Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..

#21 17.04.2013 18:20:22

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Myslím, že na učení je lepší nějaká slabší motorka s měkčím motorem. Se silnou motokrou sice ujedeš na jeden kvalt daleko, ale většinou vlastně jen tak že pořád zrychluješ až už ti otáčky nestačí.
Další věc, která je podlě mě špatně je to vrkání plynem. To se chce u 4T odnaučit, u 2T to je možná tak lepší.
Pokud se chceš naučit potom i na zadním spomalovat, tak to s vrkáním prostě nejde.
Když se na to člověk ze začátku zaměří, tak se při pocitu že přepadává naučí ubrat plyn jen o trošku.
Každopádně to je o tréningu. I s talentem to prostě chce něco najezdit a vyladit techniku.
Na svojem DR-Z mi to jde celkem dobře, ale na KTM jak to netrénuju, tak mi to vůbec nejde.
Pomalu je to vždycky těžší, protože musíš podstatně víc balancovat i do stran.
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/97_mil7.jpg


Dej koním pít...

 offline 

 

#22 17.04.2013 18:47:33

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Semis:

tak jakýsi základ z DR350 mám takže nemyslím že začínám úplně od píky..zvednu si ji kdykoliv kdekoliv i na 4ku..
ale spíš potřebuju dopilovat úhel,přeřezení a brzdu..
proto jsem se chtěl zeptat jestli někdo řešil podobné "problémy" a jek je vyřešil či je nějaký trik..
ale jak tak čtu tak myslet na nohu na brzdě a zkoušet,zkoušet,zkoušet..
chtěl bych se zkusit jakoby trošku "převrátit" a pak to vrátit brzdou a pokračovat ve "výlí" ale nemám koule na to zkusit to  a1 

 offline 

 

#23 17.04.2013 19:05:52

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Najskôr si to vracanie zadnou brzdou skúšaj pri malom zdvihu predného kolesa... len vrkni plynom, dostaň predné koleso do vzduchu a hneď to zabrzdi zadnou brzdou. Za pol hoďku už budeš mať jakš-takš natrénované vracanie brzdou a môžeš ďalej pracovať na zvyšovaní predného kolesa až ku mŕtvemu bodu s tým že máš väčšiu dôveru v zadnú brzdu  ano 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#24 17.04.2013 19:57:38

demoncz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 464
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 SixDays 12
Věk: 27
0 1

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


ja mam treba vyzkousen ze na hsb 550 i ktm 520 co sem mel sem jezdil vsechno vice mene plynem a ted na 450 se dostavam do bodu a to je uplne neco jineho krasne se radi a nemusi se tolik kroutit plynem

 offline 

 

#25 17.04.2013 20:14:15

demoncz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 464
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 SixDays 12
Věk: 27
0 1

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


to co delaj na tom videu mi pride az nemozny po zadnim jedu ale z nohou na zemi na 1ku mi to zatim taky moc nejde nebo se zkousim otacet kolem nohy ze to zvednu a otocim jinam ale zatim jenom mi ujela asi 3krad motorka z podprdele  lol 

 offline 

 

#26 17.04.2013 21:31:44

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


To o čem mluvíte je vlastně to, že jedete po zadním těsně před balančním bodem, což je furt málo.
Já jsem tohle natrénoval tak, že jsem si odřadil na trojku nebo čtyřku, kde je motor už měkčí a není to tak citlivé. Na menší kvalty se to učí hůř, pač je motorka zbrklejší. DR-Z400SM, který mám se na trojku téměř nedá dostat na zadní, kort u mě, protože mám malinko rychlejší převod než v serii.
Dělám to tak, že že se snažím držet plyn pořád téměř ve stejné poloze ať se děje co se děje. Žádné vrkání plynem, to akorát člověka rozhazuje tak dlouho až to neustojí a spadne mu to dolu.
  Vloni jsem přejížděl celé Milovické letiště po zadním a několikrát jsem na 5ku už jel moc rychle, tak jsem musel malinko přidat aby se to zvedlo víc a pak lehounce ubírat abych spomalil ze 120km/h třeba na 90-100km/h. Ta zadní brzda je u 4T potřeba až opravdu v nouzi.
Jednou jsem jel za kámošem po zadním na 4ku a koukám, že ho doháním. Tak jsem si lehce přidal a přizvednul to a pak jsem začal pomalu ubírat abych spomalil. Jenže jsem to přizvedl víc a ubíral příliš pomalu, takže se úhel stále zvětšoval.
Nejdřív jsem začal brousit odrazkou pod SPZ (to vím že už je lehce za balančním bodem a je čas ubírat), pak už jsem začal brousit i rámeček SPZ a to už jsem věděl že je fakt moc, tak jsem dupnul na zadní brzdu. Narazil jsem si koule o nádrž jako kráva, ale jinak se nic nestalo big_smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#27 17.04.2013 21:40:17

dejvV
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 241
Založená vlákna
Místo: Všetaty
Motorka: JAWA PICO ! Praga ED250, Gilera RC600R, AfricaTwin XRV750 RD07
Věk: +30
Tel: na požádání
Web
0 1

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


ohledně jízdy po zadním/předním, ty tam jsu doby kdy začínali kluci jako Jirka Mašata, Ivoš, Pavel Hanzlík...jo jo občas si na ně vzpomenu...

Dnes je situace jiná, ale jsou tady jiní kteří Vám rádi správně poradí, např. motoškola Míry Lysého

asi jedno z nejhezčích videí co se stunts-rideing týká, pro nás offroudáky v přírodě...

http://www.youtube.com/watch?v=MbZc5vh8SFY


Život  se dá prožít, proflákat, nebo enduro !

 offline 

 

#28 17.04.2013 22:03:49

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Semis:

mmm díky za info.. začínám tomu chápat..alespoň teoreticky..
to co ty píšeš znamená že u 4T jde vlastně pří jízdě po zadním zpomalit i bez použítí brzdy?
takže zvedneš,jdeš na bod balancování a pak malinko ubereš(ale pořád dáváš lehce výkon?) a ona nepřepadne?

co poloha těla? nahýbáš se kousek dopředu ? mě to dycky nutí trošku se přitáhnout k řidítkům..

asi je dobry neco si dat jako ty mas tabulku SPZ co uslysis ze uz je to moc a pak pouzit brzdu..do te doby vis ze jsi v klidu..
  - postavit si doma v garazi v klidu masinu na zadni a cca nastavit vysku a pak po jizde donastavit pac se ti malinko zmeni teziste(bod balancu) s telem na motorce..

to by mohlo slapat jako pomucka ne.?

predpokladam ucil jsi se na asfaltu rovnem?

 offline 

 

#29 17.04.2013 22:48:27

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


demoncz napsal(a):

ja mam treba vyzkousen ze na hsb 550 i ktm 520 co sem mel sem jezdil vsechno vice mene plynem a ted na 450 se dostavam do bodu a to je uplne neco jineho krasne se radi a nemusi se tolik kroutit plynem

pockej tvrdis ze na 450 to jde lepe?
proc ale? není to jen třeba že je ta 450 novější a díky tomu "hodnější" (lepší dávkování plynu) ?

 offline 

 

#30 17.04.2013 23:44:06

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


mmozga:

JJ snažim se nikdy neubrat uplně. Vlastně ubírám vždy jen malinko.
Ono jezdit se dá i hooodně za balančním bodem, akorát na to člověk musí mít koule - a já moc nemám smile
Ukázal mi to kdysi Pavel Korych, když vzal kámošovýho Husara 650 v motardu, zvedlo to za jedna na zadní a jel s tím krokem v takovym záporáku, že dřel ten miniblatníček o zem. V tu chvíli měl přední kolo víc vzadu než zadní big_smile
Fakt jsem nechápal.
Navíc mě to na tom Husarovi moc nešlo, pač je to pěkně splašená mrcha a jde dost za plynem.
U 4T můžeš na zadním spomalovat celkem snadno aniž by jsi měl uplně zavřenej plyn. Stačí jet jen o malinko míň plynu, než je v tu chvíli třeba k udržení dané rychlosti.
Vloni jsem toho v druhý polovině roku na motardu moc nenajezdil, takže letos to bude zase stát za pytel, než se rozjezdim.
Koumal jsem že bych na letišti natočil nějaký video třeba z druhý motorky jedoucí vedle, ale nejsou na to lidi smile

Mimochodem to video s černouškama taky vůbec nechápu. Ti popíraj veškerý fyzikální zákony. Já například vůbec neumim pustit jednou rukou řídítko. Zkoušel jsem to a málem jsem z toho vypadl. smile


Dej koním pít...

 offline 

 

#31 17.04.2013 23:46:34

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Ještě mě napadla jedna věc. U mě je ideální balanční bod, když mám přední vidlici vodorovně. (viz to foto co jsem dal  výš)
Když tedy jedu po zadním a vypadá to sice dobře, ale vidlice je skloněná, tak vím že prostě ještě musim vejš, jinak budu zrychlovat. To je takový dobrý měřítko...


Dej koním pít...

 offline 

 

#32 18.04.2013 17:20:52

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Semis napsal(a):

Ještě mě napadla jedna věc. U mě je ideální balanční bod, když mám přední vidlici vodorovně. (viz to foto co jsem dal  výš)
Když tedy jedu po zadním a vypadá to sice dobře, ale vidlice je skloněná, tak vím že prostě ještě musim vejš, jinak budu zrychlovat. To je takový dobrý měřítko...

ok díkes :-)
jelikož máš úhel hlavy řízení 63,7 stupňů a moje moto má 63 tak se zkusím podle toho lehce řídit  smile 

 big_smile hned zítra přilepím páskou vodováhu na vidlu a jdu jezdit  usch 

ne zkusím postavit a uvidím jak dobře uvidím na vidlu a jestli v tom všem dokážu rozpoznat jestli je vidla tak nějak rovně..
díky za dobrej tip  usch  to myslím vážně smile 

 offline 

 

#33 18.04.2013 17:27:57

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


mmozga:

Já většinou koukám pod řídítky, takže vlastně můžu tu vidlici používat jako zaměřovač big_smile

Jinak k tý kvalitě asfaltu: Právě Pavel Korych mi ukázal, že když se naučim jezdit po zadnim na nerovnym asfaltu, tak potom mi to na rovině přijde jako pohodička a je to tak smile
Jednou jsem předjížděl auta po šrafovanym bílym pruhu, kde se nemá jezdit, tak jsem to vzal po zadnim i přes ty šikmé příčné prahy, které tam byly a bylo to v klidu :p


Dej koním pít...

 offline 

 

#34 18.04.2013 18:04:51

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Semis napsal(a):

mmozga:

Já většinou koukám pod řídítky, takže vlastně můžu tu vidlici používat jako zaměřovač big_smile

 a1 

 offline 

 

#35 18.04.2013 18:58:09

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Tady je DR 350 pěkně v ose..big_smile 
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2633_dr_v_ose.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2633_dr_v_ose_i_s_rmz.jpg

Editoval MatousekDave (18.04.2013 18:58:37)

 offline 

 

#36 18.04.2013 20:16:31

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


MatousekDave:

dobře oon  ano  já to chci taky tak dávat kua  cool 

 offline 

 

#37 18.04.2013 20:22:45

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Semis:

s tou vidlí vodorovně..na tom něco bude čeče :-)
máš pravdu.je to bod kdy i zpomaluje..ale podle videa to zní že má malinko gas a zároven brzí.to chce ale cit v noze jako svine.. a zaroven spravna prace s plynem
http://www.youtube.com/watch?v=Myb2DH9emls

 offline 

 

#38 18.04.2013 21:08:07

danger
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 374
Založená vlákna
Motorka: EXCF 250 2023
Věk: 31
Web
2 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..

 offline 

 

#39 18.04.2013 21:23:50

Krusak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Suzuki Dr 400,WR 450
Věk: 35
1 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Jawson:

Tohle video je super ugh2  ugh2  ugh2 


Nikdy neříkej nikdy

 offline 

 

#40 18.04.2013 21:42:08

Jawson
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1668
Založená vlákna
Místo: Znojmo
Věk: 24
2 0

Re: tipy a triky WHEELIE a STOPPIE pište..


Krusak:

 smile Jo borci umí no..

Editoval Jawson (18.04.2013 21:47:22)


FULL GAZ..!
Ride fast or be last..
Není důležité mít omezovač v motorce,ale v hlavě..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů