Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné

#1 27.08.2013 13:26:20

Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


máte někdo osobní zkušenost s progresivními pružinami WIRTH, nebo jinou značkou? Třeba i na silniční motorce. Jde o vlastní pocit z jízdy, zda byl skutečně znát, nebo je to spíše reklamní tah. NEPIŠTE sem prosím bláboly kdo se co domnívá, co kdo kde slyšel, co to vlastně je a podobný nesmysly typu že je lepší vyměnit motorku nebo vidle! Jde o tematickou debatu, ne kontrétní stroj. Děkuji předem vyk! 

 offline 

 

#2 27.08.2013 13:34:57

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Ataman:
mam je na africe a transalpu. oproti standartu tuzsi a mene pohodlne na silnici, skoro bych rekl, ze jsou prijemnejsi originaly.
Jakmile ale je trosku vic nerovnosti za sebou nebo teren tak se motorka chova mnohem čitelneji a lepe, predek se tolik "nezaslapava", nechodi tolik do dorazu...  Cim vic je motorka nalozena tim lepe se tyhle vlastnosti projevuji...

Ja jsem spokojeny, ze je mame na obou cestacich, moje draha taktez konstatovala lepsi chovani na rozbitem...

 offline 

 

#3 27.08.2013 13:46:57

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Honzan:
origo pružení - kamenitá pasáž - při měkém nastavení krásně požvejká, ale při extremnější jízdě nestíhá tlumení po zbytek jízdy. Při tužším nastavení většina terénů ok, kamenitá podklad (bavím se o šutrech, vysokých kořenech , ne kamínkách) - moc odskakuje. Stašně to vysiluje. Přední kolo si hledá blbě cestu ve výjezdech Přes velký kořeny ztrácím zbyteně trakci a ubírám plyn a33  Podle manuálu by to asi mohly progresy vyřešit. Myslíš, že jsou vhodný jen na cesťáky a pod bagáž? Nebo i do těžšího terénu pro moto s nadváhou?

 offline 

 

#4 27.08.2013 14:35:05

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


mám na africe i transalpovi
za mě  jednoznačně lepší než origo, i proto, že origo už byly vyšťouchané
vlastnosti záleží i na oleji

 offline 

 

#5 27.08.2013 15:12:16

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Ataman:
pravdepodobne by meli pomoct. nevim ale co tam mas ted a jestli jsou ty pera linearni nebo progresivni....

Pokud jsou linearni, tak se pravdepodobne pri rychlejsi jizde v tezsim terenu tlumice stlaci a nestihaji se vracet do plneho zdvihu. Od nejake hloubky "zatlaceni" muze byt pak pruzina moc stlacena, nepropruzi a dochazi k odskakovani kola...
Progresivni pruziny na tezsi stroje byvaji namotane tak, ze pusti urcitou cast zdvihu lehce cca jak original, pak diky hustsimu vinuti tuhne a vraci vidli do zdvihu rychleji, takze zustava k dispozici vyrazne vice zdvihu.

Pokud jsou orig. progresivne namotane, pak by to pripadne chtelo hlavne poladit na vahu...

Petr zminuje olej, ja po laboracich skoncil u xrv tak, ze si micham cca 12,5 hustotu (namisto tusim 5 z manualu), ktera mi vyhovuje a subjetivne predek ztuhnul, jde pomaleji do zdvihu ale chodi dobre... Nemam ale pocit ze by to melo vliv na odskakovani predniho kola, to jsem moc nepozoroval ALE ta motorka ma 250 kg... Husty olej se obecne dava do vybehanejsich starsich vidlic....

Zkusil bych se jeste pobavit s mistnim guru pres tlumeni - farynem...

Jo a rozhodne bych se neomezoval na cestovni moto s bagazi, ja je tam daval prave kvuli jezdeni v terenu, na tezko i na lehko...

Editoval Honzan (27.08.2013 15:14:50)

 offline 

 

#6 27.08.2013 15:47:07

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Na Afriku jsem dával 10W
A přijde mi to pro mě max
Na silnici good, ale v terénu bych snesl  7,5W
Těch 7,5 doporučuje i výrobce

u DRZ si nejsem jistý jestli se progresy dělají
Hledal jsem je v seznamu u Elitu a nebyly tam
Spíše bych si pohrál s nastavením tlumičů a vyměnil olej za nový

 offline 

 

#7 27.08.2013 21:52:58

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


vzhledem k ceně zvažuju možnosti, zda je možné zlepšení výměnou pružin lineárních  za progresivní reálné. Cena Wirthů není tragická. Hyperpro už je dražší, a do toho se mě už nechce.

http://www.motops.cz/pruziny-predni-vid … -400-s-00/

Suchá je 132kg (+10l PHM, 1,8l oleje, 1,7 l chladičky)+ nějaký ty kila za ty moje duralový a nerez doplňky a4  a já taky +- to kilečko, + ruksak s cajkama a výbava, takže zátěž na tlumiče je jasná. Origo pružení je dělaný na tuším 85kg. vidla jede v rámci svých možností dobře bez problému, ale jde o to, zda je reálné to posunout dál za pár ká. Kdybych měl žetony, jezdím na úplně jiné koze.
teď tam mám trochu hustší olej, ale byl to krok špatným směrem, výhledově dám zpátky správný a předepsaný smile není to ono

 offline 

 

#8 03.09.2013 21:32:43

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


taky nad nima uvažuji, na XRV 750, tak pak dám vědět, jaký je můj pocit.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#9 13.10.2013 16:27:54

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


tak po delší době, jsem se rozhodl je koupit a můžu říct že mimo silnici to je fatk znát, tlumiče lépe kopírují terén. Mam tam olej 10w a nějakých 560ml do každe vidle. Ještě jsem zvědavej jaký to bude ve dvou na silnici.......a pakještě budu něco dělat se zadkem :-p

P.S. ten starý olej co tam byl, tak ho asi nikdo neměnil, protože byl černej jak vyjetej olej z nafťáku

Editoval wáca (13.10.2013 16:29:36)


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#10 13.10.2013 18:35:31

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


wáca:

A nechceš napsat co s tím zadkem budeš dělat? Já bych chtěl dát na XT taky lepší centrál jen nevím jakej za rozumný love.


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#11 13.10.2013 18:54:04

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


peTTR:
no viděl jsem tam myslim napasovanýho OHLISe, ale nekradu, takže pořídím taky progresivní pružinu, která je o nějakých 10-15% tužší, pošlu tlumič na repas, protože pochybuju že to někdo kdy dělal, ( stejně jako ty přední, kde byl černej olej) a nechám si udělat jednu část z toho přepákování dole u tlumiče ( kluci tomu řikaj vidličkla) delší o nějakcýh 8mm, tim se mi motorka zvedne a přitvrdí, což uvítám, jelikož jezdím často ve dvou ;-)


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#12 13.10.2013 18:58:58

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


přidám foto aby to vlákno mělo avatara  + přikládám foto jak vypadal olej v těch vidlích


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2265_pruiny.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2265_fotografie0147.jpg


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#13 13.10.2013 19:00:40

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


wáca:
no čoveče, když si spočítáš cenu repase, cenu pružiny a cenu vidličky, tak tě vyjde levnějc koupit nový tlumič, třeba hagon nebo yss.  A je udělaný rozebíratelný přímo od výrobce a má aspoň nastavení odskoku.

 offline 

 

#14 13.10.2013 19:08:07

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Hugila:

pravda že jsem ceny ještě nezjišťoval, jenom vim že pružina byla cca za 1000,- tu vidličku si posvářim sám, frézovat to z plnýho mat. se mi nechce. a ten repas nevim na kolik přijde. kouknu na ty značky cos napsl a uvidim jestli se tam nějaký napasuje ;-)....ale já žádnej hard off nejezdim už.


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#15 13.10.2013 19:11:35

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


wáca:

vařená vidlička=zlomená kostička lol    

obě dvě značky dělají tlumiče přímo na afriku a při objednání si můžeš zvolit tuhost pružiny i délku tlumiče +- 1cm

 offline 

 

#16 13.10.2013 19:16:52

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Hugila:

 lol  vařil jsem to i na 125, ale tam to bylo trochu jinak dělaný. kouknu na ty ceny a uvidim ;-)


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#17 13.10.2013 19:30:06

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


tak jsem trochu hledal a myslim si že za repas jinou pružinu a vydličku nedám to co za novej tlumič, kretý jsou okolo 9000,-


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

#18 15.02.2015 18:40:26

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


ako si dopadol?


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#19 16.02.2015 08:02:25

SojkinXR6R
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 600
Založená vlákna
Motorka: HQFE350, HondaXR600R,KTMsxf450
Věk: 35
Tel: s poškrábanym displejem
5 2

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Ahoj kluci,

malá otázečka do pranice. Mám XR 600, dělám komplet repasi, teď sem u podvozku, a je úžasný jak člověk začně pronikat do jádra věcí o který ho předtím tak nějak nezajímali.
Bude hodně znát/hádat se předek se zadkem, když na zadek dám progresivní pružinu a předek nechám původní ? Moto plánuju spíš mít postavený na motárdech, ale žádný střelby. Mám i endurová kola, takže i terén, ale lehčí.


Kdo maže - ten jede,
Bláto louže kamení, to je naše znamení
Made in Japan

 offline 

 

#20 09.06.2015 12:52:31

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Progresivní pružiny WIRTH, nebo jiné


Hyperpro progres XTZ spraví z nevodiča vodiča  ano dá ma kamoš už dole  usch  vyskúšané  na Šturec, Homolka, Makov


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů