Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Problém s prodejem

#1 14.06.2013 10:58:43

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Problém s prodejem


Zdravím, chci se na pár věcí zeptat:-)

Včera jsem prodal netbook jednomu chlápkovi. V inzerátu jsem napsal' že není netbook ve 100% stavu, je na něm něco zle a je potřeba to opravit Vezl jsem mu ho 10km , při prodeji jsem mu říkal co to dělá, ale že nevím co tomu je. (Zobrazení na 3/4 displeje)
Netbook si vzal, dal mi 700kč a odjel.

Večer mi psal toto :  Tak ten pocitac nema cenu ani petistovky protoze je uplne k hovnu.tak ze chci penize zpatky.
Za  chvíli přišla druhá sms: Jinak to dam bratrancovi z kriminalky a on uz to poresi.

Peníze bych mu klidně vrátil, kdyby to napsal alespoň trochu slušně a né že hned druhá sms je ve stylu vyhrůžky.

Je oprávněn chtít peníze zpět? Při koupi jsem mu říkal, že je na netbooku něco zle ale nevím co. Počítačům nerozumím. Žádnou smlouvu jsme nesepsali.

Jak se teda zachovat?  O ty peníze mi až tak nejde, spíš mě štve jeho chování....

 offline 

 

#2 14.06.2013 11:06:37

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: Problém s prodejem


Řezňa:

Jestly nemáte žádnou smlouvu a chová se takhle,tak bych se na něj vybodnul,hlavně mu nevyhrožuj ty,uložená sms,může být už jako důkaz.Když jsi mu říkal co to dělá a on to přesto koupil,je to jeho věc.Jiný by bylo,když by jsi mu to prodal jako dobrý.Pochybuju,že kvůli 700kč to bude řešit s kriminálkou.
No a když by tě hodně sral a prudil,tak můžeš nahlásit,že ti někdo ukradl notebok a že víš kdo lol .To si dělám prdel,ale taky řešení.

 offline 

 

#3 14.06.2013 11:06:57

ladik164
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 599
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 530 EXC-R
Věk: 27
Tel: Galaxy S4
8 0

Re: Problém s prodejem


Pokud nemáte smlouvu tak ti nemůže nic. On byl seznámen se stavem PC a akceptoval to. Pokud zapře vše co jsi říkal tak  je to tvrzení proti tvrzení. A pochybuju že se brart z kriminálky bude zabývat banalitou za 7 stovek a31 


Co je mi platná moje chytrost, když hloupost světem vládne....

 offline 

 

#4 14.06.2013 11:08:28

motoline.cz
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1428
Založená vlákna
Věk: 40
Tel: 724938355
10 1

Re: Problém s prodejem


já pochybuju i o existenci bratra z kriminálky  


Radši o dva takty míň, než o dvě kila víc.

 offline 

 

#5 14.06.2013 11:22:50

rakttr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: sarda
Motorka: tt600r +gsx750r+jawa21
Věk: 34
Tel: 775144694
1 1

Re: Problém s prodejem


motoline.cz:

 big_smile vysrat voko,je to asi uplnej dement.vubec bych to neresil usch 

 offline 

 

#6 14.06.2013 11:28:00

Motors
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1144
Založená vlákna
Místo: Vepřov
Motorka: WR250F
Věk: Víc než Ježíš
3 0

Re: Problém s prodejem


Napsal bych mu, že byl při koupi se stavem notebooku seznámen a zaplacením souhlasil s cenou a stavem. Protože se jedná o prodej fyzické osoby fyzické osobě, a ty nemáš důvod od smluvní dohody odstoupit, tak má smůlu a může si to nechat.... Tam mu nepomůže ani děda soudce...


Kdo sem postavil ten kopec, jsem říkal jako malý. Teď jsem za kopce vděčný a2 
Když se příliš soustředím abych nespadl, tak spadnu

 offline 

 

#7 14.06.2013 11:45:41

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Problém s prodejem


Vůbec nic mu nepiš, vše je pro tebe OK, nenech se rozhodit agónií blbečka. Příjde li další SMS tak mu odepiš jen ve smyslu aby tě dál neobtěžoval - nic víc.

 offline 

 

#8 14.06.2013 12:03:02

rakttr
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 130
Založená vlákna
Místo: sarda
Motorka: tt600r +gsx750r+jawa21
Věk: 34
Tel: 775144694
1 1

Re: Problém s prodejem


MikiberG:

uz vydim jak na kriminalce resi notas za 7kol,to z teho blba udelaji jeste vetsiho nez je,nejakej vychcanek a31  snad se mezi nama najde pravnicka duse a poradi jak to funguje v praxi a23 

 offline 

 

#9 14.06.2013 12:05:22

Honza XT
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 549
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: EXC 250
4 1

Re: Problém s prodejem


Zasadni chyba je nekomu vozit to, co prodavas. Jestli ma kupec fakt zajem, tak si prijede sam. Vetsinou, kdyz nekdo chce neco dovezt, byvaji s tim pak problemy.

 offline 

 

#10 14.06.2013 12:29:52

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: Problém s prodejem


Pro jednu věc je dobré,že si mu to dovezl protože těd neví kde bydlíš (teda aspoň myslím) S tím jeho udajným bratránkem je to jednoduché (zneužití pravomoci) a on při zaplacení vlastně potvrdil že to i tak chce koupit. Takže jakoby podepsal smlouvu. Nepiš mu nic svoje SMS si ulož. Je to jen 700,- tak to není taková hruza. Ty mu mužeš naoplátku poslat že máš Otce na kriminalce. big_smile


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#11 14.06.2013 12:53:45

Re: Problém s prodejem


tak tak  ano neco podobneho sem uz taky zazil.. vzdy je to jen o domluve a jak se dotycny chova  smile tady toho pana bych vubec neresil... neni vubec v pravu a nemuze zhola nic.. jen vyzkousel zastrasit co kdyz to nahodou vyde wink nevyslo takze smula  a1  a1  a1 zajimave je ze ma hned kazdy pribuzne na kriminalce big_smile big_smile stalo se mi to jak pri prodeji ze mi pak vyhrozovali kriminalkou.. tak ikdyz mne vzala zenska s autem na motorce.. hned vytahla ze ma nekoho na kriminalce... ale kdyz sem ji rekl ze bud zavolam statnaky ( ani ta krava nesvitila) nebo at mi da 15stovek na nove stupcky( strcila mi do uzke krizovatky cumak a ja nemel kam uhnout tak sem ji z mondea zundal celej naraznik stupackou big_smile big_smile big_smile) tak je vytahla a vsichni byli spokojeni big_smile big_smile

 offline 

 

#12 14.06.2013 16:45:52

Sadilek
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 68
Založená vlákna
Motorka: Bmw 1150GS,Honda XL600LM,BMW650GS Rallye
Věk: 44
Web
0 0

Re: Problém s prodejem


Nebo z toho mohl chtít jen nějakou součástku,tu si vyměnil a teď by to chtěl zpět.
Věc si prodával jako poškozenou a basta.Neřešil bych ho!

 offline 

 

#13 14.06.2013 17:33:08

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Problém s prodejem


Tak zrovna mi došla další sms : Tak co bude s vracenim tech penez a predanim netbooka???pro me neni problem udelat z toho podvod...

Napíšu mu něco jako mi radil Motors a Mikiberg.

Bydliště nezná, jen telefon, email a jméno.

Odepsal jsem mu toto: Zdravim, pri koupi jste byl seznamen se stavem netbooku a zaplacenim jste souhlasil s cenou. Netbook jsem vam neprodaval jako dobry nybrz jako poskozeny. Budu rad kdyz me prestanete obtezovat a vyhrozovat mi. Dekuji a hezky den.

Editoval Řezňa (14.06.2013 17:42:58)

 offline 

 

#14 14.06.2013 17:40:02

fiko7
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 148
Založená vlákna
Místo: Kolín
Motorka: KTM sx 250
Věk: 21
0 1

Re: Problém s prodejem


Řezňa:

SMS nemaž a máš jasnej důkaz,přístup některých lidí je opravdu k  a31 

 offline 

 

#15 14.06.2013 23:10:47

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Problém s prodejem


Řezňa napsal(a):

Tak zrovna mi došla další sms : Tak co bude s vracenim tech penez a predanim netbooka???pro me neni problem udelat z toho podvod...

Napíšu mu něco jako mi radil Motors a Mikiberg.

Bydliště nezná, jen telefon, email a jméno.

Odepsal jsem mu toto: Zdravim, pri koupi jste byl seznamen se stavem netbooku a zaplacenim jste souhlasil s cenou. Netbook jsem vam neprodaval jako dobry nybrz jako poskozeny. Budu rad kdyz me prestanete obtezovat a vyhrozovat mi. Dekuji a hezky den.

Super, hlavně si celou konverzaci ulož. Víc bych to neřešil, podle mě to tímto skončilo.
Stejeně je to debil  wink 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#16 15.06.2013 08:56:44

Re: Problém s prodejem


tak jak to popisuješ, jednalo by se o občansko právní, nikoli trestně právní spor vyk! tudíž se tím policie nebude zabývat ani náhodou! Něco jiného je, pokud bys takovou činnost dělal sériově, neboli dlouhodobě a záměrně třeba přes auko prodával smejdy jako kvalitní zboží, to je ale jiný případ.  Pokud jsi při prodeji kupujícího seznámit se stavem prodávané věci to znamená neuvedl ho v omyl, resp. mu sdělil, že je netbook v podstatě částečně poškozený, nevíš v čem je závada a on tu věc přes toto upozornění koupil a teď pláče, že ze sebe udělal vola, má smolíka. útní dojednání je taky taky forma smlouvy, stejně jak písemná, a pokud byla oběma uzavřena projevem svobodné vůle bez nátlaku, borec není zbaven svéprávnosti (pako) je platná. Jinak máš dvě možnosti. Budˇmu napsat jak říkáš, že jsi ho poučil, on to respektoval a věc koupil s vědomím vady (necháš si peníze, on krám) , nebo z hlediska určitého gentlemanství vezmeš ten krám zpátky třeba s tím, že ti uhradí cestu k němu a zpět a prodáš to na součástky, nebo stejně jak jsi to udělal, ale už to prodáš ne takovýmu jelimanovi, ale borcovi, který tomu rozumí a opraví si to třeba z dostupných dílů pokud dělá v tomto oboru. Nikomu nevyhrožuj, je to jen blbej a nevychovanej chcápek, který neví jak z toho ven, tak se projevil brutálním, dle jeho míněný chlapáckým přístupem - vyhrožováním a stavěním se. Bratr z kriminálky má jiné starosti než řešit blbost a nevycválanost příbuzných. To chce klid beer 

 offline 

 

#17 15.06.2013 09:28:56

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Problém s prodejem


Měl sem obdobný problém. Taky mě tahali po kriminálce,protože od dotyčné tam je kámoš atd. Nejdřív sem to řešil sám z vlastního uvážení a snažil sem se jim vyhovět. Došlo to tak daleko,že po mě chtěli zaplatit manko u nich v práci,s čímž sem neměl nic společného. V tu chvíli sem se obrátil na právníka a společně jsme sepsali dotyčné osobě dopis a od té doby je klid. Každý má na kriminálce známé,ale nesmíte se nechat odrbat.
Ty si prodal vše dle platných regulí a nenech se zastrašit,jinak mu dej vědět,že na něj podáš trestní oznámení ohledně vydíraní a vyhrožování a tam jsou docela dobrý sazby trestu. Potom si to asi rozmyslí a dá pokoj.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#18 15.06.2013 09:51:43

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Problém s prodejem


Řezňa:

Zformuluj a lehce uprav co ti napsal Ataman a pošli to tomu frajerovi a budes mit klid on pochopi ze si znalý věci a dá ti pokoj.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#19 15.06.2013 14:26:15

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Problém s prodejem


Nechci vypadat jako prodejce hajzl nebo tak. Ale vážně mi jde o ten přístup, kdyby mi nějak slušně napsal že to teda je na nic a že by prosil peníze zpět nebo něco obdobného. Ale jestli začne hnedka tak, tak to ho můžu trkat....

Po tom co jsem mu psal tu poslední sms se neozval, tak uvidím co bude.... Při prodeji jsem mu popsal chybu, respektive co to dělá a předal mu to. Navíc se slovy, že když mi nejde něco na PC tak ho restartuji, pokud problém přetrvává jsem v koncích a volám znalejší. Tak to i je.

Jinak jsem v klidu, toto mě nijak nevyvádí z míry ano  beer 

 offline 

 

#20 15.06.2013 15:05:23

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Problém s prodejem


Mně to připomíná jednu příhodu co mi říkal chlápek motobazaru.
Prodával opravdu dobrý motor na Hondu nebo kawasaki jako supersport teď přesně nevím co to bylo, ale podstatné na tom bylo to, že říkal že to byl snad jediný motor který opravdu viděl sundávat z bouračky která normálně naskočila a hrčela krásně.
No borci si k němu přijeli pro motor dali cca 20tisíc, všechno vypadalo v pořádku a najednou za 48h se ozvali že motor je na hovno a že v něm hrčí.Tak borec podstivý dovesteto sem já vám dám peníze a kouknu co s tím je.
Jak to dovezli tak prý uplně jiné boční kryty motoru, všechny šrouby nepodotahované, prostě borci s ním chtěli už od začátku vyjebat že si namastí kapsu.
Docela poděl no.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů