Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

ortézy

#201 22.01.2013 11:48:37

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


skodavrs: Ty si bral tie Ufo Plast, že jo. Keď ich odskúšaš, hoď k nim pár slov, najlepšie aj fotku jak vyzerajú na nohe  ano 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#202 22.01.2013 13:31:29

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


kiwibibo:

tady je odkaz kde jsou i nafocené na nohou. http://www.steelpro.cz/shop/node/902
Jinak tam mají i video. To byl také jeden z důvodů proč jsem se pro ně nakonec rozhodl. Jiní výrobci vyfotí pouze ortézy. a30 

 offline 

 

#203 22.01.2013 14:45:09

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


Dík, vyzerajú dobre, tak hi-tech, len aby to aj fungovalo smile
Nepáči sa mi celkovo tá plastovosť, aspoň že tie kĺby sú poctivé oceľové  ano  Tiež sa mi moc nezdá ochrana kolena spredu - vo videu jak ten chránič čéšky v 4:00 ohýba prstami, to asi moc nárazov nepobere hmm
Je mi ale jasné, že najlepšie si ich ochytať naživo a pak posúdiť. Tak nech ti slúžia  ano 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#204 22.01.2013 15:06:35

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


kiwibibo napsal(a):

Dík, vyzerajú dobre, tak hi-tech, len aby to aj fungovalo smile
Nepáči sa mi celkovo tá plastovosť, aspoň že tie kĺby sú poctivé oceľové  ano  Tiež sa mi moc nezdá ochrana kolena spredu - vo videu jak ten chránič čéšky v 4:00 ohýba prstami, to asi moc nárazov nepobere hmm
Je mi ale jasné, že najlepšie si ich ochytať naživo a pak posúdiť. Tak nech ti slúžia  ano 

ano máš pravdu celé jsou z plastu, ale to je u těchto ortéz úmysl a ne úspora peněz jako u jných značek. Zkoušel jsem je nějak zkorutit a bez šance.
Není plast jako plast.
Co se mi velmi líbí je, že jdou celé ortézy rozebrat na jednotlivé díly, takže když by náhodou praskly tak jde vyměnit jen ten díl.
Ochrana kolene je lepší než co jsem viděl. Např. POD mají ten chránič kolene opravdu papírovej.
Jsou to jediné ortézy, které mají chránič holeně, jiní výrobci toto neřeší.
Původně jsem chtěl POD k700 ani s cenou jsem neměl problém, ale na živo me nějak nepřesvědčili.
Ty UFO jelikož jsou to novinky, tak jsou za zaváděcí cenu, což je také příjemné, ale nebylo to měřítko.
Přecejenom ortézy nekupuješ dvakrát do roka.

 offline 

 

#205 23.01.2013 16:45:22

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


Tak pár postřehu k ortézám UFO plast. Na noze opravdu sedí dobře a jsem v nich schopen ohnout nohu tak jak je to na videu, tedy že se lítkem dotknu stehna.
Nijak tedy v pohybu neomezují. Co je na nich opravdu dobré jsou vymezovače šířky kolene. Jsou tam čtyři velikosti a je možné je vzájemně kombinovat. Navíc je možné je otočit o 180 stupňů a tím měnit kde se mají o koleno opírat a v neposlední řadě jsou plovoucí tedy na kulovém čepu, takže kopírují pohyb kolene. Po delším štelování jsem si dal opěrku 0 na vnitřní část kolene a vnější mám 1. Na koleno tedy opěrky přiléhají opravdu těsně, ale zároveň při ohybu nohy netlačí. Plastový rám ortézy je opravdu pevný a když jsem se ho pokoušel zkroutit tak se ani nehnul. Kryt kolene je cca 1,5cm před kolenem a je z velmi pružného plastu. Když si kleknu tak kryt zapruží  a kolenem se opřu o zevnitř velmi pěkně vypostrovaný kryt. Kryt je záměrně udělán tak aby pružil a nakonec se o koleno opřel. Uložení do kloubů má přenést prvotní náraz a nakonec se dotlumí o koleno. Podotýkám že polstrování koleního chrániče je zhuba srovnatelné s chrániči FOX TITAN Pro což je opravdu luxus.
Kloubky jsou z nerezu a nelze je rozebrat, takže když se ochodí tak se musí vyměnit jako celek ale jinak jsou absolutně bez vůle. Na holeni rám trochu vystupuje nad chráničem holeně který je ve dvou délkách. Na rámu na holeni je také výstupek, který se opírá o botu a tím udržuje ortézu ve správné poloze. Pásky jsou opatřeny speciálním sucháčem, který se ani nehne. Také ochrana nohy nad kolenem a pod kolenem je výrazně lepší než u POD. Jen mne trochu překvapili jak jsou mohutné oproti videu, ale to ty PODy byly také hold musím mít velikost XL. Oni to ti výrobci vždy nafotí na nějakém komárovi aby to vypadalo malé. Odhaduji, že mají na víc oproti kolenu na každou stranu 2cm což není málo, ale to ty PODy měly taky. Do kalhot jsem se zatím nezkoušel tak uvidíme.

 offline 

 

#206 25.01.2013 11:21:54

pajos77
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 EXC
Věk: 35
0 0

Re: ortézy


Chtěl jsem se zeptat jestli si myslíte že překecam svého ortopeda, aby mi napsal předpis na tu ortézu přesně na míru, která je celá hrazená pojišťovnou i když mám po plastice předního zkříženého vazu?? jsem 3měsíce po operaci (Ml.Boleslav Dr.Horáček) noha je celkem pevná a zatím to vypadá dobře.
Když by toto nevyšlo uvažuji o koupi ortézy na obě kolena od DONJOY ARMOR CI - mají prodejnu v Revoluční 19 vchod z ulice Hradební Praha a mají i ten chránič čéšky až na holeň což je super ale stojí jeden 1900,-Kč - FUJ !!!
odkaz na DONJOY
http://www.donjoy.cz/product/armor-ci-x-small
nebo levnější varianta také umí chráče čéšky a je mnohem levnější a to sice M.4s od SANOMEDu
vyjde na 10tis a se slevou 3tis (dotace pojištovny) na 7tisKč podle mě je srovnatelná s tou DONJOY akorát je levněší neb to není tak dobrý značka - co si o tom myslíte ostatní !!! podřží taky tak dobře jako DONJOY? já myslym, že jo, ale nevím... nemáte jí někdo?????
Dík za odpovědi
okdkaz na tu levnější od SANOMEDu
http://www.sanomed.cz/e-shop/dolni-konc … /0093654-1
PS: jinak po zvážení všech pro i proti je opravdu jak tu už někdo psal jediná fukční ortéza proti přetržení vazů (nejčastějí předních) ta, která má pevný kloub a je je konstruována do kříže a né jako např. asterisk, který je mimochodem uplně na hovno, neboť jsem přetrh ty vazy i přestože jsem měl na sobě ty Asterisk (sice ten starší model červený né ten nový bílí Ultra cell) ale i ten nový model má klouby, který se časem vykloktaj a nejsou konstruovány křížem. Takže kdo nechce mít utržený vazy ať se poohlédne po nějaké ze těch dvou variant co jsem psal výše - OSTATNÍ nemají smysl já jsem toho jasným důkazem...

Editoval pajos77 (25.01.2013 13:25:14)

 offline 

 

#207 25.01.2013 11:31:24

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


pajos77:

hele ono asi nic nebude 100%  ochrana ani to co jsi poslal výše není záruka ničeho...  Spíš si řekni co by se s tím kolenem asi stalo kdybys měl jen obyč kolena to by třeba bylo koleno úplně na hadry....  hmm 

 offline 

 

#208 25.01.2013 13:42:53

pajos77
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 EXC
Věk: 35
0 0

Re: ortézy


beachbitch:

To máš pravdu, to přesně jsem si říkal, že kdybych neměl ani ty asterisky tak bych možná měl utrhaný všechny vazy, ale fakt je ten, že ty asterisky se v těch kloubech fakt strašně rychle totálně vykloktaj až hrůza - myslím tím, že na to kolik stály cca 15tisíc jsou v porovnání výkon cena - na hovn...
PS: Stalo se mi to tak, že jsem si asi v cca 60ti kilometrový rychlosti špatně šlápnul a bouchlo mě to do napnutý nohy a pak přišla neskutečná bolest asi na cca 5minut. A pak mi to ani nenateklo, ale utrhlo se to... bylo zjištěno na magnetický rezonanci, meniskus mam naprasklý, ale prý málo tak mi ho ani nešily a nechali ho tam být.

Editoval pajos77 (25.01.2013 15:28:34)

 offline 

 

#209 25.01.2013 14:29:14

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


pajos77:

asterisky nevím .. já mam ted sezonu POD a tam žádný vakl zatím není. Jedinej problém vidím v tý ochrane od tupýho narazu zepředu na koleno to by za ty prachy mohlo bejt řešený lépe. Mám to podlepený molitanem a kalhoty mám s měkčenými koleny takže se to snažím jakš takš kompenzovat aspoň takhle.

 offline 

 

#210 25.01.2013 15:56:45

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


Asterisk jsou hrozný s.....

koukněte pro zajímavost na toto:
http://www.youtube.com/watch?v=VDVKQ_nObXw

tady srovnání POD k700 které jsou o poznání lepší

http://www.youtube.com/watch?v=CbVxP_qE2qo

 offline 

 

#211 26.01.2013 09:49:40

pajos77
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 5
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 EXC
Věk: 35
0 0

Re: ortézy


DOPLNĚNÍ k těm levnějším ortézám od Sanomedu M.4s, byl jsem si je vyzkoušet a jsou na hovno, jsou strašně fórový a na motorku to podle mě není, jsou pohodlnější než DONJOY, ale to je právě způsobené tou fórovostí, podle mě jsou určené spíše pro rekreačního lyžaře tak maximálně. Takže budu muset jít do těch DONJOY - nemáte je někdo na prodej???
scháním ty DONJOY ARMOR CI velikost L nejlépa na obě nohy nejlépe i s těmi chrániči na čéšku až dolu, ale zatím by mi postačila na pravou nožku.

 offline 

 

#212 26.01.2013 10:18:39

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: ortézy


pajos77:

a co ty UFO jak se tu také probírají ty mi přijdou slušné a když by v té době byly k mání asi bych je možná vzal spíše než ty POD i když těžko říct jak by seděly takhle podle fotky nemůžu soudit..

 offline 

 

#213 26.01.2013 14:56:35

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


pajos: Ak by som kupoval ortézy, tak tiež len Donjoy. Bud Armor alebo Defiance. Pozri na ebay, tam ich je zopár  wink 


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#214 07.02.2013 15:03:15

Re: ortézy


skodavrs napsal(a):

Tak pár postřehu k ortézám UFO plast. Na noze opravdu sedí dobře a jsem v nich schopen ohnout nohu tak jak je to na videu, tedy že se lítkem dotknu stehna.
Nijak tedy v pohybu neomezují. Co je na nich opravdu dobré jsou vymezovače šířky kolene. Jsou tam čtyři velikosti a je možné je vzájemně kombinovat. Navíc je možné je otočit o 180 stupňů a tím měnit kde se mají o koleno opírat a v neposlední řadě jsou plovoucí tedy na kulovém čepu, takže kopírují pohyb kolene. Po delším štelování jsem si dal opěrku 0 na vnitřní část kolene a vnější mám 1. Na koleno tedy opěrky přiléhají opravdu těsně, ale zároveň při ohybu nohy netlačí. Plastový rám ortézy je opravdu pevný a když jsem se ho pokoušel zkroutit tak se ani nehnul. Kryt kolene je cca 1,5cm před kolenem a je z velmi pružného plastu. Když si kleknu tak kryt zapruží  a kolenem se opřu o zevnitř velmi pěkně vypostrovaný kryt. Kryt je záměrně udělán tak aby pružil a nakonec se o koleno opřel. Uložení do kloubů má přenést prvotní náraz a nakonec se dotlumí o koleno. Podotýkám že polstrování koleního chrániče je zhuba srovnatelné s chrániči FOX TITAN Pro což je opravdu luxus.
Kloubky jsou z nerezu a nelze je rozebrat, takže když se ochodí tak se musí vyměnit jako celek ale jinak jsou absolutně bez vůle. Na holeni rám trochu vystupuje nad chráničem holeně který je ve dvou délkách. Na rámu na holeni je také výstupek, který se opírá o botu a tím udržuje ortézu ve správné poloze. Pásky jsou opatřeny speciálním sucháčem, který se ani nehne. Také ochrana nohy nad kolenem a pod kolenem je výrazně lepší než u POD. Jen mne trochu překvapili jak jsou mohutné oproti videu, ale to ty PODy byly také hold musím mít velikost XL. Oni to ti výrobci vždy nafotí na nějakém komárovi aby to vypadalo malé. Odhaduji, že mají na víc oproti kolenu na každou stranu 2cm což není málo, ale to ty PODy měly taky. Do kalhot jsem se zatím nezkoušel tak uvidíme.

Jak jsi spokojený s ortézami?
..... díky za postřehy


Těch Jirka(+=x:@)ktm je tu až příliš, tak je ze mě na přelomu roku 2013/2014 Jirkofka

 offline 

 

#215 07.02.2013 15:23:04

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


Jirka_KTM:

jelikož teď přes zimu nejezdím, tak nemohu poskytnout žádné lepší info. Uvidíme na jaře, ale jinak jak jsem psal, se zpracováním a funkčnstí jsem spokojen uvidíme jaké budou na moto.

 offline 

 

#216 07.02.2013 16:28:05

kiwibibo
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1289
Založená vlákna
Motorka: KTM XC 300, Honda Dominator NX 650
Věk: 29
Web
15 10

Re: ortézy


Chalan si kúpil ortézy a do 2 týždňov si zlomil na motorke nohu  a9  Stál v stupačke a nohu mu zachytila pneumatika ležiaca v tráve. Zrejme mu nohu vytočilo do strany, kedže došlo k špirálovitej zlomenine tibie. Koleno ostalo bez zranenia Bohvie jak by to dopadlo bez ortézy... možno lepšie, možno ešte horšie  ee2  Ortézy mal POD MX.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/372_2012-10-11_090006.jpg


exc.300.blogspot.com

Men do not quit playing because they grow old, they grow old because they quit playing.

 offline 

 

#217 07.02.2013 16:54:21

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: ortézy


kiwibibo napsal(a):

Chalan si kúpil ortézy a do 2 týždňov si zlomil na motorke nohu  a9  Stál v stupačke a nohu mu zachytila pneumatika ležiaca v tráve. Zrejme mu nohu vytočilo do strany, kedže došlo k špirálovitej zlomenine tibie. Koleno ostalo bez zranenia Bohvie jak by to dopadlo bez ortézy... možno lepšie, možno ešte horšie  ee2  Ortézy mal POD MX.


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3 … 090006.jpg

takže ortéza splnila svůj účel. Pokud o něco vezmeš nohou tak ti nic nepomůže a navíc jestli šlo o zkrut tak se divím, že mu to ta ortéza podržela

 offline 

 

#218 08.02.2013 09:26:02

Re: ortézy


skodavrs:

díky, počkám do jara smile


Těch Jirka(+=x:@)ktm je tu až příliš, tak je ze mě na přelomu roku 2013/2014 Jirkofka

 offline 

 

#219 08.02.2013 18:57:06

Palec
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1451
Založená vlákna
Místo: Kocábov/blízko německé čáry/
Motorka: Honda CRF 450 JPS
Věk: 50
Tel: Otravná věc
2 1

Re: ortézy


Jirka_KTM:

na co, stejne nejezdis a do auta je to zbytecne a11 

 offline 

 

#220 09.02.2013 11:46:00

Pitr
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1055
Založená vlákna
Místo: Valachia
Motorka: KTM 525 EXC
Věk: 36
Web
6 0

Re: ortézy


Jaro nemyslel si tohoto Jirku http://www.offmoto.com/profile.php?id=392


Je třeba vyzkoušet všechno

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů