Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Fyzická příprava na enduro ježdění

#21 23.06.2013 18:20:46

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Strejda-GC:
Jak to tak tady pročítám, tak se jdu raději hned nechat zpopelnit...nebo koupit gauč. A motorku dávám do inzerce, neb mám nadváhu a žeru. Proberte se trochu z té vaší nekompromisnosti -nebo to tu je samý Jarvis, Taddy, Despres ? Jezdíte to jako hobby-ale opravdu hobby, nebo profi ? Tomu se především musíte podřídit.
Enduro je i o fyzické kondici -tedy na nějaké úrovni. Ale hlavně to je o psychické odolnosti, vytrvalosti a hlavě. Posilko vám to jen může trochu vylepšit, ale pokud se ze všeho hned pos..., tak vás nezachrání. Jinak já to mám hlavně o radosti z pohybu venku, partě, kamarádech... A k přípravě mi celkem stačí práce třeba se sekerou při přípravě dřeva, nebo vidlemi na seně. K tomu trochu lyží, nějaká ta horská vycházka, něco nachodíme se psem...
Tohle není filipika proti fyzické přípravě, udržování kondice -jen některé názory mi začínají připomínat příkazy. Musíš...nesmíš...maximálně...jinak ne... a21 

Editoval tank (23.06.2013 18:34:53)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#22 23.06.2013 19:07:26

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Ja jsem to tak od začátku nechtěl. Hubnout si budu podle svého. Nejlepší odpověd na mou otázku se nachází v časopisech motocykl a jejich enduroškole - č. 1, 2, 3 budou pro mě nejvhodnější. Píše se tam jak jezdit na kole, svičit na balonu atd. Fakt nemám potřebu běhat deset km denně a pak se dřít 2 hodiny v posilovně.

Hlavně v klidu.

 offline 

 

#23 23.06.2013 19:42:43

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fishmen:

 ano vítězství rozumu nad hmotou -a ta enduroškola z Motocyklu je udělaná slušně, včetně přípravy.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#24 23.06.2013 21:18:54

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fishmen:
Nejseš náhodou ten hezkej kluk u prostřed ty?

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/455_dsc06198.jpg


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#25 23.06.2013 21:36:03

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Ne, já jsem tenhle (126kg)


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3108_p1060437.jpg

 offline 

 

#26 23.06.2013 21:41:51

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fishmen:

Ahoj, tak tebe jsem se v Hradišti se psem nevšiml. Tak třeba letos ano 


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#27 23.06.2013 21:44:05

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


tank:

Ono to je spíš o tom jít si zajezdit a nebejt z jednoho těžšího výjezdu zralej na odpis.
Jsou i tací, kteří díky své nulové fyzické přípravě skončili kvůli enduru v nemocnici s infarktem.
A to měli s prominutím stejných blábolů o tom, že jsou pořádní chlapi a pod. plnou pusu.

Nicméně každý jezdí jinak. Někdo si pod slovem enduro představuje projížďku po polních a lesních cestách.

Stačí se jít projet třeba na E.K.R a hned jsi rád, že máš alespoň trochu nějakou fyzičku. 

Já nejsem z těch co najezdí 150mth a víc ročně, tak se snažím při každé jízdě dát si do těla, abych z toho něco měl.
Navíc by mě handba sama ze sebe fackovala, kdybych neuběhl alespoň 2km v klidu.


Dej koním pít...

 offline 

 

#28 23.06.2013 21:44:42

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Já si tě pamatuji - máš kokra a nechtěl se se mnou moc kamarádit. Já byl pojezdit v Hradišti a potom jsme se jeli kouknout na Číhaň, kde jsi byl také. Jsem váhově tříciferný a při mé výšce bych asi být neměl, ale pojezdím si na moto také.............jen nemám ambice se honit za věncem a ani sobě a ani někomu jinému nemusím nic dokazovat. Zajezdím si pro svojí radost a svoje potěšení. Takže pozor - všeho moc škodí lol 

Editoval Brůča (23.06.2013 21:45:28)

 offline 

 

#29 23.06.2013 22:00:18

Fishmen
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Motorka: FE450
1 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Brůča> jste byly ty dva co přijeli na motorkách k tomu největšímu výjezdu co byl v Číhani?

Tady jsem měl cca 105

Až budu mít nějakou normálnější fotku, tak jí sem zase dám s novými údaji.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3108_dsc00384.jpg

 offline 

 

#30 23.06.2013 22:10:17

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis:
Jo, jasně - kondice a vytrvalost  je dobrá věc-smile. Jen se k tomu, pokud člověk moc nedělal, chce dopracovat postupně, ne hned lámat rekordy. Ale 2 km -to už si teď nejsem úplně jistý, jestli bych to dal jen tak a11 .
Spíš jsem to myslel tak, že je důležitá fyzická i psychická složka v rovnováze -nenechat se jen tak něčím rozhodit. A pojem enduro je opravdu hodně individuální...já ho tedy nejezdím, já se na něm jen vozím. Ale rád koukám na ty, co umí ano  Bohužel jsem začal hodně, hodně pozdě -a dost se to podepisuje. Chybí mi technika, agresivita, razance, málo tahám -a o to je to fyzicky náročnější.
Jinak -o "chlapech" jsem nic ne"blábolil" -jen jsem byl zvyklý neustále fyzicky pracovat, pohybovat se, chodit...z toho žiju.
Ale hlavně -srovnal jsem si v hlavě, na co mám, co chci, co ne. Nehoním se nutně za výsledkem, v profesionální oblasti mi to stačí. Jen si tak postupně zvyšuju hranice lol 

Editoval tank (23.06.2013 22:19:20)


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#31 23.06.2013 22:15:28

Hugila
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 700
Založená vlákna
Motorka: XRV
5 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis:

Já nejsem z těch co najezdí 150mth a víc ročně, tak se snažím při každé jízdě dát si do těla, abych z toho něco měl.

hele, jak se někdy potkáme, tak si vyměníme motorky ju  tongue  ...to si dáš tak do těla, že ti aji svěrač povolí heh2 

 offline 

 

#32 23.06.2013 23:04:52

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Fakt je, že já jsem celkem lemrod, co se týká fyzičky... Dva kilometry bych možná uběhl, ale rozhodně ne v pohodě.
Ale důležitý je, neposrat se po prvním pádu. Prostě trochu nacvičit techniku, osahat si stroj na kterým se má jezdit a co je hodně důležitý, je balanc. Pokud chceš jezdit jako hobík, tak je buřt, esli si před výjezdem dáš voraz minutku, nebo hodinu usch 
Pamatuju si, že při prvním Rumunsku jsem si po složitějším terénu slíkal i kalhoty  lol 


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#33 23.06.2013 23:37:25

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


tank:

S tím o "chlapech" to bylo myšleno na ty, co si svojí nadváhu obhajují tímhle heslem.
Je to samozřejmě jednodušší říct, že pořádnej chlap musí mít 100kg a víc, ale co potom při nějaké aktivitě smile

hugila:

Hele v některejch pasážích v Rumunsku si myslim, že bych udělal líp, kdybych jel na tvojí Africe, než na mym kostitřasovi.   wink 
Navíc Afrika vypadá proti tobě menší než EXC proti mě big_smile
Jinak hard enduro poježdění na velkym enduru se mi taky líbí a dost jsem nad tim uvažoval, ale raději se držím toho, co umím zvednout ze země i v kopci.

Mimochodem třeba v Rumunsku jsem si dokázal, že je zase na čase začít s běháním, pač jsem se opravdu po hodně dlouhé době zadýchal tak, že jsem toho měl dost. Člověk tak nějak spoléhá na to co bylo a ono to s věkem nějak mizí. Tak jsem začal běhat a už po pár běháních je cítit znatelný rozdíl.
Asi ne nadarmo se říká, že základ úspěchu u většiny sportů je běhání.


Dej koním pít...

 offline 

 

#34 24.06.2013 07:34:05

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis: Navíc Afrika vypadá proti tobě menší než EXC proti mě  cool 

To máš docela výhodu -pode mnou se EXC tak nějak ztrácí. 190 cm, lehce nad 100 živá a31  Takže ani s během to není žádná hitparáda, navíc stav úměrný opotřebení věkem. usch 
A pořádnej chlap není o váze, ale o tom, co dokáže.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#35 24.06.2013 10:47:01

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


chlapci, chlapci ....to je moudra a1 

ale taky něco přidám :-) tedy jen svůj subjektivní názor.
enduro není o síle, nebo váze jezdce, je to o vytrvalosti a technice jízdy, což oboje vychází z hlavy.
Pokud nezvládám techniku jízdy, kterou se samozřejmě musím postupě naučit, pak je mi fizická kondice a síla k ničemu, protože vydržim zápasit s motorkou jen chvíli, ať sem třeba herkules a k tomu potřebuji chladnou hlavu, která se dokáže poučit a přijmout radu. A vytrvalost taky není třeba hrotit marathonskými běhy, stačí nepolevit, když se dostaví první náznaky únavy a mít morál na to válet se v kopci do tý doby, než přijdu na to jak, protože pak přijdu na to, kde můžu jet uvolněný a kde je potřeba trochu zabrat.
Jedno bez druhého je k ničemu a oboje vychází z hlavy.
Váha jezdce pouze ohraničuje výběr stroje, pokud se nebavíme o 150 a víc kg...

respektive, čím víc zvládm techniku jízdy, tím méně fyzické kondice potřebuji.

Editoval Hajnej (24.06.2013 10:50:13)

 offline 

 

#36 24.06.2013 11:07:41

peTTR
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2844
Založená vlákna
Místo: MTŘ
Motorka: XT 600 43f "89, HQ TE300 "17
Věk: O 5 let mladší jak moje XT
21 6

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Hajnej napsal(a):

chlapci, chlapci ....to je moudra a1 

ale taky něco přidám :-) tedy jen svůj subjektivní názor.
enduro není o síle, nebo váze jezdce, je to o vytrvalosti a technice jízdy, což oboje vychází z hlavy.
Pokud nezvládám techniku jízdy, kterou se samozřejmě musím postupě naučit, pak je mi fizická kondice a síla k ničemu, protože vydržim zápasit s motorkou jen chvíli, ať sem třeba herkules a k tomu potřebuji chladnou hlavu, která se dokáže poučit a přijmout radu. A vytrvalost taky není třeba hrotit marathonskými běhy, stačí nepolevit, když se dostaví první náznaky únavy a mít morál na to válet se v kopci do tý doby, než přijdu na to jak, protože pak přijdu na to, kde můžu jet uvolněný a kde je potřeba trochu zabrat.
Jedno bez druhého je k ničemu a oboje vychází z hlavy.
Váha jezdce pouze ohraničuje výběr stroje, pokud se nebavíme o 150 a víc kg...

respektive, čím víc zvládm techniku jízdy, tím méně fyzické kondice potřebuji.

jako z knihy  ano  ano  big_smile 
Všechno dostaneš hlavně ježděním  gp 


Yamaha XT600= svoboda pohybu
HQ te300 - nechápu jak jsem do teď mohl žít tak po selsku

 offline 

 

#37 24.06.2013 13:57:50

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Hajnej:

Souhlas, podle vzhledu rozhodně jezdce nesoudím.
Už hodněkrát mě přesvědčil týpek že umí jezdit, ikdyž na to vůbec nevypadal.
Ale já to beru tak, že tu fyzičku si dělám pro sebe.

Třeba teď jsem byl s kamarády chodit po vysokých Tatrách a jeden kámoš to prostě nedal. Už v půli prvního dne se ploužil jak mrtvola a to má nadváhu "jen" tak 15-20kg a je mu lehce přes 30.

Takže v první řadě jde u mě spíš o to abych si nepřipadal jako kus výkalu nalepenýho na sedle motorky.  wink 
Další věc je, že jedinec bez fyzičky si lehce způsobí úraz i při směšném pádu.


Dej koním pít...

 offline 

 

#38 24.06.2013 14:39:35

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis:  tomu rozumím a tuhle vůli nebejt lemra ti jen závidím...

ale byla řeč o fyzický přípravě pro enduro obecně a tam si myslím, že je lepší se zaměřit na techniku jízdy, protože ta udělá mnohem víc než atletickej trénink

 offline 

 

#39 24.06.2013 14:57:22

Vojta_410
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 367
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 250 TPI
0 0

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Semis:

,,Takže v první řadě jde u mě spíš o to abych si nepřipadal jako kus výkalu nalepenýho na sedle motorky.   wink  "

To mě fakt pobavilo  lol 

 offline 

 

#40 24.06.2013 15:43:53

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Fyzická příprava na enduro ježdění


Docela zajímavý téma.  Každý může jezdit enduro a dle svých schopností a na co si troufne. Další faktor je na jaké motorce chceš jezdit. Nemusíš mít svaly jako borci z posilky ( Rambo v prášku), jsou jen nafouknutí a nemají žádnou sílu. U tohoto sportu opravdu zapojíš všechny svaly v těle. Hlavně nohy a záda. Další dobra věc je dýchaní,protože když někde zahučíš nebo dobře zapadneš tak teprve tehdy poznáš jak se nadřeš než tu mrchu dostaneš ven a potom to ještě nastartovat. Sem kuřák a s tím to mám občas problém,že nemůžu popadnout dech. Je takový můj nešvar kterého se nemohu zbavit. Na enduro by byl dobrý parkurový běh,nepotřebuješ nic kupovat,vše se valí venku.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů