Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Pomozte mi opravovat online TT600R

#1 28.05.2009 19:31:15

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Pomozte mi opravovat online TT600R


Začlo mi dnes nějak prapodivně chrastit v motoru.Z ničeho nic.A jelikož prší tak sem si řek kouknu na vůle.Ale rachtání šlo jakoby od čepu.A jak sem se dal do těch ventilů tak sem se do toho tak zažral, že najednou koukám a mam dole podsedadlák,karbec a víko ventilů.
Začla mi baštit olej tak chci vyměnit O-kroužky na ventilech,nechat zabrousit sedla,kouknout na píst ahlavně na čep.
prosím poraďte jak dál a na co si dát pozor.Víko mam bez větších problémů dole...Takže dál?

 offline 

 

#2 28.05.2009 21:51:48

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Mám moto po go, ale xt né tt - mělo by to být stejné. Ještě když to máš v kompresi (s hlavou) bych první otevřel levé víko a povolil si magneto. Přes zařazenou 5 a zmáčklou zadní brzdu + kompres se do toho můžeš opřít a povolit. Vytáhnout magneto - a tady nastává problé bo je dost narvané. Psalo se tady o nějakých stahovácích a podobně, ale já nato šel zašroubováním 3 šroubů do magneta a postupným přitahováním se šrouby opíraly o kartry a magneto krásně odskočilo - velice s citem. Možná bych počkal na jinou radu s tím magnetem a nebo fakt s citem ať ti nekřupne kartr - mě to šlo krásně. Trochu přitáhnout a klepnout do magneta a znovu přitáhnout a klepnout atd. až pustí. ** Pak jdeš od vrchu: vytáhnout šponovák rozvoďáku- vytáhnutí vačky a rozvoďáku-povolení a sundání hlavy-povolení a sundání válce.  key  yes  Třeba ti někdo poradí jak to levé víko vynechat, ale si myslím že jistota že ti dole nepřeskočí rozvod pak není.  key

 offline 

 

#3 28.05.2009 21:57:13

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Ještě - díval ses první na šponovák rozvoďáku jestli není na konci? Rozvod se ti může taky ozývat jakoby klepání když sem tam zachytí o kartry.  key

 offline 

 

#4 28.05.2009 22:01:50

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Dědek TT600r napsal(a):

dál musíš sundat levej dekl, hlavu a válec a můžeš kontrolovat vůle,praskliny na pístu atd. navštiv sekci DOWNLOAD
návod na stahovák v mojí fotogalerii

Aha, tak já použil stahovák jakoby naopak neboli bez  big_smile  big_smile  big_smile Já dírama na stahovák rovnou stahoval   big_smile  ano Já nya ty přípravky nikdy nebyl  heh2  beer

 offline 

 

#5 28.05.2009 22:11:05

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Dědek TT600r napsal(a):

riderccm napsal(a):

Dědek TT600r napsal(a):

dál musíš sundat levej dekl, hlavu a válec a můžeš kontrolovat vůle,praskliny na pístu atd. navštiv sekci DOWNLOAD
návod na stahovák v mojí fotogalerii

Aha, tak já použil stahovák jakoby naopak neboli bez  big_smile  big_smile  big_smile Já dírama na stahovák rovnou stahoval   big_smile  ano Já nya ty přípravky nikdy nebyl  heh2  beer

to bych nedělal,můžou to odsrat kartery vyk!

Jj, sem se zmiňoval že to pro kartry není ideální a radši ať počká na tvou (něčí) radu. Já to dělal fakt hodně opatrně  ano2  key

 offline 

 

#6 29.05.2009 06:52:32

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Já bych to o krartery nesundal, to by šly srát dřív. Bylo to dotažený jak prase...  cool


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#7 29.05.2009 07:09:11

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Oslík hlásí  Dědkův offtopic...  big_smile  cool  ano  gp


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#8 29.05.2009 10:27:20

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


To musi jit magneto dolu kdyz chci sundat valec? ou2

 offline 

 

#9 29.05.2009 12:55:20

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


nemusiš sundávat ani žádny viko když se chceš mrknout na pist. Jenom sundáš válec. Klidně mužše aji rozvoďák pustit dolu. Když budeš mit válec dole, tak pak ten rozvoďák v pohodě vyloviš. A nastavit správny časování rozvodů neni problém, když hodiš pist do horni uvrati. Na to je v levym viku okynko, přes ktery vidiš na magnetu značku horni uvrati


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#10 29.05.2009 13:13:23

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


to Dedek: No ja uz jsem myslel ze je tam nakej vydrb a ty sis to chtel akorat zkomplikovat lol  key

 offline 

 

#11 29.05.2009 13:39:39

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Rozvoďák mam těsně před půlkou takže ten bych asi neměnil,trošku mi ale prochcává těsnění pod válcem-to vyměnim určitě a chci omrknout píst + kouknout na čep,myslim že ten bude rachtat...

 offline 

 

#12 29.05.2009 18:27:36

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Tak sem pokročil,už je dole palice a válec,vyndal sem píst.

Stav:
Píst............. ano  ,nechal bych,nemá vůbec vůli
Kroužky...... ano  zdají se být v pohodě,ale koupím nové
Hlava........ . ano  ventily v pohodě ,ale nechal bych zabrousit sedla a vyměnit o-kroužky,sací kanálky naprosto čisté,výfukové zakarbonované
Rozvoďák..... ano před půlkou.Nechal bych protože se mi nechce rozebírat víka motoru a sundavat magneto.
Vačka........... ano  stejně tak jako vyhadla a celej vršek ve skoro 100% stavu
Čep............... ne  tady bude problém,je trošičku vylítanej a má trošku vůli ALE ojniční pouzdrou se mi nezdá,je jakoby vydřené,nepatrně ale je.
                       Zaráží mě že nemá nějaký vyměnitelný pouzdro nebo že neni na jehličkách?Na fotkách toho asi moc vidět nebude, ale zkusim to           
                       vyfotit  zítra až bude světlo.Doufám že mě potěšíte a řeknete že to nic neni a že stačí dát novej čep  ou1
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/69_p5290042.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/69_p5290045.jpg

 offline 

 

#13 29.05.2009 18:54:55

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Už sem to chtěl napsat dřiv, ale pak sem se na to vykašlal. Problém je právě v tom, že čep byvá dobrej, je jenom oleštěnej v mistech uchycená ojnice a pístu, pak se zdá že je vydrřenej, ale většinou vzniká právě ovalita na ojničnim oku. To zpusobuje to klepání. Novej čep to sice částečně vyřeší, tím že bude novej se to na nějakou dobu ztiší, ale jediná jistota jak to mit ve 100% stavu je dat aji novou ojnicu. Ale to je zas na puleni motoru a rozlisování kliky. Tohle soudruzi nedořešili že neni ta ojnica vyvložkovaná. Ale ten novej čep to o dost ztiší - vlastní zkušenost u XT


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#14 29.05.2009 19:13:07

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Takže dám novej ČEP,na ojnici jebu,KROUŽKY,na píst jebu,nechám poopravit SEDLA a O-KROUŽKY,Rozvoďák nechám,Nově to přetesnim a nechám to jezdit a budu si spořit na komplet GO s půlením motoru.


Myslíte že na tom aspoň 10 tisíc eště dám?deset by bylo krásnejch-pak bych vyndal motor někdy přes zimu a hodil to do servisu.


Soudruzi u toho asi moc přemejšleli....něco vychytali ale nevim proč tohle nedořešili nějakym měnitelnim pouzdrem.Ikdyž je pravda ,že kdyby to bylo celý až tak jednoduchý tak by si servisáci ani na ten chleba nevidělali  big_smile  musí přece něco opravovat



Když sme u těch nedostatků tak sem proklínal ty malínkatý šroubky na vejfuku v hlavě, který tak krásně zareznou a ukroutí se.kdyby tam dali pořádnej šroub tak se to nemůže stát.

 offline 

 

#15 29.05.2009 19:19:06

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Jaký tam mam vrhnout těsnění?koupit nový?dát starý na silikon?mam doma klingerit tak z toho by to šlo taktéž?

 offline 

 

#16 29.05.2009 21:04:34

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


byt tebou tak ty kroužky radši dám novy. Záleži kolik už maj naběhany. Ale jistota je jistota...

Jinak pod válcec se dával normálně klingerit - vyklepal sem to podle válce a akorát pro jistotu potřel tmelem.


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#17 29.05.2009 23:27:54

xkoldy
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 111
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: xt 600 2kf
Věk: 24
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Frantis napsal(a):

Jaký tam mam vrhnout těsnění?koupit nový?dát starý na silikon?mam doma klingerit tak z toho by to šlo taktéž?

Zdarec, kolik to ma nalitane? a jaky to je rok?
jen tak pro orientaci, dik

 offline 

 

#18 30.05.2009 10:09:05

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


xkoldy napsal(a):

Frantis napsal(a):

Jaký tam mam vrhnout těsnění?koupit nový?dát starý na silikon?mam doma klingerit tak z toho by to šlo taktéž?

Zdarec, kolik to ma nalitane? a jaky to je rok?
jen tak pro orientaci, dik

Rok 2000.kupoval sem to s tim že to má nějakejch 25tkm a mam jí dva roky.přestal  mi fungovat tacháč takže nevim přesně ale počítám že takovejch 10 dalších sem natočil...

takže má nějakejch počítám 35tkm.Já jí ale nešetřim...

 offline 

 

#19 30.05.2009 13:19:07

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Rozvodak byva vetsinou rozpojenej takze ho muzes provliknout a spojit az na miste;-)

 offline 

 

#20 30.05.2009 13:24:10

Frantis
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 252
Založená vlákna
Místo: Lesy okolo Týna nad Vltavou
Motorka: TT600R
Věk: 25
0 0

Re: Pomozte mi opravovat online TT600R


Wenca24 napsal(a):

Rozvodak byva vetsinou rozpojenej takze ho muzes provliknout a spojit az na miste;-)

No musel bych ho nýtovat a to se mi nechce,radši pak sundám magneto a dám ho tam v celku

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů