Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

pojištění a přihlášení

#1 18.09.2013 18:08:36

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

pojištění a přihlášení


Tak dneska sem si chtěl přihlásit motorku ... a hnedka přišlo spoustu problémů  a5  ... koupil jsem si exc 200 a je mě 17 tudíš předpisově na ní nemužu jezdit   a22 ... ale chtěl sem ji přihlásit a pojistit pro klidný svědomí že to potom už nebudu muset řešit pojistku sem domluvil ale u přihlášení mě už sjeli že to nejde atd atd tak se chci zeptat co se dá dělat mám nechat moto pojištěný a až mě bude 18 tak přihlásit nebo zrušit i pojistku a čekat ? nebo nějaká jiná možnost ??    a7 

 offline 

 

#2 18.09.2013 18:12:26

jiriktm
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 666
Založená vlákna
Místo: Kudlov
Motorka: KTM EXC 525
Věk: 43
10 0

Re: pojištění a přihlášení


Já osbně bych pojistku platil,pokud to má SPZ.
když se to neplatí tak to bývá pak moc drahé

 offline 

 

#3 18.09.2013 18:14:15

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: pojištění a přihlášení


jiriktm: no spz sice ještě mám ale motorka už jr odhlášena na mě takže ta spz je stejně neplatná

 offline 

 

#4 18.09.2013 18:18:07

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: pojištění a přihlášení


Thomaster:

Pořát nechápu proč to na tebe nepřepíšou?OP snad máš tak jakej je problém?Plnoletost?Tak vem sebou tátu.

 

#5 18.09.2013 18:22:50

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: pojištění a přihlášení


babaexc: Problém je v tom že tu motorku mužu předpisově řídit až od 18cti ... zkoušel sem to uhrát na závodní motocykl  atd ale prostě  sem potkal hnusnou ženskou ... už při minulý motorce dělala bordel a22  ..  prý by to šlo jedině napsat na někoho z rodičů a já bych jezdil stejně na černo ... a to bych musel jet s moto znova na evidenční kontrolu protože tahle je psaná na moje jméno a oni kdyby moto psali na tátu tak by potřebovali evidenčku psanou zas na jeho jméno

 offline 

 

#6 18.09.2013 18:28:10

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: pojištění a přihlášení


Thomaster:

tak pojistku by jsi platit měl. Kupní smlouva říká, kdo je kupující a od kdy. Jestli prodávající odhlásil v TP motorku na tebe, tak musíš pojistku platit od data, kdy on jí odhlásil.
S tím přihlášením si myslím, že ta ženská nemá pravdu a může to být napsané na tebe akorát musíš mít souhlas zákonného zástupce (to nevím jak se přesně dělá). Zavolej si na Dopravní inspektorát do jiného města a oni ti poradí co a jak...

 offline 

 

#7 18.09.2013 18:30:41

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: pojištění a přihlášení


Thomaster:

To je přece úplná blbost. Motorku sice nesmíš řídit, ale to neznamená, že ji na sebe nemůžeš mít napsanou  nee1  Klidně na sebe můžeš mít napsaný autobus, i když na něj třeba nikdy nebudeš mít papíry. Na koho jsou asi napsaná služební auta, když "továrna" řidičák nemá?

 offline 

 

#8 18.09.2013 18:33:42

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: pojištění a přihlášení


badyšot: tak pojistku už mám vyřízenou  ano  u přihlášení mě ženská řekla že nemužu bejt zapsanej jako majitel tý motorky jelikož mě ještě nebylo 18 (je to 200 tak na ní mužu mít papíry až od 18cti) , i přes to že se mnou byl táta který podepsal že souhlasí s tím že na sebe přihlašuji motorku( do 18 musí zákoný zástupce souhlasit) .. jednoduše prostě ji na sebe prý nemužu mít přihlášenou když nemám věk ve kterym bych na ní mohl mít papíry .... přitom ale má spoustu lidí motorku a papíry na ní ani nemaj ...

 offline 

 

#9 18.09.2013 18:35:11

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: pojištění a přihlášení


Vláďa: to sem se jí snažil vysvětlit .. i to že je to závodní motorka a je to dělaný na závody a ne na ježdění po dálnici .. ale prostě na mě jen čuměla a říkala na tom nemužeš jezdit ...

 offline 

 

#10 18.09.2013 18:37:16

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: pojištění a přihlášení


Nejde o to že ji nemůžeš řídit.
Jinak SPZ platná je a klidně může být, nemusíš mít novou. Pojistku si stoprocentně sjednej. Pokud budeš mít nepojištěný období, nemine Tě komunikace s CKP...
Problém je v tom, že nejsi plnoletej, proto na Tebe nemůžou motorku napsat. To se dá ale přeskočit tím, že s Tebou půjde zákonnej zástupce a vyjádří souhlas tomu, že na Tebe bude motorka napsaná. Myslim, že to jde i nasmolit na papír... Ale jde to. Prodával jsem takhle skůtra...


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#11 18.09.2013 18:40:01

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: pojištění a přihlášení


Taky jsem to tak řešil, ale u auta.
Přišli jsme na uřad a doporučili mi at já jsem zapsán jako vlastník (nebylo mi 18), a otec jako provozovatel. Že potom to bude jen za 50kč - zápis změny v TP. Říkám ok to beru, udělal jsem si evidenčku, pojistil to na sebe a šel to napsat. Všechno bylo ok, až do doby kdy jsem šel vymazat otce jako provozovatele. Paní najednou zjistila, že to nejde za 50 ale za 800 plus další evidenčka. Takže být tebou, nechám to ten pul rok nebo rok v polopřevodu a pak přihlásím.

Někde je psáno, že po odhlášení to musíš znovu přihlásit do pár dní ne? Ptal jsem se na to taky. Oni zjistí, že to máš v polopřevodu tím, že nemáš zaplacenou pojistku. Nebo alespon tak se to většinou zjištuje -  tak mi bylo řečeno.

Takže být tebou udělám pojistku, kterou už teda máš a vyčkávám na 18. narozeniny  ano  Zbytečně budeš někomu cpát prachy navíc  ne 

 offline 

 

#12 18.09.2013 18:40:59

Vláďa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 935
Založená vlákna
Místo: ČR
Věk: 50+
Tel: Lenovo
0 0

Re: pojištění a přihlášení


Thomaster napsal(a):

Vláďa: to sem se jí snažil vysvětlit .. i to že je to závodní motorka a je to dělaný na závody a ne na ježdění po dálnici .. ale prostě na mě jen čuměla a říkala na tom nemužeš jezdit ...

Je blbá - nic slušnějšího mě nenapadá. Stěžuj si u její(ho) vedoucí(ho). Nemůže ti v tom bránit, zvlášť když máš "požehnání" rodičů.

 offline 

 

#13 18.09.2013 18:44:02

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: pojištění a přihlášení


Vláďa:

Taky jsem to chtěl tak řešit, ale požehnání rodičů jim bylo k ničemu. Šel jsem si stěžovat na vyšší místa, tam mě poslali za stejnou paní (vedoucí odboru dopravy), že oni tohle neřeší. Řeší to jedině ona.. Tak kde si potom má člověk stěžovat? Na úřadě neví levá ruka co dělá pravá   a31  a31  a31 

 offline 

 

#14 18.09.2013 18:56:46

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: pojištění a přihlášení


slugger: Ale já sebou měl zákoného zástupce který s přihlášením motorky souhlasil .. tam šlo o to že mě baba řekla že motorku nemužu řídit .. tudíš jí nemužu ani přihlásit

 offline 

 

#15 18.09.2013 19:43:40

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: pojištění a přihlášení


Thomaster:
Vyžádej si od ní písemné stanovisko s uvedením odkazů na platnou legislativu, podle které ta registrace nejde. Pokud odmítne vydat, nekompromisně žádat nadřízeného. A vše ať ti dají písemně. Pokud máš souhlas zákonného zástupce, můžeš být vlastníkem i provozovatelem. S reálným řízením to nemá nic společného. Jen tak pro příklad -pokud ti soud  (i jako dospělému) zakáže řízení -musíš dělat změny majitele a provozovatele ? Být vlastníkem a provozovatelem neznamená být řidičem.
A patrně bych také upozornil příslušnou úřednici o tom, že budu trvat na náhradě škody vzniklé nesprávným úředním postupem -dovolená otce, cestovní náklady...

Editoval tank (18.09.2013 19:49:08)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#16 18.09.2013 19:49:18

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: pojištění a přihlášení


tank: kdyby mě bylo 18 a hádal bych se tam sám tak bych to skusil .. ale s otcem kterej mě radši řek at na to seru že má asi pravdu to moc nešlo  lol  a já jakožto mladík se mě akorát bude vysmívat  lol  právě mě bylo divný když sem přihlašoval 125 tak to šlo bez problému .. musel sem teda mít zákoného zástupce ale řidičák ani vidět nechtěla tudíž nemohla zjistit jestli ho mám nebo ne ....  uvidím co mě napíšou z dopravního inspektorátu a pak bych tam vlítnul znova asi ...  ale logicky je prostě divný proč bych na sebe tu motorku nemohl mít přihlášenou .. co jí je do toho jestli nato mám papíry nebo ne ?? ...

 offline 

 

#17 18.09.2013 19:53:53

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: pojištění a přihlášení


Thomaster:
Který DI to je ?


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#18 18.09.2013 19:54:54

Thomaster
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1277
Založená vlákna
Místo: Východ
Motorka: oranžová 200
Věk: prej puberťák
0 1

Re: pojištění a přihlášení


tank: promiň .. nerozumět  lol 

Editoval Thomaster (18.09.2013 19:55:14)

 offline 

 

#19 18.09.2013 20:02:44

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: pojištění a přihlášení


Tak to tam jděte zpátky a udělejte tam pořádnej kravál  ano 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#20 18.09.2013 20:04:02

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: pojištění a přihlášení


Thomaster:
Kde konkrétně -na kterém dopravním inspektorátu- ta baba je ?


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů