Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#261 21.10.2013 20:17:19

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: ortézy


MichalEXC napsal(a):

No vidíš. Taky jsem uvažoval.Když na ně máš, tak si je pořiď. A jezdi dál. Já na ně nemám. Můžu dát 15.000.-, asi bych dal i dvacet, ale to je strop. Já si víc dovolit nemůžu, a proto se spíš raději vzdám motorky, protože já musím utopit peníze jinde, a ne je cpát do koníčka, kterej všechny kolem mě pouze nasírá.

Otázkou je, zda by ti ortéza za 20 nebo 15 pomohla.
Taky se mi některé věci začínají zdát nesmyslně drahé na to že na nich není nic zvláštního.
O ortézách jsem také uvažoval a mám jedny od pana Mrǎzka i doma, ale nakonec jsem po několika koupích různejch chráničů pořídil od acerbisu(není to ortéza) a super.
U mě je problém ortéz to že jsou krapet větší a omezujou mě.
Jinak jsem už také po operaci menisků né z motorky.

 offline 

 

#262 30.10.2013 19:28:30

ZdeninoTE
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 480
Založená vlákna
Místo: Sulimov
Motorka: KTM 950 Adventure S; VOR V-star 530; Husqvarna TE610
Věk: 28
Tel: 604389901
5 1

Re: ortézy


zdarec, poté co jsem si před čtrnácti dny zlámal hnátu, uvažuju o koupi ortéz. Možná se zeptám trochu hloupě, ale normální ortopedické ortézy jsou pro enduro provoz nepoužitelné? Kdybych si na ně nechal přidělat klasické chrániče, myslím že by byly dobré ne?... Příští týden budu mluvit s paní co je vyrábí, jen se chci zeptat vás, jestli s nimi nemáte zkušenosti
Třeba tyhle:


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3414_orteza1.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3414_orteza2.jpg


Enduro je pro ty, kdo nemají nasrané v rukách, v hlavě ani v gatích

 offline 

 

#263 30.10.2013 19:52:58

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: ortézy


Jarynn:

Já myslím, že to Michal myslel trošku jinak, než jsi si to přebral ty smile
Pokud mu dobře rozumím, tak to bere ,tak že do prevence proti úrazu kolene chce investovat těch 15tis, což je na jednu věc z mnoha, které jezdec potřebuje opravdu dost.
Kdyby ale byl v situaci, že má koleno v řiti a jediná možnost opravy je za 50tis, tak to do toho dá a neřeší. Tak to teda chápu já a vidim to stejně.
Ortézy nemám a taky o nich uvažuju, ale osobně mi investice 20tis připadá taky šílená. Kort když nejsem profík a neřeším kariéru motocyklového jezdce.

Mimochodem jsem mluvil s Honzou Balašem o tom jeho úrazu kolene z 6ti denní a taky k tomu přišel jako prd. Prolítl zatáčku tobogánem klasicky motokrosově s nohou vepředu a ve výjezdu bylo pár měkkejch hrbolů. Do prvního si dupnul, což ho nakoplo a tím tu nohu uvolnil. Jenže pak přišel druhej a do něj dupnul už uvolněnou nohou a prošlápnul si koleno.
A bylo hotovo...


Dej koním pít...

 offline 

 

#264 30.10.2013 20:21:42

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: ortézy


Semis:

Mozna jsem to vzal trochu cernobile ,pod tihou momentalni rekonvalescence a vyoutovani z jezdeni  sad  ,ale proste slovni spojeni - 15000 za zdrave kolena nedam je kktina zlob se na me nebo ne a3  taky mi uz trochu otrnulo,a hlavne mam v hlave gulas z toho,ze mi na rehabkach tvrdi ze orteza zase neni tak velka ochrana jak si myslime.Ale pani asi tak uplne netusi o cem mluvi-ptal jsem se kdy to muzu zacit trapit sportovni zatezi a az pak jsem ji rekl ze na moto. Ona na to : to muzete,jsem myslela jako ze nejaka vetsi zatez,treba fotbalek nebo behani,vozit se muzete..  a3 

 offline 

 

#265 30.10.2013 20:27:50

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


Semis napsal(a):

Jarynn:

Já myslím, že to Michal myslel trošku jinak, než jsi si to přebral ty smile
Pokud mu dobře rozumím, tak to bere ,tak že do prevence proti úrazu kolene chce investovat těch 15tis, což je na jednu věc z mnoha, které jezdec potřebuje opravdu dost.
Kdyby ale byl v situaci, že má koleno v řiti a jediná možnost opravy je za 50tis, tak to do toho dá a neřeší. Tak to teda chápu já a vidim to stejně.
Ortézy nemám a taky o nich uvažuju, ale osobně mi investice 20tis připadá taky šílená. Kort když nejsem profík a neřeším kariéru motocyklového jezdce.

Mimochodem jsem mluvil s Honzou Balašem o tom jeho úrazu kolene z 6ti denní a taky k tomu přišel jako prd. Prolítl zatáčku tobogánem klasicky motokrosově s nohou vepředu a ve výjezdu bylo pár měkkejch hrbolů. Do prvního si dupnul, což ho nakoplo a tím tu nohu uvolnil. Jenže pak přišel druhej a do něj dupnul už uvolněnou nohou a prošlápnul si koleno.
A bylo hotovo...

Pochopil jsi to naprosto správně. Děkuji


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#266 30.10.2013 20:27:53

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: ortézy


ZdeninoTE:

ty neber, ty jsou pro holky big_smile  (podle nohou) cool 
Jinak k tématu: je jedna krásná česká písnička, která začíná textem: " Kdyby tady byla taková panenka...."
No a myslim si, že je to stejný jak s těma ortézama. Zná někdo statistiku jak je to s úrazama při používání různě drahých ortéz? Umí někdo posoudit ty konkrétní případy jak se to stalo, kdy by jaký druh chrániče / ortézy ještě zamezil úrazu a kdy né? Tyhle situace se mi zdají až moc rozdílný na to, aby bylo možné vyvodit jednoduché závěry kolik dát do ortézy tak, aby mě to ochránilo. Je mi jasný, že když už mám koleno špatný, že se samo rozchází, tak to potřebuju něčím podpořit abych vůbec fungoval a taky že čím lepší ochrana tím menší (asi) riziko většího úrazu. Ale rozhodně nevěřim na to, že to je spasitelný. To už víc věřím na osud. tongue  Taky jde o to, jakým směrem se ubíraj myšlenky: jestli myslím na to, že tady a tady a tady bych si mohl ublížit nebo ty woe, to je krásnej prudkej výjezd, to chce pořádnej plyn! Neví někdo, kolik % profesiálních jezdců enduro / motocross ty ortézy kolene preventivně používá?

 offline 

 

#267 30.10.2013 20:36:12

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


badyšot: pravdu máš  ano 
Já myslím, že kdo má kolena zdravá, bohatě mu postačí Alpinestars B2. Za cenu do 9.000.- si myslím, že to je dobrá prevence. Kdo má víc peněz, může sáhnout na K700. Kdo má kolena už v prdeli, tak ať zajde ke kováři, a pořídí si brnění. big_smile


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#268 30.10.2013 21:12:41

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: ortézy


MichalEXC:

Tak jak to čtu,no nevim,nevim,já mám koleno v hajzlu,taky z motorky a taky po jízdě po zadnim,utrhal jsem si v něm všechno co jde,koleno se prohlo na druhou stranu a ještě se jakoby povytáhlo od holeně.No kuuuurvvva bolest.Cťyři měsíce doma,operace,rehabilitace atd.(koleno je v hajzlu pořád,poúrazová artroza 4stupně atd.)Bylo to bez ortéz a myslím,že by to bylo rozhodně míň poškozený s ortézama,no a dále,protože jsem chtěl jezdit dál a penězi jsem taky neoplýval,tak jsem koupil asterisky a mám je do teď.Bez ortéz bych už nevyjel.  Nemůžu porovnávat s ortézama za 40000,ale určitě lepší aspoň nějaký než žádný.
Takže za mně 15-20 tis za ortézy za mně dostačující.Nikdy totiž nic nepomůže na sto procent,to bys musel přestat jezdit a ortéza za 50tis budou sice špička,ale taky nezachrání všechno.

 offline 

 

#269 04.12.2013 18:48:11

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

 offline 

 

#270 11.08.2014 23:54:32

děda
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 200
Založená vlákna
Motorka: ktm exc 250
Věk: 26
0 0

Re: ortézy


Strejda-GC:

Asi tomu nerozumim ale zkousel sem si ortezy cca za 10 tis a mel sem tak bruralne sepnute kolenoa pevnost ze to nema kam uhnout.Takze si myslim ze jako prevence staci jakakoliv orteza ktera sedi na noze a blabla.Ale ja se zeptat sveho doktora a jelikoz si muzu pak nechat vratit penize tak ty co vyberu mu ukazu a pokud mi rekne ze jsou na kokot tak si je necham na drazsi nemam a aji kdyby limit je u me 15 vic to pro me nema hodnotu

 offline 

 

#271 12.08.2014 12:14:36

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


ortézy jednoznačně ano a většina profi jezdců je používá jelikož mají všichni již několikrát operované kolena a pak už to bez ortéz nejde. Samozřejmě že oni mají na míru CTI.
PODy nemají zrovna optimálně vyřešené klouby a je fakt, že chránič kolene je jak z papíru. Já mám ty ufa a jsou bytelné a mají kovové kloubky, ale já jsme s nimi najezdil prd, protože moc nejezdím. mad 

 offline 

 

#272 12.08.2014 12:31:07

Re: ortézy


Ahoj všem. Po mnoha letech jsem si loni taky dopřál endurko. Jezdit jsem začal spíš až letos na začátku sezony, celkem pohoda a klídek, holt starší hlava má víc strach  smile . Po pár lehčích pádech a rankách do kolen jsem pořídil thory illusion a za mě dobrý kor za ty peníze. Na kolenou jsem toho zkoušel mraky a tyhle byly nej, sice je fakt, že v tom neoprenu je trošku teplejc, ale zase super seděj, nehejbaj se a neškrtí pásky. Hlava hned pochopila, že je líp a začala se jezdit větší kudla  big_smile . Asi po měsíci ježdění mi RMX 250 v plný dvojce nečekaně  yikes  nastoupila do svíce a protože jsem idiot a po předchozím "úpravci" jsem si nepředělal zadní brzdu, tak jsem jí ani omylem nenašel, takže po třetím hledání jsem se z motorky odkopl tak blbě, že jsem šel přímo na kolena. Levej boční vaz na půl v prdeli a už měsíc se chodím na moto jen koukat. Ale musim říct, že rána samotná nebyla vůbec znát, ale levej chránič má holenní plast tak trošku naruby. Holt počkat a znovu a lépe. Chápu naprosřto, že se někomu nechce dát 40 k za ortézy. Když vezmu, že se dá nová motorka koupit pomalu za 100 k , tak mi to vzhledem k povaze výrobků přijde trošku ujetý. A jen tak mimochodem, trošku víc svalů na noze funguje taky jako dobrá ortéza  smile 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/4433__vyrd12_28998thor_force_knee_guards_illusion_lg.jpg

 offline 

 

#273 03.11.2014 21:09:07

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: ortézy


oživuji téma a čekám vaše rady a doporučení. Chci jako prevenci zranění nějakou ortézu. Co z toho co mám před vybráno by šlo?
http://www.bonmoto.cz/alpinestars-chran … -carbon-b/                                       
http://streetmoto.cz/koleni-orteza-tryo … brace-1530                                   
http://shop.razzo.cz/chranice-moto-a-mt … race-2015/
http://www.steelpro.cz/shop/node/902

jsou to ty který se mně pozdávají a cena celkem OK

 offline 

 

#274 03.11.2014 22:25:38

DUTOHLAV
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 778
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 45
Tel: jablečný
3 0

Re: ortézy


Já mněl tyhle-http://www.mxmoto.cz/cz/e-shop/461306/c26238-asterisk/asterisk-ortezy-cell.html
a teď mám tyhle-http://www.motosport-mx-gemini.cz/p/831/koleni-ortezy-pod-mx-k700-knee-brace
Ty pody o dost pocitově lepší(pevnější),taky dražší hmm ,no ale mít je tenkrát,asi bych si ušetřil spoustu starostí,teď už bez nich ani ránu a2 

 offline 

 

#275 03.11.2014 22:27:30

roxteedy
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1626
Založená vlákna
Motorka: ta nejlepší...
Věk: 300
Tel: mobilní
10 0

Re: ortézy


Palo7:

já mám tyhle http://www.mxmoto.cz/cz/e-shop/1101769/ … nduro.html vůbec nevím že je mám na noze už jsem s nima hodil i fajn masku a podrželi  wink  pujčil jsem je kamarádovy tomu sjeli vnitřní výplně a suchej zip mu dojebal kolena jako kdyby š*kal na koberci  lol před tím jsem měl pujčený nějaký UFO a z těch jsem byl neštastnej ale majitel je s nima spokojenej je to asi dost individuální každá noha je jiná a chce to ozkoušet  wink 

 offline 

 

#276 04.11.2014 06:44:13

Palo7
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 527
Založená vlákna
Místo: Hustopeče
Motorka: KTM 690 Enduro
Věk: 41
4 1

Re: ortézy


DUTOHLAV: ty POD jsem hodně uvažoval, ale všichni je chválí jen jako nové a po čase že jsou vyglajdané a rozpadají se a taky že chránič češky je sračkoidní   hmm 

 offline 

 

#277 06.03.2015 16:25:47

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: ortézy


Zdar chlapi (dámy) Co říkáte na tyto chrániče a samozřejmě i na obchod http://dirtykingdom.org/detail/acerbis- … ct-evo-2-0


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

#278 06.03.2015 17:26:14

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: ortézy


Pitr:

jestli už vylepšili uchycení pásek na zapnutí, tak asi jo, ale verze 1.0 trpěla problémy s uchycením-zapínáním těch trojúhelníkových klipsen a velice rychle mi začal upadat ten vnitřní polstr  sad 

 offline 

 

#279 06.03.2015 17:39:53

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: ortézy


Jaké jsou chrániče nevím, ale shop vypadá dost nedůvěryhodně a aby za měsíc ještě existoval.. Co věta to pravopisná chyba, překlepy ve vlastní emailové adrese, v podmínkách napíše reklamace dle obč.zákoniku a hned na to napíše "Vaši reklamaci vyřídíme co nejrychleji, nejpozději do 60 dnů od jejího vzniku." Tomu bych se obloukem vyhnul..

Objednej třeba u uvěřeného

http://www.amtrade.cz/index.php?main_pa … _id=407661 nebo jinde..

Editoval C.J. (06.03.2015 17:40:44)

 offline 

 

#280 06.03.2015 17:47:20

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: ortézy


C.J.:

AM TRADE  ano  ano2 

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů