Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací

#41 27.01.2013 20:32:30

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


C.J.:

Jasne, zitra rano juknu.

Editoval Pete1985 * (27.01.2013 20:39:21)

 offline 

 

#42 28.01.2013 17:13:19

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


C.J. napsal(a):

Pete1985 *:

Pls, tak se na ní mrkni, jestli má z boku E8.. U jiných mitasek bývá vyraženo jen na levé straně.

Já měl naopak za to, že právě FIM jsou bez homologace..

EF 07 je stopro homologovaná, má E8 značku. Navíc má od výrobce žlutý pruh, tedy enduro, tedy jasnou homologaci, bo enduro se jezdí v terénu s přejezdama. FIM=mezinárodní motocyklová federace, jakožto pořadatel šestidenní atd. Nechcu být za vysírku, ale problémy s pneu se tady řeší snad s měsíčníma odstupama a přitom se stačí jednou pořádně mrknout třeba jen do katalogu MItasu a dozvíte se v podstatě všechno. Pruhy - směsy, homologace konkrétních pneu, zimní gumy vhodné na hřebování, crosové pneu s homologací atd. Mají to celkem dobře udělaný.
http://www.cgs.eu/underwood/files/Mitas … _10_CZ.pdf

úplně dole jsou pak přehledové tabulky vhodnosti jednotlivých pneu vzorků na jednotlivé podklady a to jak cross tak enduro, huštění ano 

Laos: pokud máš v TP zapsaný rozměr 120/90-18, tím se řid,ten je pro tebe rozhodující. Já bych na fakt, že tenhle typ moto má jinej rozměr nebral v potaz. Na STK BUDEŠ chodit právě se svým TP a pochybuje, že am bude nějakej ferda v montérkách zkoumat, co mají DRka plošně. Mrkne do evidence vozidel, do TP, pak na stroj a jupí, máš známku lol  Někdy bývá zapsaný i jiný rozměr v poznámce jako alternativní.

Editoval Ataman (28.01.2013 17:24:37)

 offline 

 

#43 29.01.2013 10:03:14

Laos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: XR 650R a další
Věk: ucházející(30-40)
0 0

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


Ataman:
jako rozumím Ti kam míříš, že STK bude, ale je tu problém někdo tě nabourá a pojišťovna to začne zkoumat a zjistí se, že máš neodpovídající pneu i když ho máš zapsaný v techničáku vždycky to půjde za tebou. Hale koupil jsem tuhle motorku s spz a chci mít vše ok. A jestli nám z Mitasu vyšli takhle vstříc, to jsem ani nečekal a jsem za to hrozně rád ano  smile 

V tom katalogu je opravdu všechno napsaný, lidi čtěte. Za každou pneu je značka M/C - homologováno.
Pro info DOT je americká homologace u nás neplatná, takže je třeba koukat na evropskou normu E8

 offline 

 

#44 29.01.2013 11:30:25

Laos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: XR 650R a další
Věk: ucházející(30-40)
0 0

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


Janek:

Volal jsem ohledně tohohle na dopravní inspektorát a vždycky je prý na vině řidič vozidla, když nemá způsobilé vozidlo.
Tak nevím, zkus se více rozepsat, třeba víš víc.

 offline 

 

#45 29.01.2013 12:05:21

Laos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: XR 650R a další
Věk: ucházející(30-40)
0 0

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


Janek:

Díky za radu, opravdu přínosná informace, tak když tvrdíš, že to není pravda, tak bys alespoň mohl napsat kde jsi k tomu přišel, že nemám pravdu.

 offline 

 

#46 29.01.2013 13:30:10

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


Laos:
Tak nevím...v techničáku máš 120/90/18. Pokud bude cokoliv kddykoliv zkoumat, je tenhle zápis v techničáku stejně svatý, jako korán pro aplikujícího muslima.  A kecat může pojišťovna co chce, zapsaný rozměr jr zapsaný rozměr.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#47 29.01.2013 14:45:50

Laos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: XR 650R a další
Věk: ucházející(30-40)
0 0

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


tank:

no logicky to zní. OK nebudu nad tím už dál uvažovat.

Nicméně z tohoto fóra vyplívá, že Mitas 110/90-18 C-10 je dobrá pneu a tu by nám mohli homologovat. C-20 nevyrábí takovéto rozměry i když by možná byla lepší.

 offline 

 

#48 29.01.2013 16:36:18

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


tank napsal(a):

Laos:
Tak nevím...v techničáku máš 120/90/18. Pokud bude cokoliv kddykoliv zkoumat, je tenhle zápis v techničáku stejně svatý, jako korán pro aplikujícího muslima.  A kecat může pojišťovna co chce, zapsaný rozměr jr zapsaný rozměr.

to je sice pravda, ale samozřejmostí je homologace. Co nemá homologaci nesmí na pozemní komunikace.

 offline 

 

#49 29.01.2013 18:37:35

tank
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1640
Založená vlákna
Místo: HK
Motorka: KTM EXC 450, LC4 640
Věk: x+55
5 2

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


skodavrs napsal(a):

tank napsal(a):

Laos:
Tak nevím...v techničáku máš 120/90/18. Pokud bude cokoliv kddykoliv zkoumat, je tenhle zápis v techničáku stejně svatý, jako korán pro aplikujícího muslima.  A kecat může pojišťovna co chce, zapsaný rozměr jr zapsaný rozměr.

to je sice pravda, ale samozřejmostí je homologace. Co nemá homologaci nesmí na pozemní komunikace.

Jasně. Takže pro doplnění -debata se vedla k 120/90/18 EF07, což je homoguma.


Čím více poznávám lidi, tím více si vážím dobytka.

 offline 

 

#50 29.01.2013 20:11:24

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


Laos:
jen pro upřesnění, abychom oba hovořili o stejné věci. Možná jsem tě předtím nepochopil, nicméně pokud máš v TP (velkém technickém průkazu) uveden předpisový rozměr v kolonce pneu x ráfky 120-90-18, tak je právě pro tvůj moped tento údaj rozhodující, protože se váže ke konkrétnímu VIN vozidla. Pokud je tam tento zápis proveden legálně, musíš mít v kolonce Další záznamy uvedeno číslo homologace pro daný typ motorky třeba já mám ES bla blabla...., tedy dle evropské směrnice to a to. Když se s tímto číselným kodem obrátíš na ofiko dovozce, tento ti potvrdí, jaký rozměr mají mít pneu pro konkrétní typ stroje, tak jak prošel schvalovacím procesem. Mělo by ti to sedět s tím, co máš nahoře  uvedeno v pneu. Pokud NE, nějakej filuta to již v minulosti řešil buď s někým oficiálně přes dovozce, přičemž někteří skutečně na vyžádání vystaví potvrzení, že daný typ stroje toho a toho VIN kodu může být vybaven alternativním rozměrem pneu. S tím zajdeš na pověřenou obec, nebo magistrát a ti provedou zápis do kolonky  Další záznamy, razítko, podpis + centrálního registru vozidel. Pokud to am někdo dopsal známýmu za parasa, tak to asi v evidenci nebude a nebudou ti sedět ani ty rozměry. Pak je problém co vlastně nasadit. Jinak pro tebe, jako provozovatele který k movité věci přišel na základě kupní smlouvy, dědictví,...... jsou rozhodující údaje uvedené ve velkém TP rozhodující. Správně má být prostě rozměr pneu v túp v souladu s homolog., pokud je tam nějaká změna, musí být doplněna. To stejné při dopravní nehodě ti to na místě nehodovka nafotí a zkontroluje nazuté rozměry s reálem s tím, že to protáhnou ještě přes registr. Žádné směrnice, či homol. řady číselných kodů nikdo nezkoumá. Tyto údaje pak mají v rámci likvidace nehody k dispozici pojišťováci. Takže být tebou prohlídnu si TP, pošlu požadavek dovozci s tím co máš v TP jestli ti to můžou sladit, resp. v případě, že se ti údaje rozchází zaslat alternativní rozměry pneu a udělat zápis do tp včetně registru. Pak se nebudeš bát vyjet ani na zlatých sáňkách. Já používám taky jen homolog. gumy i rozměry, ale  TP mám stejný jako pod tou homologací stroje v TP. Veškeré alternativy by měly být v údajích další záznamy -má jen pohot. stojánek, vyjímky, provedeníspínací skříňky..... Mám to i v duplikátu TP, při vydání za popsaný originál to mají ouředníci za povinnost přepsat rovněž a já na takových pichovinách zásadně bazíruju. Třeba jsem šel danou natvrdlou babu otravovat s tím, že na třikrát nedokázala správně zapsat barvu. Nejdřív černá, pak stříbrná a napotřetí černostříbrná smile 
sorry za štábní kulturu, ale já na noťasu neumím psát

Editoval Ataman (29.01.2013 20:13:47)

 offline 

 

#51 04.02.2013 10:52:51

Laos
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 35
Založená vlákna
Motorka: XR 650R a další
Věk: ucházející(30-40)
0 0

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


Ataman:
Díky za odpověď...
Pro upřesnění v TP mám 120-90-18, ale to je podle suzuki špatný rozměr. Originální rozměr pro DR350S je 110-90-18.
Takže si nechám zapsat  pneu 110-90-18 do TP, aby to bylo OK, přesně tak jak to má být.
Jinak v dalších záznamech v techničáku je dle homologačních štítků plní předpis EHK 40-01, nic jiného tam není.
Právě, že 110-90-18 není možno sehnat crosovou homologovanou, prostě jí nikdo nevyrábí, proto jí Mitas nechá homologovat.
Já jsem teďko jel na Elefantentreffen na dunlopech, který prostě nejsou homologovaný a při nehodě bych si mohl zadělat na pořádnej malér.

 offline 

 

#52 16.03.2016 14:29:20

juradosty
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 34
Založená vlákna
Motorka: Suzuki DR 350 S
Věk: 23
2 0

Re: Suzuki DR 350S a jaké terénní pneu s homologací


Dotaz jak je to nyní dá se tedy sehnat nějaká homologovaná 110/90-18 ?? enduro/cross..diky


Co už teď !..

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů