Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

A je doma... aneb Fantic Caballero

#1 25.08.2013 01:37:34

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

A je doma... aneb Fantic Caballero


Tak konečně jsem v pátek přivezl svůj nový motocykl Fantic Caballero. Určitě víte o jakého Fantica jde, ano je to ten kousek který i u nás na fóru byl nabízen místním členem (ještě jednou moc díky Pavle.)

Musím říct že moc lituji všech lidí, kteří uvažovali o koupi výše uvedeného motocyklu, a nákup neuskutečnili. Všichni jste udělali moc velkou chybu!!!

Prakticky jsem pro Fantica jel naprosto naslepo, a byl jsem velice mile překvapen (a stále jsem) v jak dobrém stavu motocykl je! Vlastně jde o zánovní kousek, vše je v 100% kondici, vše funkční a i po vzhledové stránce je motocykl "voňavka"

V pátek jsme naleji přes 1100 km přes celou ČR jelikož pro svůj stroj jsem jel z Ostravy až do Liberce a potom můj kamarád se kterým jsem cestoval měl záměr u Německých hranic někde za Plzní si zakoupit pro sebe také motorku. No takže nakonec jsme měli na vozíku 2 mašiny a hurá přes celou ČR domů. Na další den hned od rána jsem dělal běžnou kontrolu, vlastní výměnu kapalin, sem tam nový šroubek a nebo stahovací páska "dle chuti". Běžné věci co každý asi zná. Jinak nemohu říct že by bývalý majitel něco zanedbal a vše bylo tak jak mi bylo před koupí udáno přes email nebo telefon (100% cajk.) A hurá do terénu ...

... první z věcí co každý ocení je el. startér, kvalitní podvozek Marzocchi, nesmrtelný motor Yamaha které Fantic motors do svých motocyklů montuje. A tak bych mohl pokračovat dále až bych vyjmenoval snad i ten poslední šroubek na tom super Enduru.

Co se týče jízdních vlastností jak jsem už řekl zatím máme za sebou bohužel jen jeden den. Motor má výkon hodně položený v nízkých a středních otáčkách, ve špici celkem razantně zvadne. Nejedná se o soutěžní tereňák (i když podvozek a vysoce kvalitní zpracování ho tam směřuje) jedná se spíše o hodně univerzální enduro, vhodné tak pro středně pokročilé, myslím si aspoň tedy já. Jízda po silnici není žádné utrpení a klidně na slušných gumách bych vylej mimo barák i do "sousedního města" Zvuk motoru je kultivovaný a výfuk je udělaný tak že i váš soused po celodenní jízdě po ulici před jeho barákem vás nebude chtít zabít. Cenní se i povedený Italský vzhled a kombinace barev. Kvalitou a zpracováním je pro mě motocykl na stejné třídě jako KTM kterou jsem vlastnil nedávno.

Závěrem mohu jen říct že budu sbírat další zkušenosti s Fantic Caballero, připisovat své poznatky a doufám že se najde v ČR více lidí co tyto endura začnou jezdit!


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3700_dsc02408.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3700_dsc02411.jpg


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#2 25.08.2013 08:18:00

honzaWR450F
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 635
Založená vlákna
Místo: Prajzská
Motorka: KTMEXC400,YamahaXt660X
Věk: 43+
Tel: 5palec pro slepýše
1 0

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Richichichi:
Ahoj,já bych podvědomě měl strach s tak málo,(pro mně),známého stroje.Ale nikdy jsem se o tuhle značku nezajímal,ty asi víš,do čeho jsi šel.Takže...:
Blahopřeji ke koupi krásného stroje... smile  ano  smile  ano  Vypadá moc dobře,tak at ti slouží gp  gp  gp 
Honza.


Aprilia AR350,Dr 350,DR600,DR650SE,CR250,WR450F,KTM EXC 400 2007 a ted už jen Yamaha X660X asfaltomrd..

 offline 

 

#3 25.08.2013 09:27:14

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Richichichi:
Ahoj ahoj určo ti bude dlouho a dobře sloužit (pokud se mu budeš sem tam věnovat).Je to supr strojovna ale to se prostě těžko někomu vysvětluje chce to projet a osahat. http://www.fantic.cz/ Sakra asi jsem si ho měl nechat když něco prodám tak mě to pak štve.No hlavně že je v dobrých rukách. ano2  ano2 

 

#4 25.08.2013 11:25:05

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


allanktm:

papírově má 98 kg suchou váhu, čert ví jestli jde o váhu včetně příbalu který je hodně rozsáhlý či ne. Včera jsme jezdili hodně technický terén a motocykl je jako pírko!


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#5 25.08.2013 12:42:19

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11382
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Já jsem tak lehce procházel stránky dovozce a vůbec celou techniku + osazení stroje a že by jednalo o nějaký pasquil, to se mi nezdá.
Spíše právě naopak. A u některých modelů je třeba podvozek opravdu špička. Určo bych tohle nezatracoval.  wink  cool  ano 
Zajímal by mě ještě výkon pasaný v TP.

Pak podej nějaký report o servisních potřebách a cenách ND - docela mě to (ČISTĚ TEORETICKY) zajímá.
O koupi zatím neuvažuju, ale třeba jednou pro potomky... nikdo nikdy neví, co bude...


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#6 25.08.2013 12:57:51

Vojta_410
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 250 TPI
0 0

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Já nevím, mě to nějak moc nepřesvědčilo.  smile  Ten rám mi připadá děsně slaboučkej vůči celkový stavbě motorky. A co náhr. díly, dají se sehnat?

 offline 

 

#7 25.08.2013 13:44:46

puerteen
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Místo: Frýdek - Místek
Motorka: Fantic TZ 300...PITMAXX 160, starší kolo v motard upravě
Věk: starší pan
1 0

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


vsak Fantic je to.stejny co GasGas ...do 2T dava motory GG a 4T Yamaha..... ty novy Fantic 300 2T to je takovy hezci GasGas  .... :)ma to svareny koleno vyfuku s mnoha dilu ....at to lahodi oku... smile jenze prakticky nemozny sehnat bazarovku v CR mam prave na motorku odlozenych 80 penez tak jen cekam kdy se neco objevi smile od 11 GG ci Fantic jenze bohuzel Fanticu u nas moc neni a Kuklicy co to dovazej nemaj taky zadny ojetiny...

 offline 

 

#8 25.08.2013 14:33:51

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Vojta_410 napsal(a):

Já nevím, mě to nějak moc nepřesvědčilo.  smile  Ten rám mi připadá děsně slaboučkej vůči celkový stavbě motorky. A co náhr. díly, dají se sehnat?

Rám je jednoduchý, ale pevný to mi věř. Celkově motorka působí hodně tvrdým a kvalitním dojmem. Jo a ten rám, je v komaxitu  ano asi už od výroby což je fakt super. S díly žádný problém není. Volal jsem ještě před koupí dealerovi a drtivou většinu mají skladem. Díly do motoru koupím v Yamaze kterou mám asi 5 km od baráku. Věci do vydlí marzocchi, brzd braking, ráfků excel koupíš dnes vlastně všude. Ceny od dealera jsou skoro stejné jak KTM.


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#9 25.08.2013 14:45:00

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Raduz TT600r: papíry mi teprve dorazí, každopádně já mám tu výhodu že mám Caballero 200 ale jde o 125 nakitovanou až pak na 200ccm. Takže papírově mám stále 125.


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#10 25.08.2013 15:07:50

cita29
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 192
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 18
0 0

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Vypadá to dobře, a to že má v papírech 125 je jen výhoda  ano jen to teda nemá správnej počet taktů  lol 


2 tempi prestazione cool

 offline 

 

#11 27.08.2013 07:24:30

Prďa1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 416
Založená vlákna
Místo: Hodonín
Motorka: TM300 EN (Daytona955i)
Věk: 30+
Tel: 777593176
Web
1 0

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


allanktm napsal(a):

babaexc:

ted koukám na ceník fantik a teda nic moc,ceny jak za ktm či husar

Tak tak při ceně nové motorky na úrovni KTM a pochybné prodejní hodnotě ojetiny nevidím důvod k nákupu

 offline 

 

#12 27.08.2013 14:26:15

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


allanktm:

tak ta cena treba novyho 3kila je fakt dost mimo misu,a jeste tam nacpou brzdy nissin ne 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#13 29.08.2013 21:05:50

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Takže mám tady první ověřené dojmy a zkušenosti z jízdy na Caballeru...

... co říct, Fantic Caballero je kultivované enduro. Motorově to není žádný soutěžák, výkon má hezký nástup od naprostého volnoběhu až do vyšších otáček, ve špici motor ztrácí tah a umírá jako chcíplá myš. Jezdil jsem 2T takže zvyknout si na průběh 4T motoru je kapitola sama o sobě.

I přesto ježdění na 4T jsem se rychle nechal prodat. Jezdím skoro nejdelší převod co jde, a i přesto na Caballeru není nutné tak často používat převodovku. V terénu se motor neuhrabává, pomalé technické pasáže se dají projet i na 3 bez šáhnutí na spojku. Motor má průběh asi jako "naftové TDIčko" Spotřeba (a to jsme jezdili štreky hodně technickým terénem nebo palbami po polích) se pohybovala mezi 7 - 9l na 100 km.

Podvozek po nastavení je naprostá špička. Jeli jsme v neděli zátah 60 km terénem s jednou pauzou a vůbec mi ani nedošlo že po 2 měsíční pauze co jsem nejezdil mě nebolí ruce, kolena atd.

Celkově je Fantic hodně kvalitní stroj. Motor vydrží určitě i pár let bez GO, vlastně se jedná o motor z WR 125 a tyhle utočí i několik desítek tisíc km bez zásahu takže od toho očekávám celkem dost. Prozatím "zimní GO" určitě neplánuji.


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#14 29.08.2013 21:15:17

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


zajímavý  okok 

to je 4takt 125 s válcem z 200 a jezdí to jak naftové TDI? Nejdelší převod a technické pasáže na trojku? Asi máme jinou představu o technické pasáži a taky o TDI.

Nejdůležitější, že ti sedla a že jsi spokojenej.

 offline 

 

#15 29.08.2013 21:21:34

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Fishmen:

ten motor má hodně dobrou odezvu na plyn, vzpamatuje se po přidání plynu od volnoběhu snad na každou rychlost. Možná to přirovnání bylo hodně s nadsázkou al aspoň tak to cítím já


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#16 29.08.2013 21:37:15

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


To bude spíš takové SDI, ne?  a17 

 offline 

 

#17 29.08.2013 21:43:05

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Janek napsal(a):

Fishmen napsal(a):

... Nejdelší převod a technické pasáže na trojku? Asi máme jinou představu o technické pasáži a taky o TDI....

 a1  a1  ano 

 usch to bych měl zkusit...třeba bych přestal házet moto přes hlavu


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#18 29.08.2013 22:02:37

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


Pane jooo to je názorů a postřehů hmmhmm a2  a2 Zajímalo by me kdo z vás jel na nadčtvercovým čtyřtaktním dvoukilu a2  a2 .

 

#19 29.08.2013 22:05:26

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


babaexc:

nejlepsi je ctercovy motor ne?nadctverc je dobry dole a vrsek mrvy ne?je to tak?


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#20 29.08.2013 22:19:29

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: A je doma... aneb Fantic Caballero


babaexc:
Nejel jsem. A proto píšu, že bych rád zkusil něco hodného, co mi nebude pořád lítat nad hlavou. Něco jako staré XT 350, se starterem, a lepším podvozkem heart 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů