Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Pude to opravit???

#1 11.02.2013 21:58:51

grindcore69
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 151
Založená vlákna
Místo: morava
Motorka: Yamaha XT 600E, WR 450F, pincek
Tel: čiňan poškrabaná fólija, baterka na piču
3 0

Pude to opravit???


Zdar....toto se mě stalo v sobotu.......kamoš řikal, že to zkoušel sklepat gumovou paličkou, ale moc dobře to nešlo......novej ráfek se mě kupovat nechce nee1 .....díky za postřehy!!!


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2665_2013-02-09_161108.jpg


Kill the fucking trends - Extreme enduro for extreme people

 offline 

 

#2 11.02.2013 22:10:44

mrazikxr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 609
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 450
Tel: Jabko
0 0

Re: Pude to opravit???


grindcore69:

ja to mel o hodne min,zkousel jsem palickou a vubec...Kladivem pres silon,nic. Kladivem a hlinikem a temer taky nic...

 offline 

 

#3 11.02.2013 22:12:57

grindcore69
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 151
Založená vlákna
Místo: morava
Motorka: Yamaha XT 600E, WR 450F, pincek
Tel: čiňan poškrabaná fólija, baterka na piču
3 0

Re: Pude to opravit???


Jasny, gumová palička je hovadina, myslel sem kulaty klempiřsky kladivko, máme je v práci.......ale stejně tomu nevěřim.... nee1 


Kill the fucking trends - Extreme enduro for extreme people

 offline 

 

#4 11.02.2013 22:17:23

PETOX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 287
Založená vlákna
Motorka: JAWA 21
Věk: Plnolety :)
Tel: Samsung
0 0

Re: Pude to opravit???


Kladivo hlinik a poriadna šupa  smile  Mal som to ohnute o hodne viac a slo to.  Ako nove to uz ale nebude .

 offline 

 

#5 11.02.2013 22:19:37

Řezňa
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 905
Založená vlákna
Místo: Třinec
Motorka: EXC 200
Tel: 776693366
4 0

Re: Pude to opravit???


Nebo někde kde rovnají ráfky, známý byl rovnat kolo v Polsku.

 offline 

 

#6 11.02.2013 22:36:29

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: Pude to opravit???

 offline 

 

#7 11.02.2013 22:44:04

Ládínek
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 341
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: XT 600
Věk: 50 + 10
5 0

Re: Pude to opravit???


grindcore69: jestli to máš na ježdění v terénu tak bych do toho dvakrát řachnul palicí. Hlavně se toho nebát, horší už to být nemůže. A úplně rovný to být taky nemusí protože se z toho nestřílí a na funkci to nebude mít vliv. Mě se nepodařilo nikoho najít kdo by rovnal ráfky s výpletem.


Moje XTčko žije tam, kde končí asfalt.

 offline 

 

#8 11.02.2013 22:49:36

ZdeninoTE
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Sulimov
Motorka: KTM 950 Adventure S; VOR V-star 530; Husqvarna TE610
Věk: 28
Tel: 604389901
5 1

Re: Pude to opravit???


spíš to narovnej pod lisem přes hliníkový špalík. A pak dobře zkontroluj jestli není v lemu naprasklej. Lis mají ve většině autoservisů


Enduro je pro ty, kdo nemají nasrané v rukách, v hlavě ani v gatích

 offline 

 

#9 12.02.2013 11:08:52

Kukyn
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 514
Založená vlákna
Motorka: HUSQVARNA FE 450,KAWASAKI VN 1500,ČZ 175
Věk: 35let ofiko motorkářem
Tel: 603919262
6 0

Re: Pude to opravit???


Přesně tohle se mi stalo loni v Rumunsku po nočním návratu z vyjížďky.  usch   Ráno jsem šel do kolen.  ee1  ee5 
Pomohla tomu obyčejná hydraulická panenka na zvedání auta. Jednou stranou ráfek opřený o zeď a panenka o nedaleko zabetonovanou rouru.
Tak jsme to s klukama vyrovnali, že dnes tuto deformaci připomíná pouze trochu odřený ráfek.
Takže -  JEDINĚ POD LISEM, protože je potřeba to trochu přetáhnout z důvodu vracení se ráfku zpět. Palicí to nikdy netrefíš-lisem si jen hraješ !
Máš to doma, tak si s tím POHRAJ......  Nakonec překontroluj špice, jestli není některá volná...

Editoval Kukyn (12.02.2013 12:22:06)


Jsme "TU" , abychom se bavili big_smile

 offline 

 

#10 12.02.2013 11:42:57

Re: Pude to opravit???


To je hezky ohnutý, to půjde srovnat jako nic. Chce to jen pořádnou ránu pořádnou palicí. A neboj se čím menší rány tím horší výsledek. Nejlepší je jedna pořádná. Samozřejmně ne jen tak v luftě, ten límec podlpož kovadlinou

 offline 

 

#11 12.02.2013 12:08:32

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Pude to opravit???


Strejda-GC:

Nechápu jak někdo může na zakázku dělat takové prasárny.Ano pokud se to týče nás kde jsme na volném prostranstvý nebo na uzavřených závodech,ale obyčejným lidem kde jim to třeba při rychlosti 160km/h v obyčejném provozu roztřelí,protože narušili strukturu materiálu.Hrůza.To samé jak jsem jsem kdesi viděl stránky na opravu krků motorky po bouračce,takový paskvyl co dokáži opravit a vemou si to na triko,to je opravdu mazec.To můžou udělat opravdu jen češi.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#12 12.02.2013 13:19:27

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Pude to opravit???


Bitrin:ale obyčejným lidem kde jim to třeba při rychlosti 160km/h v obyčejném provozu roztřelí,protože narušili strukturu materiálu.Hrůza.
Kde se dá v obyčejném provozu jezdit 160 km/h a30 To můžou taky jenom češi smile 

 offline 

 

#13 12.02.2013 17:12:22

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Pude to opravit???


no, já jsem to měl bouchly podobně, nesral jsem se s tím, jenom jsem to svlíknul, zavezl borcoj (servis, motoobchod s MX a Enduro) a za 350,- mi to srovnal pod lisem, že to není skoro poznat, myslím, že je to dobrá cena, nežli se s tím mordovat...


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#14 12.02.2013 18:53:58

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Pude to opravit???


Bitrin:
co blbnes,normalne se to opravuje i u aut,u nas borec to dodela treba aj chybejici kusy,dela hlavne auta a nikdy sem nevidel ze by s tim byl problem a30 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#15 12.02.2013 22:01:26

Jpour
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 378
Založená vlákna
Motorka: yz 400, KTM EXC 450
Tel: 725521561
0 0

Re: Pude to opravit???


Bitrin napsal(a):

Strejda-GC:

Nechápu jak někdo může na zakázku dělat takové prasárny.Ano pokud se to týče nás kde jsme na volném prostranstvý nebo na uzavřených závodech,ale obyčejným lidem kde jim to třeba při rychlosti 160km/h v obyčejném provozu roztřelí,protože narušili strukturu materiálu.Hrůza.To samé jak jsem jsem kdesi viděl stránky na opravu krků motorky po bouračce,takový paskvyl co dokáži opravit a vemou si to na triko,to je opravdu mazec.To můžou udělat opravdu jen češi.

Ja zase nechapu co ti na tom prijde jako prasarna ze "strojařskýho" hlediska to jde vsechno plnohodnotne opravit naopak i dane misto jako naprihlad krk vyztuzit pridanym materialem a dobrym konstrukcnim resenim + kvalitnim svarovanim atd.... tak jiste se da opravyt i rafek je dost firem ktere se zabyvaji opravami litych kol atd.... wink 

a k dotazu na opraveni rafku se priklanim metodou samozrejme lis +vhodne prizma(vhodne tvarovana prilozka) a nebylo by od veci (rafek je z nejake hlinikove slitiny, duralu,atd...) a pokud ho chces takhle hodne ohybat (rovnat) urcite mu doprejes tim ze ho poradne (alespon 200stupnu celsia) nahrejes v danem miste horkovzduskou a rychle ochladis ve studene vode =vecina hlinikovych slitin(ruzne druhy duralu) maji tu vlastnost ze pokud je "zakalis" na nekolik hodin zmeknou jsou mnohem houzevnatejsi a lepe tvarne a po nekolika desitkach hodin maximalne 2-3dny samovolne takzvane "vystarnou" a ziskaji svoji puvodni tvrdost a pevnost wink 

 offline 

 

#16 12.02.2013 22:09:12

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Pude to opravit???


Jpour:

tak sem to delal s deklem pod motor ale uz zustal mekej porad smile 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#17 12.02.2013 22:21:39

Re: Pude to opravit???


presne jak pise Kukyn - pod lisem, nebo pokud mas doma panenku a hlavne v cem to poradne zaprit. pujde to sice poznat, ale na "funkci rostlinare" to nebude mit vliv. rozhodne do toho nemlatit kladivem, to ti muze poradit jedine ten kdo tohle nikdy neopravovoval a jen tu dela machry ne 

 offline 

 

#18 12.02.2013 22:37:07

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Pude to opravit???


viteka 32:

Nebudu to dále řešit jo já to vidím z ohledu svého jak servisovat lidem motorky které jezdí v provozu.Jinak k té rychlosti,mi chceš jako říct že když si koupíš gsxr 1000 že ti s tím někdo pojede pod 160  a1  a1 ,jenom když vytočíš jedničku tam máš tu rychlost co píši.Jinak jsem psal že pro ty co to používaj na uzavřeném prostranství se to počítá protože je to potřeba.Ale někomu kdo jede na cestě nedejbože mu to praskne,zabije sám sebe při nejhorším i někoho jiného a kam si myslíš že půjdou?Kdo mu to opravoval?Která firma či servis a jdeš sedět jen to hvízdne.Proti takovým věcem máme denně přednášky v několika hodinách a stejně se najde nějaký magor kdo to udělá a pak trpí.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#19 12.02.2013 22:39:48

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Pude to opravit???


foxdive:

Ano,auto má 4 kola  smile  motorka dvě:-).Ale každého názor.Já to hold mám v pravidlech a těch se musí dodržovat a věřím tomu.Protože mnohdy lidi jezdí na takových strojích myslím motorky že je to hrůza.Hlavně tede ty co jezdí přes 160km/h myslím tím supersporty a cestovní motorky.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

#20 12.02.2013 22:45:14

Bitrin
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 825
Založená vlákna
Místo: Pole,louky,dům-S.Morava
Motorka: SHERCO 510i; Suzuki Kingquad 700; Jawa 250
Věk: 24
Tel: Nokia
6 0

Re: Pude to opravit???


A správný strojař nemůže nikdy říct,že origo materiál se dá srovnat s materiálem který je k tomu nějak upravován či dovařován.To je pěkná hovadina.Když je třeba krk speciálně např vylísován nebo jak to dělají,nikdy už nedocílíš té požadované tvrdosti a odolnosti jako to vyjede z linky.To se klidně hádejte,ale přijet za mnou zákazník že chce srovnat rám či něco navařit,budu mu to rozmlouvat,ale on si stejně zajde vedle za Frantou ten mu to udělá,pokud už není v kriminále.


Ride to live and live to ride!:-)
(Jezdím,abych žil a žiju,abych jezdil)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů