Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Suzuki DRZ 400 E, S, SM

#421 20.01.2018 21:10:54

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


A mas zapsane SM kola v TP?

 offline 

 

#422 22.01.2018 07:37:17

Rocco
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 20
Založená vlákna
Místo: Bohumín / Praha
Motorka: DRZ400E
Věk: 28
Web
0 0

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Fishmen napsal(a):

A mas zapsane SM kola v TP?

Nene, nic tam zapsáno není. Ale podle mých informací by přípis kol být problém neměl, stejně jak se dá připsat plno dalších rozměrů kol do TP u auta. Je to u motorky jiné?

Řeším klasicky nejprve materiální stránku, ať mám radost a formál přijde s povinností big_smile

 offline 

 

#423 22.01.2018 09:58:05

Rocco
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 20
Založená vlákna
Místo: Bohumín / Praha
Motorka: DRZ400E
Věk: 28
Web
0 0

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


ZÁPIS SM KOL DO VELKÉHO TP DRZ400E

Zdar všem smile
Pracuju ve veřejné správě a řekl jsem si, že slovo NEJDE neexistuje smile A tak - budu teď zařizovat zápis SM kol do velkého TP mojí nové DRZ400E - Suzuki zastoupení v ČR prý smolík - stavím se do pražské provozovny a poptám se.
Můj tip ze startu - zkusím napsat do hlavního zastoupení v Evropě, Německu nebo Maďarsku (dělali TP DRZ400E) a požádám je o takové schválení - za obvyklý poplatek to třeba nadšenci vydají - přeložím - donesu na úřad - budu prasit na asfaltu legálně.

Neprojde-li pouhý zápis do TP, půjdu asi cestou individuální přestavby vozidla.
http://www.mesto-blatna.cz/mestsky-urad … o-vozidla/

Nějaké rady, než si začnu lámat zuby o české administrativní soukolí? smile

Editoval Rocco (22.01.2018 10:16:17)

 offline 

 

#424 22.01.2018 10:22:13

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


vždyť v OTP ( malém tech. ) který vozíš sebou, se rozměry kol nepíšou.......?
Nebude jednodušší koupit rovnou SM ?

 offline 

 

#425 22.01.2018 10:29:31

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


já myslím, že to bude chtít: 1)vyjádření Suzuki, 2)posudek Dekra, 3)zápis do TP. Zkusil bych zavolat do té Dekry

 offline 

 

#426 24.01.2018 10:32:00

Rocco
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 20
Založená vlákna
Místo: Bohumín / Praha
Motorka: DRZ400E
Věk: 28
Web
0 0

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


jees napsal(a):

já myslím, že to bude chtít: 1)vyjádření Suzuki, 2)posudek Dekra, 3)zápis do TP. Zkusil bych zavolat do té Dekry

Tak jest. Nejprve nahodím blinkry, brzdové světlo. Dálkové světlo zkusím nedat.

BLINKRY: Nějaký nápad na levné/snadné/odolné řešení? Moto skončí určitě i na dně řeky a nejsem elektrikář. Budu tahat kompletní blinkr-elektriku, ovladač, přerušovač. Nejraději bych koupil funkční set s elegantní konektorovou základnou.

 offline 

 

#427 24.01.2018 12:04:10

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Má "S" servisovatelný centrál nebo se na servis musí nějak upravovat (řezat)?

 offline 

 

#428 24.01.2018 14:39:02

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


JirkaGS:

jestli myslíš zadní tlumič tak ten možno rozebrat bez destrukce, jediná trošku složitost je pak naplnění tlakové nádobky dusíkem na předepsaný tlak asi 8 mpa
když na youtube zadáš " suzuki drz 400 repair " tak tam najdeš i rozborku a sborku

 offline 

 

#429 01.02.2018 13:45:01

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Pokoušel se někdo naroubovat na drz 400 toto

http://www.2hmoto.cz/cz/harmoniky-neopr … gJBKfD_BwE

a případně jak to dopadlo. Průměrově by to mohlo vyjít ale mám obavy, že délka bude nedostačující........?

 offline 

 

#430 05.02.2018 18:50:14

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Co používáte za výztuhy chladičů u DRZ 400S?
Ty Twenty Hardshell z mx24 https://www.24mx.cz/kryt-chladice-twent … 00-2007#?p foto je jen ilustrační
nebo
CrossPro  z 2hmotohttp://www.2hmoto.cz/cz/kryty-a-vyztuhy … sspro.html

 offline 

 

#431 05.02.2018 20:40:48

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


JirkaGS:

ja mám tie z 2hmoto. A myslím že ich môžem zhodnotiť nasledovne - lepšie ako drótom do oka wink . Sú z tenkého hliníka a po pár pádoch sú pozohýbané ale chladič zatiaľ v poriadku. U mňa na S kovej verzii bol problém s  namontovaním vetráku. Akurát tam zavadzia vzpera chrániču. Musel som trochu vyfrézovať priehlbne v ráme vetráku a pridať podložky medzi chladič a vetrák.

 offline 

 

#432 06.02.2018 09:16:38

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Dík za info, nezměřil by jsi mi z jak silného materiálu ty výztuhy jsou?

 offline 

 

#433 11.02.2018 09:50:48

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Chlapáci, řešil někdo ( klidně i na jiné motorce ) odpojení světel před startem ?? Na mojí DRZ jak zapnu klíček tak se rozsvítí potkávací světlo, je to halogenka která si myslím bere dost elektriky a při startu, zejména teď v chladnějším počasí je to znát.  Zatím mně napadlo řešení dát někde vypínač navíc kterým bych zapnul světla až po startu a nebo mi radil tady soused nějaké relé které pozná kdy stoupne napětí nad 12, něco voltů, tedy motor běží a dobíjí a pak teprve sepíná ( tak nějak ) .

 offline 

 

#434 11.02.2018 12:40:42

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Já to mám tím extra vypínačem, ale rozsvěcení po nastartování je lepší, to jsem si nechával kdysi dodělat do osobáku a byl k tomu spínač kterým šlo světlo vypnout úplně, takže nesvítilo ani při běžícím motoru

 offline 

 

#435 11.02.2018 12:50:13

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


liba23: U me to vyresil minuly majitel. Natvrdo je vrazen vypinac do privodu. Je pravda, ze kdyz jsou klicky v poloze ON, tak sviti hlavni svetlo, ale jak startujes, tak to rele vypne. Kazdpadne je to s vypinacem lepsi, pokud clovek casto startuje. Obvod co by hlidal napeti  by sel urcite taky. Nevim zda by to zastalo pouze mechanicke rele. Netusim zda se neco takoveho vyrabi. Pohledej a uvidis.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#436 19.02.2018 13:26:40

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Neví někdo, zda zadní bliknry mají stějně dlouhou kabeláž jako přední, respetktive kde se dají odpojit od kabeláže při jejich sundavání?

 offline 

 

#437 19.02.2018 19:59:53

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


JirkaGS: Nemajú a ešte sú tam aj úplne iné konektory
Predné pod maskou svetla (3 šrouby)
a zadné rozpojíš po zložení sedačky

Editoval kunna (19.02.2018 20:01:01)

 offline 

 

#438 23.02.2018 15:13:25

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


Ahoj enduráří, tak se hlásím do skupiny. DR-Z-ko jsem chtěl už hodně dlouho a z mých kamarádů první, ale nakonec jsem ho z kámošů pořídil jako poslední  big_smile  . "možná předposlední"  wink  ještě jeden o něm trochu uvažuje. Zatím jsme 3.

Tady je můj traktůrek ;-)

http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/6129_5499008.jpg


Pročetl jsem tohle vlákno a pár desítek web stránek


Co bych chtěl na něm udělat
1)Dát pracovní plasty - modrá asi už sehnat nejde nenašel jsem
2)Řidítka Renthal - origo jsou bláto
3)Blástry - asi bych to viděl na UFO Alu, kámoš je má a je spokojenej.
4)Kryt pod motor s ochranou vodní pumpy a dekly boků - objednáno
5)Jiný zadní světlo s držákem na SPZ - nevím kde sehnat. Našel jsem něco od UFA, ale vypadá to, že je to na E-čko. Nevíte zda to pasuje na S-ko?
6)Výztuhy chladičů - máte někdo typ? Co jsem tady četl tak od  2HMoto jsou měkký a musej se upravovat
7)Chlupatý gumy
8)Poladit podvozek - máte někdo zkušenost s progresivníma pružinama?
9)Sklopný zrcátko
10)Ohebný blinkry - máte někdo typ?
11)Folie na rám u bot
12)Vypínání předního světla
13)Zvětšit nádrž - máte někdo typ za rozumnej peníz a aby se nemusel vyndavat větrák? Ten tam chci nechat, protože se bude hodit

Tak to je asi všechno  smile  wink . Díky za podněty a případné rady či zkušenosti  ano 

Enduru zdar Dave

Editoval MotoTraveller (23.02.2018 15:26:52)

 offline 

 

#439 23.02.2018 18:52:47

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


MotoTraveller: To jsme na tom skoro stejně, také mám DRZ chviličku a snažím se ho upravit...
Mohl bych vědět kolik jsi za něj dal a kolik to má najeto... (jen pro porovnání s tou moji) dík.
1) Plasty koupíš buď origo (Suzuki nebo parts depot), jinak jsem je viděl na eshopech od Ufa a myslím Acerbisu
2) Koukni sem: http://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/akc … deje-3150/
3)Koukni sem: http://www.motonet.cz/nahradni-dily-a-d … &isCatalog jen to chce rovnou objednat http://www.motonet.cz/nahradni-dily-a-d … &isCatalog
5) To také zatím řeším
6) Našel jsem na 2h moto od Crosspro a 24 mx Twenty hardshell....  obojí 3mm Al a obojí na verzi E tzn. výztuha jde přes ventilátor, na westmx je kryt z nerezu za cca 3500Kč, zatím se pokouším vyrobit vlastní rámečky..... uvidím co z toho vyleze
10) Ohebný blinkry urveš a rozbiješ stejně, já to řeším pořízením nejlevnějším homologovaných bliken co jsem našel za cca 160 Kč/ks.
11) Zkušenost nemám, ale prý tam stejně nic nevydrží.
Víc neporadím ;-)

 offline 

 

#440 23.02.2018 21:01:40

Re: Suzuki DRZ 400 E, S, SM


JirkaGS napsal(a):

MotoTraveller: To jsme na tom skoro stejně, také mám DRZ chviličku a snažím se ho upravit...
Mohl bych vědět kolik jsi za něj dal a kolik to má najeto... (jen pro porovnání s tou moji) dík.
1) Plasty koupíš buď origo (Suzuki nebo parts depot), jinak jsem je viděl na eshopech od Ufa a myslím Acerbisu
2) Koukni sem: http://obchod.bikerscrown.cz/e-shop/akc … deje-3150/
3)Koukni sem: http://www.motonet.cz/nahradni-dily-a-d … &isCatalog jen to chce rovnou objednat http://www.motonet.cz/nahradni-dily-a-d … &isCatalog
5) To také zatím řeším
6) Našel jsem na 2h moto od Crosspro a 24 mx Twenty hardshell....  obojí 3mm Al a obojí na verzi E tzn. výztuha jde přes ventilátor, na westmx je kryt z nerezu za cca 3500Kč, zatím se pokouším vyrobit vlastní rámečky..... uvidím co z toho vyleze
10) Ohebný blinkry urveš a rozbiješ stejně, já to řeším pořízením nejlevnějším homologovaných bliken co jsem našel za cca 160 Kč/ks.
11) Zkušenost nemám, ale prý tam stejně nic nevydrží.
Víc neporadím ;-)

Ahoj JirkoGS díky za info
Jasně není to žádný tajemství má najeto cca 15000km a cena byla 78tis. Jakou máš ty a za kolik jestli to není tajemství? Nahoď fotku ;-)  rád se podívám.

1) asi půjdu do Acerbisu akorát je škoda, že jsou buď černý a nebo žlutý. Origo a nebo partsdepot bude drahý to nedám.
2) mají je ve výprodeji? Podívám se
3) máš s Cycrou zkušenost? Díky za odkaz. Já mám zatím zkušenost s Blastry Acerbis Rally Pro, ale docela snadno se ohybaj jsou dost měkký. Kámoš s UFO už párkrát padnul a jsou furt v pohodě, akorát ohnul origo železný řidítka
4) co máš za dekl pod motorem?
5) když něco najdu dám ti vědět, pokud najdeš ty budu rád za info ;-)
6) za 3500Kč už je to mazec, ale pokud to zachrání chladič tak se to vyplatí. Koukal jsem, že jsou na RMZ-ko a RMX-ko. Zjišťoval jsi zda pasují na DR-Z?
7) chlupatý gumy asi půjdu zase do Maxxisu jsem s nima spokojenej
8) Progresivní pružiny zatím jsem nikde nenašel žádnou zmínku, že by je někdo měl
9) Sklopný zrcátko
10) No je lepší nemít žádný :-D pak není co zničit .
11) S folií mám dobrou zkušenost. Chce to jen přiměřenou tloušťku. Když je moc tlustá tak se začne na krajích loupat.
12) Ještě nevím jak to udělám, ale asi bude klasika vypínač na drát ke světlu. Občas je potřeba nebýt vidět a nebo pošetřit baterku
13) Větší nádrž - našel jsem výrobce Acerbis, IMS nebo Safaritanks u nějaký se musí demontovat ventilátor což nechci. Jsem teprv na začátku se zjišťováním info

Editoval MotoTraveller (23.02.2018 21:14:51)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů