Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rám do komaxitu - Brno

#1 29.06.2013 21:29:34

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Rám do komaxitu - Brno


Zdar, máte někdo tip kde v Brně a okolí nechat udělat komaxit rámu? Popřípadě na kolik vás to vyšlo.

A když už jsme u komaxitu, slyšel jsem, že komaxit zas takovej zázrak není, protože je sice tvrdý, ale taky křehký, takže se naruší a odloupne. Co vy na to? Museli jste třeba dělat komaxit víckrát? Nebo vám drží v pohodě?


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#2 29.06.2013 21:38:14

Huvr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 240
Založená vlákna
Místo: Brantice
Motorka: XR400
Věk: 38
0 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


Myna:

Pokud budes jezdit terén vyhni se komaxitu !!! Jak píšeš je to zajimava barva ale na rám se nehodí stačí malinko a jde dolu:-( Jestli bych radil tak to hod do nejake vypalovaci barvy nebo nějakou lepší syntetiku a na to bezbarvej lak. To je můj názor . ano 

 offline 

 

#3 29.06.2013 22:06:42

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


Takže je to pravda, že se loupe. No terén jezdit budu, jsme na offmotu ni? a1 
V tom případě teda asi bude lepší klasicky nastříkat barvou a na to bezbarvej lak. A tip na lakovnu v Brně nemáte? Široká nabídka je sice fajn, ale najít potom schopnýho člověka je těžší než hledat jehlu v seně smile 


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#4 29.06.2013 22:41:39

Huvr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 240
Založená vlákna
Místo: Brantice
Motorka: XR400
Věk: 38
0 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


Myna:

Jeste bych ti doporučil rám " opiskovat"(Tryskaní neni moc vhodne děla větší drsnost) pak nástrikat plnicem a teprv barvu ;-)  ano2 

 offline 

 

#5 30.06.2013 00:22:55

martak3
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 328
Založená vlákna
Místo: Písek
Motorka: ČZ 125/516, Suzuki RM 250, PitsterPro X4R, Honda XR 400
Věk: 23
0 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


Kazdou motorku jsem daval do komaxitu. Je to pro me idealni, oni to opiskuji, udelaji chemickou upravu ramu, nastrikaji barvou  a hodi do pece. Mam to ted na xrce a nekolikrat jsem do toho ramu pajznul omylem necim kovovym a nic tam nebylo. A dostalo to nekolikrat o kameny atr. A opet nic. Boty soupu je to znat ze to neni leskly ale porad zadna extra zmena ze by se to prosoupalo, nerikam ze ne ale za jak dlouho to taky bude :-D jak rikam ja doporucuju komaxit. Vydrzi extremy.

 offline 

 

#6 30.06.2013 00:24:07

martak3
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 328
Založená vlákna
Místo: Písek
Motorka: ČZ 125/516, Suzuki RM 250, PitsterPro X4R, Honda XR 400
Věk: 23
0 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


A jinak kdyz das normalni nejakou barvu a lak, tak to mas dole hned!  big_smile 

 offline 

 

#7 30.06.2013 00:25:52

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: Rám do komaxitu - Brno


martak3:
Koľko ťa vyšiel komaxit rámu? Dík  wink 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#8 30.06.2013 08:08:25

Re: Rám do komaxitu - Brno


na pul litra slivky lol 

 offline 

 

#9 30.06.2013 12:09:24

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: Rám do komaxitu - Brno


Já i mojí kamarádi jsme měli a máme komaxit na spoustě věcí. Ti kdo říkají že se loupe mají bohužel smůlu a tam kde si ho nechali udělat ho asi pěkně odflákli. Komaxit je pro mě asi nejkvalitnější povrchová úprava (barva) co znám. Bohužel tady v ČR se to bere jako úprava pro průmysl takže výsledky v mnoha firmách stojí za prd. V Americe s tím dělají krom "plechů" celé motorky a tzv. Powder coating je tam hodně uznanou, drahou a kvalitní povrchovou úpravou.

Pokud budeš někde dávám rám na komaxit u Brna, dej to do firmy kde tomu opravdu rozumí. A hlavně je důležité i samotné pískování, musí být hodně jemné, nejlepší je sklem nebo dražším materiálem. Fakt na to pamatuj, a nebo chemické očištění a jemné otryskání (zaručí 100% přilnavost.) Pokud je to hrubé musí se dát více barvy, i 2 vrstvy a je z toho pak pomeranč. Hliník pro jeho malou tvrdost je dobré jen chem. očistit!!!


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#10 30.06.2013 12:37:07

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Rám do komaxitu - Brno


Komax je dobrej, ale u stupaček jsem ho prošoupal za jednu sezonu. Jak to jde opískovat? V zimě bych to nechal obnovit...


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#11 30.06.2013 20:20:26

Re: Rám do komaxitu - Brno


Mikagen:

já slivku nepiju(doktoři) mad ,ale na uplatky lepší jak peníze

 offline 

 

#12 30.06.2013 21:01:46

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Rám do komaxitu - Brno


chci se zeptat .. když bych si chtel nechat nějaké díly nakomaxitovat.. jak na to musim připravit ten povrch ? příklad.. např spojkové víko na kterém jsou zbytky původni černé barvy ..

 offline 

 

#13 30.06.2013 21:32:08

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Rám do komaxitu - Brno


ETOP Púchov liter lavórovice alebo ridítkovice...  ano 


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#14 30.06.2013 21:59:05

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: Rám do komaxitu - Brno


beachbitch: To jsem dělal tento týden. Víko jsem dal chemicky očistit, po čištění připravil tak že jsem na zadní stranu pečlivě nalepil pásek po pásku klasickou širokou lakýrnickou pásku a všechny přesahy jsem přesně ořezal žiletkou po vnější hraně na těsnění. Tak jsem zamaskoval jak vnitřek víka kde nechci mít barvu i dosedací plochu pro těsnění. Po barvě jsem ještě jemně přechod z barvy na dosedací ploše zabrousil a "srovnal" smírkovým papírem P400. Je to i lepší pro dokonalé utěsnění protože správně by dosedací plochy měly být mírně drsné a ne hladké. Výsledek mi příjde ještě lepší jak originál. Nemám na fotce víko spojky ale tady máš aspoň víko od el.

Jo a pokud chceš aby ty nápisy šly vidět tak vezmi hliníkovou pásku a oblep tak nějak kolem ten nápis, vezmi jemný pilníček a přesně z vrchu odbrus tu barvu až na hliník (z pohledové strany nápisu.) Tu pásku tam dej pro jistotu aby jsi nezajel někde jinde než potřebuješ.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3700_dscn1485.jpg


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

#15 01.07.2013 18:15:18

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


No super, sešlo se tu hezkých pár názorů smile 

Našel jsem dvě lakovny, který se mi docela pozdávaj. Máte s nima někdo zkušenosti?
 a20 http://www.mblak.cz/default.aspx
 a20 http://www.komaxitcz.cz/


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#16 01.07.2013 21:17:48

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


Tady jsou ale moudra. Komax se hlavně odlupuje, když není dobře udělaný podklad.

a) Řekl bych, že origo z fabriky (např. KTM) je na rámu právě komaxit (samo, že ne na hliníkových, i když i tam se dá použít).
b) Pak už záleží na přípravě podkladu (opískování, odmaštění, fosfát).
c) A použít správný typ barvy, tzn. určenou pro exteriér. Přesně se v těch typech nevyznám. Jsou epoxidové, polyesterové, to bych se musel zeptat.

Jestli budeš chtít prudit, tak jim ještě v lakovně řekni, ať Ti ukážou mřížkový test.

Na stupačkách by se odřela jakákoliv barva. Použití právě tam nerozumím, ale proti gustu....

Pokud je komax udělaný dobře, dostat to dolů je očistec. To ale neznamená, že nejde podřít. Když Ti motka spadne do Macochy, tak se podře všechno.

 offline 

 

#17 01.07.2013 21:39:34

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


Pískování je jemná předúprava. Tryskání je hrubší v závislosti na gramáži broků, kterými se to tryská.

Výhodou komaxitu oproti klasickému mokrému laku je mnohem nižší cena, nevýhoda je pak kvalita ve smyslu pohledových vlastností/lesku apod.

Proto se používá hlavně "průmyslově."

Pokud chceš, aby Tě ten rám přežil a drandili na tom ještě vnuci, můžeš ho ještě pod komax galvanicky nazinkovat, přesweepovat a pak teprve komax.

Každá sranda ale něco stojí. .-)

 offline 

 

#18 01.07.2013 22:05:00

Myna
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 145
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: DR 350S 90´
Věk: 23
1 0

Re: Rám do komaxitu - Brno


cibus:
A to je zas dobrý, myslím, že vnuci už stejně nebudou mít na co jezdit a rezavej rám jim už bude putna
 a1 

Tož dík za postřehy, sám jsem zvědavej co z toho bude


A teď šroubovákem tady to udělátko takhle pošoupneš...no....takhle...no a je to v prdeli key usch

 offline 

 

#19 02.07.2013 18:52:50

Richichichi
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 515
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: Fantic Caballero 200
Věk: 22
1 5

Re: Rám do komaxitu - Brno


cibus: Tomu říkám názor odborníka  ano  vše je naprostá pravda.

Řekl bych ale že v mnoha firmách tady po ČR nerozumí správnému tech. postupu ani tam. V dnešní době najít zručného řemeslníka co rozumí svému řemeslu je boj. V našem případě myslím tedy firmu na komaxit.

Jinak tady ještě na ukázku, foto i jak jednoduše krýt závity před vrstvou barvy. Vnitřek závitu je jen "zafouknutý" cca po jeden závit. Hezky bez otřepu a dalších nerovností.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3700_dscn1488.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3700_dscn1492.jpg


Fantic Caballero 200 r.v. 2008

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů