Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rekluse-automaticka spojka

#621 10.06.2013 18:41:14

Re: Rekluse-automaticka spojka


Díky za konzultaci  wink  Jinak Rekluse prošla testem na UA na 1*  ano  Zatraceně povedené udělátko.


El hombre de mitos

 offline 

 

#622 11.06.2013 20:54:24

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


Upravený volnoběh, jiná pružina a tenký plech - vypadá to, že vše zase fachá jak má ano Během pár dní to vyzkouším pořádně, ale za barákem se to chovalo jako poslušná rekluska  smile 

Díky Xfany  smile  ano 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#623 12.06.2013 06:07:41

brisano
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 478
Založená vlákna
Místo: Karlovy Vary
Motorka: Husaberg FE 450,Harley Davidson V- ROD
Věk: 27
Tel: 774576005
3 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Tak jsem reklusku vyzkoušel teď týden v RO. Celou dobu krásně pršelo a rekluska dostávala pořádně zabrat.
Po týdenním testu musim zkonstatovat, že by měl vynálezce tohoto udělátka dostat nobelovku.
Kdybych jí neměl, tak bych se tam mrdal ještě teď někde v kopcích.
Asi nejvic mi bodla v potoce.
Jedno odpoledne jsme věnovali pouze jízdě v potoce a tam, tam byla k nezaplacení!
A to jakože opravdu. Né jednou jsem v RO prohlásil, že musim napsat děkovnej dopis do rekluse. 
Zhodnotil bych to tak, že koupě rekluse byla to nejlepší, co jsem za posledních 28 let udělal.
Je to nejlepší udělátko!
 ano  ano  ano  ano  ano  ano  ano  ano 

 offline 

 

#624 12.06.2013 07:20:59

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany: Se vším bych souhlasila, jen na ten vlídný hlas si nějak nemůžu vzpomenout  a24  a1 
Ale možná tím myslíš Tvůj typický tón ala kocovina, tak to pak jo  usch  usch 

Mimochodem, po sobotě přibyl další reklusář  ano2  smile Už tady v Brně budeme dvááá  ee1 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#625 14.06.2013 23:19:28

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Ta cena je trochu moc za jetou.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#626 15.06.2013 17:10:24

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany napsal(a):

radas napsal(a):

xfany:
To je možné, že to dělá právě pro větší vůli. Při montáži sem nechal staré lamely. Plechy rekluse nové, ten širší sem nedával. V manuálu byl psán pro model 03, tak sem ho nechal v krabici. Chystám se na štelung při další výměně oilu a s novýma lamelama.

Jasny, meri se to tema dratkama v baleni....pokud mas starsi lamely tak je to vic nez jasny ano   Sirokej plech je vseobecne na ty ojete nebo po ojeti new  lamel....

Tak jsem vyměnil plech, ubral koule a motka se rozjíždí jako na gumě  wink 

Chci se zeptat. Jakou značku spojkového obložení preferujete a proč? Teda na káču pětikilo, Hmm?


El hombre de mitos

 offline 

 

#627 01.07.2013 11:30:21

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

 offline 

 

#628 07.07.2013 16:28:25

Kužel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 717
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 125 05'
Věk: 37
3 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Kluci má někdo zkušenost jaké  rozdíly  jsou u spojek KTM modelů 04-07 a 08-11, jde mi o jejich záměnu. Pokud je to tedy technicky vůbec možné.  Proč se ptám, chci narvat reklusi z novějšího modelu do staršího, co by to obnášelo? díkes

 offline 

 

#629 08.07.2013 17:24:22

Kužel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 717
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 125 05'
Věk: 37
3 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:

s Kornoutem už jsem si psal, ten řešil jiný problém spojku z Husara do KTM. Podle objednávkových čísel by ty spojky měli být jiné, ale třeba má někdo vlastní zkušenost. Jsme národ zlatých ručiček  smile 

 offline 

 

#630 08.07.2013 20:16:55

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Přesně, jde jen o to, aby pasovaly koše, zbytek není problém.
Každopádně origo koše jsou jiné
2008
http://www.nahradnidilyktm.cz/cz/eshop/ … 6#sch_9236
2007
http://www.nahradnidilyktm.cz/cz/eshop/ … 5#sch_8275

Editoval kornout (08.07.2013 20:22:26)


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#631 08.07.2013 23:20:27

Kužel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 717
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 125 05'
Věk: 37
3 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


http://rekluse.com/PartsFiche/zSP/RMS-833.pdf

http://rekluse.com/PartsFiche/zSP/RMS-832.pdf

dostal jsem od pana Kloučka nákresy obou spojek Rekluse k porovnání .Podle čísel je to na pár vyjímek úplně jiná spojka. Ale podle prodejce je 3/4 dílů ve shodě.

Editoval Kužel (08.07.2013 23:29:48)

 offline 

 

#632 20.07.2013 10:51:36

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


kornout napsal(a):

Včera jsem po prvních 15h s rekluse měnil oleje a docela jsem čuměl, jakej je to rozdíl. Bylo pěkně vidět, jak ty lamely více kloužou, sítko bylo hezky obalený tím sajrajtem z lamel. Takže kdo máte oddělený náplně, tak né aby jste se na převodovku vyprdly  vyk! 

Včera druhá výměna oleje s rekluse a sítko v převodovce uplně čistý, jen trocha mázu na magnetu. Tak to první přisuzuju tomu jak si to sedalo. Pozitivní zjištění  wink 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#633 23.07.2013 23:34:42

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


Tak už se mi konečně podařilo cca po 30 ti hodinách co tu rekluse mám aby motorka zdechla ...  a1 

stalo se asi po 10 startu kdy člověk odstartoval držel jí až do smrti a pak znova .. Tak jestli jsem tomu nějak ublížil  a11 ..

Každopádně byl jsem na soustředění a přišel za mnou Mitvalský a říka.. hele ty .. neklouže ti spojka?   lol  Ta motorka ti zabírá totiž uplně jinak než ostatním big_smile Prej že to je jak gumový.

Tak ted už nevím jaké pružinky dát .. nemá tu někdo tu EXP 2.0 a co tam máte za pružiny ?

Jinak je možné aby ta spojka "zgumovatěla" ?

Po startu ač jsem měl prý reakci rychlou tak jsem ztrácel .. furt si myslím, že je chyba mezi řidítkama a jezdcem ale jen tak pro zajímavost jakou máte zkušenost s rekluse s odstupem času na mx smile

Zatím to moc rozšířené není co jsem tak pochytil  lol aspon ne na mx

Editoval beachbitch (23.07.2013 23:35:49)

 offline 

 

#634 24.07.2013 09:12:50

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


beachbitch:
- zkontroluj lamely, donastav si spojku

.. s odstupem 70hod je ta motorka jakoby gumová...
.. chce si to dost pohrát s kuličkama a pružinama aby to po sepnutí neklouzalo
.. tabulkový setupy neseděj (HSB-08) , spojka má trvalej prokluz a po 50-60hod je připálená 
.. projeví se to ještě větší gumovatostí a vidět to je na lamelách když je vyndáš všechny (tak jak jsou ve spojce) tak z boku je vidět že prostředek je připálenej - tmavší
.. reklus mechanismus je netknutý a myslím že opotřebení nebude poznat min do 400 hod (stary typ rekl.)
.. ted sem spojku přehodil za std a motorka je taková syrovější, dravější , zábavnější
.. s rekl. je taková sterilní, precizní, poslušná, gumová...

.. podprůměrnému až průměrnému jezdci dodá spojka hodně jistoty a vyretušuje hodně problémových situací
.. prům. až nadprům. (neplést si se střelcem  smile ) něco málo vezme, něco dá, celkově OK

 offline 

 

#635 24.07.2013 10:05:26

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


Díky moc to jsem potřeboval slyšet smile  Pravděpodobně budou ty lamely spálené ono ani se jim nedivím ono to bude už víc jak 30 hodin  roll 

Jezdec jsem podprůměrnej takže zatím pro mě měla reklus samé klady jen.

Ale teď když jsme jezdili třeba jednu zatáčku furt dokola a člověk zrychloval tak mi motorka řvala jak pominutá ale jak řikáš tu razanci trochu ztratila.

Celkově je taková hodnější. Ale překvapilo mi, že všude jsem četl, že s reklusí máš lepši plynulejší trakci ze zataček ... lepší starty ... A to se mi teď moc nepotvrdilo i když bude to asi nastavenim  key 

 offline 

 

#636 24.07.2013 10:34:48

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


beachbitch: jednak nastavením, za druhý už budeš mít připálený lamely tak to klouže ještě víc (na motokrose to půjde asi ještě rychlejc)
... dej si tam víc koulí nebo těžký pokud nemáš... nevím jaký máš nastavení na tom tvým heblu smile - to způsobí že se víc domáčkne spojka a nebude prokluzovat.

- trakce bude a plynulost taky... prostě ti to neustřelí a nerozkope.... jen to je za cenu tepla a lamel - práci odvede technika a ty se můžeš soustředit na jiný činnosti

- jo chce to si s tím trochu pohrát a nakoulovat to správně - zkoušky udělej na asfaltě 
- 2,3 plnej od malých otáček a nemělo by to po sepnutí klouzat ani se to znovu utrhnout nástupem výkonu
- blbě se to řeší protože musíš koukat jestli nehrabeš a aby ses nepostavil do svíce ale jde to vychytat
- správný sepnutí dělá životnost a použitelnost

 offline 

 

#637 24.07.2013 10:57:50

NiMMiC
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 400
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: HBG 300,450,550
Věk: 27
Web
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


MikiberG:
Souhlas, podprůměru jako já to dává hodně, hned vidím možnosti kde jsem předtím neviděl... i když nevím jestli to není výletem s váma jak jsem viděl co všechno je možné  usch 

Jinak teď už by to mohlo být ok co jsem stihl do operace otestovat - jen když už jedu plný tak to má zvuk jako skůtr, tak nevím jestli je tam možný ještě nějaký prokluz...  key  kdyžtak bych chtěl ještě 2 koule zkusit - pokud budeš ještě brát, tak bys mi je mohl poslat s tím termostatem a budu laborovat ještě - i když to pak zase asi potáhne. ano  (momentální stav je 20těžkých a 7normal + nejtvrdší pružina)

 ano 

Editoval NiMMiC (24.07.2013 10:59:37)

 offline 

 

#638 24.07.2013 11:50:22

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


NiMMiC:
... koule jsou objednaný, termostat už mám, ... u tebe se ještě zamyslím ... evidentně to neudrží plnej výkon ... ještě bude asi nutný si pohrát s vůlí na lamelách v - dělá to to to samý co mě (ve výkonovým nástupu někde od poloviny otáček to motor prostě utrhne)  tak to nejdřív vychytám na sobě a pak ti dám recepis smile. Zatím nedávej plnej na asfaltě ... holt moc koní  big_smile .

 offline 

 

#639 24.07.2013 12:17:07

NiMMiC
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 400
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: HBG 300,450,550
Věk: 27
Web
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


MikiberG:

Teď to s těma 20ti není takové jak předtím, už to udrží až do plných (podle ucha) jen to má na konci takový ten skůtří zvuk, stejně jako babeta v plných  lol 

Jak zahodím berle tak víc otestuju, budeme v kontaktu  ano 

 offline 

 

#640 24.07.2013 12:44:11

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


NiMMiC:

nechcu byt za chytraka ale podle me ti to klouze asi vic nez by melo podle toho co tady pisou,co sem se na tom chvilku svezl me to prislo ze je to v kluzu porad do 3/4plynu cca,ale i tak se stim jelo zajimave ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů