Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Píská v tahu

#21 21.09.2013 14:53:06

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Píská v tahu


Tento zvuk mi dělala filcka když bylo ve špajzce málo oleje ale jen na 5q (protože je nejvíš) dolil jsem a je to ok. Skoro určitě bych řekl že je problém v převodovce...


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#22 21.09.2013 16:09:05

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Snad ve středu to vyjde známému a rozhodíme to, zhoršuje se to. Už to dělá i na 4. stupeň... Dnes se mi i sekla zpátečka. Tak mám vyhlídlou převodovku za 2500 z Prahy, ale prvně to rozhodíme, snad to budou levné ložiska.

 offline 

 

#23 21.09.2013 16:49:52

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Píská v tahu


Asi bych nepátral  a vzal tu druhou. Pokud se to výrazně zhoršilo-kňučí už i na jiné kvalty,budeš mít už chytlé zuby a i když vyměníš ložiska ,tak to za moc stát nebude.Když vidím ten výpušťák tak bych neváhal ani minutu,převodovka už to má pomalu za sebou a15 

 offline 

 

#24 23.09.2013 18:41:22

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Je mi jasné, že by to bylo lepší.. Ale peněz moc nazbyt není, raději bych to zkusil opravit. Jo jinak píská to méně, na 4. stupen už skoro ne, na 3. to je hodně tiché... Jsem s toho debil  lol 

Editoval Řezňa (23.09.2013 18:41:35)

 offline 

 

#25 23.09.2013 20:38:23

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Píská v tahu


Řezňa:

No člověče mám obavu že pokud ju otevřeš,tak v tom budeš za víc než 2500 stop2 

 offline 

 

#26 23.09.2013 20:56:38

Kopy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 720
Založená vlákna
Místo: Litomyšl
Motorka: Opěr DRak 350 SM :-) dřív XR 600 sm a DR 350 sm
Věk: 23
Tel: 732 900 022
1 0

Re: Píská v tahu


Kontroloval jsi manžety na poloosách? Nevim jak to má Nissan ale mě kdysi mi na Hondě Accord praskla, a u převodovky byla taková haksla, vypadala podobně jako olejeovej filtr. Byla krytá právě gumou a vevnitř byly na tnech tři ložiska. Který jezdili v drážkách podle toho jak se točila poloosa. Začalo to podobnym zvukem taky v tahu jak se ložiska přidírali. A končilo to ránama jak sviňa, pak už to dělalo pořád ale v tahu víc. Jak ty ložiska nechodili muselo se to přehoupnout i s celym motorem.

 offline 

 

#27 23.09.2013 21:06:33

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Jarynn:

Proč myslíš?

Kopy: No, jak jsem byl pod autem, manžety vypadaly OK.

Jinak už to skoro nepíská, asi se to "samo" opravilo. Dělá to už jen mírně 1. a 2. stupen. Jinak to je tiché.

 offline 

 

#28 23.09.2013 21:13:07

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Píská v tahu


Řezňa:

vycházím z toho že ložisko nebude za pět kaček a nevěř že vyměníš jen jedno. Vzhledem k tomu kovošrotu na magnetu tam bud docela paseka,a pokud ti tam nechce jít zpátečka tak tuplem.Mluvím z vlastní zkušenosti,pokud je to auto stařenka ,tak se nevyplatí převodovku dělat. Z vrakáče sice nevíš co má za sebou,ale pokud je o.k tak j to furt levnější. Ono udělat dobře převodovku není jen tak,pokud je olítaná tak  jen vymezit vůle je docela věda...

 offline 

 

#29 23.09.2013 21:33:05

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Jo takhle, já si to představoval jak Hurvínek válku.. Bral jsem to tak, že jí rozložíme, vymění se dva ložiska zhruba do 1500kč a zase se to složí a jeto. Na internetu jsem objevil návod, jak to rozložit a složit, tak mi to přišlo docela snadné. Ale jestli tam je potřeba něco vymezovat nebo tak, do toho se mi moc nechce.

 offline 

 

#30 23.09.2013 21:34:15

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: Píská v tahu


Jarynn napsal(a):

Řezňa:

vycházím z toho že ložisko nebude za pět kaček a nevěř že vyměníš jen jedno. Vzhledem k tomu kovošrotu na magnetu tam bud docela paseka,a pokud ti tam nechce jít zpátečka tak tuplem.Mluvím z vlastní zkušenosti,pokud je to auto stařenka ,tak se nevyplatí převodovku dělat. Z vrakáče sice nevíš co má za sebou,ale pokud je o.k tak j to furt levnější. Ono udělat dobře převodovku není jen tak,pokud je olítaná tak  jen vymezit vůle je docela věda...

Tak tak..Starší a je to..


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

#31 24.09.2013 09:59:04

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Píská v tahu


Řezňa napsal(a):

Jo takhle, já si to představoval jak Hurvínek válku.. Bral jsem to tak, že jí rozložíme, vymění se dva ložiska zhruba do 1500kč a zase se to složí a jeto. Na internetu jsem objevil návod, jak to rozložit a složit, tak mi to přišlo docela snadné. Ale jestli tam je potřeba něco vymezovat nebo tak, do toho se mi moc nechce.

NO pokud máš ojeté zuby tak ti bude stejně už hlučet,a ojeté je asi máš podle těch špon a2 

 offline 

 

#32 24.09.2013 10:23:40

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Píská v tahu


Jarynn:

Říkal, že to nejsou žádný špony. Jen klasickej prach jako máš na skoro všech magnetických šroubech.  wink 

 offline 

 

#33 24.09.2013 11:49:52

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Píská v tahu


Noend:

No to ti fakt nevím,kdybych toto vytáhnul na magnetu,tak bych klidný nebyl. Efekt opravy tím že dá nové ložiska,bude stejný jako když kupuješ nové hadry staré ženské  a1 

 offline 

 

#34 24.09.2013 13:09:41

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Píská v tahu


Jarynn:

No mě by takovej obalenej šroub prachem určitě nevyděsil, ale na opravu převodovky bych se asi taky vykašlal, když se jich po vrakáčích válí stovky, nebospíš tisíce. Ani bych nesháněl nějakou převodovku až z Prahy, jelikož bude k sehná jistě i na vrakáči někde poblíž.

Problém bych viděl v tom, že ještě nepadlo to stoprocentní usvědčení převodovky jako původce toho zvuku. Asi by nasralo koupit převodovku novou a pak zjistit, že to bylo něco jinýho.

Asi mám nějak zvrácený standardy v tomhle ohledu, ale jelikož píše, že zvuk už téměř nejde slyšet, asi bych jezdil a neřešil problém, kterej už prakticky neexistuje. Maximálně se rozbije převodovka  a1  A pokud ano, tak ji stejně nemá cenu zachraňovat a koupí se jiná. Pokud se nic nestane, ušetří si spoustu práce a pokud se převodovka odporoučí, bude mít jistotu  smile 

Asi se mnou sice nebudete souhlasit, ale já už jsem prostě takovej  usch  A u auta za pět litrů ...

 offline 

 

#35 24.09.2013 13:47:59

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Píská v tahu


Jo tak jestli to bylo za 5tis tak bych to asi neresil vubec,dokud se to pohybuje vpřed.  a1 

 offline 

 

#36 24.09.2013 17:19:58

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Jezdím  big_smile  Jen mám strach, že když budu někde dál od domu a vysere se mi převodovka, to nebudu rád. Zatím jezdím jen kolem domu  v okruhu do 20km takže pohoda  ano  Zvuk už fakt skoro nejde slyšet, už jen na jedničku a to méně než předtím a trošku na dvojku. Prostě už s tím můžu jezdit v městě a nikdo po mě nekouká  a1 

Dělá to tedka takovou jinou věc. Hodím zpátečku a když jedu, respektive je to v zátahu je to OK. Jakmile pustím spojku, kola mají tendenci se zastavit. Když to dojíždí, téměř zastavuje tak jakobych přibrždoval, ale jen v jedné části oběhu kola. Jednou jsem to rozjel, zmáčkl spojku a kola se sekly až sem se sklouzl zhruba 1m po asfaltu, ale to jsou malé věci  lol 

Jinak, budu jezdit a pomalu hledat skřín. Nechce se mi jezdit a hledat, co bych projel, by možná vyšlo na tu převodovku z Prahy.


Noend: Nedělalo ti někdy to škubání? Vím jak jsem jel od tebe, bylo to OK. Ale poslední dobou mi to tak škube. Bud jak mám konstantní rychlost tak trošku škube, ale hlavně když chci zrychlit. Mám za 3, jedu zhruba 50-60 a přidám. Motor jakoby protestuje, nechce se mu do otáček.... Po chvíli se samozřejmě rozjede, ale trvá mu to dost dlouho... A dělá to na všechny kvalty, jakoby se ten motor dusil. Ale myslím, že ho nepodtáčím.
Tu váhu vzduchu jsem čistil, ředidlem.
Hele a neodpojoval si konektor hned vedle konektoru na váhu vzduchu? Nevíš od čeho je? Když jsem ho zapojil, asi se nic nestalo...možná to trošku více škubalo, ale to je možná jen placebo...

 offline 

 

#37 24.09.2013 18:21:33

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Jezdím  big_smile  Jen mám strach, že když budu někde dál od domu a vysere se mi převodovka, to nebudu rád. Zatím jezdím jen kolem domu  v okruhu do 20km takže pohoda  ano  Zvuk už fakt skoro nejde slyšet, už jen na jedničku a to méně než předtím a trošku na dvojku. Prostě už s tím můžu jezdit v městě a nikdo po mě nekouká  a1 

Dělá to tedka takovou jinou věc. Hodím zpátečku a když jedu, respektive je to v zátahu je to OK. Jakmile pustím spojku, kola mají tendenci se zastavit. Když to dojíždí, téměř zastavuje tak jakobych přibrždoval, ale jen v jedné části oběhu kola. Jednou jsem to rozjel, zmáčkl spojku a kola se sekly až sem se sklouzl zhruba 1m po asfaltu, ale to jsou malé věci  lol 

Jinak, budu jezdit a pomalu hledat skřín. Nechce se mi jezdit a hledat, co bych projel, by možná vyšlo na tu převodovku z Prahy.


Noend: Nedělalo ti někdy to škubání? Vím jak jsem jel od tebe, bylo to OK. Ale poslední dobou mi to tak škube. Bud jak mám konstantní rychlost tak trošku škube, ale hlavně když chci zrychlit. Mám za 3, jedu zhruba 50-60 a přidám. Motor jakoby protestuje, nechce se mu do otáček.... Po chvíli se samozřejmě rozjede, ale trvá mu to dost dlouho... A dělá to na všechny kvalty, jakoby se ten motor dusil. Ale myslím, že ho nepodtáčím.
Tu váhu vzduchu jsem čistil, ředidlem.
Hele a neodpojoval si konektor hned vedle konektoru na váhu vzduchu? Nevíš od čeho je? Když jsem ho zapojil, asi se nic nestalo...možná to trošku více škubalo, ale to je možná jen placebo...

 offline 

 

#38 24.09.2013 18:21:43

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Jezdím  big_smile  Jen mám strach, že když budu někde dál od domu a vysere se mi převodovka, to nebudu rád. Zatím jezdím jen kolem domu  v okruhu do 20km takže pohoda  ano  Zvuk už fakt skoro nejde slyšet, už jen na jedničku a to méně než předtím a trošku na dvojku. Prostě už s tím můžu jezdit v městě a nikdo po mě nekouká  a1 

Dělá to tedka takovou jinou věc. Hodím zpátečku a když jedu, respektive je to v zátahu je to OK. Jakmile pustím spojku, kola mají tendenci se zastavit. Když to dojíždí, téměř zastavuje tak jakobych přibrždoval, ale jen v jedné části oběhu kola. Jednou jsem to rozjel, zmáčkl spojku a kola se sekly až sem se sklouzl zhruba 1m po asfaltu, ale to jsou malé věci  lol 

Jinak, budu jezdit a pomalu hledat skřín. Nechce se mi jezdit a hledat, co bych projel, by možná vyšlo na tu převodovku z Prahy.


Noend: Nedělalo ti někdy to škubání? Vím jak jsem jel od tebe, bylo to OK. Ale poslední dobou mi to tak škube. Bud jak mám konstantní rychlost tak trošku škube, ale hlavně když chci zrychlit. Mám za 3, jedu zhruba 50-60 a přidám. Motor jakoby protestuje, nechce se mu do otáček.... Po chvíli se samozřejmě rozjede, ale trvá mu to dost dlouho... A dělá to na všechny kvalty, jakoby se ten motor dusil. Ale myslím, že ho nepodtáčím.
Tu váhu vzduchu jsem čistil, ředidlem.
Hele a neodpojoval si konektor hned vedle konektoru na váhu vzduchu? Nevíš od čeho je? Když jsem ho zapojil, asi se nic nestalo...možná to trošku více škubalo, ale to je možná jen placebo...

 offline 

 

#39 24.09.2013 19:34:29

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Píská v tahu


Řezňa:
Taky jsem si všimnul, že je tam cosi vypojený, ale jelikož auto fugovalo dobře, nějak jsem se o to nezajímal. Já to neodpojoval a ani jsem nezjišťoval kam to má vést.

To škubání budou možná káble ke svíčkám. Dřív mi to škubalo tak jsem je tak nějak popřehazoval a zkombinoval, že jsem ze dvou sad složil jednu (jedny červené a druhé originální černé) a škubání ustalo. Ty červené nejsou zas tak špatné, ale ty černé už toho zažili poměrně dost. Asi bych být tebou zkusil sehnat nějakou dobrou jetou a nebo novou sadu káblů.

 offline 

 

#40 24.09.2013 19:46:31

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Píská v tahu


Noend: Ok, nějak jsem v to doufal. Kouknu na ty kable a zkusím s tím něco udělat.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů