Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Fyzická příprava na enduro ježdění

#81 27.06.2013 08:08:10

martan
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 383
Založená vlákna
Místo: Hranicko
Motorka: už nic
Věk: 41
Tel: samsung
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


nechci te nejak strasit,ale pocitej min. měsíc až dva po sundani sadry budes chodit na rehabky a nikdo ti ted nerekne jak to pujde,je to strasne individualni,taky zalezi jak ti to spojily a jak to sroste.(Obcas se stava,že spatne a pak se to musi opakovat)
Bracha mel letos stejny uraz(akorat že si v praci prerizl 3prsty)jsou to 3měsíce a jeden prst ještě úplně nenarovná a obcas brní.

 offline 

 

#82 27.06.2013 09:11:36

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


allanktm:
Jasně. Místo kliků odpovědně prstit... usch 


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#83 27.06.2013 22:20:53

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Ládínek napsal(a):

Fishmen:

Ahoj, tak tebe jsem se v Hradišti se psem nevšiml. Tak třeba letos ano 

Kdy bude letos? nemuzu nic najit

 offline 

 

#84 27.06.2013 22:49:08

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#85 28.06.2013 07:37:26

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Sally06:

V každém případě pokud se Ti to stalo v práci (přímý výkon práce nebo přímá souvislost s výkonem práce), tak je to PRACOVNÍ ÚRAZ a odstaneš odškodnění od zaměstnavatele přes pojiš´tovnu (zaměstnavatel je ze zákona pojištěn). Minimálně ušlý zisk (nemocenská je menší než průměrný plat), případně snížení společenského uplatnění, náhrada poškozených věcí (oblečení, hodinky atd.)...........náklady na léčení, co jsi platil...........ale hlavně musíš pracovní úraz nahlásit ihned po jeho vzniku a zaměstnavatel s Tebou musí sepsat Záznam o úrazu, který musíš podepsat.
Zvlášť menší zaměstnavatelé na to prdí a vyhrožují zaměstnancům kde čím včetně ukončením pracovního poměru. Pokud by jsi měl problémy, piš nebo volej.

Editoval Vlk (28.06.2013 07:56:13)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#86 28.06.2013 13:14:19

martan
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 383
Založená vlákna
Místo: Hranicko
Motorka: už nic
Věk: 41
Tel: samsung
2 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


no tak duležity je jak jste to sepsali- splnění BOZP

 offline 

 

#87 01.07.2013 15:47:08

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek:

eště sem se nehecnul hmm ....ale byl sem u Krtka na testech fyzické kondice heh2 , a dopadly vcelku dobře a1
Takže když ještě začnu běhat, a trochu natrénuju prsty, tak budu k neutahání big_smile 

 

 offline 

 

#88 01.07.2013 16:12:06

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Hugila napsal(a):

Janek:

eště sem se nehecnul hmm ....ale byl sem u Krtka na testech fyzické kondice heh2 , a dopadly vcelku dobře a1
Takže když ještě začnu běhat, a trochu natrénuju prsty, tak budu k neutahání big_smile 

 

Jen jestli si něco nenamlouváš  a1 

 offline 

 

#89 01.07.2013 16:16:42

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


MikiberG:

.....a ještě se musím naučit víc tahat za plyn:D 
Ale to už není otázka fyzičky, ale psychičky a22 

Počkej ,až tě nechám strávit s tou mojí černou krávou půl dne v terénu, to budeš lapat po dechu jak kapr na mělčině za horkého letního dne heh2 

 offline 

 

#90 05.07.2013 13:38:08

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


koukám nějací "běžcí" tu jsou .. tak poraďte raději běhat kratší vzdalenosti a nebo delší a pomalu jak lemra v mém případě smile

Jde mi o to, že nějak přicházím na to, že mě začínaj dřív bolet nohy než ruce na trati a k tomu se ještě zadejchám ale to hlavně, že občas zapomenu vubc se nadechnout smile

Uběhnu 10km za 54 minut za což se v mém věku docela stydím ale začal jsem ve středu big_smile Tak otázka jestli se k motokrosu hodí spíš běhat jen třeba 30 minut a na max co to jde .. nebo spíš delší trasy  smile 

 offline 

 

#91 05.07.2013 17:02:50

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


beachbitch:

základ je mít vytrvalost (aerobní pásmo), na té pak můžeš stavět sílu atd.  takže já bych doporučoval běhat delší trasy s nízkým tepem ano 

co se týče dýchání, něco na tom bude, protože i na AMA SUPERCROSS akcích věší tabule pro jezdce s nápisem "BREATHE!"
já někdy sám sebe přistihnu že na motorce nedýchám z hluboka a to bývá občas problém  smile 

 offline 

 

#92 05.07.2013 22:12:01

mart
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1193
Založená vlákna
Motorka: WR400F, exTT600R
Věk: 5X
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Už jsem to psal výše, že se mi při budování vytrvalosti (a sekundárně redukci váhy) osvědčila jízda na kole (neničí klouby), nebo cyklotrenažéru. Důležitý je ale znát pásmo tepové frekvence, ve kterém to u tebe funguje. Orientačně se dá zjistit různými kalkulačkami na netu např.: http://www.bezhladoveni.cz/kalkulacka-tepove-frekvence/, a pak 3x, 4x v týdnu dát min. jednu hodinu jízdy ve zjištěným pásmu a mělo by to fungovat...


modrá je dobrá ;-)

 offline 

 

#93 06.07.2013 01:26:03

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek:

předem říkám, že mi to běhání nebaví big_smile dělám to čistě účelově. Nebaví mi hlavně když mi ke konci rozjíždky předjíždí Ti, které jsem pracně předjel  lol  a jezdím úroveň nula nic  jelikož jsem začal pozdě  ne  ale baví mi to i tak  smile 

Redukci váhy nijak nepotřebuju předtím jsem 6 let skákal na kole a vždy nějaký sport dělal, ale motorka mi přesvědčila o tom jaká jsem lemra  smile 


Jináč taky jsem si právě řikal jestli nejni "ideálnější" třeba jit si zaběhat právě jen na 30 minut někam do kopcovitýho terénu ... To co jezdím tak je vetšinou třeba vydržet 15 minut + 2 kola takže asi netřeba abych dokázal uběhnout maraton  smile 

 offline 

 

#94 17.07.2013 21:59:56

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění

 offline 

 

#95 17.07.2013 22:32:21

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Mám někde knížku o běhání tam se psalo, že pokud se nechceš zaměřovat vyloženě na běhání maratonů, tak se nedoporučuje běhání extra dlouhých tras, jako hodinu a pod. V ostatních případech to totiž nemá žádný efekt. Stačí 20-30minut, ale spíš se zaměřit na hledání optimálního tempa a to pak zvyšovat. 
  Základní požadavek byl běhat alespoň 3x týdně, jinak se zlepšení nedostaví. (v počátku ano, ale po měsíci už nic moc).
  Nicméně proti stavu kdy člověk neběhá vůbec je i běhání jednou týdně výrazným zlepšením a rozdíly budou vidět každopádně.


Dej koním pít...

 offline 

 

#96 26.07.2013 15:33:56

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Tak středeční vážení ukázalo 96kg, takže to leze pořád pomalu dolu. Běhám, jezdím na kole.

 offline 

 

#97 26.07.2013 22:19:25

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Co bych dal za pár kilo navíc, a vy je zahazujete. Mám 65kg  a můžu žrát jak prase. Příroda mě obdařila spalováním, který mě prostě nedovolí nabrat.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#98 26.07.2013 22:34:46

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


65 zní teda až nemocně  heh1 

 offline 

 

#99 26.07.2013 23:12:20

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


MichalEXC:

Já jsem na tom podobně. Náš problém ale bude taky v tom, že si myslíme že žereme hodně, ale v reálu žereme poměrně málo. Jen to tak máme zažitý. smile
Já jsem třeba byl na týden u kámoše, kde jsou všichni celkem při těle a jejich máma velmi ráda vaří. Ten stravovací režim jsem fakt nedával. Vůbec jsem na to nebyl zvyklej. Připadalo mi že jsem zrovna dosnídal, mimochodem porci asi 3x větší než normálně a už mi nesla svačinu, pak najednou oběd atd. atd. Furt dokola. Tam bych přibral taky.


Dej koním pít...

 offline 

 

#100 27.07.2013 10:32:20

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


MichalEXC: Toto zkus http://pangamin.cz/page/vitalita-b12.php jsou to pivovarský kvasnice. Nemusíš jest toho tolik co píšou na obale, já jedl 5 tablet jednou denně z důvodů, že mi bylo zdechlo to do sebe tlačit 3* denně.  Za cca 3 měsíce jsem nabral 8 kg. Je dobrý u toho aspoň trochu cvičit, stačí např. kliky
Máš po tom chuť  žrat jak kyselina heh2 
Každopádně je potřeba se pořádně nasnídat a dělat si svačiny a fakt se s tím jídlem neodbývat. On se ti po nějaká době roztáhne žaludek a tomu se úměrně zvětší porce co dokážeš sníst aniž by ses cítil narvanej.
Co se týká složení jídla tak jsem preferoval jídlo bohatý na bílkoviny tj. maso tongue 

E: Jo ještě jedno plus B12 má. Zlepšuje to náladu.

Editoval Honza (27.07.2013 10:36:23)


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů