Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ktm

#1 01.05.2013 08:34:19

bart
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 34
Založená vlákna
Motorka: KTM 450exc six days
Věk: 36
0 0

ktm


Zdravím mám dotaz,kolega koupil KTM 450 2011 prodejce se tvářil jako žeservis poctivě a vše v ktm ale po kontrole doma místo oleje bláto,počítadlo mth funguje vždy tak 10min takže se nedá říct kolik má najeto, našli se i další závady ale nejhorší je že asi po 3 mth začla žrát olej a to jako že strašně na 1 mth asi 4 deci.Co s tím je nějaká možnost podle zákona to vráti nebo se nějak bránit?Je z toho neštastný moto stálo balík a ted další prchy na cestě.Díky za radu.Kup si po někom moto a8 

 offline 

 

#2 01.05.2013 08:53:42

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: ktm


Tohle je na reklamaci, rozhodně, kupní smlouvu máte, ne? To jsou skryté závady!


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#3 01.05.2013 12:56:48

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: ktm


Borec musel přesně vědět, proč to prodává a chtěl se toho asi zbavit, dokud to normálně jezdí. Je to zářný příklad povahy českého národa ne  Takže asi to nebude žádné ořezávátko a domluva s ním nebude. Prokazování skryté vady nebude nijak jednoduché a určitě pokud to půjde přes právníky, takto bude na delší dobu a prodraží se to.
Mám obavu, že schůdnější by byla dovézt mu moto s partou cigánů na dvůr a pokusit se domluvit na kompromisu. Bohužel jsi na tom cosi najezdil a původní cenu asi nedostaneš. Nepíšeš nic o kupní smlouvě, pokud tam bude doložka o tom, že kupuješ moto tak, jak stojí a leží a kraviny k tomu, tak moc iluze si nedělej.
Je to smutné, že mezi motorkáři jsou tací lidé, ale realita je mnohdy drsná ne 

 offline 

 

#4 01.05.2013 13:45:42

BOLDA
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 205
Založená vlákna
Místo: Bučovice
Motorka: KTM EXC 250
2 0

Re: ktm


Měl jsem podobný problém s autem. Odstoupení od kupní smlouvy borec nechtěl akceptovat. Navštívil jsem právníka a zjistil jsem že po koupi můžeš tuším do 30 dní odstoupit od kupní smlouvy dokonce bez udání důvodů. Nakonec jsme to s právníkem uhádali, borec si vzal zpět auto a vrátil prachy. Zkus za borcem zajed a rozumě se s ním domluvit. Jestli to nepůjde tak právníka. wink Když bude borec tvrdej a neústupnej tak se to musí řešit jako občansko právní spor a to je na dlouho. (líp potom výjde motorku si nechat a udělat GO). sad

 offline 

 

#5 01.05.2013 13:57:23

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: ktm


bart:

Záleží jak je postavená kupní smlouva pokud ji kolega vůbec má. ano2  ano2 

Jestli se s prodávajícim na něčem nedohodneš"po dobrém"(sleva,vrácení moto) je nejlepší to prostě dát na svoje náklady dohromady říct si že jsem vůl a tím to skončí.Neřikám že nejseš v právu ale nervy,prachy a čas za to nestojí.Tak to prostě je a já bych to tak udělal.

 

#6 01.05.2013 14:38:15

bart
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 34
Založená vlákna
Motorka: KTM 450exc six days
Věk: 36
0 0

Re: ktm


Dík všem no snad to nějak dopadne.Kupní smlouvu samo má tak to dáme asi právníkovy a pak když si nedá říct po dobrém se to hold opraví ale nemáme to daleko a někdy je zem hrbolatá a kopce příkre takže se nehody prostě stávaj no

 offline 

 

#7 01.05.2013 18:59:12

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: ktm


Tak když to nemá daleko, tak proč tam prostě nezajede a nezkusí ho, buď dá dvacet slevu a máš zadara GO, nebo odstoupit od smlouvy. Právníka byh řešil až pak, kdyby nebyla řeč.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#8 02.05.2013 06:15:38

bart
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 34
Založená vlákna
Motorka: KTM 450exc six days
Věk: 36
0 0

Re: ktm


kornout:

Není sním moc řeč už mu párkrát volal a kyž už to vezme jako že to často neebere tak si mele pořád svoje o servise v ktm a nic ho moc nezajímá

 offline 

 

#9 02.05.2013 09:37:27

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: ktm


bart:

hele a to je koupeno tady v okolí Ostravska ? nebo jste pro to jeli někde dál ?

 offline 

 

#10 02.05.2013 10:09:20

bart
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 34
Založená vlákna
Motorka: KTM 450exc six days
Věk: 36
0 0

Re: ktm


koupeno u Přerova a cena 120000 .Netvrdím že to věděl ale to by měl řešit tam kde servisoval a hlavně se k tomu postavit jako solidní člověk.Kdysi jsem prodával starou mrdku kupec to po měsíci rozhodil a byla chytlá vačka taky jsem platil opravu.Ale každý jsme holt jiný mad 

 offline 

 

#11 02.05.2013 10:22:33

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: ktm


Tak tohle kdyby se mi stalo, tak snad by řekl, že to tam bylo a hned by to řešil se servisem, teda takto by to udělal každý normální člověk. Musí mít i fakturu za servis, ne? Moc tomu nevěřím, už podle toho co píše, jak se chová to vypadá na podvod. Už podle toho bláta v motoru, přeci když vyměním olej, tak je pár hodin skrz to kontrolní okénko krásně vidět, jak je čirej, zakalí se nejdřív po 5mth. Tohle od oka pozná i lajk.
Já to vidím na schůzku s právníkem a návštěvu ve více lidech. Pokud ta moto je jinak zachovalá, tak chtějte slevu a radši si nechte udělat motor komplet, aspoň budete mít klid a defcto polovinu nákladů doma.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#12 02.05.2013 10:32:00

bart
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 34
Založená vlákna
Motorka: KTM 450exc six days
Věk: 36
0 0

Re: ktm


kornout:
Jo taky to tak asi bude jen nejhorší je to že moto bude stát nesmí se na to šáhout peníze v prrrrr a výslledek když né nejistý každopádně v nedohlednu

 offline 

 

#13 02.05.2013 15:24:07

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: ktm


bart:
V případě kámoše to je jak se říká s křížkem po funuse. Kdyby postupoval, jak Robinson zde z fóra, který dopředu hledal informace, na co si dát pozor- ve finále raději motorku nebral, tak možná nemusel mít nyní problémy.Řeší se to tu stále dokola, pokud tomu pořádně nerozumím, raději si přizvat někoho zkušenějšího. Nejhorší na tom je, že je to skoro nová motorka a za takovou pálku. to je sakra pech. Hodit motorku na bok, podívat se na vypoušťák a olej je otázka chvilky.
Doufám, že aspoň napíšeš, jak jste pokročili nebo dopadli.Řekl bych, že to bude zajímat dost lidí.

 offline 

 

#14 02.05.2013 18:42:40

bart
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 34
Založená vlákna
Motorka: KTM 450exc six days
Věk: 36
0 0

Re: ktm


viteka 32:

Kontroloval to kluk který spravuje moto lidem ze širokého okolí a taky se mu zdála být v poho,olej v okýnku taky vypadal slušně.Jasně nechci  se vymlouvat ani omlouvat ale vše se projevilo až to pořáně projel a ani ve snu by ho nenapadlo že někdo dokáže tak zrychtovat novou motorku.Ale at už to je jak je snad to dobře dopadne a snad je ten člověk zde na foru a pozná se a chytne se za nos a zachová se tak jak by měl.Jak to dopadne dám určo vědět.

 offline 

 

#15 02.05.2013 18:45:20

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: ktm


bart:

hm, tak to je divná závada  sad  nejlepší by bylo, kdyby vrátil aspoň 15litrů a hned by se motor rozhodil a za ty prachy udělalat GO ano 

 offline 

 

#16 02.05.2013 19:08:20

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ktm


bart:

jinak to jede normalne?znamy ma taky 450 2011 a pokud ji dava tak bere taky olej a vse ma ok


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#17 02.05.2013 19:33:03

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: ktm


foxdive:

píše, že to bere 4dcl na 1mth, to mi připadá hodně, to je polovina olejové náplně pro motor.... .......dáš celodenní výlet a sežere to litr oleje a to určitě není ok  sad 

a ten olej jde ven výfukem ? (gufera na ventilech,píst) nebo do vody (těsnění pod hlavou)? nebo do převodové náplně ? (to by byla nejlehčí oprava,výměna gufera mezi náplněma)

 offline 

 

#18 02.05.2013 19:34:35

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ktm


Strejda-GC:

znamy kdyz ji dava na trati tak bere to samy,pri enduru ne


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#19 02.05.2013 20:10:00

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: ktm


foxdive:

a má ji v dobrém tech. stavu? tyhle dvounáplně trochu více žerou olej, ale že by tolik?  roll 

 offline 

 

#20 02.05.2013 20:12:02

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ktm


Strejda-GC:
kupoval funglovku,4krat to mely rozdelany neco povymenovali a porad stejny pokud jezdi na trati tak proste bere


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů