Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

EXTRÉM ENDURO ŠKOLA

#181 14.08.2013 21:32:44

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Necekam roman. Ale dokud bylo pred akci, byla aktivita nesrovnatelna. Ale treba s odstupem bude ten report o to lepsi.

 offline 

 

#182 14.08.2013 21:36:26

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


cibus napsal(a):

Ale dokud bylo pred akci, byla aktivita nesrovnatelna.

Před volbama maj politici taky spoustu keců, a po zvolení na nás s*rou wink

Ale i já doufám, že máš pravdu, a s dobou nabývá report na kvalitě smile


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#183 14.08.2013 21:36:57

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Co jsi zase chlastal MichalEXC???  lol  lol  lol 


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#184 14.08.2013 21:47:34

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


MichalEXC:

big_smile pěkně napsáno  ano 
To se ale nedivte, že to Filipovi tak trvá, když se to snaží napsat v podobném duchu big_smile  usch 


Dej koním pít...

 offline 

 

#185 14.08.2013 22:07:33

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Doufám, že taky píšete těm novinářům, aby třeba udělali jeden speciální výtisk jenom pro vás.  ee1 

 a31 

 offline 

 

#186 14.08.2013 23:13:27

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Semis napsal(a):

MichalEXC:

big_smile pěkně napsáno  ano 
To se ale nedivte, že to Filipovi tak trvá, když se to snaží napsat v podobném duchu big_smile  usch 

jj cely den sem si premyslel co vam napisu a dostal sem ted az  k netu protoze sem musel dohanet vcerejsi dovcu...takze jdu na to wink 

dejte mi chvilku ...20min...jeste

 offline 

 

#187 14.08.2013 23:42:43

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Tak kluci

Pokusím se nastínit situaci ohledne enduro školy Romana Körbera…



V první řadě ještě poděkuju romanovi za to, že mě určitě naučil spoustu věcí a to klobouk dolu za velmi kratkou dobu a Semisovi, že vůbec romanovi vůbec o offmotacich řekl a domluvil tuto akci…



Takže ted k samotnymu dnu D …po rozhudnuti že sem vyhral ve „ferove soutěži“ jsem hned brnkl romanovi, řekl sem co a jak…už v telefonu sympaticky kluk..vzal si na me mail a vecer sem mel uz info co si sebou potrebuji na vyuku vzit a jak to bude probíhat a podrobnou mapu kam se mam dostat a kde parkovat….



(sice se mi vse cely pondeli podelávalo takže vecer když se mi posralo auto sem řešil jak vysvětlím že neprijedu ale vse nakonec dopadlo dobře….) takže dorazit sem mel na 10 rano….vsichni (4 jezdci se mnou) jsme dorazili vicemene soucasne a roman nas uz cekal….



Takže hned oblect, motorky dolu..male Info kterym smerem se budem ubirat a hura na to..

Uz jak sme vjizdeli na místo treninku tak sem prohlížel překažky a říkal sem si to nevypada tak složitě..to bych mel zvladnout….(samozrejme na spouste mistech sem vyhorel pokud jen nestacilo pridat plnej a drzet motorku….)



Během snad 2 minut nase schopnosti Roman odhadl a k jeho smule to mel rozmanity….ale uplne neskutecne dobře to zvladl(1 amater…ja se pocitam za tak nejak pokročilého a pak tam byli 2 hodne pokrocili)



Zaclo se povidat chvilku o tom co a jak ma byt a proč…jak mají byt nastaveny motorky, co na sebe, jak se na co pripravit fyzicky…a jaky mame drzet postoje v jakých situacích…..a pak se slo na věc….



Zaclo se zaklady o kterych sem nevedel ani ja a ani ti lepsi kluci co tam byli- jak zatacení, přenášení těžiště, rovnovaha…no proste sme vsichni napoprvé vyhoreli..ale protože porad mezi nama chodil a rikal ty delej to a to  a toto je zase spatne..mysli si na to…tak za chvilku nam to vsem slo o velky poznani lip…samozrejme ne na 100 pro ale to uz budu pilovat sam….zacalo se opravdu zaklady o kterych nikdo ani nemel tuseni a pomalu se přecházelo k tezsim a tezsim vecem, naucil nas všechny(i zacatecnika udrzet rovnovahu , odhazovani předního kola, zadniho kola, kdy na jakou překážku jak najet a jak se hlavne ubranit páduum(ale ty tam samozrejme byly taky)pokazde když si někdo myslel, ze uz to skoro ovlada, pridal zase nejakej prvek a zase sme byli mimo…ale vse nam vzdycky nejdřív vysvětlil, pak ukazal a pak sledoval a  vysvetloval třeba i desetkrat….



Pak prisly klady a pneumatiky….(nikdy sem si nedovolil na pneumatiky najet…proste strach…a ejhle kladu sem prejel(sice na to urcite nebyl hezkej pohled ale uz vim jak na to a je jen na me jak to dopiluju a pneumatiky??? Tak ty me bavily…to bylo pro vysnenej prejezd a na ten sem se fakt tesil….



Musite se me ptat a ja odpovim jak to nejlip to pujde a ted to shrnu -



Škola byla vedena profesionálně a profesionalem…o tom nepochybujte a ja se do ni na 100 pro vratim jak si vypiluju vse co nas ucil….je fakt pro všechny skupiny a sem si jistej ac nikoho nechci podceňovat ze to co vas roman bude ucit tak vas ani nenapadlo že to je k tomu potreba a spoustu věci tady 95 procent lidi ani nemá tucha protože vetsina( jako ja do ted) zna jen to ze je potreba ve vyjezdu drzet plyn a nevzdat to a pak to vyjede….ale fakt to o tom není…Myslím, že se opravdu vyplatí oželet nějakou kačku za školu, protože na správnou techniku člověk který nejezdil trial nejspíš asi přijít nemůže a nebo mu to bude trvat hrozně dlouho, ale spíš ho to ani nenapadnne. Myslím, že roman říkal, že cena 1/2 denní školy je 2 500,- pro celou skupinu a v počtu cca 4 jezdců je to super...



Roman me hlavne dal to ze vim cim mam dal pokracovat a dal mi směr, kterym se mam ubirat…moje  vyjizdky ted budou vypadat uplne jinak…zadny rychly vyjezdy pod plnym …garantuju vam ze kdo to zkusi tak vetsinou jako ja hned nezrychli ale jeho vyjezdy budou kvalitnejsi a hlavne jistejsi….uz fakt po tech 4 hodkach sem si uvědomil ze co nas ucil na zacatku uz fakt pouzivam….




a co me mrzi????? opravdu jen to že sem se nerozhoupal driv a nejel tam driv...protoze ted bych uz byl proste dál....

 offline 

 

#188 14.08.2013 23:51:31

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


1flip1 napsal(a):

naucil nas všechny(i zacatecnika udrzet rovnovahu , odhazovani předního kola, zadniho kola, kdy na jakou překážku jak najet a jak se hlavne ubranit páduum

Prvně díky za info a gratulace.

moje otázka:

To jako, že po těch pár hodinách už zvládneš stát na místě? A jak se vyhýbá pádům? Jak tedy má podle tebe vypadat výjezd, když ne plnej, jak jsi si myslel?

 offline 

 

#189 15.08.2013 00:10:23

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Fishmen:

nedokazu stat uplne na miste ale uz jen minimalne jedu. hned na zacatku sem ani nevedel ze neumim hooodne pomalu zatacet.....vzdy jen chvilku dokazu stat....a pak kousicek popojet...a timto sem myslel vyhybat se pádum, tim jak nam ukazal jakym zpusobem vyvazovat a hlavne v jakym postoji....

no reknu to jinak k tomu vyjezdu...kdyz mas treba vyjezd bez kamenity( ty tam byly taky a tam nas to ucil)celkem strmy  a v pulce vyjezdu musis zabocit prudce doprava a jet sikmonahoru(bez drazky na zemi) a pak zase doleva uz rovnou vzhuru....tak tam se nam to drzeni rovnovahy hodne vyplatila a samozrejme nesmim zapomet ze musis pouzivat spojku( driv sem ji samo pouzival ve vyjezdech ale ted???skoro porad........driv bych ten vyjezd ani nezkousel protoze bych vedel ze semi zadni kolo ustreli aja bude hned pod kopcem....

 offline 

 

#190 15.08.2013 01:15:48

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


1flip1:

Helééé a jako fotky před a po nebudou .... a video před a pooo taky nebude ?  ne 

Ne dělám si srandu .. hezky shrnuté  smile ... S podobným přístupem jsem se setkal u Mitvalskýho na MX soustředění a říkal

jsem si to samé co ty.. Proč já to jen nevyzkoušel dřív smile

Tyhle kempy jsou dobře investované peníze  ano 

K tomu areálu kde se jezdilo to je nějako volně přístupné ? Docela by mě zajímalo jak bych si poradil s překážkama s MX motorkou  a1 

 offline 

 

#191 15.08.2013 07:11:36

Prďa1
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 416
Založená vlákna
Místo: Hodonín
Motorka: TM300 EN (Daytona955i)
Věk: 30+
Tel: 777593176
Web
1 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Je Roman ochotný přijet i někam jinam? a má vytipované i nějaké tréningové tratě tu na moravě? vím asi otázka spíš pro romana

 offline 

 

#192 15.08.2013 08:04:01

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


beachbitch napsal(a):

1flip1:

Helééé a jako fotky před a po nebudou .... a video před a pooo taky nebude ?  ne 

Ne dělám si srandu .. hezky shrnuté  smile ... S podobným přístupem jsem se setkal u Mitvalskýho na MX soustředění a říkal

jsem si to samé co ty.. Proč já to jen nevyzkoušel dřív smile

Tyhle kempy jsou dobře investované peníze  ano 

K tomu areálu kde se jezdilo to je nějako volně přístupné ? Docela by mě zajímalo jak bych si poradil s překážkama s MX motorkou  a1 

tak video urcite bude ale kameru jsem vratil a znamy me to musi z tama vytahnout a pak to hned bude... A k mx motorce??? Vzdyt ja tam na ni byl a zvladl sem to... Takze s tim neni problem...

No a k otazce jestli je roman schopny nekam dojet... Se musi vyjadrit on... Na toto tema jsme se nebavili...no a lpopravde me to nenapadlo...

 offline 

 

#193 15.08.2013 08:10:29

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


1flip1:

O.k.  v sobotu bude první lekce

 offline 

 

#194 15.08.2013 08:39:02

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


k rovnováze...roman nam ukazal spravny postoj a hlavne jak a kde stat...a jak a kdy prenaset vahu na kterou nohu... S tou spojkou... Vzdycky sem dost i na mym ctyttaktu cross spojkoval protoze kvuli me musi vaze sem byl vzdy ve vyjezdech na zadnim a musel sem to vzdy pustit a spojkkou sem to trochu kompenzoval...takze mi nastavil packu peskoval me za drzeni spojky... A hlavne sem skoro behem vyuky z ni nedal ruku dolu...

 offline 

 

#195 15.08.2013 09:06:06

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


1flip1:  lol  lol  to si děláš srandu ??... když nevnímám že by to chtělo kurz gramatiky .... slohu .... tak tvoje omajda je chuťově nic moc a obsahově to je sekyrková polívka (co si do toho nedám to tam není) .

 offline 

 

#196 15.08.2013 10:00:23

Filip - SANDOKAAN
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1818
Založená vlákna
Motorka: už sherco
Věk: 3*
1 3

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


píšu to z mobilu takze az večer teda

 offline 

 

#197 15.08.2013 10:46:51

kesy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 162
Založená vlákna
Motorka: kawasaki kx250f
Věk: 36+
0 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


1filip1
tohle tě bude stát ještě hrozně moc času a budeš litovat že jsi si tu školu nekoupil sám ale byl jsi zvolen usch 
já myslím že kluci (i já) chtějí vědět konkrétní věci jak teda na tý motorce stát, jak ti nastavil spojku, jak přenášet váhu, jak odhazovat přední, zadní kolo atd...

Obávám se že po netu to člověk nemůže ostatním předat tak, aby byli spokojený jinak by to Roman mohl praktikovat přes net.

Ta cena za ten kurz mi ve 4 lidech připadá uplně v pohodě takže si myslím že pokud to člověka hodně bere tak není co řešit.
Každopádně se taky těším na vídejka

 offline 

 

#198 15.08.2013 11:08:37

petronel
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 146
Založená vlákna
Místo: Přerovsko
Motorka: Husqvarna TE 450
Věk: 42
1 0

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


Myslím si že 1filip1 měl po absolvování školy ohodnotit vlastní průběh a popsat zhruba jak to probíhalo a přístup lektora,což udělal a myslím že dobře. Ale jak tak čtu,tak někteří by se chtěli naučit jezdit pouhým čtením fóra.:-/


Kdo nepadá,jezdí pod své možnosti,ale ať to nebolí.

 offline 

 

#199 15.08.2013 11:10:03

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


petronel:

každý chce ušetřit prachy  a1 

 offline 

 

#200 15.08.2013 11:32:08

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: EXTRÉM ENDURO ŠKOLA


petronel:

- tak jasně že sem očekával "REPORT" - škola dobrý/špatný, jednání.... atd  a pak taky "PŘÍDAVEK" .... něco co přinese nějaký info i pro širší skupinu lidí co jezdí a prachy a čas na to nemaj aby se do šlkoly přihlásili - tenhle potenciál to mělo tak třeba se ještě povede.

Od novinářů nic než reklamu nečekám.


- A je taky jasný že Filip věděl že to "zadarmo" není, .... že musí udělat odpovídající reklamu "dárci" a pak uspokojit "voliče" a zavřít hubu "opozici" to myslím že pochopil (tak mladej zase není)


to Filip ... ok cháu že nemáš čas a je to z mobilu... OK... Počkám na opravku z PC  ano 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů