31
0 0

Re: kryt kolena 2T


Rischwon napsal(a):

Dělají se tedy i verze bez spodního krytu motoru, máš nějaké foto? Sedělo by to s origo plastovým krytem když by se trošku prořízl?? Výrobce Muzzle mě ale psal že jiný kryt pod motor nebude pasovat protože uchycení krytu kolene je níž než šroub pro uchycení krytu kolene....ale to jejich lízátko mě přijde malé ale třeba se pletu,..

Mam kryt od artafonu na exc 300 17ce, ktery vychazi na nejakych 3000kc s original plastovym, ktery stacil jen nariznout, abys mohl uchytit kryt kolene. Plastovy mam stale uchycen z vyroby a od artafonu tak jak vyrabeji oni a jsem spokojeny. Kdyz chci sundat plastovy kryt, tak artafon nemusim sundavat nebo povolovat a stejne ho ani pri vymene oleje nesundavam, protoze vylivam stary olej pres hadici. Ve stredu ti to muzu nafotit. Jedina nevyhoda, ze artafonacky kryt nejde az dozadu ke konci kolene jako muzzle, ale za rok jezdeni, kdy uz motorka nekolikrat letela pana orel, odhalena cast vyfuku nedostala ranu. Nejak to proste vychazi tim, ze se motorka pri padu opre o riditka atd... A i tak si ten kousek muzes nechat dodelat a oproti muzzle jsi na tom za polovinu. Pisu na tel, tak snad nemam nikde nejaky preklep.
Jo a kdybys chtel, tak tady v CR je v karvine shop, kde borec kryty od artafonu dovazi. Myslim ze ho najdes na bazosi

Editoval Hašis (25.10.2021 14:22:31)

 offline 

 

#134 25.10.2021 14:24:31

Hašis
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 77
Založená vlákna
Místo: Nový Jičín
Motorka: EXC 300
Věk: 31
0 0

 offline 

 

#135 25.10.2021 16:17:55

koll
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 907
Založená vlákna
Motorka: 300 exc 2017
Věk: 29
5 2

Re: kryt kolena 2T


Rischwon:

Jo kryt pod motor je kratší, ale to je mi fuk, tam nejsou důležitý části. Myslím že se prodává i bez toho. Ten Polák je hodně opatrnej když zjistil že to chci napasovat na neorigo koleno skoro mi to ani nechtěl prodat, asi už má nějaký špatný zkušenosti. Musel jsem mu několikrát napsat že o tom riziku že nebude pasovat vím, a že si s tim budu umět poradit (upravit, předělat..) nakonec to klaplo i s kolenem xgrip.  U celohliníku je pořád dost obnažena ta kritická část kolene, ten velkej ohyb s malým průměrem. Tam stačí dostat správnou pecku a je po přírubě, a i deformace v tomhle místě se špatně opravuje. Soudím teda podle krytů co vidím okolo a co sem měl já, možná jsou některý vychytany. Ale porad to není “nesmrtelný”

 offline 

 

#136 25.10.2021 17:19:07

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: kryt kolena 2T


Hašis: tak bych si to představoval, abych měl pouze kryt koleno a ten plastový kryt pod motor nějak upravil, jenže Artafon pro modeli 2020+ dělá kryt pouze na koleno FMF Gnarly dle výrobce, který sám uvádí že na OEM koleno to zatím nesedí,..takže o tom zatím asi ani nemusím přemýšlet,..jak třeba někdy bude u motorky tak to vyfoť,..zajímalo by mě to jak to vypadá dík

 offline 

 

#137 25.10.2021 17:22:54

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: kryt kolena 2T


koll:
a mohls pak někdy až půjdeš kolem moto vyfotit jak kryje ten kryt pod motor i rám pod stupačkama? tam to nekryje asi vůbec,..a bude to tam pěkně vohoblovaný nebo se pletu? Já si myslím že když koupím Muzzle bez krytu pod motor,..tak ten OEM plasťák musím nějak dopasovat i kdybych měl povolat flexu do služby,...

 offline 

 

#138 25.10.2021 17:36:25

Re: kryt kolena 2T


Rischwon:
Mám podmínky, mám vybavení, udělal jsem si ohýbačku na dráty, protože 10 mm nerez je opravdu pevný  a13 , mám dokonce i čas, .... ale i tak řeknu, radši si to kup od toho, kdo to má opravdu dobrý, což muzzle je ano 
Kdyby to poláci na betu dělali, koupím si to. On dělal jen jednu klec na Betu trainera a na RR se mu nechtělo (čemuž po osobní zkušenosti rozumím).
Pro usnadnění práce jsem si motorku zvednul, abych se nemusel pořád válet ....
Na Betu to šlo asi tak o 200% hůř, než na bývalou exc 200, hodně času zabere, vymyslet celek, aby to opravdu bylo funkční.
Nějak to poflákat je sranda, ale nejdůletižejší a nejpracnější jsou detaily a právě propojení se spodní ochranou a zajištění celkový bytelnosti při opravdu silných nárazech a třeba i při klasickým "posazením" moto na koleno přímo za přední kolo - klasika, chceš velkou kládu, nedáš a moto z výšky dřepne na koleno ....
Další důležitá věc je, aby ti kolo v žádné poloze rejdu při propružení neškrtlo o žádný z drátů. Tohle je i dost nebezpečný, když se stane.
Například i muzzle má (možná mělo a netýkáse to všech výrobků) problém při použití přední gumy 100/100.
Proto si můžeš všimnout prohnutí předních vzpěr do tvaru "S". Když uděláš rovnou nebo dokonce do oblouku, který kopíruje radius kolene, tak ti kolo bude 100% chytat o ten drát. Když ale udělaš potřebný tvar "S", zase ztrácíš pevnost konstrukce při ráně zespodu a musíš to kompenzovat .... prostě řešíš neustále nějaký kompromis. Ten samý problém nastává i u po směru jízdy levé strany kolene, kdy nemůžeš mít tak velkorysý ohyby, jako vidíš u toho, co to má za 6 hodin hotový. Tam ti kolo v rejdu bude opět 100% chytat a reálný plný zátěži v terénu je to na rozbití huby. 

Ale to je škoda slov. Tady stačí plácnou, že je výroba klece je sranda na pár stovek a 6 hodin času. a když řeknmu, že je to kravina, tak ti ještě obborním z odborníků nejodborníkovatější dá vědět, že meleš pantem ....

tady jsou nějaký fotky a video, kde vidíš, jak má klec v reálu fungovat. Ostatní jsem už promazal .... na tohle mrtvý fórum je to i bez tak škoda dávat.
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?pid=318698#p318698

Když vezmu, že muzzle je kompletní ochrana a nemušíš utrácet za další kryt zadní části, který ještě budeš muset upravovat, tak je to jen další finanční bunus pro muzzle. Prostě namontuješ za pár minut a jezdíš.  ano 



http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/5167_betax.jpg

Editoval Janek (25.10.2021 17:37:37)

 offline 

 

#139 25.10.2021 18:03:19

Rischwon
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 534
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI
1 0

Re: kryt kolena 2T


Janek:
no pěkná jebačka teda,..

a ten muzzle bys bral s tím skid platem pod motor nebo si upravit origo kryt pod motor? nějak tomu malému lízatku nevěřím,..

 offline 

 

#140 26.10.2021 15:29:03

Re: kryt kolena 2T


Rischwon napsal(a):

Janek:
no pěkná jebačka teda,..

a ten muzzle bys bral s tím skid platem pod motor nebo si upravit origo kryt pod motor? nějak tomu malému lízatku nevěřím,..

Ani nevím, že dělají víc variant. když jsem si udělal klec na exc 200, tak jsem udělal ochranu spodku jen do cca půlky - je to vidět na těch fotkách v odkazu. Nechal jsem zadní půlku otevřenou s tím, že to potom dodělám. A tohle rozohdnutí mě stálo cca 15 litrů, protože jsem motorku v jednom korytě na "něco" posadil a prorazil jsem si kartery.
takže za mě jediná možnost "celokov" na celým spodku.  wink Pro mě ideálně pancíř z nějakýho T34  smile 
A teď když jsou vypíčený startéry na spodku motoru, tak žádný plast nepřipadá v úvahu.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů