Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#81 10.01.2013 22:47:13

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


kiwibibo napsal(a):

C.J.:
Mal si pri tom páde ortézu či obyč. chrániče?

Obyč chrániče FOX. A kolena jsou naštěstí v pořádku i chráíniče přežily  lol Ale při té mé nehodě by nepomohlo nic, nohu jsem si přerazil o železnou traverzu.

Editoval C.J. (10.01.2013 22:47:58)

 offline 

 

#82 10.01.2013 22:59:20

NiMMiC
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 400
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: HBG 300,450,550
Věk: 27
Web
1 0

Re: ortézy


C.J.:

nevím proč, ale jen když čtu "přerazil o traverzu" tak mám z toho horší pocit jak ze svého kolene  usch 

 offline 

 

#83 10.01.2013 23:37:39

rominator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Českobudějovicko
Motorka: EXC 450R
Věk: 48
Tel: Vodotěsný
1 0

Re: ortézy


Musim priznat, ze tohle tema ma primelo k zamysleni-pred 10-ti lety, kdyz jsem laboroval s motokrosem jsem si skurvil leve kolena-2 operace a vse spatne. 2 roky do zadu jsem se vratil k enduru a co cert nechtel jsem si vyvrkl leve koleno, takze jsem v obraze co to obnasi a poridim si taky nejake ortezy,protoze jsem lepak a kdyz uz se natahnu, tak zcela jiste vim, ze nasledky budou diky ortezam mnohem mensi nez bez nich!! Takze za mne diky za toto tema a urcite kupuji at uz takove nabo makove-furt lepsi nez chranice nebo v mem pripade zatim jen kalhoty.... ano  ano  ano 

Editoval rominator (10.01.2013 23:40:29)

 offline 

 

#84 10.01.2013 23:59:41

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


Práveže pri náraze na železnú traverzu by ti chrániče pomôcť mali nie? Pri náraze rozložia silu na väčšiu plochu a pak je menšia šanca, že kosť praskne. Ak teda dostatočne chránia aj holeň, nie len koleno. U teba to bol náraz priamo spredu na holeň? Alebo nejak zboku? Alebo sa ti holeň skrútila?


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#85 11.01.2013 01:18:21

Re: ortézy


kiwibibo:

v jeho pripade tam mel myslim 3 plny nebo za 4?
kratka rovinka cca 500m, ale metr od drazky potrubi posazene na I profilech - traverzach.
No a v takove rychlosti by ti nepomohlo asi nic.natolik, abys vstal a jel dal.
Kdyz se ale vratim k predvcerejsimu dakaru - streda, tak v melkem pisku spadla na despreseho koleno cela motorka a sam rikal, ze kdyby nemel kvalitni kolenni chranice(pravdepodobne ortezy), mel by po noze a zavod by pro nej skoncil.

Nicmene ohledne tech mych chranicu/ortez.
Dneska jsem si je zkousel, mam velikost L a padnou, jako ulite. Oproti pouze chranicum Acerbis Evo jsou na prvni pohled nesrovnatelne bytelnejsi, taky tezsi a maji po kazde strane ocelove klouby/vyztuhy.
Mozna, ze to nejsou skutecne poctive ortezy, ale za tu cenu jsou Top. Jinak na ortezy s karbonem za 10 000 penez kus fakt nemam.
Ale jsem rad aspon za tyto.
Takze takovy maly verdikt - Despre ma spickove ortezy za brutalni penize primo na miru, zadne seriovky, taky je to spickovy jezdec a jede za spickovy tym. Taky jsou v tom spickove penize, takze asi tak.
Pro nas mrdaly (mluvim o sobe) budou stacit aspon neco malo lepsiho, nez obyc kolenni chranice a jiste to u pripadneho padu / situace pomuze trochu lepe.

 offline 

 

#86 11.01.2013 08:09:15

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


Pete1985 *:
Tie SIX SIX ONE Cyclone vyzerajú ako rozumný kompromis  ano  Ako riešiš ochranu holene? Na fotke vyzerajú pod kolenom celkom krátko, takže asi nechránia celú holeň.  http://www.smxsports.se/2467-large/sixsixone-cyclone-knaskydd-wired-svart.jpg


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#87 11.01.2013 11:00:14

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: ortézy


kiwibibo napsal(a):

Práveže pri náraze na železnú traverzu by ti chrániče pomôcť mali nie? Pri náraze rozložia silu na väčšiu plochu a pak je menšia šanca, že kosť praskne. Ak teda dostatočne chránia aj holeň, nie len koleno. U teba to bol náraz priamo spredu na holeň? Alebo nejak zboku? Alebo sa ti holeň skrútila?

Tak to ti reknu ze kdyby mel chranice treba plechove,tak by asi nepomohly,myslim ze by ty kosti uletely (strihly se)v miste kde by chranic koncil . Byla to fakt bomba  na primo...Kurna jeste ted me mrazi,nakonec to jeste dopadlo relativne dobre hmm 

 offline 

 

#88 11.01.2013 11:05:16

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Jarynn:

Dopadlo to výborně  wink 

 offline 

 

#89 11.01.2013 11:06:37

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: ortézy


C.J.:

 ano 

 offline 

 

#90 11.01.2013 11:52:55

Re: ortézy


Přidám se mojí troškou do mlýna .....

nejsem žádný velký endurista, co se kilometrů ani motohodin týče

měl jsem ortézy 661, na moto jsem si je vzal dvakrát, moc mi neseděly, připadal jsem si velmi neohrabaně a neměl jsem cit na motorce ..... byl malý problém je dostat pod kalhoty, ne každé enduro/mx kalhoty jsou dostatečně v části kolene široké ....

prodal jsem je "úspěšně" za poloviční cenu někomu na snowboard

osobně se mi "moc" líbí pod K300

 offline 

 

#91 11.01.2013 12:52:20

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: ortézy


kiwibibo napsal(a):

Pete1985 *:
Tie SIX SIX ONE Cyclone vyzerajú ako rozumný kompromis  ano  Ako riešiš ochranu holene? Na fotke vyzerajú pod kolenom celkom krátko, takže asi nechránia celú holeň.  http://www.smxsports.se/2467-large/sixs … -svart.jpg

Nechci Ti kazit náladu , ale to co se nazyvá ortézou na té fotce vůbec nesedí a neplní funkci ortezy.
Kup za stejné peníze klasické nebo kloubové chrániče např od  foxe, thoru a budou lepší ano2 

Editoval Vencam666 (11.01.2013 12:52:53)

 offline 

 

#92 11.01.2013 17:41:18

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ortézy


Vencam666:
nikdo nerika ze to sou ortezy a30 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#93 11.01.2013 18:35:53

Re: ortézy


Vencam666 napsal(a):

kiwibibo napsal(a):

Pete1985 *:
Tie SIX SIX ONE Cyclone vyzerajú ako rozumný kompromis  ano  Ako riešiš ochranu holene? Na fotke vyzerajú pod kolenom celkom krátko, takže asi nechránia celú holeň.  http://www.smxsports.se/2467-large/sixs … -svart.jpg

Nechci Ti kazit náladu , ale to co se nazyvá ortézou na té fotce vůbec nesedí a neplní funkci ortezy.
Kup za stejné peníze klasické nebo kloubové chrániče např od  foxe, thoru a budou lepší ano2 

Naladu mi nakzis, o to se bat nemusis. Mel jsi je? Zkousel jsis je? Sahal jsi na ne a porovnaval s klasickyma?
Rok a pul jezdim kloubove Acerbis EVO - uz jsem je tu ukazoval. Taky jsem rikal, ze jsem je tu porovnaval.

Funkce ortez je mi jasna. Sam jsem zkousel vykyvy kolene do boku (holene vuci kycli) a drzi to.
Samozrejme urcite nebudou nohu fixovat tak dobre jako ortezy za 13 000, 16 000 peněz atd. Ale není problém si dokoupit obycejne stahovaci s dirou na koleno na sucháč a nahodit je pod tyto cyklony.

Nekupoval jsem je ale naslepo, byly už odzkoušene v motokrosu po dobu temer dvou let tady u nas. Kluk si je kupoval, protože problemy s vazy atd a od doby, co je ma je spokojeny. A tech lidi je tady vice - informace jsou od naseho Vojty prodejce z Kuncic p. Ondrejnikem. Vsichni ho tady zname a jezdime s nim, tedy neni duvod jakkoliv neverit.

 offline 

 

#94 11.01.2013 18:42:12

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ortézy


Pete1985 *:
ja do nich pujdu taky,mam domluvene s kamosem ze me veme dve velikosti na vyzkouseni,akorat me dnes rikal ze dovozce je jeste nema na sklade sad divne


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#95 11.01.2013 18:44:40

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


Pete1985 *:

chlape já je třeba na noze měl, rozhodoval jsem se taky jestli dát 4 nebo 12 ... Rozhodl jsem se pro investici 12ti s tím, že jsem nevyhodil 4....  Osobně na mě působily dost obřím dojmem a třeba u yzf už má človek dost nohy od sebe představa techto chráničů a jak říkáš jeste pod ne dávat jiné "ortézy".. mimoto jestli je to doopravdy možné pod ně neco nacpat tak bych pochyboval o jejich funčknosti vzhledem k tomu, že by to mělo sedět akorát na nohu.. max pod tím něco proti odření od chráničů...

Přesto všechno přeji ať slouží a jsi spokojen ty sám  ano 

 offline 

 

#96 11.01.2013 18:54:03

Re: ortézy


Ja myslim, ze je to hodne o zvyku a taky o tom, kolik samozrejme zaplati.
Mi se na nich treba libi, ze jak ty rikas - pusobi obrim dojmem, tak maji vsude zevnitr polstrovani jakoby z gelove. Jsou dost hrube, ale na druhou stranu je to mozna dobre pro ochranu. Nevim, kazdy jiny nazor. Jen rikam, ze oproti klasickym kolennim aspon dle meho pohledu budou bezpecnejsi - lepsi ochrana.

A s tim nacpanim tech stahovacek pod ne - proto tam mas stahovaci pasky. Myslim, ze kdyz budes porovnavat nekolik lidi se stejnou velikosti chranicu (treba L), nikdo z nich nebude mit uplne stejne rozmery - tloustku stehna, lytka a kolene. Ty stahovacky neco mista zabiraji, ale zase az tak moc hrube nejsou. Nosil jsem, tak podle toho soudim.

Jinak meril jsem je oproti tem acerbisum.
Jsou kratsi o necelych 7 cm od spodu. Ale ten spodek u tech acerbisu je uz dost tenoucky a uzky plast, stejne tyhle mista jsou uz v bote.
Ono pokud s tou nohou proste narazis do nejake taverzy jako treba C.J. nemyslim, ze by ti neco pomohlo. Taky je to o stesti a koukat se, kam jedes.

 offline 

 

#97 11.01.2013 19:14:32

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: ortézy


Pete1985 * napsal(a):

Vencam666 napsal(a):

kiwibibo napsal(a):

Pete1985 *:
Tie SIX SIX ONE Cyclone vyzerajú ako rozumný kompromis  ano  Ako riešiš ochranu holene? Na fotke vyzerajú pod kolenom celkom krátko, takže asi nechránia celú holeň.  http://www.smxsports.se/2467-large/sixs … -svart.jpg

Nechci Ti kazit náladu , ale to co se nazyvá ortézou na té fotce vůbec nesedí a neplní funkci ortezy.
Kup za stejné peníze klasické nebo kloubové chrániče např od  foxe, thoru a budou lepší ano2 

Naladu mi nakzis, o to se bat nemusis. Mel jsi je? Zkousel jsis je? Sahal jsi na ne a porovnaval s klasickyma?
Rok a pul jezdim kloubove Acerbis EVO - uz jsem je tu ukazoval. Taky jsem rikal, ze jsem je tu porovnaval.

Funkce ortez je mi jasna. Sam jsem zkousel vykyvy kolene do boku (holene vuci kycli) a drzi to.
Samozrejme urcite nebudou nohu fixovat tak dobre jako ortezy za 13 000, 16 000 peněz atd. Ale není problém si dokoupit obycejne stahovaci s dirou na koleno na sucháč a nahodit je pod tyto cyklony.

Nekupoval jsem je ale naslepo, byly už odzkoušene v motokrosu po dobu temer dvou let tady u nas. Kluk si je kupoval, protože problemy s vazy atd a od doby, co je ma je spokojeny. A tech lidi je tady vice - informace jsou od naseho Vojty prodejce z Kuncic p. Ondrejnikem. Vsichni ho tady zname a jezdime s nim, tedy neni duvod jakkoliv neverit.

Neměj jsem je na noze a nezkoušel, jen už mám doma asi troje různé + jedny od pana Mrázna přesně na míru.
Asi hledám chránič, který bude přesně sedět a plnit svojí funkci na 100% na té fotce tomu tak není ne 

 offline 

 

#98 11.01.2013 19:19:21

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


Netvrdím, že jsou tak špatné, jen za cenu 4 tisíc mi to přijde předražené vzhledem k tomu, že to jsou lepší kolenní chrániče...   

Jak píšeš ty pásky tak třeba já co mám ty pod.. tak tam ten rám padne na nohu jak ulitý   přímo na koleni po stranách kde je kloub to taky musí padnout přímo na koleno tam to žádný pásek neutáhne .. To jsem tím spíše myslel..

Jinak nezkoušel jsem s botou ale mám pocit že nejsou až k botě ? Zdály se mi, že tedy nechrání celou nohu  to sáme na stehně... 

No nic nebudu ti je nadále už hanit   roll  661 kolena akorát jiná jsem vozil x let na kole a vydržely a spokojen jsem byl... A samozřejme při srážce s traverzou to ti dopomáhej bůh.. Nemusi to bejt traverza stačí když ti někdo skočí na záda a taky je vymalováno....

 offline 

 

#99 11.01.2013 19:42:37

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: ortézy


beachbitch:jake lepsi kolenni chranice mas na mysli v cene kolem 4tis.?dik


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#100 11.01.2013 19:48:48

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: ortézy


foxdive:
Co třeba :http://shop.razzo.cz/chranice/chranice-kolen-a-holeni/2137-chranice-kolen-a-holeni-thor-force-knee-guards-black/
Nebo: http://shop.razzo.cz/chranice/chranice- … rds-black/
Ty Foxy momentálně jezdím a jsou dobré

Editoval Vencam666 (11.01.2013 19:49:44)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů