Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rekluse-automaticka spojka

#601 09.06.2013 09:33:04

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Taky mi to tak připadá, nebo ještě zkus tu spojku seřídit aby vystavovala pomaleji a při vyžších ot, jestli to pak bude lepší, ale podle mě je to tento problém.
mmj, máš stejnou navi jako já  wink 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#602 09.06.2013 09:39:14

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Klasika:

Řekl bych že ti spojka zabírá moc brzo,prostě to chce zvětšit vůli mezi lamelama jako když víc vymáčkneš spojku.Já to ladím tímto:


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2978_dsc02090.jpg

 

#603 09.06.2013 09:43:14

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Klasika:
Viteka ma asi recht, karburator nebo slabsi plech. Akceleracni pumpa to je zvlastni kapitola ale pokud de motor na neutral dobre a sbira se pekne, bude ok.
Vypada to opravdu, ze proste nema ty koule.
Postupem casu by reklus mel zabirat logicky ve vyssich otackach a to by bylo prave naopak min nachylny na chcipani, takze opotrebenim lamel to nebude.
Jeste mi neni uplne jasny , jak to startujes, s kvaltem?
Me to s rychlosti hodne spatne startuje a radit na miste muzu az po chcipnuti.
Kdyz stojim a chci si treba dat z dvojky jednicku, málokdy se to podarí( i kdyz zmacknu spojku) je to divný ale pred rekluse s tim problem nebyl.
Prevodovka je i s vymáčklou spojkou víc v tahu.

 offline 

 

#604 09.06.2013 11:40:35

Prochal11
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1461
Založená vlákna
Místo: Trhové Sviny
Motorka: Husaberg FE 450 Husqvarna TE 300 KTM 950 SER
Věk: 39
Tel: 774154754
5 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


Mam sice jinej typ rekluse a to EXP 2.0, ale moto mi taky chcípala, mě pomohlo poladit vonoběh drobet jsem ho zvednul a poladil rekluse ,aby při zvýšení volnoběhu motorka neměla tendenci hodně pochodovat ,našteloval jsem to tak že má sice motorka tendenci pochodovat,ale udržim jí v pohodě nohama nebo lehkým zmáčknutím brzdy.


Kdo se bojí,nesmí do lesa :-)

 offline 

 

#605 09.06.2013 11:45:00

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Startuje to s kvaltem uplně normálně, samo že studený to asi nikdo zkoušet nebude, to by asi byl problém, ale teplý uplně v klidu. Já kolikrát mám na trati cej den jen 3ku a nic s tím nedělám, přijedu, chcípnu, odpočinu nastaruju a jedu. S nadsázkou by mi na tu naší trať stačila moto bez převodovky jen s rekluse  a1 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#606 09.06.2013 12:40:44

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:


Tomklx to same...mas proste malou vuli .....

Jo, to me taky napadlo, akorat nevim jak tu vuli  zvetsit, kdyz tam mam ten original nejtenci plech/ doufam teda, ze ten original je nejtenci/
A este, nejde vyradit ani se zmacklou spojkou a to uz by tam snad mela byt vule obrovska,ne. S tim startovanim je fakt, ze muj Husak blbe startoval pres spojku s kvaltem i s normalni spojkou. Vadi mi jen to, ze kdyz stojim tak se blbe prerazuje.

 offline 

 

#607 09.06.2013 16:48:31

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Mikagen:

To je jasny, vymyslim potize, abych vysvetlil muj chabej vykon smile
Musim se na tom tvym zazraku svest, muj podvozek jakztakz, ale stejne myslim, ze by to mohlo bejt lepsi, potrebuju srovnani.

 offline 

 

#608 09.06.2013 20:05:51

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Jeste me napadlo ohledne vule lamel u Z-start , pouzivate ty spodni o krouzky a maly zajistovaci talirovky? Nemoh by to byt duvod, proc je spojka na volnoběh moc v tahu a nepomuze ani zmackla packa?

 offline 

 

#609 10.06.2013 07:56:15

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


Jarynn napsal(a):

MikiberG:

sice chytrou spojku nevlastnim,ale dle popisu tahne -nevystavuje.ve vzducovem filtru bych to nehledal ani nahodou.Spis bych to videl na pruzinu,nebo hryzlou kulicku,ale to me jen tak napada ,vzhledem k tomu jak si myslim ze by to melo fungovat.Soudim dle tono ze Klasika piseze na neutral je to o.k..

No právě, já vlastním.... a pokud je rozjeblej karbík a není to sladěný,  tak motor jakoby najede na otáčky a reklus trochu zabere jenže bez krouťáku to motor přibrzdí a karbec nezareaguje včas a chcípne.
Klasika nenapsala že to dělá po ladění což by to vše vysvětlovalo jasněji.... takhle sem se jen domníval a řek bych že trefil.

Klasika:
-  otevřenej vejfuk o dost uvolní motor na výfuku - potřebuje jinak seřízenej karbec. Zvlášť u točivejch malorážek kde je časování vačky postavený na vysoký otáčky a spodek moc nemají. Navíc mají velmi lehkou kliku s malou setrvačností.
- Dochází k tomu co jsem popsal - motor se ti sám zadupne nebo z malejch ot. po přidání zadusí.
- To "ladění" není naladěný - chce to doladit na spodek ne na vršek
- Vůbec zvážit otevřenej vejfuk - myslím že u tebe a rekluse to nepřinese nic.
- Pokud otevřenej tak ne motokros ale enduro - tzn. částečně přiotevřít aby se nezničil spodek motoru.
- pokud akrap kvůli hmotnosti tak dát ucpávku a doladit jí (přiotevřít....atd atd) zase vše s ohledem aby ten motor fungoval hlavně vespod kde nejvíc pracuje reklus - jinak úpravy nejsou k ničemu. Ve vyšších ot už rekluse nic nedělá a tam funguje řidič heftem a dál matlat spojku jako dřív.

 offline 

 

#610 10.06.2013 07:58:19

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


Klasika napsal(a):

Vzduchový filtr peru a měním furt.
Motorka teď byla na brzdě kvůli Akrapu, takže karburátor to asi taky nebude.
Víko bylo dole, všechno vypadá jak má. Nechala jsem jen dát silnější plech, protože jak Fany správně předpovídal, už tam byla prodleva. Jenže chcípalo to předtím a chcípá to i teď.
Slepené lamely bych taky škrtla, nebudou slepené dva měsíce a dvě olejové výměny...

Můžu zkusit zalaborovat s volnoběhem... A můžu zkusit naopak dát ten nejtenčí plech, jestli to bude mít na chcípání vliv.

Každopádně po včerejšku můžu říct, že pro mě byla rekluse spíš za trest kvůli tomu neustálému chcípání a startování  ee3 
Moc to nechápu, proč fungovala těsně po instalaci skvěle a čím je tam déle, tím je to horší  a22 

Jen raní rejpnutí smile : platí pravidlo že když něco funguje tak se v tom nehrabat  ano 

 offline 

 

#611 10.06.2013 08:13:09

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


MikiberG:
Díky za zhodnocení, ale rozdíl před a po Akrapu je hodně znát... a není to jen zvuková kulisa (a to jezdím s restriktorem) smile
Rekluse před Akrapem fungovala, no nefungovaly jiné věci. Znáš to, když uděláš jedno, hned zjistíš, že současně musíš udělat i druhý, na to navazuje třetí....  usch
Takže holt teď budeme chvíli ladit... Funguje to všem, tak to bude fungovat i na Mrňousovi  ano 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#612 10.06.2013 08:31:47

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


Klasika:
reklusi nemám, ale když jsem ladil svojí bejvalou WR250F, tak jsem se dopracoval k tomu, co popisuje Mikiberg. Původně jsem měl otevřený laďák Leo Vince, ale řvalo to, tak jsem nechal přiotevřít původní sériový výfuk a s tím jsem byl nejvíc spokojen, co se spodku týče. Ladili to na brzdě, kde to na grafu vypadalo všechno moc pěkně, ale za jízdy tam byla velká díra někde v půli plynu, tak to doladili ručně  cool už bez brzdy a pak vše fungovalo jak mělo.

 offline 

 

#613 10.06.2013 08:37:34

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


badyšot:
... jj je to tak ... každý si musí udělat to kolečko sám  smile 


-------------------------
... spousta jezdců hledá svatý grál jak v podvozku tak v motoru ale nejblíž se k němu dá dostat vytrénováním sama sebe - ostatní jsou jen pomůcky, berličky nebo placebo.

 offline 

 

#614 10.06.2013 08:56:49

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


MikiberG napsal(a):

ostatní jsou jen pomůcky, berličky nebo placebo.

Žádná pomůcka, berlička nebo placebo, díky které si vyjížďku vychutnám víc, není špatná ani zbytečná  wink Ale to bychom zase zabrousili do debaty o prknech místo sedla, násadách od krumpáče místo tlumičů atd...  smile 

Takže když se vrátím k jádru pudla, teď už díky vám vím, po čem máme jít, takže se na to vrhneme a to by bylo, aby to nebylo  gp 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#615 10.06.2013 09:41:22

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


allanktm:
Ale jo máš pravdu, občas se holt smeknu.
... že mluvíš o přepadech tak včera až po lomeček OK a říkal sem si jak sme s tím vyjebali, pak se to přihnalo od protivky a chcavec, že po loukách a lese tekly řeky - ani sme do potůčku nejeli protože to byla řeka......
a jak sme tím jeli tak přepady plný vody....  jako mě to ke konci chcípalo na EKR.... šlaufy blbý  wink , tak sem je nakroutil mimo dosah vody a OK  ano ... ještě je dořeším

A jak vy a mladej? OK?

 offline 

 

#616 10.06.2013 11:22:10

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rekluse-automaticka spojka


MikiberG napsal(a):

Jarynn napsal(a):

MikiberG:

sice chytrou spojku nevlastnim,ale dle popisu tahne -nevystavuje.ve vzducovem filtru bych to nehledal ani nahodou.Spis bych to videl na pruzinu,nebo hryzlou kulicku,ale to me jen tak napada ,vzhledem k tomu jak si myslim ze by to melo fungovat.Soudim dle tono ze Klasika piseze na neutral je to o.k..

No právě, já vlastním.... a pokud je rozjeblej karbík a není to sladěný,  tak motor jakoby najede na otáčky a reklus trochu zabere jenže bez krouťáku to motor přibrzdí a karbec nezareaguje včas a chcípne.
Klasika nenapsala že to dělá po ladění což by to vše vysvětlovalo jasněji.... takhle sem se jen domníval a řek bych že trefil.
.

JJ,to má logiku,mě zarazilo spíš to ,že nenatočí s kvaltem a když natočí tak udusí. Na neutrál prý O.K.,takže jsem šel trošku jiným směrem..

 offline 

 

#617 10.06.2013 11:52:07

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


Jarynn: Ono ta spojka vydrží fakt docela dost, tak sem vycházel z toho že ji zamáčkout voči ze dne na den není tak jednoduchý.

 offline 

 

#618 10.06.2013 14:41:02

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rekluse-automaticka spojka


MikiberG:

Tak o trvanlivosti bych vůbec nepolemizoval,v podstatě se tam nemá co vysypat,neberu teda běžné opotřebení. Porucha se může ale objevit kdykoliv,neberu že na Rekluse,ale obecně,nic není bezporuchové ..

 offline 

 

#619 10.06.2013 14:50:08

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: Rekluse-automaticka spojka


allanktm:

Jo tak bych si to představoval nastavené. Má ji u nás jeden člen na 525 a má to při volnoběhu úplně bez kontaktu . Nástup je podle mě pak zbytečně pro enduro tvrdý,a myslím že se připravuje o hodně zím,že právě nedokáže eliminovat uhrabávání při rozjezdu,nebo jen velmi těžce.. Moje představa je nastavit to tak,aby jsi se rozjížděl jak na gumě a na volnoběh trochu potahovalo,podobně jako automat na autě.Ale jak jsem psal,Rekluse bohužel nemám(ne že bych nechtěl nebo věřil některým že to je na moji babetu zbytečné,ale na můj model je krutá cenovka),takže to jsou jen moje úvahy jak bych si to představoval nastavit. Jinak to samozdřejmě závisí na vkusu každého soudruha usch 

 offline 

 

#620 10.06.2013 18:27:02

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:
To je možné, že to dělá právě pro větší vůli. Při montáži sem nechal staré lamely. Plechy rekluse nové, ten širší sem nedával. V manuálu byl psán pro model 03, tak sem ho nechal v krabici. Chystám se na štelung při další výměně oilu a s novýma lamelama.


El hombre de mitos

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů