Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

A teď si vás kůpíme všecky

#21 31.01.2013 18:55:39

jarakinc
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 165
Založená vlákna
Motorka: Huska 610 E SM r.v.99
Věk: jak kdy
Tel: vysouvací
1 0

Re: A teď si vás kůpíme všecky


Nerad to řikám ale nejlíp se měla Husa za dob Italů. Ti řekli vyrobíme 20 000 kusů motorek ročně a šmytec. Tím si udržíme exluzivitu a nezhuntujem si naše hospodářství. Pak přišel němec, viděl snadnou kořist a šlo to do háje. Je sice pěkný že investoval do výroby ale jaké. Smutný je to hodně smutný. A za všechno může konstruktér Eriksson ten když taloši koupily husu tak na protest proti koupi založil Husaberg a dával tam stejnej motor. KTM v té době byla v klinické smrti. Je to fakt smutný.

 offline 

 

#22 01.02.2013 12:47:19

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: A teď si vás kůpíme všecky


co tady pořád plácáte o tom, že je to smutný. To není smutný takový je prostě vývoj. Pořád se utápět v historii a vzpomínat na zlaté časy je nesmysl žijem současností a budoucností. Pokud tyto značky nekoupí číňani s tím, že budou vyrábět levný a nekvalitní motorky tak je vše v pořádku a můžeme alespoň očekávat nějaké inovace a1 

 offline 

 

#23 01.02.2013 15:13:05

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: A teď si vás kůpíme všecky


Mi to naopak nepřijde smutné, ale vzbuzuje to ve mě naději. Taky se mi nelíbí, kde dnes KTM je a co vše si už může dovolit. Pokud se do toho fakt vloží a osamostatní Berga a Husqvarnu, tak je tady velký potenciál. Sloučit obě do jedné by asi byla marketingová blbost, když se Berg už takhle sám prosadil, ale spojit prodejní a servisní síť Berga a HSQ by pomohlo. Mě by se strašně líbilo, kdyby vyrostla konkurence pro KTM, díky které by se snížily ceny. Já nepotřebuju motorku se čtyřkomorovými tlumiči, já nepotřebuju ani upsidy, kéž by vyrobili něco ne příliš technicky složitého, proto i levnějšího, dostatečně výkonného a hlavně s velkou výdrží.. Ne se hnát za max. výkonem a být co nejvíce Hi-Tech.. Prostě staré HSQ se mi líbily (i když kvalita 4T nebyla ještě to pravé), líbilo se mi, když se část zaměstnanců trhla a začla dělat "traktory" Berg. Takže kdyby se potvrdilo, že vznikne nové konsorcium HSQ+Berg, tak by to mohlo být hodně zajímavé a měli by veliký potenciál. Berg byl dlouho utlačován, teď může ukázat co v něm je, HSQ má moderní technické zázemí, to by v tom byl čert, aby z toho nevylezlo něco dobrého  heh1 

Editoval C.J. (01.02.2013 15:15:55)

 offline 

 

#24 01.02.2013 15:28:29

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: A teď si vás kůpíme všecky


to co píšeš je samozřejmě hezká idea, ale utopická. Rozhodně nikdo nebude vyrábět motorku, která má co nejvíce vydržet. Vždyž jsou to závodní motorky a hlavním cílem je z nich dostat co nejvyšší výkon při co nejmenší váze a když vydrží odjet závod tak je to tak akorát. Kdo by si pak kupoval nové když by tyto vydržely roky. Tohle je přece vidět i u jiných výrobků a je to úmysl. To že ti už dneska nevydrží pračka 20 let jako dříve není náhoda, výrobci úmyslně konstruují své výrobky aby vydrželi min. 2 roky co je záruka ale ne zase moc dlouho, potřebují přede prodat nové modely. U motorek je to dneska to samé. Nové KTM nebo HSQ toho moc nevydrží už jsem slyšel i o moto, která měl po 60mth v pr... kliku (450) a je to logické snaha o maximální snížení váhy jde prostě ruku v ruce se snížením živostnosti motorky a to je v tuto chvíli trend, bohužel.

 offline 

 

#25 01.02.2013 15:45:10

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: A teď si vás kůpíme všecky


No plamínek naděje ve mě vzbudil Freeride, ale cena ho uhasila. Ale pak existuje OSSA explorer, sice 2T, ale za 139tis s DPH, což mi už přidje dosta zajímavé.  usch  Takže ono to možné je, kdyby se chtělo.

 offline 

 

#26 01.02.2013 18:46:12

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: A teď si vás kůpíme všecky


C.J. napsal(a):

Mi to naopak nepřijde smutné, ale vzbuzuje to ve mě naději. Taky se mi nelíbí, kde dnes KTM je a co vše si už může dovolit. Pokud se do toho fakt vloží a osamostatní Berga a Husqvarnu, tak je tady velký potenciál. Sloučit obě do jedné by asi byla marketingová blbost, když se Berg už takhle sám prosadil, ale spojit prodejní a servisní síť Berga a HSQ by pomohlo. Mě by se strašně líbilo, kdyby vyrostla konkurence pro KTM, díky které by se snížily ceny. Já nepotřebuju motorku se čtyřkomorovými tlumiči, já nepotřebuju ani upsidy, kéž by vyrobili něco ne příliš technicky složitého, proto i levnějšího, dostatečně výkonného a hlavně s velkou výdrží.. Ne se hnát za max. výkonem a být co nejvíce Hi-Tech.. Prostě staré HSQ se mi líbily (i když kvalita 4T nebyla ještě to pravé), líbilo se mi, když se část zaměstnanců trhla a začla dělat "traktory" Berg. Takže kdyby se potvrdilo, že vznikne nové konsorcium HSQ+Berg, tak by to mohlo být hodně zajímavé a měli by veliký potenciál. Berg byl dlouho utlačován, teď může ukázat co v něm je, HSQ má moderní technické zázemí, to by v tom byl čert, aby z toho nevylezlo něco dobrého  heh1 

Právě tohle by mohla splňovat AJP http://www.motorkari.cz/forum-detail/?f … oto6975929, jen by to chtělo ve 400/450 ccm.. wink 

 offline 

 

#27 01.02.2013 18:51:01

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: A teď si vás kůpíme všecky


Jenže AJP s motorem XR250 se prodávalo za 150tis, teď jsou v doprodeji za 125tis, což už zajímavé je, ale jinak jsou ceny drahé, vůči tomu co nabízí.. Motory sice vydrží, ale cena, která převyšuje cenu ostré  nee1 

 offline 

 

#28 01.02.2013 19:15:14

MatousekDave
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 361
Založená vlákna
Motorka: Bez moto..
Věk: 18
Tel: HTC :D
0 0

Re: A teď si vás kůpíme všecky


C.J.: Jj, v tom máš naprostou pravdu. hmm 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů