Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Tahací popruhy

#21 25.12.2012 11:11:37

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Tahací popruhy


Vlk:
Samozřejmě mám na mysli Zlínského _Vlka_, tak už je to snad správně. Kdo to mohl vymyslet- stejné uživatelské jméno, jen jedno je podtrženo a22  usch 

Editoval viteka 32 (25.12.2012 11:19:01)

 offline 

 

#22 25.12.2012 11:21:26

Vojtas
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1318
Založená vlákna
Motorka: FE450
Věk: 25
Tel: NokiaN8
7 0

Re: Tahací popruhy


TTR má vzadu výhodu madel a ve předu jsem si udělal popruh ze starýho přidělávacího klipsu přes rameno ze sportovní tašky... je to široky, takže to neřeže do ruky a pevný, jenom jsem si sešil oka na provlíknutí tlumiču... zašity je to fakt poctivě, už mě za něj tahali z bahna čtyřkolou, motorka se při tom stavěla na přední, ale popruh nepovolil :-)


Baseball, basketball and football...
....all require one ball...
...ENDURO REQUIRES TWO!!!

 offline 

 

#23 25.12.2012 11:44:50

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Tahací popruhy


Vláďa vozí popruh (viz foto z tahání TTR fig. No. 7). Chytne ho podle místa, sklonu, délky, sváže taky podle potřeby. Myslím, že je samostatný popruh variabilnější. Zrovna v případě TTR by kurta jen kolem brýlí byla dost nanic. Takže ideální asi bude krátké kurty a k tomu aspoň 1 - 2 dlouhé popruhy v partě.

Editoval Vlk (25.12.2012 11:47:05)


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#24 20.03.2013 15:38:14

rominator
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 170
Založená vlákna
Místo: Českobudějovicko
Motorka: EXC 450R
Věk: 48
Tel: Vodotěsný
1 0

Re: Tahací popruhy


Tak po precteni tohodle vlakna jsem se dneska taky pustil do popruhu-zadek je jasnej jako vsichni a u predku jsem si sednul, chvilku premejslel a nakonec jsem to tak "rafinovane" obmotal kolem vydli, ze vysledek je taky jako u vsech, jen jsem vubec nic nesrouboval a mam tam obycejnej uzel (ale jinej nez u klicky u bot) a myslim, ze to vydrzi v pohode, pac diky tomu obmotani ani neni v tahu a za maskou  neni videt smile  Je to takovy "na prasaka", ale kdo vi jestli me za to bude nekdy nekdo tahat a kdyz uz ano, tak to v pohode vydrzi....... A navic to bylo za 2 minuty lol 

 offline 

 

#25 20.03.2013 18:21:18

Re: Tahací popruhy


Vlk:

Ta fotogalerie - To je přece nádhera ano  ano 

Editoval mkrata (20.03.2013 18:21:52)

 offline 

 

#26 20.03.2013 19:57:06

Vlk
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 1991
Založená vlákna
Místo: kde jsou dobří lidé
Motorka: KTM EXC 350, KTM 690 R, Triumph Tiger 800 XCX
Věk: jednou přetočený tachometr, skoro důchodce
Tel: mám

Re: Tahací popruhy


mkrata: To bude bahna, až ty závěje roztajou  gp Bude se tahat, tahat, tahat..... yes 


život je pes a my jsme jeho patníky

 offline 

 

#27 20.03.2013 21:30:06

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Tahací popruhy


Sally06:

No uplně bych s tebou nesouhlasil. Každopádně to hodně záleží na motorce.
Třeba KTM 08- s tím jednolitym zadkem není vzadu absolutně za co chytit, takže bez popruhu uděláš prd.
Druhá věc, že když zapadneš v blátě, tak poslední co bys chtěl je tahat motorku za zabahněnou kyvku, nebo kolo a zaprasit si ještě rukavice.
Já sice moc nebahnim, ale i tak jsem byl už dostkrát rád, že tam ten popruh mám.


Dej koním pít...

 offline 

 

#28 21.03.2013 08:46:12

Klasika
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1799
Založená vlákna
Místo: Popůvky
Motorka: KTM EXC 250 F, Beta 400 RR, BMW R 1100 R, A1/1
Věk: 40
5 1

Re: Tahací popruhy


Semis: Souhlas. Přední popruh jsem zatím nepoužila, ale ten zadní v jednom kuse  ano Právě proto, že jsem prcek. Při pohazování zadku na vozejku nebo v garáži, při zvedání motorky v lese... Bez popruhu jsem měla problém kde/jak to chytit a jak s tím pak manipulovat. S popruhem jde všechno jedna báseň  ano . Jen musí být hodně krátký, tak akorát na prostrčení ruky  ano 


....jsem líná jezdit rychle....

 offline 

 

#29 21.03.2013 12:17:34

Kubicheck
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 396
Založená vlákna
Místo: Praha
Motorka: GS mastodont 1994
Věk: ... cet
0 0

Re: Tahací popruhy


Sally06 napsal(a):

takový můj blbý poznatek. Tyhle udělátka jsou podle mě k ničemu  big_smile  Na předku je to vysoko-motorka se tahá daleko hůře než když to někdo drapne za vidlu! V zadu je to vysoko-pro někoho kdo má 2m a více možná dobré, ale já drapnu motku za kraj blatníku pod kterým je podsedlovka a manipuluju si stím, jak chci. Dle mě zbytečnost.. a1  tongue  poc 

Já na DRZ/S. Zadek beru za podsedlak ze spodu, ve většině případů to stačí, ale ten podesedlovej rám na ostrých nenajdeš a11 to je takový specifikum té naší kovadliny jelikož je pro dva tongue 
Předek jsem si taky vyrobil zatim nepoužil+dám tam tu hadici, jak píše Mikagen ano 
Jednou mi táhnul Mikagen popruhem za hrazdu na řidítkách, když po tom co sem se vyválel v potoku ne a ne chytit, pak se vzpamatovala.

Záleží na stroji a komu co vyhovuje.


To nemůžem jet po normální silnici...

 offline 

 

#30 21.03.2013 19:07:58

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: Tahací popruhy


viteka 32 napsal(a):

Johny5 napsal(a):

Popruhy na tahání jdou velmi dobře udělat také z bezpečnostních pásů aut je na vrakáčích spousta já to tak měl udělané na ttrku a sloužili dobře cool  ano 

To je _Vlkovo_výrobní tajemství. Už jsem mu dodal i několik pásů, ale ještě mi nestihl pásy udělat.  mad Teď, když mám tlumiče venku, by se mi to i sešlo.
Co _Vlku_, spácháš to někdy, byl bych ti vděčný smile 

Boha Tondo,jsem fakt ostuda,ale ten šicí stroj je v hajzlu,sháním někoho,kdo mi ho seřídí,zatím jsem ti po Peťánkovi poslal aspoň popruh ze svojeho berga...fakt soráč a16 


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#31 24.04.2013 20:13:27

Re: Tahací popruhy


já to vyřešil popruhem ze starého batuhu  ano 
tak uvidim jak bude sloužit smile


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2134_img_20130422_174540.jpg

 offline 

 

#32 25.04.2013 09:20:31

Petr KTM
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 149
Založená vlákna
Motorka: KTM EXC 300
Věk: 2006
Tel: Samsung :-)
2 0

Re: Tahací popruhy


Včera jsem si je také "konečně" udělal.  tongue  Přední je lepší umístit pod brýle aby nedošlo k poškození masky - ale musí se sundat tlumiče. sad  Vlastnoručně zašité kvalitní nití na plastové víčko od spreje - má stejný průměr jako vidlice. Zadní uchycení klasika.  key  Celková práce i z montáží cca 2h - nejsem šnadlena a dělal jsem ještě stíráky.  a14 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/742_p1280846.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/742_p1280847.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/742_p1280851.jpg


Ready to Race

 offline 

 

#33 25.04.2013 13:44:47

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Tahací popruhy


_Vlk_ napsal(a):

viteka 32 napsal(a):

Johny5 napsal(a):

Popruhy na tahání jdou velmi dobře udělat také z bezpečnostních pásů aut je na vrakáčích spousta já to tak měl udělané na ttrku a sloužili dobře cool  ano 

To je _Vlkovo_výrobní tajemství. Už jsem mu dodal i několik pásů, ale ještě mi nestihl pásy udělat.  mad Teď, když mám tlumiče venku, by se mi to i sešlo.
Co _Vlku_, spácháš to někdy, byl bych ti vděčný smile 

Boha Tondo,jsem fakt ostuda,ale ten šicí stroj je v hajzlu,sháním někoho,kdo mi ho seřídí,zatím jsem ti po Peťánkovi poslal aspoň popruh ze svojeho berga...fakt soráč a16 

Boha, Ondro, ale to by jsi musel ten popruh aspoň dát Petrovi do ruky a ne jen o tom mluvit usch 

 offline 

 

#34 25.04.2013 16:33:38

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Tahací popruhy


Jinak Tyto pásy je vám schopen sešít i Tonda S23 - stroj na to doma má  cool   ano 


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#35 26.04.2013 20:10:55

ViTTek
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2017
Založená vlákna
Místo: SeveroVýchod
Motorka: TT 600S
Věk: 37
Tel: 731 587 67nula
Web
0 0

Re: Tahací popruhy


Proč se drbete se šitím? a11  Stačí nýtek, dvě větší podložky a pak rozklepat key 


Pojedeme zkratkou...http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/61_51622.gif

 offline 

 

#36 26.04.2013 20:26:23

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Tahací popruhy


ViTTek:

siti je lepsi,lehci-hmotnost,pevnejsi a peknejsi smile  ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#37 26.04.2013 21:41:30

kornout
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1140
Založená vlákna
Motorka: KTM 350 SXF + Freeride 250
Věk: už veterán
Tel: asi 100x deně :-(
1 0

Re: Tahací popruhy


Semis napsal(a):

Sally06:

No uplně bych s tebou nesouhlasil. Každopádně to hodně záleží na motorce.
Třeba KTM 08- s tím jednolitym zadkem není vzadu absolutně za co chytit, takže bez popruhu uděláš prd.
Druhá věc, že když zapadneš v blátě, tak poslední co bys chtěl je tahat motorku za zabahněnou kyvku, nebo kolo a zaprasit si ještě rukavice.
Já sice moc nebahnim, ale i tak jsem byl už dostkrát rád, že tam ten popruh mám.

Právě, jenže jak to máš ty vzadu je taky naprd, zrovna ty 2 šrouby je takový slabý místo té motorky, ty zapuštěné matice maj plastové vložky to těch hliníkových profilů, je to uplně naprd, mě se to už vydrbalo i bez popruhů a dávalo se to dokupy už takvým samo domo způsobem. Lepší to bude dát to pod sedlo přímo pod ty nosníky sedla. Něco musím udělat, moto se nadá ani pořádně nadhodit, plast se bojím, abych ho neurval, nebo se člověk spálí o výfuk  a8 
Nejlepší by bylo na boku madlo z auta  big_smile 

Editoval kornout (26.04.2013 21:42:24)


umím prd, ale strašně mě to baví lol

 offline 

 

#38 26.04.2013 22:23:53

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Tahací popruhy


kornout:
to madlo se dela jako doplnek ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#39 27.04.2013 09:32:47

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Tahací popruhy


Janek:

janku normalne jsi me po ranu rozesmal lol jinak se da koupit toto  http://www.ebay.com/itm/Moose-Racing-KT … 65&vxp=mtr


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#40 27.04.2013 10:04:29

Re: Tahací popruhy


Kubicheck napsal(a):

Sally06 napsal(a):

takový můj blbý poznatek. Tyhle udělátka jsou podle mě k ničemu  big_smile  Na předku je to vysoko-motorka se tahá daleko hůře než když to někdo drapne za vidlu! V zadu je to vysoko-pro někoho kdo má 2m a více možná dobré, ale já drapnu motku za kraj blatníku pod kterým je podsedlovka a manipuluju si stím, jak chci. Dle mě zbytečnost.. a1  tongue  poc 

Já na DRZ/S. Zadek beru za podsedlak ze spodu, ve většině případů to stačí, ale ten podesedlovej rám na ostrých nenajdeš a11 to je takový specifikum té naší kovadliny jelikož je pro dva tongue 
Předek jsem si taky vyrobil zatim nepoužil+dám tam tu hadici, jak píše Mikagen ano 
Jednou mi táhnul Mikagen popruhem za hrazdu na řidítkách, když po tom co sem se vyválel v potoku ne a ne chytit, pak se vzpamatovala.

Záleží na stroji a komu co vyhovuje.

Myslím, že je vždycky lepší kurtny mít a nepoužít, než zůstat ležet ve svahu s nohou pod mašinou a kolem všichni tančí a nemají to jak čapnout usch 

Přední mám kolem dolních brýlí pod lešením předního světlometu, zadní moc nepoužívám, ta je určena pro kolemjdoucí a24  Já zaDEK TAHÁM ZA PLASTOVÉ UCHO ukotvené do podsedlového rámu do origo otvorů na osmičky šrouby. Dal jsem tam nějaký průmyslový ucho na dvířka s kovovou výztuhou, které je tenčí, aby se tam dobře zastrčila ruka v rukavici a nikde to nedřelo. Ucho se mě osvědčilo nejvíc při manipulaci v jedné osobě ve svahu. Zadní kurtnu mám delší, abych to já táhl za ucho vlevo a helfr za kurtnu vpravo. Kurtny jsou klasický popruhy z řempa, co z toho dělají uši na batohy atd. s tím, že jsou vždy třikrát pronýtovaný a nýty jsou pořádně omotaný izolepou proti zranění. Protože je zadní kurtna delší, při jízdě je podsunutá pod sedlo, aby nikde nepřekážela a nechatala vyk! 


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1205_zadni_kurtna.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1205_zadn_2.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1205_ucho.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1205_pok2.jpg
http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1205_pok.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1205_pok.jpg http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/1205_kurtna.jpg

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů