Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

TTR 600 údržba

#1 26.06.2013 16:14:22

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

TTR 600 údržba


koment: capina ako traky
ja: prd...ide aj o to na akú trafíš
koment: u nas ty co ju mali kazdemu sa pokazila
ta motorka neni o tom akú trafíš to su nevidarence celkovo aj yamaha wr je nevydarna si račej xt porob, ťa bude voziť do smrti
ja: to už ti neviem, po fórach som čítal iné veci
koment: forum je jedna vec tam pišu veci taký čo do tej motorky tisne peniaze a jazdia po asvalte ne na po pičovinach ako na orave

k nejakej takejto konverzácii som sa dostal, dosť ma to zarazilo a tak by som chcel počuť nejaké vaše názory...o TTRkách čítam už dlho a mám čosi prečítané ...viem (teda doteraz som si myslel) že údržba je približne rovnaká ako u XT, možno reťazovka potrebuje častejšiu obmenu...taktiež vraj koliesko 5. stupňa prevodovky potrebuje skôr vymeniť a potom len základné veci...ale ináč som myslel že je to stará jednoduchá klasika s jednoduchou údržbou..alebo som sa mýlil a treba do nej vraziť niečo viac? (Jedná sa o roč. približne +/- 2000 )

 offline 

 

#2 26.06.2013 16:17:48

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: TTR 600 údržba


Suiram:

forum je jedna vec tam pišu veci taký čo do tej motorky tisne peniaze a jazdia po asvalte ne na po pičovinach ako na orave

 lol  ano 

kolega je borec

 offline 

 

#3 26.06.2013 16:20:24

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR 600 údržba


Strejda-GC:

ako tiež sa mi to zdalo prehnané...viem že on s ňou mal asi často problémy ale tak celkovo ako som povedal, jeho komenty ma zarazili ale zatial neodradili  a2 

 offline 

 

#4 26.06.2013 16:28:31

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: TTR 600 údržba


Suiram:

Nějaké tvrzení a názor je sice hezká věc, ale pokud to není podepřeno pádnými argumenty, které je autor schopný dostatečně obhájit, je to jen výkřik do tmy  smile 

Obecně si nemyslím, že motory TTR jsou mezi vzduchem chlazenými jednoválci ty nejlepší, ale jelikož jich u nás jezdí opravdu dost a zkušenosti většiny majitelů jsou většinou kladné, rozhodně to nebude tak špatná motorka .... i když je u tohoto motoru pár věcí, které je zapotřebí si pohlídat.

EDIT: Jo a o tom, jestli je motor WRka dobrý, o tom já například vůbec nepochybuju. Znám několik WR co už si zažily strašně moc a furt fungují smile 

Editoval Noend (26.06.2013 16:35:00)

 offline 

 

#5 26.06.2013 16:52:29

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR 600 údržba


Noend: Ide mi hlavne o tú TTR, ktorú si chcem po letnej brigáde zadovážiť...teraz mám XT (94) sú s ňou nejaké problémy ale nič veľké, drobnosti...XT u nás pár chlapíkov má a taktiež si nesťažujú, vlastne na tú nik, preto sa pýtam či je tam veľký rozdiel medzi TTR, alebo si komentáre od toho známeho nejak zvlášť nemám brať k srdcu... ano 

 offline 

 

#6 26.06.2013 16:59:22

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: TTR 600 údržba


Měl jsem 2001 a jediný, co jsem na ní dělal byla běžná offroad údržba.. na motoru se preventivně vyměnila
pera na hřídelech, a plíšky u kick ... oboje z prevence... klidně jsem je tam mohl nechat, ale když jsem je už měl koupený, tak pro ten pocit :-) takže motorově uplně v pohodě.. jezdil jsem z 80% off... polním cestám jsem se snažil vyhnout :-D ... u ostatních věcí byla stejná životnost, jako u každý jinačí motorky. V podstatě její bezúdržbovost spočívá v tom, že ten olej tam v pohodě dá 1500km a víc km v terénu a nemusíš pravidelně kontrolovat kliku, píst a další motorové věci jako u ostrý... u všeho ostatního je ta údržba stejná, jako u ostrý... s tím že když není, tak se z tý motorky stává pěkněj šrot a30 


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#7 26.06.2013 17:13:33

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: TTR 600 údržba


Také mám TT600R 97 a nemůžu si stěžovat  vyk!  podvozek super motor super  vyk!  Když se o ní staráš a chováš se k ní tak jak máš, tak za mě určitě palec nahoru ano 

 offline 

 

#8 27.06.2013 00:01:58

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR 600 údržba


Vojtas:

olej tam v pohodě dá 1500km a víc km v terénu

tiež to vidím tak na 80% off, ale nie nejaký extra ťažký terén, aj keď budem rád keď nejakým tým kopcom bude reagovať na agresívnejšie pridanie plynu...čo ma ale zarazilo je tvojcih 1500 km výmenný interval na olej  ee2 doteraz som videl tak na 6000 optimum...príp. na nejaké to terénnejšie jazdenie tie 4tis...ale 1,5-2 tisíc ???

 offline 

 

#9 27.06.2013 00:28:14

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: TTR 600 údržba


Suiram:

Interval výměny oleje závisí na vkusu každého soudruha. Někdo prodlužuje předepsaný interval, jiný ho dodržuje, třetí zase zkracuje na polovinu. Záleží na svědomí, úsudku a názoru provozovatele. Je to velmi individuální a je to jen na tobě co budeš považovat ty za ideální a dostačující. Pokud na to nijaký názor nemáš, není nic jednoduššího, než dodržovat servisní intervaly dané výrobcem  smile 

 offline 

 

#10 27.06.2013 08:06:16

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: TTR 600 údržba


TTR je dobrý stroj...

Mě stál poměrně dost peněz vinou předchozího majitele, ale sloužil dlouho a dobře  ano 

Každá motorka má svoje neduhy a když nenarazíš na kousek, kde nějaký kkt nemá 800,- na nová hrdla a 300,- na kick plíšky a klínky tak neprohloupíš.

Najel jsem s motorem cca 34000km a zničil jsem ho až utopením... udělal jsem tzv písečný výbrus...
Jezdil jsem na tom jak na dovolený HU,CH,IT tak i terén a vše ustála bez problému.

Závady... po generálce cca 500km šel srát kick plíšek... asi výrobní vada pak jsem ho měnil po 10000km, po 6000km rozvoďák DID, Morse potom vydržel do konce... a dvakrát jsem dělal spojku, jednou jsem ju spálil. Repas přepáčka.
Blinkry... snad 100x zlomený, páčky to samý... ulomená brzda, a řadička.... ale za to můžu já...

Pak samože údržba desky, olej, filtry, svíčky, šnek, a vyčištenej karbec...

Interval na olej je předepsaný 5000km... ten jsem zkrátil na 2500km, protože dostávala zabrat.


Teď udělám verzi se startérem a bude jezdit už víceméně silnici a věřím že bez problémů motor najede 60 000km  cool  ano 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#11 27.06.2013 09:42:10

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: TTR 600 údržba


no, s tím olejem jsem to jen tak tipnul... já jsem toho moc nenajezdil... gord v terénu už to nebyly žádný štreky, takže těch 1500-2000km jsem najezdil za rok a na jaře jsem vždycky měnil - jezdila celoročně... běžné vyjížďky mezi svátky ( Vánoce - Silvestr ).. nebyl sníh :-)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#12 27.06.2013 10:50:05

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR 600 údržba


ok, vďaka všetkým za reakcie, skoro niečo takéto som čakal, takže som spokojný...

 offline 

 

#13 27.06.2013 18:04:55

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR 600 údržba


ja mam obe motorky XT i TT  - TT mam TT600RE se starterem a s podvozkem z R - takze podle me nejlepsi varianta

Xt jsem koupil fungl novou v roce 2001 - do roku2007 jsem najel 78.000km a jediny problemy byly - praskla zarovka v tachometru a chcipnulo rele starteru. Pak se jeste ulomila olejova trubicka pod narzi ale to byla moje chyba protoze jsem tam dal 23 litrovou nadrz a nekontroval jsem ty gumy na kterych to drzi.Gumy se vymackaly a tezka nadrz v terenu skakala po ty trubicce az ji ulomila. Jinak jsem jen menil olej a 2x jsem nechal seridit ventily a asi 4x je nechal zkontrolovat - byly dobry.
TT jsem koupil v roce 2007 - rocnik 2004 , prihlaseny v roce 05  a melo najeto 3600km - takze funglovka. Ted mam ujeto asi 35.000km a oproti XT je to dost rozdil - jako prvni me odesel nahon tachometru asi po 10T km po 33.000km odesel podruhy. Ve starteru po 12.000km se ohnul ten vymezovaci plisek - kdyz jsem rozebral XT tak to melo plisek uplne v poradku . Taky me asi po 20t km zacal mezi karterama prosakovat olej a podarilo se mi strhnout dva zavity pri vymene oleje - coz se mi u XT za tech 7 let nestalo (asi horsi material) Dalsi byla zlomena palubka - nahrazena nerezovou . Jako posledni se mi stalo asi po 20.000km ze po nastartovani se zacalo kourit z vejfuku jako by to byl dvou takt , po rozebrani airboxu jsem tam nasel asi 0,2 l oleje a od rozebrani airboxu me olej tece na kyvku a na zadni brzdu, podle konzultaci to vypada na podpalenej ventil. Jeste jsem nesehnal nikoho kdo by se na to kouknul - takze se uvidi.

Celkove bych rek ze XT je lepsi nez TT - krome podvozku ten ma TT lepsi. Normalne bych ho asi nemenil ale jednou jsem jel s partou na LC4 a docela jsem na XT trpel na TT uz problem nemam.
TT ma asi o 10kg min nez XT ale tech 10 kg odtamtud vzali na ukor funkcnosti a pohodli - nema otackomer ,plasty jsou dost chujovy , svetlo mensi a hur svitici , palubka z takovyho materialu ze to praska, zrcatka ktery memaji zelezny klouby a pri rychlosti nad 100km se sklapeji atd...
Editoval HTB (15.11.2009 12:59:45)

ešte, že čo by ste povedali na toto...

 offline 

 

#14 27.06.2013 20:52:09

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: TTR 600 údržba


Suiram:

No tak něco na tom bude. Moje TTR r.v. 97 momentálně 16000km a se závity mám taky problém, asi 5 jich mám opravených. Olej mi taky prosakoval mezi kartry. A po startu mi taky dýmí jako 2T, ale jak se zahřeje je vše v pohodě. Přitom olej extrémně nebere. Přední vidlice mi vytekla. Měl jsem prolém i se spínačkou. CDI se měnilo. A o zrcátkách mluvit nebudu protože s nimi nejezdím  usch 

Jinak rozvoďák původní lehce za půlkou, spojka taky původní v půlce (dle toleranci). Do motoru se nešáhlo.

Může to být tím že na XT si nedovolíš to co na TT a dáváš jí víc zabrat. Jinak za mě XT TT je stejný  ugh2  ale podvozek u TT k nezaplacení.

Dneska jsme projeli asi 200km a jediná porucha byla to že mi došel benál tull  tull 

 offline 

 

#15 27.06.2013 21:53:59

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11376
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: TTR 600 údržba


Suiram napsal(a):

koment: capina ako traky
ja: prd...ide aj o to na akú trafíš
koment: u nas ty co ju mali kazdemu sa pokazila
ta motorka neni o tom akú trafíš to su nevidarence celkovo aj yamaha wr je nevydarna si račej xt porob, ťa bude voziť do smrti
ja: to už ti neviem, po fórach som čítal iné veci
koment: forum je jedna vec tam pišu veci taký čo do tej motorky tisne peniaze a jazdia po asvalte ne na po pičovinach ako na orave

k nejakej takejto konverzácii som sa dostal, dosť ma to zarazilo a tak by som chcel počuť nejaké vaše názory...o TTRkách čítam už dlho a mám čosi prečítané ...viem (teda doteraz som si myslel) že údržba je približne rovnaká ako u XT, možno reťazovka potrebuje častejšiu obmenu...taktiež vraj koliesko 5. stupňa prevodovky potrebuje skôr vymeniť a potom len základné veci...ale ináč som myslel že je to stará jednoduchá klasika s jednoduchou údržbou..alebo som sa mýlil a treba do nej vraziť niečo viac? (Jedná sa o roč. približne +/- 2000 )

Hmm, až dnes jsem otevřel toto vlákno a musím poznamenat, že tyto výplody jsou zase další... buďme slušní.
Nainstaluj Skype, jak budu někdy večer on-line, tak cinkni. Pokecáme a uděláš si obrázek sám.
Mám za sebou 2 TTRka vlastní, cca 25 zgenerálkovaných motorů, nějaké zrovna na stole, jiné ještě neudělané, opravených strojů po skypu/telefonu mraky, zkušeností nemálo, skoupý na zkušenost/radu nejsem. Co víc si přát.  wink   cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#16 27.06.2013 23:04:18

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: TTR 600 údržba


Raduz TT600r:

Vidím vidím, čítam témy a až ma prekvapuje ako sa sám ľuďom ponúkaš...čítam o TTčkách už vyše roka a tak ma to tiež veľmi zarazilo ale moc na ťažkú váhu som to nebral, predsa len som sa na to ale chcel spýtať...až/ak budem mať TTR doma tak si spíšem všetko čo chcem vedieť a určite ti jeden večer zaplním pár otázkami  usch 

 offline 

 

#17 20.06.2021 12:38:27

Re: TTR 600 údržba


nechci zakládat nové téma, když už tu jedno je, ale je uzavřené:
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=2032&p=1
dočetl jsem se, ze 615ml oleje 10W,
ale v manuálu je 650ml 7.5W.
Kde je pravda? jedna se o vidlice 46mm z TT600R z roku 1999


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/4369_ttr.jpg

 offline 

 

#18 21.06.2021 09:22:06

Re: TTR 600 údržba


spacy:
615 je pro TTRE tlumice ktere jsou o 4cm kratsi nez TTR. To mnozstvi je jen informativni udaj. Drz se vyskou hladiny.
TTR 18cm +-1cm, TTRE 16cm +-1cm
Specifikace 10W je do terenu docela dost, to je dobre na silnici aby vidle na asfaltu nebyla mekka a tolik se nepotapela, nebo pokud jezdis ve dvou a nebo na motocross. Pro tereni solo jizdu je ta 7,5W a klidne ji muzes koupit jen 1L, nalit do kazde vidle 1/2 a dolit na merenou hladinu necim ridsim co ti zbyva doma v regale.

 offline 

 

#19 22.06.2021 06:24:10

Re: TTR 600 údržba


kick-start: díky
ten návod
http://www.offmoto.com/viewtopic.php?id=2032&p=1
je sice pěkný, ale díky němu si dost lidí naleje do tlumiče míň oleje, než má být a navíc o špatné viskozitě. Pak se může divit, že má vidlici moc tuhou.

Editoval spacy (22.06.2021 06:24:32)

 offline 

 

#20 22.06.2021 08:03:35

Re: TTR 600 údržba


spacy:
Zas to tak nehrot, vzdyt ten rozdil je necela jedna velka stamprle a pri tom mnozstvi ..... Je to zpusobeno tim ze na netu (a i tady na offmoto) je jen manual na TTRE. Odkud mas tu R-kovou tabulku, dej odkaz.
I ten udaj 10W je celkem zavadejici. Ta hodnota pokryva rozsah viskozity od-do a kazdy vyrobce ma tu hodnotu nekde jinde, staci kdyz se vleze do rozsahu. Pokud by jsi chtel presnou hodnotu musis hledat cislo s jednotkou cSt.
Kdysi jsem to resil, neco vice jsem napsal sem.

Editoval kick-start (22.06.2021 08:04:37)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů