Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Fyzická příprava na enduro ježdění

#141 25.02.2016 11:31:50

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek napsal(a):

blejdamint: Ahoj, díky za příkald ...  ano  ano 
Jak jsi na tom byl ve svých  20 - 30 letech s formou - váha, výkonnost? Jen bych si to dal do svý skládačky ...

WoxmenRX napsal(a):

Nejvíc se mi osvědčilo běhání, upravenej jídelníček a jezdit aspoň 2x do týdne... váha jde dolu a fyzička nahoru, tak směle do toho  smile

Běhal jsem v posledních měsících celkem pravidelně 6 - 15 km 2 - 3x týdně .... šlo to nahoru i fyzička, cítil jsem se skvěle, jako že to je super big_smile , ale jak jsem po dlouhý době sednul na motorku, zjistil jsem, že je to úplně k hounu. Pokud chceš být dobrý běžec, běhej big_smile 
Zatím mi vychází jako nejlepší varianta - jezdit, jezdit, jezdit.

Zatím mi vychází jako nejlepší varianta - jezdit, jezdit, jezdit. ... tohle já tvrdím každýmu kdo chce zlepšit svoji výkonost ... ani kolo podle mě nezabírá ... je to nejblíž ale přesto to není ono a má to i svá negativa.

Všechno ostatní je dobrý třeba na dání se dokupy po pauze , nebo když je tělo něčím dlouhodobě zdevastovaný  a pak zase jezdit  smile 

 offline 

 

#142 25.02.2016 11:34:49

WoxmenRX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Motorka: Červená 350
Věk: 23
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek: Ano to máš taky pravdu  smile Minulý rok jsem se snažil 2x týdně běhat a 2x týdně jezdit, to docela pomáhalo. Od prosince 2015 trénuji s klukem motokrosařem 3x týdně. Cviky s vlastní vahou, crossfit, silové, s činkami i aerobní, hodně kruháče atd. Snad ani jeden trénink nebyl stejný... kolikrát mám tepovku k 200  big_smile  Kruháče mě nejvíc zabíjejí protože se už ted jedou ve vysokých intenzitách a jen s 25s pauzy mezi cvikama někdy i bez pauzy a takhle dokola cca 50minut. Kruháče mohu ze svojí zkušenosti doporučit! Na motorce mám tento rok zatím jen volných 7mth ale cítil jsem se skvěle  smile Na ježdění bohužel není moc čas proto se to snažím nahnat cvičením.


Rada od zkušenějšího je k nezaplacení.

 offline 

 

#143 25.02.2016 16:22:34

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek napsal(a):

blejdamint: Ahoj, díky za příkald ...  ano  ano 
Jak jsi na tom byl ve svých  20 - 30 letech s formou - váha, výkonnost? Jen bych si to dal do svý skládačky ...

WoxmenRX napsal(a):

Nejvíc se mi osvědčilo běhání, upravenej jídelníček a jezdit aspoň 2x do týdne... váha jde dolu a fyzička nahoru, tak směle do toho  smile

Běhal jsem v posledních měsících celkem pravidelně 6 - 15 km 2 - 3x týdně .... šlo to nahoru i fyzička, cítil jsem se skvěle, jako že to je super big_smile , ale jak jsem po dlouhý době sednul na motorku, zjistil jsem, že je to úplně k hounu. Pokud chceš být dobrý běžec, běhej big_smile 
Zatím mi vychází jako nejlepší varianta - jezdit, jezdit, jezdit.

nevim s cim to srovnat, ja zacal jezdit v 38letech, jinak jsem hral fotbal, fyzicka normalni, bezna na divizi.ale jak pisou kluci jezdit jezdit jezdit, cvicenim se nic nezkazi ale nad jezdeni nic neni, to je svata pravda co pisou kluci,

vahu jsem mel 82 a vykonnost nemuzu posoudit, vzhledem k tomu ze jsem nedelal tento sport, ja delal ten workout nebo me nebavi behani toto vse, jestli to tak staci.....


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#144 25.02.2016 16:24:21

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


MikiberG napsal(a):

Janek napsal(a):

blejdamint: Ahoj, díky za příkald ...  ano  ano 
Jak jsi na tom byl ve svých  20 - 30 letech s formou - váha, výkonnost? Jen bych si to dal do svý skládačky ...

WoxmenRX napsal(a):

Nejvíc se mi osvědčilo běhání, upravenej jídelníček a jezdit aspoň 2x do týdne... váha jde dolu a fyzička nahoru, tak směle do toho  smile

Běhal jsem v posledních měsících celkem pravidelně 6 - 15 km 2 - 3x týdně .... šlo to nahoru i fyzička, cítil jsem se skvěle, jako že to je super big_smile , ale jak jsem po dlouhý době sednul na motorku, zjistil jsem, že je to úplně k hounu. Pokud chceš být dobrý běžec, běhej big_smile 
Zatím mi vychází jako nejlepší varianta - jezdit, jezdit, jezdit.

Zatím mi vychází jako nejlepší varianta - jezdit, jezdit, jezdit. ... tohle já tvrdím každýmu kdo chce zlepšit svoji výkonost ... ani kolo podle mě nezabírá ... je to nejblíž ale přesto to není ono a má to i svá negativa.

Všechno ostatní je dobrý třeba na dání se dokupy po pauze , nebo když je tělo něčím dlouhodobě zdevastovaný  a pak zase jezdit  smile 

 ano naprosty souhlas a2 


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#145 25.02.2016 17:10:35

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Jezdit a dejchat. Na dýchání je fajn plavání.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#146 25.02.2016 19:19:34

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Joraell napsal(a):

Jezdit a dejchat. Na dýchání je fajn plavání.

Plavíní je dobrý, asi nejlepší ....
Na dýchání jsou lepší kontaktní sporty a naučit se dýchat - hospodařit s kyslíkem v zátěži ...
Jakio sport je super na odreagování a je jedno, co dělaáš. Běhám, protože mě to baví, mám z toho fakt radost, nemusím se devastovat maximální tepovou frekvencí ....

Co se týká INSANITY, tak možná první průkopník byl Zátopek. Teď jsem četl knížku a on byl první, kdo trénoval s tak vysokou zátěží, běhal během tréninků až 100 x 400m sprintem a mezitím jen krátce vyklusal ... prostě maximální zátěž a to vše bez přísunu vody - nepil ani během maratonů.
S tímhle způsobem jakkoliv modifikovaným není možný neuspět - myšleno jít výkonostně nahoru, hubnout, ... ano 

Jenže je tu hlavně ježdění a tam jsem přišel na to, že
1. pokud neumím jezdit a zlepším fyzičku, tak vydržím jen dýl špatně jezdit
2. pokud makám na síle, tak vydržím špatně jezdit, ale ještě víc se s tím peru = horší efekt
3. pokud trénuju rovnováhu na míči, zábradlí, lajně, tak zlepšení je v řádu 100vek procent za měsíc, ale sednu na motorku a je jen o trochu lepší. A špatný trénink rovnováhy reálnou rovnováhu na motorce dokonce ještě zhoršuje

Takže pokud má jezdec dobrý skill, tak cvičení ho posouvá, vydržet jezdit déle a dobře.
U mrdala bude výsledek cvičení možná i kontraproduktivní. Samozřejmě musí být nějaký funkční základ ano 

babaexc napsal(a):

.... stejně důležitá je při jízdě hlava protože hlavou se jezdi a tu jinak než ježděnim natrénovat nejde.

 ano  ano ta je nejdůležitější. Zas správný cvičení buduje zdravý sebevědomí a to pomůže i hlavě při enduru smile .

 offline 

 

#147 25.02.2016 19:24:58

bobkuuu
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1287
Založená vlákna
Místo: Lysá pod Makytou, Púchov
Motorka: 690
Věk: 35
Tel: +421904249455
1 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


MikiberG: alebo keď máš mašinu v garáži na GO

a potom zas jazdiť jazdiť jazdiť  big_smile 


http://www.offmoto.com/domains/offmoto.com/uploads/thumbs/2192_skr.jpg

Editoval bobkuuu (26.02.2016 08:31:12)


dnešok je včerajší zajtrajšok!!!
lidi jsou kurvy, mrdej a kradou
kéž by aspoň jednou za rok dorazila blbců sběrna (Kabát)

 offline 

 

#148 25.02.2016 21:38:47

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Bavim se o MX a moje zkušenost je taková, že je potřeba se na motorce naučit vůbec pořádně sedět a přenášet váhu a tenhle trenink lidi hodně podceňuje a na mašině sedi jak pytel srač... Jak motorka začne tahat za ruce, neudrži ji ani Rambo  lol  Takže základ technika = ježděni, ale tim nechci říci, že fyzické aktivity nemaji cenu. Já osobně jedu posilku béh a box. Určitě všem, kteří to berou trošku vážněji doporučuji použít při treninku kameru, to se pak člověk sám nad sebou hodně zamýšlí, co někdy podává za výkony  smile 

 offline 

 

#149 26.02.2016 10:31:53

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek napsal(a):

Joraell napsal(a):

Jezdit a dejchat. Na dýchání je fajn plavání.

Plavíní je dobrý, asi nejlepší ....
Na dýchání jsou lepší kontaktní sporty a naučit se dýchat - hospodařit s kyslíkem v zátěži ...
Jakio sport je super na odreagování a je jedno, co dělaáš. Běhám, protože mě to baví, mám z toho fakt radost, nemusím se devastovat maximální tepovou frekvencí ....

Co se týká INSANITY, tak možná první průkopník byl Zátopek. Teď jsem četl knížku a on byl první, kdo trénoval s tak vysokou zátěží, běhal během tréninků až 100 x 400m sprintem a mezitím jen krátce vyklusal ... prostě maximální zátěž a to vše bez přísunu vody - nepil ani během maratonů.
S tímhle způsobem jakkoliv modifikovaným není možný neuspět - myšleno jít výkonostně nahoru, hubnout, ... ano 

Jenže je tu hlavně ježdění a tam jsem přišel na to, že
1. pokud neumím jezdit a zlepším fyzičku, tak vydržím jen dýl špatně jezdit
2. pokud makám na síle, tak vydržím špatně jezdit, ale ještě víc se s tím peru = horší efekt
3. pokud trénuju rovnováhu na míči, zábradlí, lajně, tak zlepšení je v řádu 100vek procent za měsíc, ale sednu na motorku a je jen o trochu lepší. A špatný trénink rovnováhy reálnou rovnováhu na motorce dokonce ještě zhoršuje

Takže pokud má jezdec dobrý skill, tak cvičení ho posouvá, vydržet jezdit déle a dobře.
U mrdala bude výsledek cvičení možná i kontraproduktivní. Samozřejmě musí být nějaký funkční základ ano 

babaexc napsal(a):

.... stejně důležitá je při jízdě hlava protože hlavou se jezdi a tu jinak než ježděnim natrénovat nejde.

 ano  ano ta je nejdůležitější. Zas správný cvičení buduje zdravý sebevědomí a to pomůže i hlavě při enduru smile .

NO a ja jsem ten mrdal, ale kdyz ja to jezdeni mam tak rad, myslim, ze pokud nebyla dany zaklady od mala a vstepeny do pameti tak ze dotycny nemusi premyslet co bude delat pri kazdem manevru, a nebude to automaticke, podvedome, zakonite mu nepomoze lautr nic a musi se smirit s MRDALSTVIM. Me nebavi se divat na stupidni serialy a piiiiicoviny a jdu radsi se mrdat do toho lesa, vim, ze to neni buhvico ale je to dobry pocit, tak jako kdyz ukoncim kruhova cviceni a vim, ze jsem to dal naplno, to co jsem mohl vydat, kazdy ma svoji pripravu, jednomu sedi to druhemu ono. Muj tata rikaval, kdyz mas dobrou fyzicku tak je dobra i psychika a tak nejak to delam. Technika dela svoje to je jasne taky ano . JInak plavani je skutecne vynikajici zalezitost, zkouseli jsme i drzet pneu nad hlavou a jit co nejrychleji v 140 cm, bylo to na zbliti ale ruky dostavaly dobre, vzdy  minutu pak 20sec odpocinek, zas okruh ale to to je casove strasne narocne, proto jsem zacat s tim kruhovym treninkem, ono se neda nic nicim nahradit a je potreba najit ten spravny klic ke kazdemu zvlast, protoze kazdy je original a to je na tom to nejtezsi, jak to najdej pak uz to jde, ale hledej to....................

hosi bojujte, hlavne zdravicko preju vsem at muzeme jezdit co nejvice.

Bahnu zdar.


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#150 14.03.2016 22:17:40

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


zajímavej chlapík ten Jelínek  ano

http://video.aktualne.cz/dvtv/jagr-ma-e … 5900fea04/


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#151 24.03.2016 11:52:32

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Sportovci,
jaký máte prosím tipy na rychlou regeneraci zmordovanýho těla do 2. dne ... jasně spánek, ale co mezi tím .... levný zkušenostui vítaný, nechci sypat ... i když něco jako aminokyseliny .... bcaa ... neva, pokud to funguje ano .
Stačí jen dělám to a to, nebo po akci doplním to a to ... žádný slohy. Díky ano 

 offline 

 

#152 24.03.2016 12:05:40

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek:

BCAA nebo GLUTAMIN hned po zátěži, hodněkrát vyzkoušený a funguje, neneni to žádnej placebo efekt.

Editoval SethX (24.03.2016 12:07:02)

 offline 

 

#153 24.03.2016 12:13:11

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


u mě funguje hodně tekutin, ne kofein ani příliš sladké nápoje
pokud dlouhodobě neužívám gainery po výkonu, tak to u mě nárazově nefunguje (BCAA, Penco AA  a podobně)

Editoval Strejda-GC (24.03.2016 12:14:27)

 offline 

 

#154 24.03.2016 12:20:42

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek napsal(a):

Sportovci,
jaký máte prosím tipy na rychlou regeneraci zmordovanýho těla do 2. dne ... jasně spánek, ale co mezi tím .... levný zkušenostui vítaný, nechci sypat ... i když něco jako aminokyseliny .... bcaa ... neva, pokud to funguje ano .
Stačí jen dělám to a to, nebo po akci doplním to a to ... žádný slohy. Díky ano 

ŽÁDNÝ SLOHY-jedno číslo+dvojka vína, tohle uděláš třikrát po sobě a zapomeneš na to že tě něco bolísmile je to v podstatě zadarmo, budeš v naprostý psychický pohodě a usneš jako mimino-ověřeno v praxi ano 

 offline 

 

#155 24.03.2016 12:23:56

SethX
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1353
Založená vlákna
Místo: Dubné
Motorka: KX500 93', KX250 89', YZ250
Věk: 37
6 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Dandyss napsal(a):

Janek napsal(a):

Sportovci,
jaký máte prosím tipy na rychlou regeneraci zmordovanýho těla do 2. dne ... jasně spánek, ale co mezi tím .... levný zkušenostui vítaný, nechci sypat ... i když něco jako aminokyseliny .... bcaa ... neva, pokud to funguje ano .
Stačí jen dělám to a to, nebo po akci doplním to a to ... žádný slohy. Díky ano 

ŽÁDNÝ SLOHY-jedno číslo+dvojka vína, tohle uděláš třikrát po sobě a zapomeneš na to že tě něco bolísmile je to v podstatě zadarmo, budeš v naprostý psychický pohodě a usneš jako mimino-ověřeno v praxi ano 

Po flašce vína toho už moc nezregeneruješ  a1  Na píchání nemívám pomyšlení ve chvílích kdy dojde na to že se jdu vzít BCAA abych se moh druhej den hejbat  lol 

 offline 

 

#156 24.03.2016 13:20:38

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


strečink, horká sprcha a  beer

Editoval mart (24.03.2016 13:22:41)


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#157 24.03.2016 18:32:16

blejdamint
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 536
Založená vlákna
Motorka: Honda xr 650r
Věk: 50
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


mart:
jak uz vek pribyl pouzivam totok

http://www.aloe-top.cz/forever-nature-m … i-mineraly

naprosty luxus, 2 tablety pred, 2 v pulce a po 5 hodinach jezdeni 2 ks hodne vody a druhy den muzu zas, dela v tom neporadek kyselina mlecna, ktera se hur vyplavuje ze svalu a to jsou pak ty stavy, se strecingem je velka pravda ale po celodenim jezdeni po kotarech me to muze milovat. Tyto mineraly pouzivam pouze kdyz me ceka peklo, jinak ten strecing. Do 40ti let veku to nejak slo ale ted kolem 50tky heh11 je to z aloe a 5tibaba za to jak to funguje 150 procent a tu babu si dam na chut jeste po jezdeni tady po tech drogach tongue . Bahnu zdar


Kdo chce hleda jak, kdo nechce hleda proc

 offline 

 

#158 24.03.2016 20:48:27

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


blejdamint:

ty pozávodní procesy a stavy mají zmáknutý cyklisti, alespoň co jsem dřív sledoval a zkoušel, viz citace a odkaz (je toho na netu hafo):

"Po závodě je velmi důležité „vyjetí“ neboli  volná projížďka po rovině na nízké tepové frekvenci v délce 10-15min. Někdy je to lepší než odpočívat pasivně, v krvi nahromaděný laktát tak lehce vyplavíte. Po „vyjetí“ doplním sacharidy Recovery drinkem. Někdy ho používám už při „vyjíždění“. Pokud cítím náznaky svalových křečí, snažím se lehce protáhnout. Velmi často mi k tomu pomůže můj bicykl, který používám jako opěrný bod a některé cviky provádím s ním."
http://www.inkospor-team.cz/news/pripra … an-spesny/


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#159 04.08.2016 11:11:31

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Nechcete někdo přijet? Trať je prý moc pěkná, sice hodně náročná, ale dost v přírodě.
Stačí jen zvedat nohy a sunout se dopředu lol  ano 
http://barokomaraton.cz/behy.php

 offline 

 

#160 11.08.2016 21:35:57

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Něco na fyzičku lol . Krpálek jde o zlato online čt4 za cca 30 min ano  ano  ano 
http://www.ceskatelevize.cz/sport/zive-vysilani/

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů