Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#241 20.10.2013 18:14:28

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: ortézy


MichalEXC:
Hlavně nic nekupuj bez řádného odzkoušení, jinak jsou to vyhozené nemalé peníze.

 offline 

 

#242 20.10.2013 19:24:46

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


ok. díky za radu. ano 


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#243 21.10.2013 09:41:25

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


Diagnostika: přetržené postranní a křížové vazy.
Kdo z Vás to měl a jak jste to léčili dlouho ? A co následky do budoucna ?


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#244 21.10.2013 09:58:55

Strejda-GC
Chemik od oranžového jezera°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 8201
Založená vlákna
29 22

Re: ortézy


MichalEXC:

následky budou do budoucna vždycky s tím už se smiř, že to koleno nebude nikdy pevné jako doposud, teď je jen otázka jak ti ty vazy dobře sešijou a jak bude fungovat následná rehabilitace, ta mi připadá nejdůležitější ano 

já to mám totiž kolem sebe pořád - fotbal a hokej - většinou s tím jdou všichni ke soukromému praktikovy, který jim zaručí lepší výsledek operace než v obecné nemocnici
vem si, že u profíku je schopen po operaci a rehabilitaci za 3 až 4 měsíce jít zpátky na trávu, ale k takovým rehabilitacím se normální člověk těžko dostane a25 

švára si to předemnou utrhl na pitbiku, operace se povedla (2x) ale i když se věnoval rehabilitaci jak mohl, tak ta noha není OK, neustálé otoky při zátěži a bolest a to je po úrazu dobré 4 roky ne 

já se vždycky modlím, ať se mi něco takové nestane...............

ať ti to dobře dopadne   ano 

 offline 

 

#245 21.10.2013 10:05:11

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


Strejda-GC:

Pane bože sad Vidíte, a tohle je chvíle, kdy lituju toho, že jsem si ty ortézy za 15 tisíc nekoupil. Zdraví je prostě jen jedno, a šetřit na něm nemá smysl. jako mnoho ostatních lituji až když je pozdě.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#246 21.10.2013 10:17:33

matejcharvat
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 174
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: KTM 125 SX
Věk: 28
2 0

Re: ortézy


MichalEXC:

Snad nebude tak hrozne, ne? Opravdu mas utrzene vsechny vazy? To bys podle me nemohl skoro chodit.
Jinak samozrejme to neni idealni stav, na druhou stranu znam nekolik lidi co jsou po komplet plastice krizovych vazu a koleno maji jako predtim, na nic si nestezuji. Sam ortezy vozim, protoze mi to prislo jako dobra investice. Zaroven si ale myslim, ze to neznamena, ze si s kolenem nemuzes nic udelat...

 offline 

 

#247 21.10.2013 10:31:00

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


matejcharvat:

Však taky chodit nemůžu. Mazec bylo vytahování krve z kolene. Jak když se píchne prase big_smile  Jen netuším proč mě neposlal na šití do špitálu. To asi až opadne otok a bude koleno v cajku ne ?


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#248 21.10.2013 10:44:31

kossak
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 413
Založená vlákna
Motorka: BETA300RR
0 0

Re: ortézy


MichalEXC: napodobne - kuryruju to od dubna a nic moc - vletel jsem na to brzo zpatky, coz byla asi velka chyba sad nikam nespechej!
jo a docela hodne muziky za malo penez dokazou tyhle thory
http://www.thor-shop.cz/chranic-kolen-t … p-551.html

Editoval kossak (21.10.2013 10:45:17)

 offline 

 

#249 21.10.2013 13:28:08

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


kossak:

Vypadají dobře. Díky za tip. Jako prevence by postačili, ale teď už to bude chtít asi jít na jistotu.  Já na motorku sednu každopádně až na jaře, takže do tý doby mam dost času na to, abych našetřil na něco, co mě nohu udrží pohromadě.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#250 21.10.2013 13:38:52

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


MichalEXC:

jestli už máš koleno v háji podruhé bych neriskoval a bral bych přímo profi ortézy od p. Mrázka dělané přímo na míru ... ty Thory to je hračka k ničemu .. POD 300 mám a za tech 12tisíc nebo kolik to stojí je to po 100 hodinách zralé na "GO"...

Záleží na tobě na kolik si ceníš svého zdraví  wink  Přeji brzký navrát do sedla  ano 

 offline 

 

#251 21.10.2013 14:36:29

rominator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Českobudějovicko
Motorka: EXC 450R
Věk: 48
Tel: Vodotěsný
1 0

Re: ortézy


Ty Thory nemaji skutecne smysl!! Mel jsem je na noze minuly tyden, ze bych je mozna koupil a jsou to takove bytelnejsi chranice, ale s ortezou to nema nic spolecnyho. Jinak podotykam, ze leve koleno mam po 3 operacich a prave mesic po operaci. Vleklo se mi to od kvetna az do dospelo k operaci-mel jsem natrzene menisky a praskly krížový vaz. Ale plastiku mi nedelali-bez toho křížovyho se necha i žít, ale ten bocni se udelat musi a nikdy uz to nebude jako to bylo. Jezdit se s tim da, ze to tu a tam otece jeste beru, ale kazdy pad smrdí ndalsím urazem, protoze to koleno uz je nachylnejsi. Vubec ti to nezavidim!!

 offline 

 

#252 21.10.2013 15:21:14

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


beachbitch: Je to první úraz kolene co mám. Nikdy jsem s nohama problém neměl. Jednou v životě jsem měl zlomenou ruku a jinak ok. A teď tohle. Podcenil jsem to. Jsem kokot no. To je tak když si říkám - jezdím hobby tak velké nebezpečí nehrozí. Ale ono je už zcela jedno jestli hobby nebo profi. A nejvíc mě štve, že se to stalo při tak hloupé věci, jako je jízda po zadním kole na dvojku. Fakt by mě nenapadlo, že při tomhle si přetrhnu vazy. Letěl jsem přes motorku, letěl jsem s motorkou  při nepovedeným nechtěným backflipu, napasoval jsem se několikrát na strom, a nikdy nic nebolelo. pak jedu po louce rychlostí cválajícího koně, a prásk. Kámoš jezdí mnoho let na motorce a nemá ani jeden chránič. A já se snažím chránit od hlavy k patě, a stane se mi to. Nevím jestli je to tím, že když má člověk chrániče, tak si myslí, že je nezranitelnej a víc si dovoluje, ale já jezdil bez výstroje horší věci než teď z výstrojí. Teď jsem se zaměřoval spíš na ovládání motorky a rovnováhu. Je to boj. Jinak na mám v plánu POD K700. Bez ortéz už na motorku nesednu!!!!!!


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#253 21.10.2013 17:57:13

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


MichalEXC:

jak říkáš je fuk jestli profi nebo hobby ... pod K700 je akorat karbon verze tech K300 a určitě je to lepší než nic ale tak kvalita mi docela zklamala no .. 

Kdybych si nedejbože udělal něco s kolenem určitě bych si připlatil za to nejlepší a to považuju ty od Mrázka .. měl jsem je v ruce a to je úplně něco jiného ... Ty si troufám tvrdit jsou na celý život. u těch Podu mi přijde docela hodně poddimenzovaný ten chránič kolene .. Je to jen plast nacvaknutý hodně lehce a už se mi ho podařilo urvat když mi sjela noha při startování...

 offline 

 

#254 21.10.2013 18:16:05

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


beachbitch:

Máš na něj nějakej odkaz ? Jinak tady je u nás firma, která se zabývá výropou ortéz, protéz, prostě všeho pro invalidy. Asi by nebylo od věci je kontaktovat. Je to švédská firma Rehband. www.kuportezu.cz/inshop/scripts/shop.as … ath=Manual


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#255 21.10.2013 18:44:32

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


MichalEXC:

myslím, že by to měl být tento Jan Mrázek, 777 345 078 zároveň se i stará o mx trať v Nihošovicích. Jinak pak dělá na míru třeba firma CTI to je taky top mezi ortézamy . připrav se ale, že to bude cca 2x tolik jak za ty PODy

 offline 

 

#256 21.10.2013 19:01:18

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


beachbitch:

Pánové, a jako máte pocit, že koupit motorku za 65.000.- a dát za ortézy 40 až 50.000.- je smysluplný? To abych se zamyslel nad tím, jestli motorku raději neprodat, a nevěnovat se něčemu jinýmu. Ano, mám přetržené vazy, ale motorka mě neživý. 2x tolik za ortézy tedy rozhodně nedam. 15.000.- za zdravý kolena ano. Víc jak 15 za zdravý kolena? ne. To bude raději motorka z baráku. I když bych to nesl velmi těžce.

A ještě by mě kluci zajímalo, co je na ortéze tak drahý.

Editoval MichalEXC (21.10.2013 19:02:44)


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#257 21.10.2013 19:25:03

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: ortézy


MichalEXC:

Víc jak 15 za zdravý kolena ne? Člověče asi máš nějak zdeformované priority,teda aspoň podle mě a31  Jinak abys byl v obraze- jsem 10 dnů po artroskopii a jen "blbého" menisku,ale za takové kecy jako tu vedeš ty ,by mi musel pánbůh vynadat do volů,a to jsem teda přesvědčený ateista a neznaboh ugh1 

 offline 

 

#258 21.10.2013 19:31:35

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


Jarynn:

Kolik jsi dal do ochrany kolen Ty ?


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

#259 21.10.2013 19:39:53

Jarynn
Mazák
Fotogalerie
Příspěvky: 4392
Založená vlákna
Místo: Ostrava
Motorka: EXC 300
Věk: 45
14 8

Re: ortézy


MichalEXC:
no právě že jsem ortézy nevozil, a silně o tom uvažuju. Neřeším ale cenu,a už vůbec ne způsobem jako ty. Přeju ti brzké uzdravení,a myslím že během rekonvalescence svůj názor na kvalitu/cenu ortéz asi přehodnotíš.(bez urážky a ironie)

 offline 

 

#260 21.10.2013 19:59:58

MichalEXC
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 809
Založená vlákna
Motorka: 2T
Věk: 37
3 2

Re: ortézy


No vidíš. Taky jsem uvažoval.Když na ně máš, tak si je pořiď. A jezdi dál. Já na ně nemám. Můžu dát 15.000.-, asi bych dal i dvacet, ale to je strop. Já si víc dovolit nemůžu, a proto se spíš raději vzdám motorky, protože já musím utopit peníze jinde, a ne je cpát do koníčka, kterej všechny kolem mě pouze nasírá.


Zážitek nemusí být pozitivní, hlavně musí být silný.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů