Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#161 18.01.2013 11:34:38

volodaj
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 898
Založená vlákna
Místo: Martin
Motorka: žiadna, ex YMH WR 250f, ex HSB FE 400
Věk: 32
5 1

Re: ortézy


badyšot:

Skočím do garáže pozrieť, lebo z hlavy neviem. Myslím, ale že M. Prípadne ich môžem aj odfotiť a nejak by sme sa dohodli. Ja už nejazdím, nemám ani motorku a na to, čo si 2x do roka požičiam kamošovu mi budú stačiť aj bezkĺbové.

 offline 

 

#162 18.01.2013 11:45:39

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


beachbitch napsal(a):

http://www.motoinzerce.cz/prislusenstvi/obleceni/687340-ortezy-asterisk.html

Tak dneska by mi měly přijít, jsem zvědav  ano 

Což znamená, že mé fungl nové, nikdy nepoužité chrániče Thor Force Knee Guard budou zřejmě k mání (pokud budou ortézy sedět), pc. 1890Kč. Pustím za 1500Kč (i s dopravou, při platbě převodem), kdyby někdo chtěl. Velikost L/XL.

http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1231_thor.jpg



A zřejmě i kalhoty Thor Phase černo-bílé vel.34, jeté 1x.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1231_phase_slab_pant_black.jpg


sry. že to tu zasírám inzercí, pak smažu

edit? oprava velikosti, kalhoty jsou 34

Editoval C.J. (19.01.2013 19:45:35)

 offline 

 

#163 18.01.2013 11:58:41

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


C.J.:

tak doufám že nebudeš nadávat co jsem to sem postnul big_smile

 offline 

 

#164 18.01.2013 12:13:30

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


C.J.:
Pak hoď nejakú mini-recenziu tých Asteriskov wink 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#165 18.01.2013 12:14:09

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


beachbitch:

Naopak, díky  ano  Jsem mu okamžitě psal a už i tak měl několik zájemců. Když se mi to nebude zdát, tak je prostě pustím dál.. Ale chci to prostě porovnat s obyč. chrániči.

 offline 

 

#166 18.01.2013 12:26:46

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


xfany:

Co konkrétně, ty ortézy?  smile 

 offline 

 

#167 18.01.2013 12:27:01

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: ortézy


C.J.:

já chcu chrániče. Kalhoty ne.
E: Ty Thory.

Editoval badyšot (18.01.2013 12:27:46)

 offline 

 

#168 18.01.2013 13:43:15

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


xfany napsal(a):

Ano, kalhoty me nebudou  a30  lol 

Já je kupoval "preventivně" před rokem, ani jednou jsem v nich nejel.. A teď mi jsou trochu těsné a dokonce mi jsou i trochu těsné č.34, které jsme si koupil místo nich, takže asi povýším na 36  lol  Ještě že "mám" 450, která mě zatím uveze  heh2 

 offline 

 

#169 18.01.2013 15:49:23

Re: ortézy


C.J.:

Co by jsi  chtěl za ty kalhoty?

 offline 

 

#170 18.01.2013 17:17:20

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Jak se dívám do inzerce, tak bych je asi musel dát zadarmo  lol  http://www.motoinzerce.cz/prislusenstvi … el-32.html

 offline 

 

#171 18.01.2013 17:30:42

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


C.J.:

tak at sednou asterisky jsem neměl ale snad budeš spokojen....

 offline 

 

#172 19.01.2013 20:47:21

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Tak včera mi přišly půl roku (údajně) jeté Asterisky .Samozřejmě jsou dodřené jak prase, jeté nějakým kaskadérem na asfaltu, takže fakt hnusné, ale funkčně vypadají v pořádku. Včera jsem nepsal, protože jsem v podstatě neviděl žádný rozdíl mezi tím a klasickými chrániči, které jsem ale měl v garáži a nemohl je přímo porovnat. Provedení kloubu asterisku a hlavně chrániče kolen mi přišlo velice "fórové".. Bývalý majitel je měl maximálně povolené, takže nijak nebránily "převrácení" kolene, když jsem přišel na to jak se seřizují a dotáhl je, tak skutečně by mohly zabránit převrácení kolene. Dnes jsem je porovnal face2face s chrániči. Chrániče jsou pohodlnější, nabízejí mnohem lepší ochranu holeně a kolene před pádem, jsou výrazně užší, výrazně delší. Při chůzi o chráničích v podstatě nevím. Chránič kolene je na asteriskách přidělán jen gumičkami a je posuvný na všechny strany, při pádu se klidně může shrnout. Najet přímo na klacek, tak se vždy dostane až na koleno. Pochybuju, že by mohly zabránit vyvrácení kolene do boku, tam bych řekl je pevnost a ochrana stejná jako u "testovaných" Thorů. Ale měly zabránit zatlačení kolene dozadu, jdou seřídit tak, že nohy nejde ani propnout, na noze sedí "jak přirostlé", ze cenu menšího pohodlí (spíše přímo nepohodlí) a roztažených nohou při jízdě. Pár minut jsem v tom chodil, klekal a je v tom velký rozdíl. Chrániče fungují skutečně jen jako chrániče proti nárazu, Asterisky proti nárazu na koleno fungují hůře a hrozí vniknutí předmětu nekrytými místy. Ale koleno skutečně drží citelně pevnější než chrániče. Jak jsem psal, chrániče Thor koleno chrání, díky promyšlenému dvojitému uchycení drží na noze perfektně. Asterisky podle mě nezabrání vymknutí kolene do boku (např. při pádu motorky na nohu), jsou sice do boku pevnější než chrániče, ale do boku nohu nic nemůže udržet. Plus vidím pouze v tom, že by mohly zabránit protlačení kolene dozadu. Ještě jsem v tom nejel a asi hned tak nepojedu, ale zatím to vidím tak, že momentálně Thory prodám, ale až doslouží asterisky, tak půjdu opět do těch Thorů. Podle mě to za 14tis to nestojí.. Zajímavé by mohly být ty Ufa za 11tis.

Přikládám fotku, aby šel vidět rozdíl ve velikosti, ortézy jsou mnohem širší, botu zapnu s Asterisky jen tak tak, s Thory naprosto normálně, Thory chrání holenní kost a koleno mnohem lépe, jsou i o dost delší..


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1231_obraz0750.jpg

 offline 

 

#173 19.01.2013 21:05:16

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ortézy


C.J.:

podle me je to cela nofouknuta bublina ty ortezy,mel sem na sobe ortezy EVS a ty byly podle me dost dobre podle me o dost lepsi nez kdyz vidim ty asterisk-u nich je v podstate ochrana o nicem kdyz teda nepocitam protlaceni nohy atd.vetve kameni,spicate klacky atd.ti proste tu nohu muzou pekne prospikovat aspon muj nazor,jinak at ti slouzi a neni to tak jak si myslim


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#174 19.01.2013 21:08:46

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Já hlavně doufám, že trochu ulehčí kolenu. Když jsme byli za Kuželem v nemocnici, tak jsme prokecali ve stoje 3 hodiny a pak mě koleno dost bolelo. Zátěž při jízdě v terénu a ve stoje bude násobně větší, tak doufám, že ortézy pomůžou..  hmm 

 offline 

 

#175 19.01.2013 21:17:52

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ortézy


C.J.:
tak to by asi mely je to na to delany aby to ulevilo ano preju ti ti at ti to fakt pomaha smile  ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#176 20.01.2013 02:04:05

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


C.J.:

čoveče to si nejsem úplně jistej hmm Koleno ti určitě zpevní ale jestli ortéza nějak "šetří" síly respektive, že by dokázala napomoct tvému problému, který zmiňuješ to nevím...

Co jsi s tím měl? Na tohle asi jediná rada posilovat to koleno a posilovat.. Do sezony ještě nějakej čas je tak to nezanedbat .. Kolena jsou svinstvo  hmm 

Každopádně přeji ať ti dobře poslouží a koleno slouží jak má  ano 

 offline 

 

#177 20.01.2013 07:54:23

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Měl jsem zlomeninu bérce, od kolena po kotník mám hřeb, který strkali skrz koleno. Takže teď to ještě trochu bolí, pak koleno zase rozřežou, aby hřeb vytáhli, ale pak by mělo být koleno zase ok.

 offline 

 

#178 20.01.2013 09:58:23

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


C.J. napsal(a):

Tak včera mi přišly půl roku (údajně) jeté Asterisky .Samozřejmě jsou dodřené jak prase, jeté nějakým kaskadérem na asfaltu, takže fakt hnusné, ale funkčně vypadají v pořádku. Včera jsem nepsal, protože jsem v podstatě neviděl žádný rozdíl mezi tím a klasickými chrániči, které jsem ale měl v garáži a nemohl je přímo porovnat. Provedení kloubu asterisku a hlavně chrániče kolen mi přišlo velice "fórové".. Bývalý majitel je měl maximálně povolené, takže nijak nebránily "převrácení" kolene, když jsem přišel na to jak se seřizují a dotáhl je, tak skutečně by mohly zabránit převrácení kolene. Dnes jsem je porovnal face2face s chrániči. Chrániče jsou pohodlnější, nabízejí mnohem lepší ochranu holeně a kolene před pádem, jsou výrazně užší, výrazně delší. Při chůzi o chráničích v podstatě nevím. Chránič kolene je na asteriskách přidělán jen gumičkami a je posuvný na všechny strany, při pádu se klidně může shrnout. Najet přímo na klacek, tak se vždy dostane až na koleno. Pochybuju, že by mohly zabránit vyvrácení kolene do boku, tam bych řekl je pevnost a ochrana stejná jako u "testovaných" Thorů. Ale měly zabránit zatlačení kolene dozadu, jdou seřídit tak, že nohy nejde ani propnout, na noze sedí "jak přirostlé", ze cenu menšího pohodlí (spíše přímo nepohodlí) a roztažených nohou při jízdě. Pár minut jsem v tom chodil, klekal a je v tom velký rozdíl. Chrániče fungují skutečně jen jako chrániče proti nárazu, Asterisky proti nárazu na koleno fungují hůře a hrozí vniknutí předmětu nekrytými místy. Ale koleno skutečně drží citelně pevnější než chrániče. Jak jsem psal, chrániče Thor koleno chrání, díky promyšlenému dvojitému uchycení drží na noze perfektně. Asterisky podle mě nezabrání vymknutí kolene do boku (např. při pádu motorky na nohu), jsou sice do boku pevnější než chrániče, ale do boku nohu nic nemůže udržet. Plus vidím pouze v tom, že by mohly zabránit protlačení kolene dozadu. Ještě jsem v tom nejel a asi hned tak nepojedu, ale zatím to vidím tak, že momentálně Thory prodám, ale až doslouží asterisky, tak půjdu opět do těch Thorů. Podle mě to za 14tis to nestojí.. Zajímavé by mohly být ty Ufa za 11tis.

Přikládám fotku, aby šel vidět rozdíl ve velikosti, ortézy jsou mnohem širší, botu zapnu s Asterisky jen tak tak, s Thory naprosto normálně, Thory chrání holenní kost a koleno mnohem lépe, jsou i o dost delší..


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1 … az0750.jpg

ono taky záleží jak ti sedí velikostně. Pokud ti ty ortézy sedí tak by měli zabránit bočnímu vybočení kolene. Jinak Asterisky jsou prostě dost fórové a mají vaklavé kloubky a to je taky důvod proč je nechci. Nakonec jsem objednal ty UFO tak uvidíme.

 offline 

 

#179 20.01.2013 23:38:57

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Janek napsal(a):

.. tak minimálně takovou bys teď potřeboval ty.

No když se nad tím zamyslím,  tak ne že by to byly přímo "investice do zdraví", ale v nákladech 8200Kč nemocnice, 10800Kč lázně, ortézy 7000Kč, kvůli nim nové kalhoty 1200Kč, tři měsíce dojíždění na rehabilitace, nějaké procedury jsem doplácel, ale to byly stokoruny, projetý benzín do nemocnice, lázní, rehabilitaci kolem 3tis, doplněk stravy na klouby a vazy 2tis (60ti denní kůra), doplněk mumio 500Kč, ve středu jedu ještě na týden do lázní za 12700Kč (ale i s manželkou, takže polovinu z toho). Takže možná i více než to co do motorky.. Takže teď pár let, z finančích důvodů, nebudu moct bourat  lol 

 offline 

 

#180 21.01.2013 00:02:31

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


na youtube jsou spousty videí ispirovaných právě úrazy a jakýsi "road to recovery"  nebo něco takovýho např.  Reed, Villopoto, Canard... to je jen co mi napadaj co se zrakvili v posdlední době.. mají videa, kde něco řeknou o treninku a jsou videt i cviky a mohlo by to posloužit  a je to zadarmo...   

To zranění co popisuješ zní dost děsivě tedy....  hmm Zlomenině člověk asi nějakým posilováním člověk nepředejde ale ruznejm nataženejm svalům nebo vyhozenejm ramenům se dá předejít, když má člověk to tělo nějak v "kondici"

Jinač za takovou řezničinu musela něco poplatit pojištovna na bolestném z úrazovky ne ? smile

Edit
Až teď koukám, že nejsi z ortéz moc nadšen  hmm  no já akorát vím, že to par lidi z mého okolí jezdí ale já osobně si stojím za těma POD ty mi přijdou lepší jak asterisky už jen co se týče nějakého odvětrání.
Ale jak zmiňuješ ochranu kolene pd přímeho tupého nárazu třeba tak ta by mohla byt lepší i u těch mejch... Že potkám větev jsem při výběru neuvažoval tedy  smile 

Editoval beachbitch (21.01.2013 00:14:37)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů