Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

EXTRÉM ENDURO ŠKOLA

#401 01.04.2014 23:56:13

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


xfany:

šmarjá, ty si jak moje baba  a13  lol 

 offline 

 

#402 02.04.2014 00:04:31

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


xfany:

jo, si můžu vybírat tongue  (ty vole my dostanem zjebané za offtopik jak cyp heh1 )

http://sport24.lefigaro.fr/var/plain_site/storage/images/evenements/diaporamas/les-monster-energy-girls/girls-final-4/13290283-1-fre-FR/Girls-Final-4_full_diapos_large.jpg

 offline 

 

#403 02.04.2014 18:35:35

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Chemický útok na ŠKOLU EXTRÉMNÍHO ENDURA aneb rozpuštěný-vypuštěný Roman Körber


Je neděle krátce po polední a my se nacházíme v přísně utajené lokalitě kousek od Práglu. Přijeli jsme jako zástupci enduro chemické sekce (Enduro parta chemička Ostrava)  ve složení  já (KTM EXC 400), Jarda (KTM Freeride 250) a Filip (KTM EXC 125) do Romanovy extrémní enduro školy naučit se jezdit po parkovišti po zadním kole, abychom mohli frajeřit před babama  a1  .Máme sraz na 13.hodin, takže se pomalu převlékáme do motorkářského a debatujeme nad počasím a vyhlížíme příjezd Romana.
Za chvíli se ozývá dunění muziky a kol a v dálce se rýsuje obrys nadupané limuzíny, asi nějaký milionářský synek prohání svou super sportovní káru – ano, přijíždí WV Polo a z něj vystupuje největší kápo EKR a náš doprovod pro akci Fanouš  heh1 . Zdravíme se, kecáme a jak je dobrým zvykem, pomlouváme všechny enduráky z OFFMOTO. Předávám Fanoušovi foťák, ať je nějaká dokumentace.

Za chvíli se v dálce leskne další fáro a to už přijíždí Roman. Tak fajn, jdeme na to. Roman se rychle chystá a my se trochu nesměle přicházíme přivítat. Nervozita je rychle pryč, Roman je sympatický kluk a je nalazen na podobné vlně humoru, jako my. Takže probíhá rychlá debata co se bude dít a na co se máme těšit.
Při jeho oblíkání si všímáme, že vytahuje kleště a odlupuje zbytek kovové špičky z bot (Gaerne) okamžitě to chceme udělat taky, protože si myslíme, že to už patří k výcviku – naštěstí je to jen tuning trochu jetých bot   smile  a mi se ulevuje, protože já mám lepené špice a neměl bych co odtrhnou  smile  takže hned mám plus bod na víc, protože se dovídáme jakou to může mít výhodu na mokrém kamení.
OK, fasujeme ještě od Romana BigShocky, který by nás měly zachránit od úplného vyčerpání a zahříváme stroje. Všichni mají lehoučké 2T mašiny a já jediný zastupuji opravdové chlapy s pořádným 4T motorem a starou dobrou práci KTM.

Přesouváme se na tréninkový prostor a já už po cestě sleduju Romana jak na motorce válí. Přeskok potoku po zadním kole s odrazem o hranu znám jen z YT a svých enduráckých snů   a1  Samozřejmě, že tam stojí Fanda a nutí nás jet stejnou stopu a obtížnost jako Roman – tak trochu blázínek  heh11 

Jdeme na plac, kde je už zase Fanouš a začíná fotit. My si jdeme dát po areálu malé kolečko za doprovodu Romana, který nás sleduje na různých technických pasážích, jak jedeme. Tudíž se snažíme předvést co to jde.

Po 20 minutách jdeme opět na velký plac, kde začíná teoretická rozprava co se všechno bude dneska dít, co všechno nás čeká, něco o teorii ježdění v terénu atd. Jde vidět, že je Roman učitel, respektive, že je zvyklý mluvit před lidma. Jde mu perfektně rozumět, mluví jasně a srozumitelně, prostě jako opravdový lektor  ano 
Hodně se bavíme, když přijde řeč na správné stravovací režimy pro opravdové závodníky, protože vedle stojí Fanda, který je proslulý svým kulinářským přístupem k tomuto a jeho FB profil je toho velkým důkazem  - „ steak boss“  a23  .
Po teorii se vrháme na praktické cvičení základu jak sedět/stát na mašině, samozřejmě jdou na řadu páčky brzdy a spojky, pedály a stupačky.  Zjišťuju, že všechno co jsem se „naučil“ jako samouk stojí za prd a je to k ničemu, efektivní realita je někde jinde. Takže mi trochu trvá se s tím srovnat k velkému pobavení Fandy  heh1 
Začínáme si zkoušet na place, dle Romanových pokynů, věci a pomalu přicházíme na to jak co dělat. Roman se nebojí chválit, což je dobře. Jarda s Filipem to začínají dávat jako zkušení trialisti a jde jim to moc dobře. Mě to moc nejde, ale Roman mě chlácholí, že my velcí to máme trochu složitější se srovnat na moto. Trochu upravujeme můj sklon řídítek a začíná se mi taky dařit. Fanda nás fotí a snaží se nám radit. Otepluje se a začíná nás to hodně bavit.

Postupně přecházíme na další část výuky a jedeme do lesíka mezi stromy. Roman nám ukazuje nejprve co po nás chce pomalu a pak v plné rychlosti a my se opět držíme za hlavu, že není možné, aby někdo takhle jezdil na motorce (a tohle se nám dneska stane nejméně 50x!!!!!)
Zkoušíme si projet dráhu dle Romanových pokynů a opět dostáváme do těla, co kde děláme špatně a nebo dobře. Strašně se mi na tom líbí, že nás Roman nutí přemýšlet, nechce abychom jen papouškovali cviky, ale chce vidět náš přístup a naše uvažování, jak projet danou sekci co nejlépe.
Je to super a zkoušíme s nějakými úspěchy celý okruh. Jarda opět váli na Freeride jako zkušený borec, tahle motorka je na to jak dělaná. Já pořád padám na stejném kořenu jak mamlas. Filip je na tom dobře, spojkuje jako ďábel. ano2 

Lehké občerstvení a jdeme na další věci. Nálada panuje pořád výborná, hodně u toho všeho kecáme a sdělujeme si dojmy. Roman vypadá, že ho to baví taky. Fanda nás fotí a hecuje  smile 

Jedem pod schody, kde nám Roman ukazuje opět něco ze svého velkého umění, nahoru jede po zadním a dolů jede po předním kole (držím se za hlavu). Opět dostáváme kompletní informace co se budeme učit a co se bude po nás chtít – jsem rád, že Roman nechce, abychom to jeli jako on   a1 
Tady se dovídáme hodně věcí, ohledně technických výjezdů, které si hned zkoušíme a jsme unešeni, jak to může být všechno jiné – lehčí ? Zkoušíme plno variant a celkem se nám daří. Padnou pochvaly a opět se přesouváme na další část.

Jdeme se učit jak ovládat stroje v technických pasážích přes padlé kmeny a velké kameny, jaké jsou třeba u Rendy Pekelníka  vyk! 
Opět dostáváme teoretickou a pak praktickou ukázku co se budeme učit.
Jsme nadšeni sami ze sebe, jak nám to jde a co všechno se dá jezdit odlišnou metodou/technikou jízdy, než jsme byli zvyklí. Některé věci jsou opravdu důmyslné  a2 
Opět zkoušíme několik variant, kdy nám Roman polívá klády vodou, ať to máme těžší. Pecka. Nejde na něm vidět žádná únava nebo dokonce otrava, že se s námi musí tahat všechno plynule odsýpá  cool 

Malé občerstvení a jdeme na další level. Fanda se námi loučí, protože je psychicky zničený z toho, jak nám to jde, tak jede raději domů prát a žehlit a posléze se dívat na Ordinaci v růžové zahradě. Je to opravdu muž na svém místě  gp  lol 

My jedem na výjezdy. Samozřejmě vše mezi kořeny a pařezy. Je možno vybrat 3 cesty obtížnosti, takže jdeme postupně. Opět dostáváme už jen spíše doporučení co se po nás chce a lítáme výjezdy jako za mlada  cool . Roman je nadšen a chválí nás, že jsme pochopili co se tady dnes učíme a  jsme schopni to okamžitě aplikovat do praxe. Tady mi už po x té vyráží dech, kdy sjede výjezd a chcípne mu motorka a teď POZOR!!!! aniž by dal obě nohy dolů ze stupaček tak pořád ve stoje vyklápí rukou kop páku, startuje a jede znovu do výjezdu!!!! a to všechno jen tak bez dotyku nohou na zemi. Strašně se smějeme a děláme srandu, že jedem raději domů  smile 

Dostáváme další cenné informace ohledně jízdy po kořenech a celkově výjezdech. Opět nás Roman nutí zapojit mozek a zkoušet různé varianty. Nemá to chybu.
Jedem na poslední výjezd, který jsme absolvovali hned na začátku dne, který byl jen takový zkušební, jak na tom jsme. Teď ale dostáváme pár rad a následně nám Roman ukazuje, jako stopu máme zvolit a v jakém tempu/rychlosti máme ten výjezd dát. Je to šílené, ale po vícero pokusech a zahozených motorkách do křoví,  se nám to daří. Já byl dokonce tak šťastný, že jsem to vyjel jak Roman chtěl, že jsem nahoře na svahu pokračoval po stopě dál do hloubi lesíka, ale nějak jsem zapomněl, že je to trial stezka, takže mě čekalo několik horkých chvilek, než jsem se zase dokázal vrátit dolů za klukama  roll 

Pomalu se čas chýlí ke konci, takž jdeme na poslední štaci a tou je odhazování předního a zadního kola na motorce. Opět dostáváme obrovskou nálož informací s názornou ukázkou co dělat a nedělat a jak to všechno skloubit do uceleného celku, který pak můžeme aplikovat v terénu třeba na Erzbergu vole  lol  lol  lol 

Čas se chýlí ke konci, tudíž po konečné debatě co všechno jsme se naučili, s čím byl Roman spokojen a nebo naopak, se pomalu přesouváme k autům. Po cestě zpět chci napodobit Romana výjezdem z potoku po slizké šikmině, ale přední kolo vůbec nereaguje na moje povely, tak vše kamufluju, že si ten potok chci dát až na konec, jako že mi to chybělo  usch 

Jsme u auta, děkujeme Romanovi za skvěle strávený den, platíme a nakonec dostáváme i diplomy o absolvování enduro školy. Moc fajn tečka za celou akcí. Loučíme se s tím, že přijedeme zase už na vyšší level, jen co vstřebáme spoustu informací a rad, které jsme dostali.

Romane děkujem.

Na závěr bych chtěl říct asi tohle:

strašně se mi celá akce líbila, panovala skvělá atmosféra, Roman je výborný učitel a má jasnou představu co chce, dokáže vše přizpůsobit aktuální situací a stavu jezdců, absolutně nehledí na čas (byli jsme v zápřahu od 13. do 19.hodin) a hlavně, dle mého názoru, vše dělá proto, že ho to baví,jízda na mašině je pro něj vším a především, že na motorce opravdu VLÁDNE!!! 
A já si myslím, že i když škola nese název EXTRÉMNÍ,tak si školu užijí úplný začátečníci,  pokročilí a samozřejmě i ti nejlepší  enduráci, motokrosař i trialisti.
Debaty jestli vůbec přijet do školy k Romanovi na DR nebo XR , s dvoutaktem nebo čtyřtakem , jsou podle mě zbytečné  a11 
Základem Romanovy školy není z nás udělat SUPER jezdce na výhru v jakémkoliv enduro závodě, ale ukázat základní principy překonávání jakýchkoliv obtížností či překážek v enduru, které nám tu jízdu či závod zpříjemní a my pak s dobrým pocitem se pomalu posouvali výše a výše. Vše je založeno na tom, že pokud jezdec dodrží určité postupy nebo principy, pak ho jízda na motorce bude bavit více a více, protože bude zdolávat větší a větší limity či výzvy a pokud se k tomu podaří připojit mozek bude odměněn těmi euforickými pocity třeba na vrcholu obrovského  výjezdu  gp  ano 

Díky všem, hlavně pak Romanovi, Fanoušovi,Jardovi a Fildovi  
ano 


FOTKY - http://strejda-ktm.rajce.idnes.cz/EXTRE … 30.3.2014/

VIDEA - snad o víkendu  tongue 


http://img16.rajce.idnes.cz/d1602/9/9609/9609694_dbc3ac5c4f4cb0ae889076eb2f4db58a/images/P1030842.jpg?ver=2

 offline 

 

#404 02.04.2014 18:54:13

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Strejda-GC:

To je dlouhe to číst nebudu  nemaš tam něco kratšího? tongue 

E:podle zavěru to vlastně bude dobrý tak jak jsme se shodli na začatku a taky že ty plechy co ma v polici něco znamenají  ano 

Editoval Tristan (02.04.2014 19:05:20)


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#405 02.04.2014 19:21:18

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Není co dodat, vše už napsal Strejda. Roman je neuvěřitelný týpek, to co on umí je neuvěřitelné, je to něco jiného vidět na videu jezdit někoho po zadním, či po předním, vidět to naživo je zážitek. celý den sem měl otevřenou pusu co se dá udělat s motorkou,když to má v ruce profík  ano2. Roman nám řekl ke všem věcem co jsme se učili tolik teorie, že ještě teď si vše srovnávam v hlavě co a jak se dělá  usch A ten kdo váhá,jestli školu zkusit nebo ne, tak ať neváhá a hned jede, stojí to za to  vyk!  smile 

Editoval Filda (02.04.2014 19:22:12)


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#406 02.04.2014 20:02:33

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


No a já už nemám opravdu co dodat,řečeno bylo vše. Snad jen to,že k tomu všemu nám ještě tak trochu docvaklo,jak podceňujeme svoje najeté terény,že pro celodenní zábavu postačí plácek o pár metrech ,jen se na to podívat jinýma očima,a vyzkoušet to zajet technicky a né jen plynem wink 
Dík Romanovi ,Fandovi a zbytku chemickeho teamu za super neděli ano 

 offline 

 

#407 02.04.2014 21:16:25

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Prima koment. Díky. ano  a2 

 offline 

 

#408 02.04.2014 21:27:41

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Pěkné, počtení  ano Aspoň vím že se mám na co těšit  smile 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#409 02.04.2014 23:49:25

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Strejda-GC:

Výbornej reportík.  ano 

Je to sranda, kolik srandy a trápení se dá užít na tak malém plácku.
Občas jdeme s Romanem potrénovat a po pár hodinách zjistíme, že jsem nikam nedojeli a furt blbli na pár drobnostech. Jenže on vždycky vymyslí nějakou záludnost, že já bojuju o život a on tam ladí techniku smile
Mě to taky nikdy nedá, když vidim že on to dá kdykoli s prstem v nose a já ne a ne se tam vyhrabat.
Máme tady jeden drobný terasovitý výjezdík, který jsem dal asi až po třech letech co tam jezdíme smile Prostě jsem se tam nebyl nikdy schopen vydrápat. On to vyjede kdykoli a ještě u toho dělá blbosti. To si pak teprve člověk uvědomí ten rozdíl v tom co umíme.  a25 

Tristan:
On těch plechovej lesklej blbostí má všude tolik, že by s nima mohl dláždit. To odnést do sběru, tak má snad na novou motorku smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#410 03.04.2014 10:32:21

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Semis:

mě jen udivuje kolik lidi potřebuje report kecy a vše kolem aby se rozhodli kdybych se tím řídil tak bych se nedostal ani večer s klukama na pivo natož s Fandou do rumunska a neustale se ho ptal co se pojede jak se pojede a jestli mě to bude bavit a nebude pršet a jak si mam předtím nastavit páčky. A přitom to jde jednoduše sednout a jet.


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#411 03.04.2014 17:44:09

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Tristan:

Ono si to člověk většinou uvědomí až když jede zpátky z dané akce. Je vlastně jedno jestli jde o školu nebo třeba Rumunsko. Vždycky když jedeš domů z takový vyjímečný akce a jsi plný zážitků, tak se těšíš až to dáš znovu. Po čase to trochu vyprchá.
No a někdo, kdo nic podobného nezažil, tak ho vlastně ani nemá co lákat. Prostě nemá porovnání nebo potřebný podnět.
Pak je sorta lidí, kteří mají zápal a ti podněty nepotřebují, pač jdou do všeho co se naskytne. smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#412 03.04.2014 21:03:32

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Strejda-GC:
dobrej spisovatel, pěkný  ano 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#413 03.04.2014 22:50:19

dudydrz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 572
Založená vlákna
Motorka: xtrainer 300
Věk: 38
Tel: 725311272
2 1

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


a pak jsou lidi kteří řeší kč a mají strach aby si náhodou někdo nevzal moc a nic nenaučil usch to jsou přesně ti co by chtěli ostrou moto s motorem s DRZ lol a dokud na tu ostrou nesednou a nevemou za plyn tak neví o co přichází.a pořád mají strach jen o intervali a ani jim nedojde že většinou je tam oilu jen něco málo  přes litr.

peTTR počítáme s tebou jedem hned jak se honza XT vrátí s maroka mám trochu trému ale myslím že to bude dobrá akce máme to naplánovaný už od ůnora a tenhle report to jen potvrdil že to bude stát za to!

 offline 

 

#414 03.04.2014 23:22:44

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


dudydrz: jak to není ostrý, nemá to ten správnej Style ...

 offline 

 

#415 04.04.2014 10:26:34

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


jo díky kluci ano 

Janek:

už si asi miliontý co se mě ptá na páčky lol jako kdyby to bylo až tak důležité tongue 
na mojí moto byly páčky OK, je se měnil úhel řidítek, díky tomu že jsem to měl hodně dopředu jako u motokrosu a hůře se s tím manévrovalo, ale méně bolely ruce smile 
páčky si nastav tak, aby si ně dobře šahal když si prdelí na zadním blatníku ve sjezdu (neměly by mít moc velký úhel směrem dolů) a páčka by se měla mačkat uprostřed své plochy jedním prstem

 offline 

 

#416 04.04.2014 11:25:41

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Janek:

jasný  ano  zákledm je prostě to, že na tu páčku musíš komfortně došáhnout v jakékoliv extrémní situaci, prakticky pořád jedeš s jedním prstem na spojce, takže třeba na louce nebo v lesíčku ti to bude fuk smile 
ono je tam toho více, stačí zajet do školy a vyzkoušet  ano 

 offline 

 

#417 04.04.2014 12:05:10

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Strejda-GC:
Jsem v klidu, páčku spojky téměř nepoužívám usch , rekluse to jistí ano 
Aspoň jedna starost ušetřena smile 

 offline 

 

#418 04.04.2014 12:07:29

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Janek:

Mi páčky úplně sundal,prý aby mne to zbytečně nerozptylovalo když mám co dělat sám se sebou.V nedělní enduroškole jsem se naučil jak zvládnout koordinovanou chůzi,další level příště.

 offline 

 

#419 04.04.2014 12:33:41

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Jarynn:
Na tu koordinovanou chůzi dej prosím report - mám s tím problém


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#420 04.04.2014 12:59:05

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


tank:
jsem zatím v začátku, čeká mne ještě hodně úsilí,pak poreferuju  wink 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů