Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Rekluse-automaticka spojka

#521 06.05.2013 11:03:26

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:

Jak servisni mod, jako ze sundam viko spojky a neco tam postouram, a spojka sepne.
Pravda je , ze takovy teren je hodne zridka a pro me jezdeni asi jen v rumunsku, klacek v kole to asi jisti.. Co se tyce roztlaceni kdyz nepude baterka, stejne sem asi v prdeli, nepude pumpa. Ty kabely mozna neni spatny mit sebou, ono roztlacovat husaka treba v koryte potoka, taky asi nic moc.
Tento tyden budu rekluse montovat, tak snad klady predci zapory.

 offline 

 

#522 06.05.2013 11:24:10

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:

Za ten tyden sem tam zazil dvakrat situaci, kdy podle mě nebyla možna jina varianta než se plazit vedle motorky dolu. At premejslim jak premejslim, jina schudna varianta (nepocitam postrkovani lezici motorky) me nenapada, a jako osel si proto nepřipadam,
nicmene asi se najdou typci, co to jedou ve stupackach, jestli je to tvuj pripad, nevim,neznam co jedes.
Jen je myslim dobre vedet, ze rekluse asi nema jen same vyhody.

 offline 

 

#523 06.05.2013 11:43:25

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


TomKLX: Tome promiň, ale k Reklusi je tady popsáno 42 stran a minimálně na polovině z nich se řeší její nevýhody, z nich ta hlavní je fakt, že motorka už nebrzdí motorem wink Takže TEĎ přijít s problémem jízdy z kopce je krapet úsměvné, nic víc  smile

Mimochodem mám čerstvý zážitek - známý (o několik levelů lepší jezdec než já) si moji motorku půjčil a dle zvuků, které se z lesa za jeho barákem ozývaly, ji zkoušel řádně  usch . Přijel s tím, že z kopce to letí jak uvolněný šutr, ale všude jinde je to hodně velká paráda  smile A na moji otázku, jestli by ta "jiná" jízda z kopce pro něj byla velký problém, odpověděl "malichernost"  wink No... on to tedy řekl jiným slovem, ale smysl to mělo stejný  usch 

 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#524 06.05.2013 12:19:33

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Klasika:

Muj prvni prispevek byl dotaz, jak se s reklusi resi chuze vedle motocyklu ze zatracene prudkeho sesupu, podotýkám nikoli jízda a byl to dotaz a ne objev nejakeho problemu.
Cekal jsem, ze se nekdo namisto nic nerikajicich prispevku fundovane vyjadri.
Samozrejme vim, ze muzu mit zadni brzdu na riditkach misto spojky, pripadne dve packy vlevo, reseni je asi vic, jen me zajimalo jak to resi lidi, co s rekluse jezdi.

 offline 

 

#525 06.05.2013 12:41:36

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


TomKLX: Já Ti rozumím  smile Jenom nevím, co jsi čekal za fundovanou odpověď, když ti to musí být určitě jasné. Jestli jsi chtěl prostě jen slyšet, že zrovna tohle jde dost blbě, tak ti to píšu. Ano, zrovna tohle jde dost blbě  smile .
Ale jak se říká "nahoru nepoletíš a dole tě najdou" smile V případě takového sešupu rekluse nerekluse..  usch 

Vsadím se, že jak ji namontuješ, tak tohle přestaneš řešit  ano Vítej v klubu  smile 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#526 06.05.2013 12:49:13

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:
Mikagen prostě namá rekluse rád, protože si myslí, že to prostě už nejni správný enduro, když za tebe pracuje nejakej odstredivej bazmek.
Ten názor má myslím něco do sebe a je každýho volba, co od endura očekává.
Ale pořád jsem nedostal uspokojivou odpověď na první otázku.
Snad toho radši nechám, abych unik reklusímu lynči.  smile 

Ok, byl jsem pomalej.

Editoval TomKLX (06.05.2013 12:50:47)

 offline 

 

#527 06.05.2013 13:04:41

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Mikagenovi se omlouvam, ze sem mluvil za nej.
Jen si myslim, ze na tom je neco pravdy, ze clovek muze mit lepsi pocit kdyz da tezkej kamenak bez rekluse. Je to jako slezt osmitisicovku bez kysliku, je to kazdyho volba jak to chce mit. Ja sem tuzkar a ocekavam od toho zlepseni a min trapeni a vetsi zabavu.

 offline 

 

#528 06.05.2013 13:11:11

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


TomKLX: A kde je ta hranice, kdy ještě máš právo mít ten správnej pocit a kdy už ne?  smile Kdo tu hranici určuje?  smile 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#529 06.05.2013 13:26:10

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


Klasika:

Nemluvim o žádnym nadřazenym právu. Asi větsina z nás jezdí pro zábavu a urcitý druh uspokojení. Co k tomu uspokojení kdo potrebuje  je jiná vec. 
Pokud te to víc baví s rekluse, fajn, pokud nekomu príde rekluse nuda, jezdí bez ní, taky fajn.
Ale mikagen at si rekluse nekupuje, protoze pak by se moje sance na jeho vozávodení
zrejme výrazne zmensily  smile 

 offline 

 

#530 06.05.2013 17:05:07

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Rekluse-automaticka spojka


taky bych potřeboval pořádný koule  lol    to pak musí člověk letět  gp 

 offline 

 

#531 06.05.2013 19:17:05

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany napsal(a):

Obednavam si pro sebe težke koule do Z-Start  pokud nekdo chcete si to poladit pisnete.....at to pripluje spolecne....

Když s tím připluje i celá spojka, tak se přidám, zatím nemám co ladit usch 
Ale k věci. Spojka by měla zabírat z nižších otáček a rychleji?

 offline 

 

#532 06.05.2013 20:12:04

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Rekluse-automaticka spojka


viteka 32 napsal(a):

xfany napsal(a):

Obednavam si pro sebe težke koule do Z-Start  pokud nekdo chcete si to poladit pisnete.....at to pripluje spolecne....

Když s tím připluje i celá spojka, tak se přidám, zatím nemám co ladit usch 
Ale k věci. Spojka by měla zabírat z nižších otáček a rychleji?

kdybych ted nedelal motor mozna bych se taky nechal zlakat big_smile 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#533 06.05.2013 21:10:47

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


viteka 32 napsal(a):

xfany napsal(a):

Obednavam si pro sebe težke koule do Z-Start  pokud nekdo chcete si to poladit pisnete.....at to pripluje spolecne....

Když s tím připluje i celá spojka, tak se přidám, zatím nemám co ladit usch 
Ale k věci. Spojka by měla zabírat z nižších otáček a rychleji?

Přesně tak, kombinuje se to právě těmi kuličkami a pružinami. Těžký koule a slabá pružina, rychlej záběr v nízkých otáčkách, lehký kuličky, nebo míň kuliček a silnější pružina je přesněj opak. mez tím je spousta prostoru pro ladění.


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#534 06.05.2013 23:40:01

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


kornout:
To je mi jasné, že to tak bude. Je jen škoda, že tu nikdo nenapíše najvhodnější kombinace těžších a normálních kuliček. Každému sedne jiný styl jízdy, ale základ bude stejný. Největší zkušenosti má asi xfany a nebál bych se jeho rad držet smile 

 offline 

 

#535 07.05.2013 06:03:56

TomKLX
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 138
Založená vlákna
Motorka: Hb 390 fe
Věk: 34
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany:

Na myho husaka je v manualu tusim 3 nebo 6 tezkejch kouli, toz to bych jich par pro možnost priostreni asi vzal, co to asi stoji a jak dlouho trva dodani?

 offline 

 

#536 07.05.2013 09:06:48

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


xfany napsal(a):

viteka 32 napsal(a):

kornout:
To je mi jasné, že to tak bude. Je jen škoda, že tu nikdo nenapíše najvhodnější kombinace těžších a normálních kuliček. Každému sedne jiný styl jízdy, ale základ bude stejný. Největší zkušenosti má asi xfany a nebál bych se jeho rad držet smile 

Husaberg....neprekonatelna kombinace 21 tezkejch a 6 lehkejch rozmisteno rovnomerne po cele kruznici...ne jak pisou 5 a 5

ted mam to co doporucujou...15tc a 12 stel.....a je to mrtve...jen nevim jestli se me to nezda....kuli sestupu obsahu....ale cejtim ze od 3st vejs.....ta spojka zabere proste pozde....

jestli to není schválně, že to zabírá pozdě ono 450 je o dost slabší ve spodku a8  aby to pak ten motor utáhnul

Editoval skodavrs (07.05.2013 09:07:19)

 offline 

 

#537 07.05.2013 09:36:05

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Rekluse-automaticka spojka


skorodavrs:
jestli to není schválně, že to zabírá pozdě ono 450 je o dost slabší ve spodku a8  aby to pak ten motor utáhnul

V tom to rozhodně nebude. Pokud řadíš se spojkou nebo bez, tak ti spojka ihned zabere. U rekluse je právě ta gumovost výhodná při rozjezdu nebo na 1, ty by jsi to spojkou ani tak nedokázal, ale při vyšších kvaltech už bude spíš na obtíž. 450 možná má spodek slabší a právě zde rekluse bude super, ale po otočení heftem, kdy tam sázíš trojáka, tak má výkonu taky na rozdávání. Základem bude samozřejmě perfektně fungující karburátor bez děr. U Berga i KTM do 2007 velmi pomůže instalace silnější pružiny do karburátoru, opravdu vespod oživí chod motoru ano 

 offline 

 

#538 07.05.2013 09:48:09

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


no já rekluse mám takže vím jak funguje a1 , pokud máš dostatečnou rychlost tak na 3 ti ani prokluzovat nebude není důvod. Pokud jedeš pomaleji na 3ku tak samozřejmě bude klouzat, ale když bys to přehnal se závažím, tak by mohla spínat při příliš nízkých otáčkách a mohlo by se stát, že to 450 například na 3ku v kopci neutáhne, nebo rozhodně ne stejně jako 550. Naopak při vyšších kvaltech se teprve projeví výhoda rekluse a1 

 offline 

 

#539 07.05.2013 10:15:03

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Rekluse-automaticka spojka


smile počet a váha koulí je úměrný primárnímu převodu = otáčky na spojce, průměru spojky a počtu lamel = potřebný přítlak. Pak je to věc volby jestli chci měkčí a nebo tvrdší záběr = tovární setup + zkušenosti z experimentu (přidání/ubrání odstř. hmoty)

Nejdřív je dobrý se s tím chvíli seznamovat a pak teprv hledat chyby (vůči svému stylu a terénu) a případný řešení toho problému.  A vůbec zjistit co od toho vlastně chci - co mi ta automatka má kompenzovat (např. neumím se rozjíždět, řadit, neumáčknu spojku, zašlapuju, nemám startér...)

Brždění je kokotina - z kopce se jezdí a navíc to jde řešit brzdou na ruce. Vadit může, že to nebrzdí v kopci (kdyš to zajebu) - taky to jde řešt brzdou na ruku. Aut. spojka 10 problémů řeší a 3 přidá - to je dobrý poměr. Navíc ty 3 přidaný problémy jsou dost málo frekventovaný a problematický záležitosti z hlediska běžný jízdy.

 offline 

 

#540 07.05.2013 11:50:15

babaexc
Uživatel
Fotogalerie
0 0

Re: Rekluse-automaticka spojka


MikiberG:

Tak tak všecko je o zvyku.Pokud se zastavim ve výjezdu nepořebuju aby mi motor blokoval kolo(což u moji 150 stejně nejde)stačí vrknout plynem.A sjiždět kopce stylem motorka s kvaltem vedle mne?Horší varianta než to pustit,vyděl sem kluka co mu motorka chitla a s toho největšího kopce měl plná jedna pak chitil strom a naštěstí rozmašloval jen motorku.(byl to takovej kalup že všichni skameněly a nevěděly co se děje a1  a1 )

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů