Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)

#1 22.04.2013 14:53:40

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


Ahoj chlapi, chci se zeptat, zda se při montáži krytu motoru nějak nemění chlazení. Jde o to, že jsem si vyrobil kryt motoru ( stejný jako ten první na obrázku - moto není mé - to jen pro představu) A logicky se trochu snížilo chlazení vzduchem. Protože se kryt povedl, nechci do něj vrtat zbytečně díry. Děsný hluk, odražený krytem zpět k řidiči, se rapidně snížil po instalaci uchycení přes silenbloky. Tudíž nyní bych díry vrtal opravdu jen kvůli tomu chlazení. Některé kryty díry mají, některé zase ne....tak nevím, zda třeba u vodníků být nemusí a u vzducháčů třeba raději ano. Co si o tom myslíte...abych nepřehříval motor třebas...?? Na druhém obrázku je kryt ještě mohutnější než mám já a a taky nemá díry. Na třetím je kryt od nějakého USA výrobce na stejné moto, který díry zase má....tak by mě zajímalo jak to je.
Když to tak ale vezmu, tak když člověk jede, tak i pod kryt se nějaký vzduch dostává a chladí se to. Když ale kolikrát hodinu člověk někde roštuje v terénu a někdy se víc stojí než jede, pak se stejně vzduchem asi nic moc nechladí i bez krytu... ou1  a11 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3553_imgp0070.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3553_dr650se004-1.jpg


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#2 22.04.2013 15:25:36

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


Jak píšeš
Když to tak ale vezmu, tak když člověk jede, tak i pod kryt se nějaký vzduch dostává a chladí se to. Když ale kolikrát hodinu člověk někde roštuje v terénu a někdy se víc stojí než jede, pak se stejně vzduchem asi nic moc nechladí i bez krytu...  ano2 

Pokud ti kryt nerezonuje, tak bych se na to vykašlal


Vem za ní

 offline 

 

#3 22.04.2013 15:35:30

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


V krytu bez děr se ti akorát bude držet bahno, celý spodek motoru bude stále v bordelu, jinak je to motoru úplně jedno, chladí ho především hlava.

 offline 

 

#4 22.04.2013 15:50:06

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


chladí ho hlava a myslím že dost taky ten olejovej chladič....ten ale zase tak když se nejede, taky prd chladísmile protože nemá ventilátor...a jsme zase tam ...
O to bahno ani není. Pod motorem je mezera a ta je vyplněná speciální foukanou hmotou a ta jednak likviduje ty rezonace a taky je tam prostě obsazeno pro to bláto. Nicméně, to ještě budu řešit a dole asi pár děr udělám, neboť tam to vidět není. Možná i v prvním zlomu ze předu krytu, tam to opět esteticky neutrpí. A trochu vzduchu se tam zase dostane...včetně bláta od předního kola usch 
Ale alespoň to při průjezdu brodem, nebo při mytí lépe vyteče i s blátem... ou2 
Možná by bylo lepší dát tu hmotu pod motorem pryč a raději tam nadělat díry...lépe by to chladilo a díry by pobraly i hluk. Mám totiž pocit, že i když vím, že se taková hmota na jiných modelech používá, může to být jakoby izolace, ketrá opět teplo nepustí pryč.... a30  a11 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#5 22.04.2013 16:21:47

pet
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 68
Založená vlákna
Místo: Sudety
Motorka: EXC45o
1 0

Re: Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


U vzducháčů výrobce tam kde chtěl chladit udělal žebrování. Teplota oleje - olejové vany je regulována olejovým chladičem. Jestli máš pod šusplechem izolaci - speciální foukaná hmota - tak s tím výrobce učitě nepočítal.

 offline 

 

#6 22.04.2013 22:22:57

Zvěřáki
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 659
Založená vlákna
Motorka: DR 650 SE
Věk: 33
0 0

Re: Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


pet:
Tvá odpověď je tak nějak dvousmyslná. Na jednu stranu říkáš, že se chladí ol. chladičem, a kde bylo potzřeba víc, je žebrování, tak je to v klidu, ale naopak taky, že ta hmota tomu může vadit ano2  no, asi to tak je. Mám stejně v úmysůu tu hmotu dát pryč a nadělat pár děr zespodu, kde to není vidět a2  ano 


Po delší pauze jsem si některé detaily vybavil hned po tom, co jsem už zase ryl hubou do pole.....
- holt to nezapomeneš  - ForeverOFF -

 offline 

 

#7 23.04.2013 14:55:55

petan
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1357
Založená vlákna
Místo: Praha - západ
Motorka: *** KTM 690 ***
Věk: mládí v prd... do důchodu daleko
1 0

Re: Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


Já mám dekl samou díru a na tu pěnovou hmotu jsem se vys...


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/44_19032012055.jpg


Vem za ní

 offline 

 

#8 23.04.2013 18:42:07

wáca
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1810
Založená vlákna
Místo: Liberecký kraj
Motorka: XRV 750 Africa Twin
Věk: 22
Tel: 723-735-777
11 0

Re: Kryt motoru a chlazení ( vzducháč s olejovým chladičem)


díry nemusíš vrtat, ty jsou podle mě jenom o vzhledu, jinak moto ti chladí vzduch procházející mezi žebry válce a olej se ochlazuje v rámu ( tedy pokud máš nádrž na olej v rámu. Nebál bych se jezdit bez děr ;-)


Kdo nepadá, nezrychluje ! :-)....Padá se z nedostatku rychlosti...Metal s Rockem vládnou světem, HipHop nechte dětem 8-)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů