Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Camellbag - používání

#1 19.07.2013 22:16:42

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Camellbag - používání


Zajímalo by mě zda má někdo vychytaný nějaký dobrý způsob jak vozit hadici od Camellbagu připnutou k helmě.
Vždycky když jedu a musim šmátrat pro hadici plandající někde u břicha abych se napil, tak mi to celkem trvá. Mimo to se mi už několikrát stalo, že se mi náústek zaseknul o lanka na řídítkách a ještě jsem při závodě bojoval s jeho vyproštěním za jízdy. smile
Řeším tedy jak připevnit náhubek k helmě tak, aby se dal snadno strčit do huby a napít aniž by to nějak překáželo.
Určitě to už někdo vyřešil, tak bych byl blbej, kdybych koumal nad vyřešenym problémem big_smile
Dík za tipy


Dej koním pít...

 offline 

 

#2 19.07.2013 22:25:38

Filda
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1372
Založená vlákna
Místo: Chemička
Motorka: KTM 250 EXC TPI
3 0

Re: Camellbag - používání


Na velkých závodech to má hodně jezdců takhle :


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3426_d_10613_800_600_90.jpg


Žádný kopec není tak velký, aby nešel vyjet.

 offline 

 

#3 20.07.2013 00:38:01

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Camellbag - používání


Semis:

Tady koupíš a jen místo koncovky nasadíš todle a do helmy.
http://www.dirtrider.cz/product/helmet- … -kit-2436/


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#4 20.07.2013 08:56:20

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Camellbag - používání


Filda125:

Tohle jsem samozřejmě viděl, ale zajímal mě nějaký detail. Navíc se mi uplně nechce kuchat díru do větrací mřížky v helmě.

Motors:

No to je zajímavé. To vypadá jako dobré řešení, ikdyž peníze si za to říct tedy opravdu uměj  ou2  smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#5 20.07.2013 10:32:05

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Camellbag - používání


Janek:

Mě bohužel dost vadí jezdit vyschlej. Hodinu dám, ale víc už ne. Hlavně mi nejvíc vadí mít plnou hubu prachu.
Bez pití teda jezdit nebudu. Pak se na to akorát soustředím a jedu na pytel. Navíc i to malé osvěžení ti často docela dost přidá na energii.

PeTe_is_BACK!:

Jo batoh mám udělaný stejně, ale přecejen někde hrabat pro hadičku a pak si jí rvát do huby neni uplně ideální varianta.
Zabírá to čas a ještě se ti může stát, že něco při to trefíš a nabiješ si hubu. To mi za to nestojí.

Jak jsem na to koukal, tak ideální varianta bude asi udělat nad ramenem rychlospojku a hadičku nějak rozumně přidělat do helmy. Myslím, že při zachycení hadičkou o větev by se vyškubla právě z té spojky. Jen mi neni jasný jak si to naaranžuju do helmy aby mě to nesralo a zároveň jsem to mohl lehce strčit do huby. smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#6 20.07.2013 19:18:02

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: Camellbag - používání


Semis: No doted jsem si o tobe podle fotek a cteni tady na foru myslel, ze mas celkem sikovny ruce, ale ted.... a30  To byl samozrejme for, tak to tak prosim ber usch  usch 

Ale je pravda, ze tak uplne nechapu duvod proc hledas nejakou takovou vychytavku. Pokud jedem s klukama se povozit a mam zizen nebo potrebuju vyplachnout prach z drzky, tak proste zastavim, sahnu(uplne stejne jak psal Pete...Vždy hrábnu přesně tam a pod helmou strčím do pusy) a nez nekdo zjisti, ze jsem byl tech 10 vterin "out of order" tak jim zase visim na zadku... Nebo nekde pred vyjezdem ci sjezdem ta stejna situace...paklize ovsem jezdis tak, ze jedete treba 2 hodky bez zastaveni, tak plne chapu tvuj dotaz a preju at najdes reseni tohodle problemu gp 


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#7 20.07.2013 21:50:31

Mar_o-46
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 214
Založená vlákna
Motorka: Honda XR400
Věk: 20
0 0

Re: Camellbag - používání


A nemáte tip, kde nakoupit nějaký levný camellbag? Potřebuji ho sice na horský maraton, ale to je jedno cool 


Full Gass

 offline 

 

#8 20.07.2013 21:54:26

BIGR
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 540
Založená vlákna
Motorka: XR 400R
2 0

Re: Camellbag - používání


Mar_o-46 napsal(a):

A nemáte tip, kde nakoupit nějaký levný camellbag? Potřebuji ho sice na horský maraton, ale to je jedno cool 

Já natrefil na Aukru na výprodej nových za 250,- Kč   wink  Porozhlídni se po webu,třeba něco najdeš.

 offline 

 

#9 20.07.2013 22:11:15

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Camellbag - používání


ZbyneKTM:

Kdyby mi šlo o pití v průběhu vyjížďky, tak se ani nenamáhám to sem psát big_smile

Mě jde o to když jsi na závodech a jde ti nejen o každou vteřinu, ale i o zdraví. Jediné místo kde obvykle můžeš sundat ruce na "delší dobu" z řídítek při závodu je nějaká rovinka a pod. Tam ale jedeš i v klidu víc než 60km/h a rozsekat se v takové rychlosti jen kvůli tomu, že lovím nějakou hadici mi nepřipadá moc košér.

Například při posledních závodech jsem pil minimálně 10x a pokaždé jsem tím lovením hadice ztratil třeba 10-15 vteřin, což zní jako blbost, ale celkem to je víc než půl ujetýho kola.

Nicméně našel jsem asi to jak bych si to představoval. Vlastně jen dokoupím rychlospojku na origo hadici a vyrobím si držák na suchý zip do helmy, jako je vidět na odkazu. Nic víc vlastně ani dokupovat nemusim. Jen uvidím jak mi bude ta koncovka vadit v přilbě. Když to ale povede takhle zezadu jako na fotce, tak by to nemělo omezovat ani pohyb, a ani by nemělo hrozit, že se za to někde pověsím. O to mi právě šlo.
http://www.ebay.com/itm/Leatt-by-USWE-S … 1c305ae6fc


Dej koním pít...

 offline 

 

#10 20.07.2013 23:00:23

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Camellbag - používání


Semis:

Šak co jsem ti našel předtím je to samé ale je to jen ta koncovka do helmy i s držákama. Je to i stou rozpojkou a opačným koncem na původní hadici.


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#11 20.07.2013 23:23:43

LuVo
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 229
Založená vlákna
Motorka: KTM 450 EXC, KAWASAKI KLR 650
Věk: 35
0 0

Re: Camellbag - používání


Semis: úplně Tě chápu s tím lovením hadičky za jízdy. V Ředhošti jsem hledal hadičku vždy na postartovní rovince a i tak to bylo celkem o držku a ztráta času. Při enduru nebo vyjížďce je to fakt fuk, to si prostor najdeš, ale při CC je to na prd.

Už jsme nad tím taky přemýšleli, jak to vyřešit. Jen nechápu, jak to funguje, když máš tu hadičku skrz předek helmy. To jí jako máš celou dobu v puse?  Jinak se bez pomocí rukou nenapiješ, v helmě přece nepohneš hlavou dopředu.


Chyba je vždy mezi řidítky a stupačkami...

 offline 

 

#12 20.07.2013 23:50:10

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Camellbag - používání


Motors:

JJ bude to stejné, jen jsem dával foto pro informaci o montáži kvůli tomu jak jsme řešili že by to mohlo trčet.

LuVo:

No to nasazování do pusy mi taky neni jasný. Podle mě když to máš zepředu, tak do toho prostě rukou strčíš. To nezabere ani vteřinu.
Mě se ale nechce kuchat přilbu, tak to zkusím řešit tím origo zahnutým koncem co mám a navést to tam spodem.
No uvidíme.


Dej koním pít...

 offline 

 

#13 21.07.2013 00:02:25

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Camellbag - používání


Semis:

no jak to vykoumáš, tak se pochlub:).....mě osobně teda nevadí zdržování při hledání a dávání do pusy, já se nikam neženu že, ale vadí mě, když je ten náustek od bahna bliz2 ...nemám rád, když mi pak křupe písek v puse:)

 offline 

 

#14 21.07.2013 00:50:18

ZbyneKTM
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 601
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM EXC 525, Honda VTR 1000
Věk: 33
Tel: můj?:-)
1 0

Re: Camellbag - používání


Semis:

ok, v tomto pripade chapu a sorry za spam stop2 

Hugila:

pisek a bahno je jeste docela v pohode, posledne jsme prejeli louku a pred nama tam byly kravy....kamos co jel za mnou se uz toho dne nenapil a31  a31  a31  a31  a30 


Enduro - I love this game:-)

KTM - Klub Týraných Mužůsmile

 offline 

 

#15 21.07.2013 09:12:57

Re: Camellbag - používání


semis
závody nejezdím, ale zkoušel jsem s tím taky laborovat a ta origo camelbak koncovka na hadici mě v té helmě zavazela a za jízdy měpořád obtěžovala narážením do huby, nosu a tak - při změně postoje těžiště na motorce, při natočení hlavou a tak. Pokud to tam nějak napevno uchytíš - já takovým bazmekem poskládaným z umělé hmoty a americké stříbrné pásky ( to byla 1. varianta) tak jsem měl koncovku náústku cca 1 cm před hubou a když jsem chtěl pít, musel jsem stejně ty řidítka pustit a rukou si přitlačit podbradní část přilby proti ksichtu, takže jsem to v podstatě držel celý pití a to bylo horší než najít šlauch napevno ukotvený na rameni v origo camelbag držáku. Pak varianta 2-obdoba 1čky, ale celou dobu jsem to měl v hubě a můžu ti říct, že jsem slintal jak dromedár. I když je homo sapiens savec, už nikdy více bliz2  usch  Protože jezdím na pohodu, už už piju normálně na rameni. Aler jestli to nějak vymakáš, nahoď now how foto, a my to pajcnem když to bude funkční.  ano  heh2 

 offline 

 

#16 21.07.2013 13:37:21

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Camellbag - používání


Ataman:

No a já doufal, že už to někdo vyřešil za mě big_smile

Takže zatím mě napadá je jediná varianta, kterou asi maj všichni.
A to že maj holt díru zepředu, kterou jim prochází hadice a končí těsně před pusou. Když se chtěj napít, tak tu hadici jen postrčej dovnitř a tím si narvou do pusy, což zabere cca vteřinu a pak už jí držet nemusej. Předpoklad je tedy mít tu rovnou koncovku a ne zahnutou.

No ještě budu pátrat.


Dej koním pít...

 offline 

 

#17 21.07.2013 13:56:20

Re: Camellbag - používání


semis: no a jak to mají zaaretovaný, tu hadicu, aby se v místě prostupu helmou neposunovala, když třeba vytočíš hlavu a pak ju dáš zpátky? Teoreticky by to mělo fungovat jako bovden na řidítkách, povytáhneš a zase to to bude plácat do huby, nebo to bude krátký, ne?

 offline 

 

#18 21.07.2013 14:20:42

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Camellbag - používání


Ataman:

Tu hadici máš přidělanou k boku helmy. Takže od místa přichycení směrem ke konci u pusy se už délka nemění ani při otáčení hlavy. Délka se mění je směrem k vaku.

Editoval Semis (21.07.2013 14:21:12)


Dej koním pít...

 offline 

 

#19 27.07.2013 22:05:33

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Camellbag - používání


Tak jsem to konečně uvedl do provozu.
Původní plán, že bych hadičku vedl spodem přímo do helmy stál za prd. Pořád to překáželo a byl problém to do pusy dostat.
Nakonec jsem tedy zvolil variantu tak jak to mají všichni ostatní, co jsem viděl třeba u profíků a to otvor do přední větrací mřížky.
V Bauhausu jsem koupil identickou hadičku jako je origo za 10kč/m.
Největší problém byl sehnat zajišťovací háčky na připevnění hadičky k helmě, ale to se dá v nouzi různě ošidit.
Já jsem měl dvě plastové spony na hadičku na batohu, který má přípravu pro rezervoár na vodu, ale nepoužívám ho pro tenhle účel. Camelbak to dělá, ale stojí to přes 100kč/ks  ou2 
Rychlospojku jsem použil, co jsem měl v práci určenou na benzín. Je to stejné jako od Camelbaku, ale jen v černém provedení.
Dnes jsem to otestoval při jízdě a funguje to bez problémů. Hlavou se dá otáčet, nikde to extra nevyčnívá a ani po kotrmelci, který jsem dnes udělal se to nerozbilo. Nastrčit do pusy to jde lehce zatlačením dlaní (cca 1-2 vteřiny) a vyndat stačí buď vystrčit jazykem, nebo případně vytáhnout rukou. Uvnitř helmy to nepřekáží.
Tady jsou foto:

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_20130727_143834.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_20130727_205147.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_20130727_205156.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_20130727_205218.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_20130727_205228.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_20130727_205239.jpg


Dej koním pít...

 offline 

 

#20 28.07.2013 17:47:23

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: Camellbag - používání


Semis:Koukám na to wink  ano 
mimo to že máme stejné přílby  smile mám dotaz: Ta modrá koncovka na hadičce funguje i jako uzávěr?
Nebo máš na hadičce nějaký jiný uzávěr?

Já mám na konci hadičky uzávěr. Chytim ho mezi zuby a zatáhnu-otevřu vodu, zatlačím -uzavřu vodu!
O to by bylo toto řešení složitější.  hmm 


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů