Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?

#21 10.06.2013 21:21:50

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


DanisMcKost:
tak tam jsou přece praporky ve volnoběžce, takže asi jo. Takže asi jo...na drukou stranu přes startér. Ale stejně jen kousek, pak se to zase hryzne.
No, taky jsem zvědavý...víš co si teď vybavuji... že moto měla v maximálních otáčkách před přeřazením takový cinkavý zvuk,. jako kdyby třeba bylo někde něco povolené (třeba nedotažená nějaká objímka) bylo to minimálně výrazné a přisuzoval jsem to zvuku řetězu...jako když chrastí sušší řetěz v otáčkách.
Tak jsem o neřešil. ALe mohlo být už něco vyšroubované a pak se to posralo.
Stejně bych na to nepřišel a dopadlo by to asi stejně.
Jsem zvědavý na tu paseku... a22 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#22 10.06.2013 21:23:16

carbous
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 642
Založená vlákna
Motorka: Kawasaki kdx 250, Gas-Gas ec 300, KTM exc 450 2012
Věk: 39
0 2

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Mišák ttr600: vylomený zub to nebude. To by nejelo. Myslím si že to bude něco s rozvody. Když já prodal dr tak to po nějaké době borec rozebral a přišel na to že je vybitý píst na pístním čepu. Šlo to taky z vrchu. Divné je ale že se ten motor pootočí a sekne. Musí se asi píst o něco opírat, ale kdyby to bylo tak hodně tak by to nešlo už nahodit. Každopádně si myslím že to bude něco nahoře.

 offline 

 

#23 10.06.2013 21:28:04

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


carbous:

prd, je to dole. Na začátku píšu, že na neutrál to normálně nastartuju. Akorát to kovově drnčí...asi jak dole některé z hřídelů jedou a jiné stojí a něco je vysypané.
No brzy budeme chytřejší, jak to kuchnu


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#24 10.06.2013 21:38:54

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Myslím ten zub soukolí buď to na kole kliky nebo spojkového koše. Vždy jsou v záběru nejméně tři zuby,ale rachot to dělat bude. Ne-li vyvažovák. Může lehounce o něco zachytávat.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#25 10.06.2013 23:30:45

Kraťas
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 154
Založená vlákna
Místo: Olomoucký kraj
Motorka: Honda XR 400R
Věk: 29
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Lag3r napsal(a):

Mě takhle na podzim začla podobně klepat honda xr, takže proběhla výměna rozvoďáku, pořád to samé, tak šel motor ven a nakonec to byla ojnice nahoře měla pěknou vůli, na volnoběh to klepalo pravidelně po přidáni to mírně přestalo, tak se udělal rovnou celý spodek ojnice, ložiška... a od té doby mám klid 
Ale klepalo to trochu jinak spíše takhle > http://www.youtube.com/watch?feature=pl … Q-ZaCkclQw

Lag3r

U toho co popisuješ, neustalo to klepání i při zahřátí motoru nad určitou teplotu a po schládnutí to zase začalo?

 offline 

 

#26 10.06.2013 23:34:14

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


No myslím že úvah bylo dost,už aby to rozebral.Vždy je zbytečné bavit se o tom co by to asi mohlo být,nejlepší je to sundat rozebrat,zkontrolovat a vicím na čem jsem.Už aby to ten zvěřáki rozebral  smile 


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#27 11.06.2013 00:28:45

Lag3r
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 184
Založená vlákna
Místo: Rožnov pod Radhoštěm
Motorka: Ktm 17,Honda XR 400 98,Gilera 500 Dakota
2 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Kraťas napsal(a):

Lag3r napsal(a):

Mě takhle na podzim začla podobně klepat honda xr, takže proběhla výměna rozvoďáku, pořád to samé, tak šel motor ven a nakonec to byla ojnice nahoře měla pěknou vůli, na volnoběh to klepalo pravidelně po přidáni to mírně přestalo, tak se udělal rovnou celý spodek ojnice, ložiška... a od té doby mám klid 
Ale klepalo to trochu jinak spíše takhle > http://www.youtube.com/watch?feature=pl … Q-ZaCkclQw

Lag3r

U toho co popisuješ, neustalo to klepání i při zahřátí motoru nad určitou teplotu a po schládnutí to zase začalo?

klepalo to stále, jak studené tak i zahřáté

 offline 

 

#28 11.06.2013 07:56:45

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Lag3r:

Je to hodně výrazný rachot. Startnul jsem to 2x jen na pár sekund, když to bylo teplé. Pak mě odvezl Dan domů a už jsem to raději nezkoušel. Je jasný, že tam je něco K.O., tak to nemá cenu zkoušet.
Uvidíme, odpoledne toho určitě kus rozeberu.


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#29 12.06.2013 07:19:03

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Bitrin:

Takže oprava je v následující fázi: Včera jsem sundal víko ze strany altíku. Nic nenormálního tam nebylo. Vše jako nové. Tak jsem zatočil přes klikovku, ale jde to vždy jen o čtvrt otáčky tam a zpět. Pak to na něco narazí. Sundal jsem tedy víko ventilů s vahadly, takže jsem vyloučil přeskočený rozvoďák a špatné časování. Opět vše jako nové, rozvoďák napnutý ale otáčení motoru zase jen o čtvrt otáčky tam a zpět. Sundal jsem tedy víko spojky, abych vyloučil vyšroubovanou matici primárního výstupu kliky. Tam bylo taky vše O.K., ani žádné nečistoty, kovové kousky...nic. Takže je jasné, že je to někde v převodovce, nebo v soukolí vyvažováku. Může to být nějaké rozletěné ložisko třeba, nebo vylomený zub a pak to nechce do sebe dobře najíždět a blokne se to. Když byl motor startnutý, tak ten odpor překonal, ale to byl asi právě ten kovový zvuk.
Teď už jen sundat hlavu a válec a plůlit motor. Převodovku jsem se rozhodl sám nedělat, takže jsem to naložil a už je v opravně. Už jsem to dlouho nedělal, naposledy na ČZ125 typ 516. a taky na to nemám čas. Budu teď čekat, jak mi Martin zavolá, co tam našel....objednáme co bude špatné a doufám, že  brzy bude zase vrnět. Dokonce jsme magnetem na teleskopu smátrali dole na dne kartrů přes přepouštěcí otvory oleje, ale nechytli jsme žádný kov....tak snad to nebude moc vážné... vyk! 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#30 12.06.2013 09:50:25

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Tak už se ví první škody. Tímto zároveň dotazuji pomoc, kdyby někdo věděl o náhradních dílech nebo motoru a pod....
Motor není půlený, takže se ještě neví zda je převodovka zcela ok (točí se s tím čistě), nebo někde chybí zub, který způsobil tuto paseku...je totiž vylomený zub na soukolí kliky,které je v záběru se soukolím -kolečkem vyvažováku.
To znamená, že ač to nevypadá, je to docela velká škoda - kolečko na vyvažovák, které lze vyměnit-2500,- Kč a polovina kliky, kterou je nutné přelisovat, neboť kolečko kliky nelze samostatně vyměnit-10500,-Kč... a22 
Takže asi tak.... ještě upřesnění: to kolečko na klikovce lze sundat a je zvlášť, jen se neprodává zvlášť, ale jen s půlklikou. Pokud to tak není, opravte mě.
Takže bych nejraději z DR650SE, nebo 650 freewind, sehnal jen ty dvě kolečka...

Editoval Zvěřáki (12.06.2013 10:02:47)


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#31 12.06.2013 12:17:11

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?

 offline 

 

#32 12.06.2013 12:45:55

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Vizibable:

tohle je starý typ motoru.... mrkni na foto v mém profilu...je jiný.


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#33 12.06.2013 14:16:31

Vizibable
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 368
Založená vlákna
Motorka: Yamaha TT 600 R
Věk: 30
2 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Zvěřáki:

Ok hledám dál  usch 

 offline 

 

#34 12.06.2013 15:35:23

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Zvěřáki:

Tak to je nepotěšující zpráva,snad se to brzy vyřeší za nízkou cenu.
A vezl jsi to Martinovy Ko... v bruntále?


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#35 12.06.2013 22:43:11

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Bitrin:

ano


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#36 13.06.2013 01:39:51

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Zvěřáki:

tak on je super na jak které věci,já jsem se třeba u něho spálil,ale jinak není zase tak špatný co jsem slyšel.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#37 13.06.2013 07:04:03

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Bitrin:

To víš, každej někdy něco posere a jindy se zadaří. No, uvidíme, já ho znám už léta, tak snad  to dobře dopadne.
Díly co jsou špatné se snažím sehnat sám a on by to pak jen vyměnil. No tak uvidíme.
Na motorkářích jsou 2 kluci co nabízeli můj typ motoru na díly, ale není tam na ně kontakt, takže jsem jim zaslal zprávu a až se přihlásí, třeba odpoví.  Zatím můžu hledat jinde a čekat... a2 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#38 13.06.2013 09:04:21

hevy
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 27
Založená vlákna
Motorka: KTM 400 EXC
Věk: 40 a víc :-)
0 2

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Ahoj, mrkni sem http://allegro.pl/suzuki-dr-650-freewin … 3809.html, tam by se mohlo něco hodit. M.

 offline 

 

#39 13.06.2013 11:36:39

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


hevy:

ok, dík za typ.
Zkusím to a2 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#40 13.06.2013 17:58:24

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Kovový pravidelný rachot-kdo poradí?


Tak sem měl pravdu s tím zubem na primáru.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů