Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU

#1 15.04.2013 15:50:56

lachimichal
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: WR 450, XRV 750
0 0

Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Čau,
jelikož jsem inteligentně prodal motorku tři týdny před odjezdem na UA s vidinou že bezproblémů seženu jinou, což jak se ukázalo není tak uplně snadné, přemýšlím o koupi moto bez TP abych z nouze rozšířil výběr.

Snažím se proto zjistit nějaké informace ohledně převozu moto bez TP přes hranice UA aniž bych platil nelidsky velké úplatky.Kdo tam byl ví o čem mluvím.
Na UA jsem byl již mnohokrát ale vždy s motorkou s TP tam problém není ale s motorkou bez registrace nemám zkušenost. Nerad bych se na hranicích otočil a jel domů!
Motorky povezem na podvalu.
Volal jsem kvůli tomu na UA konsulát v Praze i v Brně odkázali mně na nějaké stránky pohraniční stráže kam jsem psal asi tři emaily ale žádná odpověď. Prostě to maj na háku.
Mate někdo nějakou, nejlépe vlastní zkušenost?

 offline 

 

#2 15.04.2013 16:50:37

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


lachimichal:

ani to nezkoušej.... ne 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 15.04.2013 17:29:51

lachimichal
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: WR 450, XRV 750
0 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Suchman:
Ty jsi to zkoušel?

 offline 

 

#4 15.04.2013 17:31:42

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


lachimichal:

já ne, ale spousta lidí okolo mě to zkoušela...

má to jen 2 varianty, zaplatíš hodně vysokej úplatek a projedeš nebo tě od hranic otočí z5.


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#5 15.04.2013 18:15:24

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


lachimichal:

Vůbec o tom neuvažuj,úplatek by byl v podstatě půl ceny moto,a to je cesta tam,pořešit se to dá s příslušnými kontakty... Ale na čáře to nevyřešíš ani úplatkem.Cestu zpátky máš úplně bez šance,moto bez dokladů je dárek celní správě a zabaví ti ho. Jestliže jsi na UA byl,víš že psát mail nějaké pohraniční stráži je holý nesmysl,když zesíťování dvou počítačů(vjezd a výjezd) spočívá v otevřených dveřích mezi kanclama a hulákání údajů jednoho celníka druhému. Jezdím tam už 5 let a pokaždé se na toto na čáře ptám,a nedomluvíš se s nima,nechcou o tom ani slyšet. Úplně nejvíc bylo ,když si loni uvědomili že jsme 3 a máme vlastně 4 vozidla,stálo nás to cca 3 hoďky a vypisování hafo lejster. Nakonec jsme motk vezli ne jako vozidla ,ale "předmět" na celní prohlášení. Hned jsem toho využil a snažil jsem se jim vysvětlit že když to vezu takto ,tak nepotřebuju spz..opět stejná odpověď-NEEXISTUJE ... Jink kam a kdy jedeš? my jedem ve 2 půlce května do okolí Volovce..

 offline 

 

#6 15.04.2013 18:44:24

lachimichal
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: WR 450, XRV 750
0 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Jarynn:

Jsou to hovada ale mají supr Karpaty.
Jedem taky k Volovci k Leonidovi. Jezdíme tam každý rok . Odjíždíme 8.5. a návrat 19.5.
Letos mam docela bobky ze sněhu!
Vlastně mam hlavně bobky na čem pojedu!

 offline 

 

#7 15.04.2013 18:47:56

lachimichal
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: WR 450, XRV 750
0 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Jarynn:

Já myslel že to půjde provézt právě jako věc třeba na kupní smlouvu!
Ono to možná ofiko jde ale celníci to vidí jako super možnost si přivydělat.

 offline 

 

#8 15.04.2013 18:48:08

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


lachimichal:

Tak to se tam potkáme,nebo těsně minem,s Leonidem jsem mluvil před cca 3 týdny a říkal že za poslední 2 dny napadl metr sněhu lol ,ale od té doby jetam furt teplo,tak to bude v pohodě ano 

 offline 

 

#9 15.04.2013 19:01:07

demoncz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 464
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450 SixDays 12
Věk: 27
0 1

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


a jak je to z papirama do rumunska tam taky musej bejt??

 offline 

 

#10 15.04.2013 19:29:47

lachimichal
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: WR 450, XRV 750
0 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Jarynn:
Při nejhoršim budem jezdit dole.
Ještě tu motorku

 offline 

 

#11 15.04.2013 22:16:09

Krusak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Suzuki Dr 400,WR 450
Věk: 35
1 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


demoncz:

Do Rumunska jsme protahli crf bez trochu jsme meli sevřený pulky ,ale šlo to možná jsme meli kýbl štestí  a1  a1  a1  na Ukrainu bych to nezkoušel nee1  nee1  nee1  .


Nikdy neříkej nikdy

 offline 

 

#12 15.04.2013 23:01:33

Lasky
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 878
Založená vlákna
Místo: Lišov u Č.Budějovic
Motorka: 2ks Honda XRV 750 Africa Twin, jedna se sajdou a jedna sólo
Věk: 35
2 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Vlastní zkušenost s převozem moto na Ukrajinu nemám, ale trošku vím o celní problematice. Pokud bys to chtěl vézt jako věc s tím, že jí chceš zase vyvézt zpátky, tak se používá celní dokument zvaný ATA Carnet. Ten si musíš vyřídit na celnici u nás, na hranicích už je na to pozdě. Sám to nevyřídíš, bylo by třeba se obrátit na nějakou spedici, která dělá celní deklarace. Czech International, Gerlach atd. Pomocí tohodle dokumentu se vozí třeba stroje na výstavu, nebo to používají i cestovatelé, když s sebou mají drahé kamerové vybavení. Já sám jsem přímo tenhle dokument nikdy nepoužíval, jen vím, že se používá. Nevím kolik stojí, ale hádal bych, že se za něj bude platit nemalá kauce, stejně jako za obyč.Carnet TIR. Je třeba se na to poptat na celnici, nebo na spedici.

Tady je o tom něco napsáno a našel bys tam i kontakt na firmu, která by Ti k tomu mohla říct víc.  http://www.czechint.cz/cs/slovnik-carnet-ata.html

Editoval Lasky (15.04.2013 23:20:49)


Slunce v duši, promile v krvi a Heavy Metal v srdci. Haleluja beer

 offline 

 

#13 16.04.2013 07:47:42

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Lasky napsal(a):

Vlastní zkušenost s převozem moto na Ukrajinu nemám, ale trošku vím o celní problematice. Pokud bys to chtěl vézt jako věc s tím, že jí chceš zase vyvézt zpátky, tak se používá celní dokument zvaný ATA Carnet. Ten si musíš vyřídit na celnici u nás, na hranicích už je na to pozdě. Sám to nevyřídíš, bylo by třeba se obrátit na nějakou spedici, která dělá celní deklarace. Czech International, Gerlach atd. Pomocí tohodle dokumentu se vozí třeba stroje na výstavu, nebo to používají i cestovatelé, když s sebou mají drahé kamerové vybavení. Já sám jsem přímo tenhle dokument nikdy nepoužíval, jen vím, že se používá. Nevím kolik stojí, ale hádal bych, že se za něj bude platit nemalá kauce, stejně jako za obyč.Carnet TIR. Je třeba se na to poptat na celnici, nebo na spedici.

Tady je o tom něco napsáno a našel bys tam i kontakt na firmu, která by Ti k tomu mohla říct víc.  http://www.czechint.cz/cs/slovnik-carnet-ata.html

JJ na Carnet ATA  by to asi mělo jít,ale kauce se skládá jak píše Lasky dost vysoká. Nevím jak dnes,al v době kdy jsem jezdil se zařízením do Pl a nebyli jsme v unii,tak při honotě 200tis,jsem skládal jistinu okolo 120tis,už nevím přesně. Tu mi vrátili vždy až nějakou dobu po návratu,mají na to lhůty. Prostě se na to vys.. a koupit  něco s spz ,pokud chci na UA..

 offline 

 

#14 16.04.2013 08:38:02

lachimichal
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: WR 450, XRV 750
0 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Lasky:

Je to tedy dost komplikované zařizování dovolené ale děkuji za užitečné informace.
Vypadá to že budu muset koupit raději něco s TP

 offline 

 

#15 21.04.2013 11:56:00

jimmy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 190
Založená vlákna
Místo: zlin
Motorka: husaberg 550
Věk: 36
0 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Jarynn:

ahoj muzes napsat presnej tarmin kdy jedete a kolik va jede pokud by vam to nevadilo tak bychse s kamaradem rad pripojilat nejedem jen sami 2

 offline 

 

#16 21.04.2013 18:35:36

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


jimmy:

Ahoj,vyjizdime 22.5 večer z Ov a vracíme se do Ov 26.5 večer. jedem jen na 3 dny ježdění,5 motorek a 2 čtyřkolky. Nevím jestli má Leonid ještě volno,když tak mu cinkni. Sraz nejlépe na UA hranicích nebo až tam ,ať nejedeme jak cirkusová kolona   lol 

 offline 

 

#17 21.04.2013 19:24:41

slugger
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2700
Založená vlákna
Místo: jih Českých Budějovic
Motorka: Husaberg TE300, GasGas EC300, XT600E, Honda Pantheon 150 ve dvou taktech
Věk: Třicítka v háji...
Tel: 732 506 125
5 1

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Je to tam hezčí než v RO?


Proč mám ničit gumu na asfaltě a11
Protože GasGas
Kdo to ruší lesa klid?!

 offline 

 

#18 01.06.2013 19:38:12

lachimichal
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 32
Založená vlákna
Motorka: WR 450, XRV 750
0 0

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


Takže pokud to bude někdo řešit , ptal jsem se přímo UA celníka jak to s tou přepravou moto bez TP je.
Odpověď byla že to lze ale motocykl musí mít nějaký jiný průkaz trěba sportovní kde je uvedeno vin.
Jinak NE!

 offline 

 

#19 01.06.2013 21:00:04

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


lachimichal:

Tak případným důvěřivcům přeju hodně štěstí při přechodu UA celnice  usch  Kdo vyzkoušel ,ví o čem mluvím wink 

 offline 

 

#20 02.06.2013 07:23:28

Re: Přeprava moto bez SPZ na UKRAINU


nevim jak na UA , nejezdim z duvodu snad vsude popsanych a rumunsko je u mne o tridu vys ve vsem snad jediny + pro UA levnejsi benzin a vodka.takze mimo tema pro maniky co chteji bez tp do rumunska.pred 3 roky jsme meli ve skupine 1 kolku+1 motku bez tp.jediny doklad co meli byla zelena karta na VIN a kontrola na care probehla v pohode a rumunsti celnici na dane doklady nerekli nic.zelenou kartu na prevoz pres hranice napise kazdy znamy pojistovak a ze jich v okoli je.ale na UA bych si to nelajznul.a vsem co nemaj v poradku doklady doporucuji jet do rumunska a nepremyslet nad ukrajinou.ono totiz to rumunsko zas neni o moc dal a par km navic vynahradi vse.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů