Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Fyzická příprava na enduro ježdění

#61 25.06.2013 23:37:06

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Honzan:

Třeba jsi opravdu rychlík.
Používáš nějaký GPS tracker, nebo to byl jen hrubý odhad.
Pač někde jsem se dočetl, že (obrazně myšleno) člověk se začíná počítat mezi běžce, když dá 1km pod 5minut, čemuž odpovídá 12km za hodinu. Samozřejmě profi běžci jsou už někde jinde, ale tohle je takový limit, který je považován už za něco víc než ploužení. Většina běžných občasných běžců se tomu moc nepřibližuje.
Chodím běhat kolem 5km a při této vzdálenosti se obvykle držím tak tak tohoto limitu a to běžím jen kolem 20-25minut. Při hodinovém běhu samozřejmě tempo o něco klesne. 15km/h dosáhnu obvykle jen v těch nejrychlejších pasážích.
Měřím to aplikací Sport tracker, takže to je dost přesné. Proto mě zarazilo, že bys běžel průměrně kolem 15km/h. To už bys byl opravdu hodně schopný běžec, který by na závodech mohl v klidu běhat na bednu.
A 100 kilovej jedinec běžící takovym tempem, to už je skoro rarita big_smile
To tě raději nebudu provokovat abych nechytil lepáka a neskončil někde za rohem big_smile tongue

Ale pravda je, že ve svých 17ti jsem určitě běhal rychleji než běhám teď.  bliz2 

Fishmen:

Tak po pátém běhu už se ti poběží výrazně lépe. Hlavně to chce začít prvních 500m uplně v klidu, pak postupně zrychlovat a na na konci se ještě pár minut projít.


Dej koním pít...

 offline 

 

#62 25.06.2013 23:53:06

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


jste mě  s tím běháním nakousli,les mám hned u baráku, volný čas na proběhnutí by byl...nějaké to kilo dole by  bodlo:) Ted už se jenom hecnout a5 

 offline 

 

#63 26.06.2013 00:13:38

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


čoveče, do RO pojedu v termínu 8.9-15.9, ale na sever, pojede se tam Baja Romania...tak než se začne závodit, tak si tam dáme pár dní enduro:)

...jedině, že byste naplánovali podzimní RO taky v tom termínu, tak bych jel s váma na jih a pak odjel na sever:)

 offline 

 

#64 26.06.2013 06:47:06

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis: hele ja zadny moderni vyfikundace nepouzival. Ja sportuju na pocit, znam se dostatecne na to, abych si zbytecne neublizil. Zacal jsem proste na cca 5 km a postupne trasu prodluzoval, za dva mesice jsem behal cca to co jsem psal. Jestli jsem bezel hodinu nebo hodinu a deset minut jsem nikdy neresil. Tu opravdu denni trasu jsem si nekde naklikal a bylo to tech cca 12 km a 350m prevyseni. Kdyz byla energie tak jsem si proste prodluzoval...
Mno 17 mi bylo uz davno, tohle jsem behal v 29, bo se mi narodila dcerka. 100 kg je fakt hodne, nicmene na 197cm to neni takova tragedie, i kdyz bych nejakych 10 kg dole snesl... vlastne nemam az tak potrebu si to obhajovat, ale spi to, ze pravidelnym aerobnim sportem se da opravdu na fyzicce maknout... wink

 offline 

 

#65 26.06.2013 07:42:03

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


1 km za 5 min je málo. To je slow režim. Honzanovo tempo je 15 km/h => 3 km/12 min. Uběhnout 3 km za 12 min. je slušné a řekl bych, že tam se dá začít mluvit o běhu.

Uběhnout 15 km za hodinu v kopcovitém terénu je ale něco jiného. To je úctyhodný výkon na hranici uvěřitelnosti. Mrknu-li na časy půlmaratonů (www.runczech.com) mířil by po přepočtu ten čas někam do první 30tky z cca 3000 běžců, kteří se těchto půlek účastní. Ale to běželi frajeři např. teď v Olomouci po rovině.

 offline 

 

#66 26.06.2013 08:01:57

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


cibus: ok hodina a ctvrt je realnejsi? ja to nikdy na presno nemeril, me to je u zadni casti tela. Pro me bylo dulezity to ze jsem si maknul... opravdu jsem neresil par minut plus minus... maximalne jsem se podival na hodiny kdyz jsem vybihal a pak kdyz jsem dobehl... vic jsem neresil... zakladni trasu kolem tech 12 km to proste bylo kousek pod hodinu, pak uz jsem stejne behal kvuli behani a ne kvuli casu...Rozdil v rychlosti za tech par mesicu byl opravdu vyrazny...

 offline 

 

#67 26.06.2013 08:12:28

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Honzan: Co běžíš, to běžíš. .-)

Já jsem loni taky něco málo naběhal, tak výkony ostatních trochu sleduji, abych měl srovnání. Kámoš z basketu běhá dost a i ty půlmaratony a je fakt dobrej, ale Tvůj čas byl mnohem lepší a to mě zarazilo. O víc nejde.

 offline 

 

#68 26.06.2013 08:15:52

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janku, těch 11000 kliků bylo v jednom tahu???  big_smile 

Editoval cibus (26.06.2013 08:16:28)

 offline 

 

#69 26.06.2013 09:23:40

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janek: tak to je prece normalni, ze kdyz jsi s zenskou chvilu tak porad klikujes... akorat tohle klikovani jsem nikdy nepocital big_smile dneska predpokladam ze uz tak moc neklikujes big_smile

 offline 

 

#70 26.06.2013 10:05:02

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


cibus:

1km za 5min (12km/h) bráno při běhu na 5km a víc mi přijde u amatéra jako dobré tempo. Nemůžu a ani nechci se rovnat s profíkama, nebo zkušenými běžci, kteří se tím opravdu zabývají. Ti taky trénujou skoro furt a ani při běhu naplno jim to obvykle nepůsobí žádné problémy. 15km/h už je podle mě opravdu velmi slušné tempo jak píšeš pro běžného amatéra skoro nedosažitelné.
Běhám jen v kopcovitém terénu. Hned od baráku to mám 150m převýšení, což na začátek neni ideální.

Honzan:
Nechtěl jsem tě nijak prudit. Jen mě to zaujalo. Neznám nikoho kdo by byl schopen běžet takové tempo, což samozřejmě neznamená že to nejde.
Tyhle trackery jsou normální aplikace stažitelné do telefonu. Používám to hlavně pro svoji motivaci, protože aspoň vidíš, kde děláš chyby a jak se zlepšuješ. Mohl jsem na základě toho upravit svůj styl běhání abych vydržel běžet bez přestávek co nejrychleji. Ze začátku tam bylo krásně vidět, že jsem vždycky přepálil start a po chvíli to na mě dolehlo. Když se člověk krotí a začne v klidu, pak najednou vydrží běžet mnohem rychlejší tempo.
Zajímavé je, že zlepšit se třeba z průměrné rychlosti 10km/h na 11km/h je poměrně snadné, ale dostat se z 12km/h na 13km/h je už skoro nemožné, pokud neběháš opravdu alespoň 3x týdně. Pak už je každá desetinka těžká meta. Proto mě to zaujalo.


Dej koním pít...

 offline 

 

#71 26.06.2013 10:16:20

Honzan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1037
Založená vlákna
Motorka: xrv. xlv, jawa
Věk: mladi v pr... do duchodu daleko
Tel: mam
4 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis: jo prvni narust vykone je rychly, pak uz to trva dlouho... ja behal 5-7x tydne podle toho jak byl cas, prevyseni vzdy 300 a vic... po nejake dobe jsem pak uz nezrychloval a pokud byla nalada prodluzoval...
na vytrvalost jsem od 4 let trenoval v plavani tak to proste slo...

Nicmene dulezity je, ze to funguje a takhle nabere fyzicku a shodi kg dobre kazdy, kdo muze behat...
Drzet aerobni zatez a proste jen vytrvat...

trackery jsou asi zajimave, ja mel jeste pred 2 mesici hloupy telefon a na behani si nic takoveho nebral... Vzdy jsem to dal na zatah a pak teprve doplnil tekutiny, sem tam i ionty beer ... vychazet z pocitu a informaci co mi dava telo se mi osvedcilo cely zivot, na druhou stranu nejaky znalosti o fungovani tela jsou vhodne  wink 

 offline 

 

#72 26.06.2013 10:28:52

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


To není o rychlosti, ale o tepové frekvenci resp. o aerobním a anaerobním prahu, které má každý jinak. Důležitá je i délka běhu. Nemá smysl utavit se na 400m, ale nemá ani smysl se ploužit X km.

Záleží, co a kdo tréninkem sleduje a tomu běh uzpůsobit.

 offline 

 

#73 26.06.2013 10:43:19

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Janku, já vůbec nevím, jak mám tomu Tvému komentu rozumět. A dětí máš teda kolik?  lol 

 offline 

 

#74 26.06.2013 20:34:56

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


hele měl jsem ruku jen zlomenou a to tu kost hned za prstem, jak je dlaň a po sundání sádry jsem byl docela v šoku. Nějak ta ruka ochabla jak kdyby ani nebyla moje. Pěkně hnusný pocit a jestli máš ještě přerušené tyhle věci, tak tě nechci strašit.

Co jsi dělal?

 offline 

 

#75 26.06.2013 20:43:22

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Sally06 napsal(a):

A od té doby co mám moto se startérem sem se ještě nikdy neudýchal vyk!  cool 

No tak to znamená jediné. Že budeš muset přitvrdit terén big_smile


K tomu zranění. Nechci tě uplně strašit, ale co jsem viděl, tak přeseknutá šlacha se jen velmi obtížně vrací do normálu.
Obvykle se ta hybnost už nikdy pořádně neobnoví. Kort jestli to schytaly i nervy.  hmm 


Dej koním pít...

 offline 

 

#76 26.06.2013 20:47:04

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis napsal(a):

K tomu zranění. Nechci tě uplně strašit, ale co jsem viděl, tak přeseknutá šlacha se jen velmi obtížně vrací do normálu.
Obvykle se ta hybnost už nikdy pořádně neobnoví. Kort jestli to schytaly i nervy.  hmm 

Někdy je dokonce lepší ten prst nemít vůbec, než by překážel  hmm 

 offline 

 

#77 26.06.2013 21:04:20

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Sally06:

Kamoš nechal 4 prsty levé ruky krom palca na cirkule za prvním článkem. Bohužel jeho tata nenašel malíček, prej asi kočka ho odnesla heh2 Černej humor, ale on to tak říkal. Prsty mu spravili na plastice. Mám pocit, že dycky po nějakým čase (roky) chodí na výměnu silikonovejch šlach. Na nějakou necitlivost nebo špatnou hybnost si nikdy nestěžoval co vím. Stalo se mu to víc jak 10 let zpět, takže když uměli doktoři tenkrát, tak dneska musí umět ještě líp.

Jinak ruka i po krátkým pobytu v sádře cca měsíc, zeslábne, zachlupatí se a fest zasmrádne heh2  a taky pěkně zatuhne zápěstí. Hned po sundání sádry určitě nevyjedeš.

Jinak přeju brzké uzdravení.


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#78 26.06.2013 21:19:21

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Sally06:

tebe ta motorka živí, že to chceš tak uspěchat ?  a30 si blázen.................a zapomeň na to, že po sundání sádry bude prst/ruka OK nee1 ještě budeš rehabilitovat atd. to chce klid, nic ti v tomhle neuteče ano 

 offline 

 

#79 26.06.2013 22:09:13

cibus
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 115
Založená vlákna
Motorka: KTM SER, KTM 450 EXC
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Na rehabilitacích uvidíš. V Hranicích už mě rozhýbávali 2x. Jednou to z plánovaného měsíce byly 3. Ale po 5-ti týdnech už jsem jel závod. A na rehabilitacích se mě ptali a co o víkendu, cvičil jste aspoň trochu?  big_smile 

 offline 

 

#80 26.06.2013 23:08:43

NoEnd
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2105
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: KTM lc8 ADV
Věk: 32
5 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Sally06:

A o jakej prst se jedná? Smím-li se ptát ...

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů