Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rekluse-automaticka spojka

#761 05.03.2014 20:36:46

mmozga
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 466
Založená vlákna
Motorka: Husaberg FE 570 12
Věk: 23 zatím :)
Tel: galaxy s4
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Tak nějak  a1  olej vyměním jak přijde poštou. Pár mth snad výdrží když byla teď na servisu...
Ok.mrknu ma to diky  beer 

 offline 

 

#762 09.04.2014 20:23:06

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


Zdarec chlapy mam dotaz mam problem s rekluse exp 2.0 v nizkejch otačkach funguje jak ma ale kdyz to rozparadim na louce nebo polni ceste tak spojka klouže jak ďas zkousel jsem štelovat na bovdenu ale nepomohlo to tak sla  rekluse ven kontrola lamel,plechů vše v pohode nic spaleneho  lamely netknute vemu rekluse do ruky vizualni kontakt v pohode treci plochy dobre pak koukam na kameny a dva nebyli zasunute tak na ně máčknu a cvak zalezly jak ostatni rekluse rozeberu vše vevnitř v pohodě kameny se pohybují jak mají nevim jak vypadaly důlky v kterych jezdi kuličky ktere jsou na kamenech ale zdaji se byt vice vydřené vše zeskladam jak mam projedu došteluju bovdenem aby to pri zarazene rychlosti drobet pochodovalo jedu projet asi mi to urcitou dobu klouzalo protoze najednou zmena jak blazen mam co delat to v plnej palbe udrzet konecne to jede jak jsem očekaval po nasazeni ladaku a dnes jsem ji i dopřal nitro+ ze shellky-pro placebo efekt :)projizdim delam chujoviny jizda pozadnim atd. celou dobu v pohode posledni full gas a zase jsem to ani na 2-ku neslo odlepit předni kolo od zeme otazka zni sakra co by to mohlo bejt? olej tam leju o te doby co to mam castrol power 1 racing 10w50 takze v tom problem asi nebude. Dekuji za kazdou radu. Pisu z mobilu big_smile 


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#763 09.04.2014 21:32:54

adnavc
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 54
Založená vlákna
Motorka: Honda XR650R
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Prochal11:
Tak s tím placebo efektem jsi mě dostal tull  a plně s tebou souhlasím  a2 ,taky jsem to zkoušel.... S tvým problémem ti nepomůžu,ale dosti mě to zajímá,protože nad  Reklusem uvažuji už delší dobu...  Jaká je životnost,slabiny,výhody a co náklady do budoucna... A o tom jak se s tím musí jezdit ani nemluvě...  Nerad bych kupoval naslepo a pak zjistil že mi to nevyhovuje...

 offline 

 

#764 10.04.2014 13:14:43

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


Dotaz č. 1: máte někdo zkušenost s vibracemi při rozjezdu v nižších otáčkách u spojky EXP 2.0? Dělá to jen při rozjezdu a menších otáčkách. Ve větších otáčkách to nedělá. Je to ale hroznej zvuk, zní to jako kdyby se chtěl rozskočit motor lol 

Dotaz č. 2: má na něco zásadní vliv když se dá podložka na spojkovou tyčku (na straně spojky) nebo když tam není? Pro některé modely motorek je uváděno tam tu podložku dát.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_rekluse-podlozka.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_spojka-.png

 offline 

 

#765 10.04.2014 13:50:32

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


nejlépe poslat dotaz s problémem přímo na Rekluse.com - hotline je rychlý a kvalitní, jinak EXP 2.0 podle mých zkušeností bohužel nefunguje moc dobře

 offline 

 

#766 10.04.2014 15:26:22

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


Monix:
jo já vím EXP 2.0 je "socka". Zkoušel jsem najít info po netu a dočetl jsem se, že ty zvuky občas nějakej kousek dělá. Šlo mi o to, jestli to tady někdo z bandy náhodou nevyřešil, zlatý český ručičky, že jo? lol 

 offline 

 

#767 10.04.2014 15:30:06

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


Prochal11:
koukni jestli nemáš zabouchaný kuličky do drážek ...

 offline 

 

#768 10.04.2014 21:53:46

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


badyšot napsal(a):

Monix:
jo já vím EXP 2.0 je "socka". Zkoušel jsem najít info po netu a dočetl jsem se, že ty zvuky občas nějakej kousek dělá. Šlo mi o to, jestli to tady někdo z bandy náhodou nevyřešil, zlatý český ručičky, že jo? lol 

socka to asi není smile , jen lamelové verze EXP se mi zdají funkčně o dost horší než původní kuličkové ZStart - na každé moto má Rekluse svoje specifika - včetně  nastavení - mám už na třetí moto + v partě jich jezdí taky dost - jediná použitelná pomoc při problémech s Rekluse byla vždy jen od výrobce - stačí tam napsat mail nebo zavolat - www.rekluse.com

 offline 

 

#769 10.04.2014 22:10:53

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


Monix: tak já jim teda napíšu a uvidíme co z nich vypadne ano2 

 offline 

 

#770 10.04.2014 23:24:16

VacaXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 325
Založená vlákna
Motorka: Honda XR 650 SM Dallara , HQ FE 450 , 929 RR
Věk: 23
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Prochal11:

asi moc překonované na rekluse big_smile 650 je ďábel  lol hod z5 normal spojku a máš klid  big_smile 


Pixel Crew

 offline 

 

#771 11.04.2014 08:09:11

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


VacaXR:  big_smile  dobrá rada nad zlato ..., doplním - kdyby to i tak nefachalo tak na chvíli vyndej sací filtr..... dojde ke snížení komprese a to by bylo aby si ta spojka nesedla  lol 

 offline 

 

#772 11.04.2014 08:52:12

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


Dnes ještě vyměnim oil sice ma .najeto 600km ale dostala parkrat pokouřeníčko na trati a machroval jsem na louce a3 tak uvidim cca 4000km to fungovalo v poho takze to tim překonovanim asi nebude


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#773 17.04.2014 21:08:16

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Tak dnes namotáno 150Mh s reklusákem a světe div se ono to furt maká nic se nerozletělo neuslizlo ani nezhořelo a to dostala sem tam pořádnej záhul  a2  a2 (mam exp nejlevnější verze) kousek brmlání  https://www.youtube.com/watch?v=DMCuvf2guxs

 

#774 21.04.2014 17:59:48

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


badyšot napsal(a):

Dotaz č. 1: máte někdo zkušenost s vibracemi při rozjezdu v nižších otáčkách u spojky EXP 2.0? Dělá to jen při rozjezdu a menších otáčkách. Ve větších otáčkách to nedělá. Je to ale hroznej zvuk, zní to jako kdyby se chtěl rozskočit motor lol 

Dotaz č. 2: má na něco zásadní vliv když se dá podložka na spojkovou tyčku (na straně spojky) nebo když tam není? Pro některé modely motorek je uváděno tam tu podložku dát.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3 … dlozka.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3140_spojka-.png

...tak tady je oficiální odpověď z Rekluse:
What you are experiencing is referred to as clutch squeal or chatter. It is a harmonic vibration that produces a noise and shutter feeling when the clutch is under a heavy load from being in a tall gear for the speed or starting from a stop. It is similar to the effect you get when rubbing a wet finger around the rim of a crystal glass. This is doing no harm to the clutch or motor it just sounds bad. Multiple things can cause this and it is kind of hit and miss. I have seen two identical bikes side by side and one has clutch squeal and the other does not. Here are some items to check to help resolve this; make sure your friction and steel plates are in good shape, change your oil often and make sure you add the proper amount of oil. Our clutch cover does increase the oil capacity, follow the OEM instructions for checking oil level and this will compensate for the increased volume. The last thing I will recommend is our Rekluse clutch basket. Our R&D team has found that our basket will almost completely eliminate clutch squeal. 

Takže shrnuto sečteno říkají, že:
- ničemu ten kravál nevadí a neubližuje  hmm 
- častěji měnit olej a na jiných webech jsem viděl, že doporučují vysocezátěžový olej SHELL ROTELLA T http://www.shell.com/rotella.html. Prý je lepší olej na minerální bázi než plná syntetika. Teď jsem si něco objednal a vyzkouším. Ten Shell to nebyl.
- doporučujou jejich (Rekluse) spojkový koš, jenže ho nedělaj na všechny motorky.

Dotaz č. 3: zkoušel někdo vyměnit spojkový koš třeba za HINSON, PROX, MITAKA apod. Byla nějaká změna k lepšímu?

 offline 

 

#775 21.04.2014 21:10:42

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


badyšot:

podobné rady (Shell a koš) jsme dostali, když EXP2.0 mizerně fungovala na CRF250/11 - podle mě je EXP 2.0 průser - ta spojka nejde doladit, aby fungovala standardně

 offline 

 

#776 21.04.2014 21:59:29

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


EXP3.0 už oproti dvojce je s výměnou koše a i s pozměněným systémem nastavení.................samozřejmě složitější.

 offline 

 

#777 21.04.2014 22:09:34

Monix
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 209
Založená vlákna
Motorka: EXC300TPI, YZ250F/20
Věk: 50+
2 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


EXP3.0 je zase jen vykuchaná Core EXP - pro EXP 3.0 stačí vyhodit lamelu a plech, koš se mění až u verze Core EXP viz http://rekluse.mybigcommerce.com/categories/Clutches/

 offline 

 

#778 22.04.2014 18:58:43

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


badyšot:

Čus bus.Ten kravál je stejně divnej nevím proč by to u jedné ktm mělo dělat a u druhé ne.Tim chvěním bych se bál že něco praskne randál to dělá fakt velkej a exp je takové slabé nic moc matroš.Já mám starou vránu a ani nevím že tam spojku mám.Zkus to ještě rozdělat vše zkontrolovat,podotahovat a naštelovat nebo až bude čas tak na tom přijed a kouknem na to  smile Ja tam leju belray od Vondráka tak ho prubni třeba to pomůže. hmm 

 

#779 26.05.2014 12:05:08

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


Tak ne a ne tu rekluse exp 2.0 rozchodit tváří se jako by tam nebyla cca 60Mth v pohodě ani výměna oleje nepomohla vyštelovat na bovdenu taky nelze .Aby jsem mohl jezdit tak jí tam sice mam ale normálně mi to ted funguje jako kdyby tam byly normal spojk. lamely rekluse sem měl vyndanou 3x co se týče vnitřku vše vypadá bez opotřebení akorát nevim jestli tam byli takhle vyšoupané důlky od kuliček kamenů už od nova nebo je to opotřebením viz foto. jediné co mě napadlo že už bude v háji obložení lamel na rekluse už si nepamatuji jaká tlouštka tam byla když to bylo nové ale xyfany psal že by nebyl problém tam nalepit nové takže mu asi písnu. Jinak normal  lamely jsou jak nové plechy taky. Jinak  u včerejší 4H vyjíždky bylo znát že jsem se odnaučil spojčit ke konci už jsem dostával křeče do levé ruky usch 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2516_20140525_1054271.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2516_20140525_1054521.jpg


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#780 26.05.2014 12:26:21

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


Jen od pohledu je to KO ... vychozený konce  šikmin důlků a kule se zasekne v rozepření na konci ...  tyhle levný atrapy už jsou koncipovaný jako spotřebák... tak nějak jsem to tušil a bral jsem tu starou kovařinu.

Po zamyšlení si to měl možná blbě vyštelovaný protože máš dolíky na konci a ne před koncem kde by to mělo max chodit.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů