Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

strieľa z výfuku

#1 11.06.2013 15:24:41

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

strieľa z výfuku


Dobrý deň, mám tu nejaký ten problém s motorkou, jedná sa o XT 600, roč. 94-95...na jeseň som behal..nič, všetko v pohode...od jari ma ale neposlúcha...
strieľa mi z výfuku, ale nie silno ako keď vybuchuje benzín, ne to tak akoby dochla, ako keď nedochádza benzín...najprv som kontroloval sviečku, pohoda...čistil som karburátor, potom išla chvíľu ako treba ale pomaličky to znovu začalo tak isto strieľať...je možné, že sa po chvíli náhodou znovu v karburátore niečo zapchalo ale neviem...chcel by som sa preto spýtať či sa s tým už náhodou niekto nestretol, príp. či niekto neviem čo a jak, kam z konopy...
keď ju naštartujem tak v pohode..ide ako treba...po chvíli to začne zľahka a potom čím ďalej tým silnejšie a musím ju držať v otáčkach aby nezdochla...keď som napr. išiel po ceste - približne po rovine- tak šla ako treba, akonáhle prišiel kopec už to začalo škrípať...miestami ešte začiatkom jari pomohlo keď som zapol sitič na chvíľu...ale potom to isté...taktiež pomohlo, keď som prefúkol hadičku z nádrže do karburátora...ale taktiež len na chvíľu....
neviem, moc sa do toho nevyznám ale všetko sa mi to javí ako nedochádzajúci benzín
Vopred ďakujem za pomoc

Editoval Suiram (11.06.2013 15:34:09)

 offline 

 

#2 11.06.2013 15:27:47

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: strieľa z výfuku


Suiram:

Co je to za motorku? Dneska jsem si zapoměl křišťálovou kouli doma...

Pokud byl zacpaný karbec čistil jsi nádrž????


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 11.06.2013 15:29:07

ladik164
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 599
Založená vlákna
Místo: Tišnovsko
Motorka: KTM 530 EXC-R
Věk: 27
Tel: Galaxy S4
8 0

Re: strieľa z výfuku


Suiram:

mně motorka střílí když mám špatně nastavený vůle na ventilech. střílí ti i na volnoběh nebo jen když z otáček zavřeš plyn a brzdíš motorem?


Co je mi platná moje chytrost, když hloupost světem vládne....

 offline 

 

#4 11.06.2013 15:35:44

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Ospravedlňujem sa, neviem na čo som myslel pri písaní....nie nádrž som nečistil, chyba viem, asi treba odznovu

 offline 

 

#5 11.06.2013 15:40:55

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: strieľa z výfuku


Suiram:

V klidu  cool  ano 

Na XT bývají dost často příčinou střílení do výfuku hrdla karburátorů... demontuj je i s karbecama a dobře prohlídni... většinou se odlepí guma od té ocelové vložky.

Odkud jsi?


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#6 11.06.2013 16:16:07

peeco81
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 363
Založená vlákna
Motorka: TTR + babeTTa :)
Věk: 2000
0 0

Re: strieľa z výfuku


Suiram:

ventil co pusta benzin do plavakovej komory, pod nim je este jedno sitko, tak ak si to nespravil, vytiahni plavak, rozober ten ventil, vytiahni to jeho mosadzne osadenie co je zasunute v tele karburatora a na nom zo spodnej strany najdes sitko, vycisti ho.... mne robilo presne toto iste
 ano 


ready to race....

 offline 

 

#7 11.06.2013 18:36:36

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Suchman: kľudný som..robí mi to už asi 3 mesiace takže som mal kedy sa skľudniť usch (Slovensko, Orava)
a hrdlá, tie už majú čosi odžité, hrdlo z karburátora je už raz lepené, teda od jesene...ale vtedy mi ani neštartovala takže myslím že to ešte drží...a to druhé, spravila sa tam menšia trhlina pri poslednom nasadzovaní karburátora ale pred tým tam myslím nebola a robilo to to isté...to druhé som zalepil teraz nedávno a pri naštartovaní poriadne naslinil aby som videl či je zle zalepené...nepresakovalo takže myslím že zatial podrží...chcem presedlať na TTR takže nové (pomerne drahé)
hrdlá sa mi moc kupovať nechce takže uvidíme či podržia zlepené...gumičky som nekontroloval, ale myslím že keby presakovalo to hrdlo zo vzduchového filtra, tak myslím, žeby bol výsledok taký, že by bralo menej vzduchu z filtra a zbytok z tej dierky (oprav ma ak sa mýlim, predsalen, moc skúseností zatial nemám)
peeco81: čistil mi ho jeden známy čo sa v motorkách šprtá už pomaly pár desiatok rokov..neviem ako ho čistil ale myslím že aj to sitko...nič, asi sa to bude čistiť ešte raz...tiež mi to vychádza nejak tak že musí byť chyba na ceste od nádrže k motoru..

 offline 

 

#8 17.06.2013 21:37:45

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Neviem či je to dobre alebo nie, ale pokročil som...posledné dni mi už pri štartovaní začala strieľať (vzduchom nie benzínom) a bez sitiča zdochla...vyčistil som sitko vo ventile cez ktorý prichádza do plaváka benzín z nádrže a teraz ide pekne, mám tu ale iný problém..pri pridaní plynu ju dusí, išiel som po dedine, po jednom kopci...od voľnobehu som len trošku pridal na plyne a na 2jke v pohode išla, keď som ale skúšal trošku vytočiť hneď ju začalo dusiť a zdochíňala...ubral som plyn a zas išla pekne plynulo...čím to bude ?
myslel som že moc bohatá zmes - mal som šrób na regulovanie bohatosti zmesy povolený na 3 otáčky (namiesto 2,5) pretože tam tie 3 boli minimálne od polky jesene a nebol problém...pritiahol som to na predpísaných 2,5 v dúfaní že to pomôže, no márne..chcem sa teda spýtať čo a ako postupovať ďalej, vďaka

 offline 

 

#9 12.03.2014 23:31:00

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Nechcem zakladat nove vlakto, takze v skratke:
Jedna za o XT 600 3TB
V jeseni robena GO + dalsie investicie - vymena opotrebovanych dielov ako sacie hrdla, sviecka, spravne nastelovany karburator + nejaka ta nova triska, olej, atd atd ...
chystam sa ju predat, no naskytol sa mi problem, dufam, verim a myslim ze nic strasne...
po zime som ju vcera nastartoval, chytila krasne na tretie pretocenie startera...spokojnost maximaln, nechal som ju zohriat na sytici, no lo chvili pomalicky znizovala otacky, az na uplne minimum..tak som jemne pridal plyn a popri tom vypol sytic, este par krat pridal plyn a potom prestal - zdochla..potom ani za pana nastartovat, tak som nechal 3-4 minuty a nastartoval...Chytila, no znovu rovnaka situacia...toto som zopakoval par krat, az kym asi na 4. krat nebola dost zohriata, vtedy som za pridavania plynu  zaradil rychlost a pohol sa, kym som vysiel na nie moc strmy kopec tak bola dostatocne zahriata a na nom som v pohode vyradil rychlost a uz bolo vsetko v poriadku..jazdil dalej bez dalsich problemov...hovorim si, mozno sfary benzin, vlhkost, ...

dnes ale rovnaka situacia a tak som sa rozhodol s tym nieco robit a tak pisem sem...

mojr lostrehy su, ze kym je studena tak zdochyna, akoby nestihal dochadzat benzin, no ked sa zahreje tak ide ako treba, kym nie je zahriata tak zdochyna, pri ubrati plynu striela do vyfuku (vzduchom) - ziadne silne rany..
dalej, aj pri startovani nestacilo mat zapnuty sytic, ale musel som trosku pridat plyn po stlaceni sytica...naopak, raz po opakovanom startovanim uz nesla so syticom, bez sytica ( no znovu s miernym pridanim plynu) nastartovala...

benzin z nadrze tecie ako ma, neni problem zo vzduchom ktory tam prechadza cez klucovu dierku vo vicku..

zatial som s nou vobec nic nerobil, chcem sa spytat na vase tipy a potom sa do nej pustim..

za pomoc vopred vdaka

 offline 

 

#10 13.03.2014 06:26:47

Bugs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 201
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: GG 300, XT660X
2 0

Re: strieľa z výfuku


Na karburátoru je zespodu šroubek volnoběžné směsi, chce to směs obohatit.



http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2888_xtkarb.png

Editoval Bugs (13.03.2014 06:31:11)

 offline 

 

#11 13.03.2014 11:41:58

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Bugs:

to som si aj myslel, obrazok nemusel byt ale dik za ochotu..pisem tu aby som sa vyhol zbytocnej praci..

 offline 

 

#12 13.03.2014 12:29:52

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: strieľa z výfuku


pro začátek odkal karburátor ;-) podobnou věc mi dělalo TTR při prodeji, stačilo odkalit karbec a vše bylo OK  ano 


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#13 13.03.2014 15:05:42

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Vojtas:

definuj slovi "odkalit" smile

 offline 

 

#14 13.03.2014 18:26:37

Bugs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 201
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: GG 300, XT660X
2 0

Re: strieľa z výfuku


Odkalení je vypuštění plovákové komory. Je to křížový šroub na tom předchozím obrázku uprostřed dole. Ale já bych spíš tipoval špatně naladěnou volnoběžnou směs.  okok 

Editoval Bugs (13.03.2014 18:27:21)

 offline 

 

#15 13.03.2014 19:19:14

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Bugs:

jaj takto, ja som pochopil nieeco uuplne ine..no, to som spravil hned pri prvom starte po zime..nepomohlo...

nuz, dnes som sa v nej posprtal, pridal na bohatosti najprv trochu, nic sa nedialo, tak som pridal asi pol otacky, potom uz zacala strielat ("stredne silne rany") a neskor zacal aj  ierny dym..aj s iecka bola cierna..tak som ocistil, bohatost nastavil na predlisanych 2,5 otacky no nijak zvlast nepomohlo, ba naopak..ked som sa siel previest fakt len kusok, tak zacala dochnut pri kazdom ubrati otacok..ked som isiel dlhsie tak sa to zintenzivnovalo...znovu som kukol sviecku, znovu cierna... nechapem co sa s tym deje...motor je fakt porobeny, teda kompletne spravena, no po zimnej prestavke sa jej akosi nechce...a to fakt este vcera isla po zahriati ako treba

 offline 

 

#16 13.03.2014 19:31:06

Pepr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 568
Založená vlákna
Místo: Slovensko, Holíč
Motorka: Suzuki DR650se
Věk: 25
1 0

Re: strieľa z výfuku


Suiram:

jen takovy napad , co vzduchovy filtr ?

 offline 

 

#17 13.03.2014 21:54:50

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Pepr:

nie nie, je takmer novy, dnes som ho kontroloval len par smeti, startoval som aj s otvorenym airboxom, ziadna zmena takze vzduch asi stiha tahat...

 offline 

 

#18 14.03.2014 19:35:12

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Suiram:

 neutral nikto nema ziadne napady ?

 offline 

 

#19 14.03.2014 22:36:01

Bugs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 201
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: GG 300, XT660X
2 0

Re: strieľa z výfuku


To se opravdu těžko radí když nevidíme motorku.  a30 Psal jsi že byla dělaná na podzim GO. Po opravě to ještě jezdilo?

 offline 

 

#20 15.03.2014 01:04:59

Suiram
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 122
Založená vlákna
Místo: Pribiš
Motorka: TT 600r
Věk: 26
0 0

Re: strieľa z výfuku


Bugs:

no, snazil som sa tu napisat vsetky "symptomy", co je s nou zle...
jj, po GO isla ako ma, zda sa, ze aj ked nebola kruta zima, moja potvora to nevydrzala...najprv zdochynala kym bola chladna, no po pridani bohatosti cierna sviecka, ziadna zmena..naopak, cierny dym a este horsi stav..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů