Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)

#41 27.05.2013 20:26:15

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Tak jsem volal do Husqvarny a velice ochotný pán ani jsem mu nedopověděl můj problém a už veděl. Vysvětlil mi že Husqvarna ma zvláštně ten typ motoru na dva řádky. Takže je na motoru na jednom řádku napsano Husqvarna H8 a na dalsim 2A5 xxxx. A ten typ motoru v techničaku H82 je tedy to H8 na prvnim radku a 2jka na tom druhém a A5 už s tím nijak ač se to nezdá nesouvisí. Prý když bude problém tak mi na to vystaví papír, ani za nej nic nechce. Takže přístup ano  ano . Stupačky jsou pry v příbalu. Dalo to, ale vygůglil jsem je jak vypadají je to svěrné pouzdro na rámu takže kecy techniků, že tahle motorka nemohla nikdy mít zadní stupačky a že techničák je uplně z jiné motorky jsou naprosto mimo mísu a težce neprofesionální. Stupny jsem dneska vyrobil  smile tak aby tam nejaky byly snad to projde. Pojedu to zkusit jinam, ale tam kde jsem byl se ještě vratím a dám jim školení. Hrajou si na mistry světa, ale přišlo mi, že v životě neviděli ostrý enduro.

E: Ještě dodám, že technici na mě vyrukovali kde mám tachometr. Na motorce je originálně montovaný tachec Sigma z kola. Když jsem na něj poukázal tak se mi div nevysmáli. Pak začali s tím kde je osvětlení SPZ a takovýdle píčoviny. Ještě ani zdaleka nekoukli na VIN. Tak to už jsem se ohradil, že jsem přijel na evidenčku a ne na technickou, kterou má ta motorka ješte do příštího roku platnou. No a to už jsem si asi dovolil moc a už sem měl pořád stupačky na talíři + to číslo motoru což je jejich neschopnost a stupačky by se dalo považovat možná za nejakou lehkou závadu.   ne Už mě tam nikdy neuvidí a rozhodně přišli i o pár dalších kšeftů

Jedná se o STK Vračovice  ne  

Editoval Robinsson (27.05.2013 20:42:31)

 offline 

 

#42 28.05.2013 08:23:26

Hostage
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: CB 900f
Věk: 29
0 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Robinsson:

Narazil jsi opravdu na nějáké blbce. Mě tady v OL řekli, že by tam ty stupačky a tak měly být, že tomu ale rozumí a dali mi to. Kontrolovali jen VIN. Kdyby se šlo až moc do detailů, tak si myslím, že tam i gumy nejsou homologované na cestu. Beztak si chtěli jen "přividělat"!!! To mě mrzí, že s tím máš problém. Dal jsem Ti všechno, co jsem měl, to jsi viděl. Stupačky, jsem ani neměl. MOTO je ale supr, ne?


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/446_fotografie1164.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/446_fotografie1165.jpg

Editoval Hostage (28.05.2013 08:29:53)

 offline 

 

#43 28.05.2013 09:39:00

MaxTTR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 Racing
Věk: 35
2 1

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Robinsson napsal(a):

Jedná se o STK Vračovice  ne  

Myslis Vracovice u V.Myta? pokud jo, tak se divim ... ja tam jezdim jak na evidencku tak i technickou a nikdy zadny problem. Pri evidencce se jen kouknou na cisla a nic jinyho neresi (aspon teda do ted), byly vzdy ochotny a prijemny ... dejte si kavu pane za 10 min to bude hotovy a tak ... treba maji jinyho sefa  sad 

 offline 

 

#44 28.05.2013 09:47:38

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


MaxTTR: Jo,jo taky jsem tam jezdil a vždy všechno v poho. Ale ted co jsem tam byl na STK s Kawou tak taky furt neco hudrovali. Přitom moto je pořád stejná jako, když jsem tam byl před 2 roky a v tu dobu akorat řešili jestli ta modrá je opravdu metalíza. Nevim jestli tam měli nějakej průser s motorkama. Každopádně už tam nikdy nejedu a pár mých kamaradů taky ne.

Hostage: Dneska pojedu tu evidenčku zkusit někam jinam. S moto zatím celkem spokojenost, ale tak já sem na tom jel vice méně dvakrát. Až koupím botky tak to snad už začne jezdit.

Editoval Robinsson (28.05.2013 09:49:54)

 offline 

 

#45 28.05.2013 09:49:59

MaxTTR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 Racing
Věk: 35
2 1

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Robinsson:

jestli shanis boty tak mam na prodej ... NoFear vel. 43  smile 

 offline 

 

#46 28.05.2013 10:11:45

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


MaxTTR: To mi bude malé.

Jinak ať to tu nestojí. Vylaminoval jsem přední masku byla snýtovaná plechem a skrz šroub na světlo. Tak jsem ji vylaminoval tkaninou a pak epoxy s mikrobalony vylil váleček, na který se přichytí světlo. Masku chci nejak polepit. Ještě uplně nevim jakou zvolim kombinaci. Bud nejakou Bílo modrou nebo bílou v kombinaci s karbonovou folií.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3603_imag0633.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3603_imag0635.jpg

 offline 

 

#47 28.05.2013 16:23:11

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Tak jsem byl dnes v RK na evidenčce, starší rozumný pán. Už jsem ho tam taky párkrát potkal. Ten typ motoru jsem mu rovnou řekl, co mi bylo řečeno v Husqvarně a vše OK. Zítra si jedu pro SPZ

 offline 

 

#48 28.05.2013 16:38:57

Hostage
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 70
Založená vlákna
Místo: Olomouc
Motorka: CB 900f
Věk: 29
0 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Robinsson:

Gratulace, jsem si oddychl. To jsou nervy s přepisováním ostrýho endura, co?! Přemýšlím, že už se na terén vyprdnu. Co ti schází z výstroje? Boty mém 44, krunýř, holeně s kolenama, jestli chceš, tak aji helmu, dres a kalhoty. Kdybys měl zájem nafotim.

 offline 

 

#49 30.05.2013 11:06:05

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Robinsson: jak to trochu rozjedíš, dej info kolik najedeš na nádrž (a jak je u toho tvýho typu velká?)mám novější typ TE 450 se vstřikováním a je tam malá 7 litrová nádrž a to není nic moc, ve středně těžkým terénu dojezd cca 80 km


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#50 30.05.2013 11:09:08

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


offroaderxrr napsal(a):

Robinsson: jak to trochu rozjedíš, dej info kolik najedeš na nádrž (a jak je u toho tvýho typu velká?)mám novější typ TE 450 se vstřikováním a je tam malá 7 litrová nádrž a to není nic moc, ve středně těžkým terénu dojezd cca 80 km

nesmíš za to tak tahat usch  80km je fakt málo to já najedu víc. Starší modely měli nádrž větší a najeli více.

 offline 

 

#51 30.05.2013 11:37:55

offroaderTE
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1514
Založená vlákna
Místo: Morava
Motorka: GG EC 250 TPi
Věk: střední
6 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


skodavrs napsal(a):

offroaderxrr napsal(a):

Robinsson: jak to trochu rozjedíš, dej info kolik najedeš na nádrž (a jak je u toho tvýho typu velká?)mám novější typ TE 450 se vstřikováním a je tam malá 7 litrová nádrž a to není nic moc, ve středně těžkým terénu dojezd cca 80 km

nesmíš za to tak tahat usch  80km je fakt málo to já najedu víc. Starší modely měli nádrž větší a najeli více.

no právě, u těch stříkaček je v nádrži i podávací čerpadlo, které má dost velký objem a snižuje tak kapacitu nádrže,

no a když za to netahám tak to není ono  a30 
to jsem si mohl nechat XR když bych měl jezdit pomalu, prostě jedu tak jak je třeba, to si radši vemu PETku benzínu sebou než abych se bál přidat plyn

ty najedeš cca kolik km ?


Jezdím-padám-vstávám...pokud ještě můžu :-)

 offline 

 

#52 30.05.2013 13:09:40

rc28
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 178
Založená vlákna
Místo: radši jen Vysočina
Motorka: RR250
3 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


S evidenčkou a technickejma mám taky nějakou zkušenost. Lepší je mít známýho, nebo nějakou osvědčenou stk, kde máš jistotu, že tam nebude nějakej píčus, co řeší každou ptákovinu, protože má mindrák, že mu stará doma nedala. Na druhou stranu oni jsou taky buzerovaní a čas od času prostě musí někoho vyhodit, protože kdyby měli 100% úspěšnost, tak to je víc než podezřelý. Je pravda, že STK jsou propojený, ale když tě vyhodí z evidenčky tak se ten záznam uchovává tuším pouze měsíc. Po měsíci můžeš jet jinam a projdeš bez problému - osobní zkušenost. A to už vůbec neřeším takový typy technický, kde doneseš techničák, k tomu litr a za pět minut máš technickou bez závady a jsou všichni spokojení - taky osobní zkušenost. Je pravda, že se STK jakoby zpřísňují, ale pořád to funguje stejně... To by se pak tuneři mohli jít zastřelit.  lol 


Co nepovolíš urvi, co neurveš to zkurvi!

 offline 

 

#53 30.05.2013 13:48:15

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Na tý evidenčce mi bylo doporučeno abych si sehnal nový ten štítek. Je tam bohužel nalepovací a je v mistě kde vedou všechny lanka a kabely takže je částečně prodřený. Sice značky pujdou do depozitu, a STK asi dělat nebudu. Přijde mi zbytečný platit pojistku, ještě uvidim. Na ten štítek se ale zkusím poptat ještě v husqvarně jestli by mi ho neposlali kdybych jim oskenoval techničák nebo jestli se s tim musim nekam dostavit.
Dneska jsem to byl projet. Otestovat gopro na přilbě. Sklopil jsem ho blbec moc dolů a blbec jsem měl s sebou mobil a mohl jsem se podívat na nahled jak to vypadá. No a mám pořád takový divný pocit když to rozjedu rychleji tak mají řidítka snahu se rozkmitávat. Nevim čim to je rafek se zdá být rovný. Brzdy nehází to by bylo cítit na páčce. Jestli zkusit krk řízení. Nebo jestli to dělá guma.

offroaderxrr: Jo jo dám vědět. Zatím nemám tacho ani měřič mth, ale oboje už je na cestě takže pak nebude problém. Zatím mám tak kdo ví jestli 2mth  big_smile navíc pořád čekám na ty boty až mi přijdou pak začnu konečně už jezdit.

 offline 

 

#54 31.05.2013 20:12:46

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


offroaderxrr napsal(a):

skodavrs napsal(a):

offroaderxrr napsal(a):

Robinsson: jak to trochu rozjedíš, dej info kolik najedeš na nádrž (a jak je u toho tvýho typu velká?)mám novější typ TE 450 se vstřikováním a je tam malá 7 litrová nádrž a to není nic moc, ve středně těžkým terénu dojezd cca 80 km

nesmíš za to tak tahat usch  80km je fakt málo to já najedu víc. Starší modely měli nádrž větší a najeli více.

no právě, u těch stříkaček je v nádrži i podávací čerpadlo, které má dost velký objem a snižuje tak kapacitu nádrže,

no a když za to netahám tak to není ono  a30 
to jsem si mohl nechat XR když bych měl jezdit pomalu, prostě jedu tak jak je třeba, to si radši vemu PETku benzínu sebou než abych se bál přidat plyn

ty najedeš cca kolik km ?

cca 110km + rezerva, ale je to včetně přejezdů přes cesty ne jen hard to by bylo méně.

 offline 

 

#55 31.05.2013 20:53:14

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Robinsson:

to kmitani muze byt blbym postojem,tlumicama a nebo slaby ruky ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#56 01.06.2013 07:00:44

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


foxdive:
Blbý postoj a slabé ruky heh11  To bych chtěl vidět, jak na to může mít vliv. Kluk Petr rozhodně není žádné ořezávátko, když pořádně protáhne mou Betu, tak taky tvrdí, že ve vyšší rychlosti mají řídítka snahu kmitat.  Jel na tom teď po namontování akrapa, že bych to tedy svedl na něho? usch 
Já bych spíš řekl, že hlavní vliv na to bude mít přední kolo- může být trochu nakoplé, není ideálně vycentrované a dále guma.

 offline 

 

#57 01.06.2013 09:49:51

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


u mě teda řídítka nekmitaly ze strany na stranu, ale spíš poskakovaly... stačilo si pohrát s nastavením tlumiče - přitvrdit odskok, rychlost roztahovaní


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#58 01.06.2013 11:48:13

Honza
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1010
Založená vlákna
Místo: v lese mezi Pv, Bk a Vy
Motorka: DRZ 400S (07')
Věk: 35
14 0

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Vojtas napsal(a):

u mě teda řídítka nekmitaly ze strany na stranu, ale spíš poskakovaly... stačilo si pohrát s nastavením tlumiče - přitvrdit odskok, rychlost roztahovaní

+ odpovídající množství oleje nejlépe předepsané viskozity.

Dle mě může být na vině, guma, ložiska krku, ložiska v kole, kompnutej ráfek, možná osa kola.  Chtělo by se to podívat do manuálu. Pro inspiraci má např. DRZ servisní limit radiální a axiální házení 2 mm.
Určitě nikdo nedrží řidítka silou a pere se s něma ve vyšších rychlostech v tom problém nebude.  Ve vyších rychlostech to jen chytne tu správnou frekvenci to buzení a už to valí.

Jen pro názornost, buzení větrnou bouří se shodovalo s vlastní frekvencí konstrukce mostu a takto to dopadlo
http://www.youtube.com/watch?v=3mclp9QmCGs


Neselhal jsem tisíckrát. Našel jsem tisíc způsobů, které nefungují.
T.A.Edison

 offline 

 

#59 01.06.2013 14:38:43

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


viteka 32:
a proc se teda montuji tlumice rizeni?zkus jet plnou palbu pres oranisko a pokud to neudrzis na rukach a mas blby postoj-pozici tak te ty riditka budou liskat,aspon me teda-asi su mimozemstan smile je to jeden z prikladu,pokud to tazatel myslel tak,ze mu to dela na rovnym povrchu tak tam je to samozrejme o necem jinym


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#60 01.06.2013 16:08:01

Re: Robinssonova - Husqvarna TE450 (2006)


Pravě že to dělá jak na silnici tak na poli. Budu to muset všechno zkontrolovat.
A konečně už jsem s výbavou komplet a za pomoci kamaráda jsme dali do kupy stojan na moto podle plánků zde na fóru, autorovi děkuji. Ušetřilo to práci se zkoušením.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3603_gopr0035.jpghttp://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3603_imag0649.jpg

Editoval Robinsson (01.06.2013 16:09:50)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů