Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#41 08.01.2013 10:39:26

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: ortézy


kick-start napsal(a):

Pitr napsal(a):

kick-start:

No já jsem po artroskopii levého kolene a utrhl jsem si přední křížový vaz takže nad tím velice ted přemýšlím co bude nejlepší. I když mám doporučenou plastiku tak i tak bych je nějaké chtěl.Moc díky za rady zkusím to konzultovat s Doktorem  ano 
A co teda říkáš na tyhle už jsem je tu dával :  http://www.sanomed.cz/e-shop/dolni-konc … /0093654-1


Jo a hoši nehádejte se je to každého věc názoru. Jsme tu aby jsme si poradili né  ano 

ta je z principu spravna, ale neber ohled na to ze je tam chranic cesky.  mrkni sem, nebo sem. ja treba mam presne tuhle do boty se me vleze, zasahuje jen k horni prezce a tu mam zaplou normalne pres tu ortezu. vyrelo me to sice v bote trosku polstrovani, ale na to prdim.
na eBay.com zadej heslo "donjoy knee brace" a pak uz jen hledej jestli potrebujes levou nebo pravou a spravnou velikost. me kdyz prisel balik a bylo na nem napsano ze uvnitr je knee bace tak jsem neplatil ani CLO ani DPH. nevim jestli se celnici slitovaly, nebo to na zdravotni pomucky nevybiraji.
ten chranic cesky si muzes dokoupit solo tady, pokud na nem trvas. treba nejaky volejbalovy.
tabulku velikosti kolene jsem mel nekde stazenou, zkusim pohledat v zalohach.

Kdybys našel tu tabulku velikostí,bylo by to super ano 

 offline 

 

#42 08.01.2013 11:40:34

Lišák
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 212
Založená vlákna
Motorka: prodaná
Věk: 32
Tel: Nokia, Kocábov : )
2 0

Re: ortézy


Pitr:

já mám ty ortezy EVS WEB, stav se možeš si je zkusit pro odzkoušení velikosti : )

 offline 

 

#43 08.01.2013 12:17:04

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


Tak již jsem dostal odpověď přímo od fyzioterapeuta, kterého jsem se ptal na ty tyto mx ortezy

http://shop.razzo.cz/chranice/ortezy-na … na-kolena/


http://shop.razzo.cz/chranice/ortezy-na … ltra-cell/

+ tu DonJoy

A přišla taková odpověď , nechť si každý udělá svůj obrázek smile

" všechny uvedené typy ortéz jsou ortézy. Liší se jen indikací. Pro každý typ nestability (každý poškozený vaz) je vhodná nějaká. Jako ortéza se oznašuje zevní ortopedická pomůcka, která nahrazuje poškozenou funkci. Vždy je třeba zhodnotit, jak je koleno poškozené a co od ní pacient požaduje.

S úctou Jaroslav pilný "

 offline 

 

#44 08.01.2013 13:58:48

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


beachbitch:
A teraz ešte zostáva rozlúsknuť, ktorý typ ortézy je vhodný na motorku ako PREVENCIA zranenia kolena.
Chcelo by to poznať, akým mechanizmom najčastejšie dôjde k roztrhnutiu väzov - pri náraze zospodu? páde priamo na koleno? nadmernej flexii? vykrútení kolena?
Najlepšie ak napíšu tí, ktorí si týmto prešli sami wink 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#45 08.01.2013 14:19:57

Re: ortézy


presne to, jak pise kiwibibo by mne taky zajimalo.
Mam za to, ze pokud noseni ortez namisto klasickych kolennich chranicu alespon minimalne preventivne pomuze, stoji za zvazeni a porizeni. uz nekolikrat jsem si natahl kolenni vazy a tak je asi cas o tom zacit uvazovat.

 offline 

 

#46 08.01.2013 14:19:57

adis
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 593
Založená vlákna
Motorka: beta 450RR
Věk: 31
2 0

Re: ortézy


kiwibibo:

u me vykrouceni

 offline 

 

#47 08.01.2013 14:25:00

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: ortézy


Mněl jsem na pravém koleně utrženy postraní vazy,přední křížový a utržený meniskus a od té doby bez ortéz ani ránu.Nevim jestly by to tenkát zachránila ortéza,ale následky nemusely být tak hrozný.Mimochdem to bylo z jízdy po zadním po poli a odražení se pravou nohou od země,při převážení,asi při 50-60km(vytočená tři na WR 450F).

 offline 

 

#48 08.01.2013 15:14:21

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


kiwibibo:

já myslím, že mě třeba zachránily od toho aby se mi koleno vykloubilo směrem "dopředu" když jsem zavadil v zatáčce.. co se týče přímého nárazu na koleno tak tam bych si dovedl představit lepší ochranu (pod K300)...

Jinak konstrukce těch MX ortéz je hodně podobná a liší se spíše ve zpusobu zapínání a preciznosti ochrany kolene před přímým nárazem aspoň tedy co já tak vysledoval.. Nutno spíš vyzkoušet komu bude co sedět...

 offline 

 

#49 08.01.2013 15:15:17

matejcharvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 174
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: KTM 125 SX
Věk: 28
2 0

Re: ortézy


Nejčastějším MX úrazem kolene je úraz předního křížového vazu (ACL). Nejčastěji dojde k tomuto úrazu při hyperextenzi (natažení) po nárazu zespoda - špatném odšlápnutí nebo převážení se v zatáčce na nataženou nohu (popřípadě trefení něčeho nohou v náklonu).

 offline 

 

#50 08.01.2013 15:26:03

kesy
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 162
Založená vlákna
Motorka: kawasaki kx250f
Věk: 36+
0 0

Re: ortézy


DUTOHLAV napsal(a):

Mněl jsem na pravém koleně utrženy postraní vazy,přední křížový a utržený meniskus a od té doby bez ortéz ani ránu.Nevim jestly by to tenkát zachránila ortéza,ale následky nemusely být tak hrozný.Mimochdem to bylo z jízdy po zadním po poli a odražení se pravou nohou od země,při převážení,asi při 50-60km(vytočená tři na WR 450F).

Tak pod tohle se podepíšu - naštěstí vazy jen natažený

 offline 

 

#51 08.01.2013 15:41:28

endurista74
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 451
Založená vlákna
Místo: Benešov
Motorka: KTM exc 525
Věk: 38
Tel: 603757742
0 0

Re: ortézy


Nedela se nejaka orteza taky na lokty ?

Mam ted osklive roztristeny loketni kloub , je to sice sesroubovany , ale hybnost uz je omezena.

Vyhled vypada na umelou nahradu kloubu. a8 

Potreboval bych neco na spevneni loktu aby si mohl jeste zajezdit

 offline 

 

#52 08.01.2013 15:43:26

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


tak nakonec to vypadá na POD K700. EVS jsou ze hry kvůli náhradním dílům a navíc je nikdo v ČR nemá skladem a distributor neví kdy je bude mít. O Ufo nikdo nic neví a s díly to také nebude ideální.

 offline 

 

#53 08.01.2013 15:52:14

fiko7
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 148
Založená vlákna
Místo: Kolín
Motorka: KTM sx 250
Věk: 21
0 1

Re: ortézy


 ano 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2930_20080908190958_asterisk_cell_ortezy.jpg

 offline 

 

#54 08.01.2013 18:58:13

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: ortézy


adis napsal(a):

kiwibibo:

u me vykrouceni

Na to ale ortéza nepomůže  sad 


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#55 08.01.2013 19:09:36

Re: ortézy


kornout napsal(a):

adis napsal(a):

kiwibibo:

u me vykrouceni

Na to ale ortéza nepomůže  sad 

Na to nepomůže asi nic. Jedině se tomu vyvarovat ano 

 offline 

 

#56 08.01.2013 20:21:26

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: ortézy


Já mám karbonové ortezy udělané na míru od Mrázka a super, jen si nemohu zvyknout na to jak mám pak širokou nohu v koleni a vadí mi to.
Hledám spíš dobrou a hlavně účinou ortézu na pravé rameno, které po úrazu pořád bolí a bojím se až někde spadnu že si s ním zase něco udělám

 offline 

 

#57 09.01.2013 08:39:20

Kužel
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 717
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 125 05'
Věk: 37
3 0

Re: ortézy


skodavrs:

čest, hele já jsem v současné době hospitalizovaný na Klinice lékařské rehabilitace, tak jsem obklopený fyzioterapeutama a doktory z oboru. Na začátku vlákna jste měli dost nejasností, tak kdybys chtěl můžu se na cokoliv zeptat. Má mě na starosti buchta, která má dost velký přehled, tak by to mohlo být užitečné.
Když tady vidím ty spousty pajdavých lidí, kteří se pozvolna dávají do kupy, tak přemýšlím jinak a navíc poranění kolena není na 14 dní nemocenské při které jsme na 60ti procentech, tak investice do ochranných prvků se vlastně vyplatí.
Takže pokud jsou nějaké dotazy, sem s nima  smile 

 offline 

 

#58 09.01.2013 11:50:25

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


Kužel napsal(a):

skodavrs:

čest, hele já jsem v současné době hospitalizovaný na Klinice lékařské rehabilitace, tak jsem obklopený fyzioterapeutama a doktory z oboru. Na začátku vlákna jste měli dost nejasností, tak kdybys chtěl můžu se na cokoliv zeptat. Má mě na starosti buchta, která má dost velký přehled, tak by to mohlo být užitečné.
Když tady vidím ty spousty pajdavých lidí, kteří se pozvolna dávají do kupy, tak přemýšlím jinak a navíc poranění kolena není na 14 dní nemocenské při které jsme na 60ti procentech, tak investice do ochranných prvků se vlastně vyplatí.
Takže pokud jsou nějaké dotazy, sem s nima  smile 

díky za nabídku, ale já v tom mám jasno. Každá investice do jakékoliv ochrany zdraví se vyplatí, jen je to vždy o penězích v tu danou chvíli. Jen málokdo si uvědomí, že až se něco stane, tak to bude stát mnohem víc. Já rozhodně na sobě nechci šetřit a chci si dopřát dobré MX ortézy a ty jsem si také vytipoval na základě určitých kritérií.

 offline 

 

#59 09.01.2013 14:38:51

NiMMiC
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 400
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: HBG 300,450,550
Věk: 27
Web
1 0

Re: ortézy


Přidám jen svou zkušenost - utrhl jsem si křížový vaz na kole (přestřelil jsem dopad), operovali mi to na jaro 2011, podzim 2011 jsem to na moto znovu utrhnul - vytáhli mi na 2x přes dcl krve - rozhodlo se že další operace bude za rok - po vyhojení vrtaných kanálků v kostech... Na konci ledna 2012 jsem spadl znovu na moto - rozdrtil jsem meniskus a poškodil další vazy. Na operaci jsem šel během pár týdnů - vyřezali meniskus, vyčistili vrtané kanálky a nachystali pro další operaci která mě čekala za 6 týdnů... Od té doby na moto bez ortéz nevlezu (zatím mám "jen" EVS RS7 - za mě pocitově celkem dobrá stabilita - zvlášť když se stáhnout botama - větší celková pevnost), nadávám si každý den že jsem to podceňoval a kvůli "ušetřeným" korunám mám koleno komplet v háji - sotva chodím...do 5 let na mě čeká celková výměna kloubu, pak už snad nepodcením nic...
Moje doporučení je sehnat si ortézy co nejdřív  !!!   a29 

 offline 

 

#60 09.01.2013 15:03:53

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


NiMMiC:

myslím, že po přečtení týhle noční můry by měl pro ortézy běžet i ten největší šetřil  ...  Jenom se zeptám když sis rozdrtil ten meniskus tos neměl ani obyš chrániče na kolena nebo jsis ho rozjebal i přes to..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů