Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Oprava tlumičů

#21 05.12.2012 20:29:23

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Oprava tlumičů


Zuzak76 napsal(a):

má někdo zkušenosti http://www.jm-moto.cz/repase-a-serizeni … l?cPath=56

Já si myslím, že to v tý firmě asi ani nemysleli uplně nějak zle. Prostě to je tak jak jste se vlastně dohromady shodli.
Rozeberou to, vyčistěj, koupěj gufera za 400kč, olej za 600kč, složej a nastaví do základních hodnot. Žádný scifi, žádnej nadstatndart a vlastně ani žádný opravy. Když tam bude problém, jako pouzdra nebo něco jinýho a nebo když bude člověk chtít NOK gufera nebo Ohlins olej, tak si prostě připlatí. Tak bych to viděl já.
Proč by tam psali, že to bude stát 3000kč včetně pouzder atd, když pak by si všichni běžní šmrdlalové řekli, že to je moc a že Lojza od vedle to dělá za 1500kč.
Navíc velká hromada lidí prostě do repase podvozku nepustí 6-15tis. To se v tom raději šťouraj sami ikdyž o tom vůbec nic nevědí. Řešim to na krámě docela pravidelně...


Dej koním pít...

 offline 

 

#22 05.12.2012 20:40:51

beachbitch
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 988
Založená vlákna
Motorka: KTM sxf 250
3 1

Re: Oprava tlumičů


_Vlk_:

mno já myslím, že to jsou dvoukomory je to na yz450f 2008  smile  tak já holt ještě pohledám a vyzjistím co a jak. 10 tisíc na komplet naladěný podvozek asi nemám... nebo jinak... je mi jich na to moje hobby závodění asi líto  a1 

Ještě jak tu byla zmíněna výměna pružin odpovídající váze, tak nevíte někdo na kolik kilo sou pružiny z fabriky  v yz450F 08 ? smile

Editoval beachbitch (05.12.2012 20:43:49)

 offline 

 

#23 05.12.2012 21:06:40

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


Janek napsal(a):

Dolph-cz napsal(a):

....já to nikomu nenutím-na začátku byla nějaká otázka-tak píšu svůj názor.a věř mi,že gufera trvdé jak šutr a olej nevalné kvality ty vidle změní dost...
PS:netrvám na tom,že to musí nutně stát 3400kč, to s tím "dvojnásobkem" jsem jen plácl jako reakci na těch 1700kč-ta cena je fakt směšná-to je jako kupuvat do motoru olej od Starline...

Tak nějak jsem pochopil, že s tou cenou je to nadsázka, ale prostě mě trochu překvapuje tvoje reakce v tomhle tématu. Třeba v neděli na motorkářích jsi psal, že: "nedávno jsem se bavil s Farynem-kluk co dělá repasy tlumičů-že např. gufera allbals se strašně zkurvily-kdysi velmi dobré,ale nedávno se mu začaly vracet po pár hodinách vyteklé tlumiče na reklamaci....
Určitě je to dobrý vědět a vyhnout se nákupu týhle značky, ale na druhou stranu pokud ty gufera používal, tak všichni ví, kolik stály a stojí.
Nicméně tohle je rok a kousek stará informace od Starosty:
"1. Faryn při běžné údržbě udělá výměnu prachovek(stíráků), gufer, oleje, vidle rozebere, zkontroluje, rozhodne co a jak, v ideálním případě vyčistí poskládá, provede tovární nastavení nebo přibližné nastavení na zadanou váhu a typ mota, odešle z5. Za toto zaplatíte 2000,- Je v tom práce, spotřebák, a materiál." - Takže Farynovo cena je víc než dobrá a pokud bych se měl rozhodovat, jestli k někomu neznámýmu za 1700,- nebo k osvědčenýmu za 2000,- tak bé je správně ano smile  

...jj,přesně tak jak jsem napsal na motorkářích...mám špatnou zkušenost s kvalitou těch méně kvalitních výrobků.ono by si člověk řekl-nepotřebuju špičku,stačí obyčejné-jenže ono to nestačí.ty obyčejné začnou chcát za pár hodin.mám s tím osobní zkušenosti...

a potom platíš 1700kč za vidle které vytečou za měsíc a  další 3000kč za "znova a lépe" suma sumárum-nejdražší výměna gufer a oleje v ČR-4700kč!

Editoval Dolph-cz (05.12.2012 21:10:04)

 offline 

 

#24 05.12.2012 21:23:07

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Oprava tlumičů


Tristan:

ty mas na katusi dvoukomory?kde se tam vzaly?


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#25 05.12.2012 21:37:18

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Oprava tlumičů


Myslím, že 1700 jako startovací cena za vidle není až tak nereálná. Olej bude určitě sudovej ( což neznamená že je špatný ), Putoline neni zas tak neznámá a špatná značka a gufera není až taková investice kord v nákupu. Jako startovací cena to není nereálné a myslím, že pro spousty hoby jezdců dostačující. Nehledě na to, že spousta jezdců nedostane na kolena podvozek ani ze série. Třeba někdo tady zkusí a poreferuje  wink 

 offline 

 

#26 05.12.2012 21:42:50

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Oprava tlumičů


tak tohle téma mě zajímá, protože jsem taky aktuálně řešil "běžnou repas" tlumičů. Nechtělo se mi vypláznout 3000 Kč za prosté vyměnění gufer, prachovek, oleje a maximálně vyčištění bordelu v předních tlumičích. Mám to na motorku pro kluka na prosté hoby ježdění a vůbec žádné závody. Chápu, že i naprostý hobík by "měl asi vetší radost" ze špičkových materiálů použitých pro repas, ale vadí mi jedna věc. Když to dám nějakému "fachmanovi", tak by mi tam neměl cpát "All balls" gufera a říct si za to majlant a pak si stěžovat, že se mu to vrací na reklamaci. Tady chápu cenu 1700 jako korektní a i já podstoupil průzkumnickou cestu a udělal si to sám. Samo mi to netrvalo 2 hodiny, ale celej den, ale to je jedno. Pochopil jsem jak to funguje a za to jsem zaplatil časem.
Příště se můžu svobodně rozhodnout, zda chci jen vyměnit olej/gufera/prachovky a případně pouzdra budou-li to potřebovat. To je rozdíl od ladění tlumičů. Ani já ani kluk zatím neumíme říct chci to a to, ale že teče olej z vidlí je taky třeba řešit. Na úrovni výkonnostních jezdců je to úplně jiná diskuze.
Je tu vášnivá diskuze, ale zatím jsem nenašel jediný příspěvek, jakou kdo udělal zkušenost s tou firmou v tom zadání vlákna co za 1700 dostal. Tak najde se někdo, aby řekl, jak byl spokojený a jak to probíhalo??? tongue 

 offline 

 

#27 05.12.2012 21:43:25

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Oprava tlumičů


Postmann napsal(a):

Myslím, že 1700 jako startovací cena za vidle není až tak nereálná. Olej bude určitě sudovej ( což neznamená že je špatný ), Putoline neni zas tak neznámá a špatná značka a gufera není až taková investice kord v nákupu. Jako startovací cena to není nereálné a myslím, že pro spousty hoby jezdců dostačující. Nehledě na to, že spousta jezdců nedostane na kolena podvozek ani ze série. Třeba někdo tady zkusí a poreferuje  wink 

Asi Tě nechám povozit big_smile 

 offline 

 

#28 05.12.2012 21:44:33

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: Oprava tlumičů


Dolph-cz napsal(a):

Janek napsal(a):

Dolph-cz napsal(a):

....já to nikomu nenutím-na začátku byla nějaká otázka-tak píšu svůj názor.a věř mi,že gufera trvdé jak šutr a olej nevalné kvality ty vidle změní dost...
PS:netrvám na tom,že to musí nutně stát 3400kč, to s tím "dvojnásobkem" jsem jen plácl jako reakci na těch 1700kč-ta cena je fakt směšná-to je jako kupuvat do motoru olej od Starline...

Tak nějak jsem pochopil, že s tou cenou je to nadsázka, ale prostě mě trochu překvapuje tvoje reakce v tomhle tématu. Třeba v neděli na motorkářích jsi psal, že: "nedávno jsem se bavil s Farynem-kluk co dělá repasy tlumičů-že např. gufera allbals se strašně zkurvily-kdysi velmi dobré,ale nedávno se mu začaly vracet po pár hodinách vyteklé tlumiče na reklamaci....
Určitě je to dobrý vědět a vyhnout se nákupu týhle značky, ale na druhou stranu pokud ty gufera používal, tak všichni ví, kolik stály a stojí.
Nicméně tohle je rok a kousek stará informace od Starosty:
"1. Faryn při běžné údržbě udělá výměnu prachovek(stíráků), gufer, oleje, vidle rozebere, zkontroluje, rozhodne co a jak, v ideálním případě vyčistí poskládá, provede tovární nastavení nebo přibližné nastavení na zadanou váhu a typ mota, odešle z5. Za toto zaplatíte 2000,- Je v tom práce, spotřebák, a materiál." - Takže Farynovo cena je víc než dobrá a pokud bych se měl rozhodovat, jestli k někomu neznámýmu za 1700,- nebo k osvědčenýmu za 2000,- tak bé je správně ano smile  

...jj,přesně tak jak jsem napsal na motorkářích...mám špatnou zkušenost s kvalitou těch méně kvalitních výrobků.ono by si člověk řekl-nepotřebuju špičku,stačí obyčejné-jenže ono to nestačí.ty obyčejné začnou chcát za pár hodin.mám s tím osobní zkušenosti...

a potom platíš 1700kč za vidle které vytečou za měsíc a  další 3000kč za "znova a lépe" suma sumárum-nejdražší výměna gufer a oleje v ČR-4700kč!

to je stejně zajímavé,já jsem dělal upsidy jen troje,z toho jednou svoje na svojí staré ktmce z roku 2002(tehdy jsem použil sadu od ariete,pak na ktmce z roku 07,tam jsem použil allbalsy a teď na svojem bergovy zase allbalsy,nikdy nic neteklo,olej jsem používal na vše motorex přeepsané vyskozity(nutno podotknout,že jsem používal narážeč gufer  prachovek k tomu určený a né žádné nařezané trubky se závažím apodobně.Na původních jsem naklikal sám...nejspíš nic moc,ale dalo se na tom jezit,na 07čce jsem naklikal standart podle manuálu a n bergovy taky plus pár kliků,vše funguje,vím jak je to udělané a v jakém je to stavu...vidle mi nikdy za měsíc nevytekly,vlastně žádné nikdy nevytekly
plus to samé na  dtčku,honda xr600,dr350,husqvarna te,na vše jsem použil allbals nebo ariete

takže tuhle základní údržbu si dělám sám a i nadále budu,protože to dokáže podle manuálu každý stejně,jako když si to dá do servisu

pokud chci ladit tlumiče,tak vím,že o tom nic nevím a než bych na to aspoň trochu přišel,tak x hodin někde,x peněz v materiálu zbytečně...

takže to dám k někomu,na koho nejsou rozdílné názory,nejlíp koho znám,vím,že mě zbytečně neškube a udělá to pořádně a s individuálním přístipem,je to dost požadvků,ale za 7000 za naladění předních tlumičů už to tak prostě být musí,jsou to už prachy.Takže za mě jasně Mikiberg deb1 


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#29 05.12.2012 21:48:33

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: Oprava tlumičů


foxdive napsal(a):

Tristan:

ty mas na katusi dvoukomory?kde se tam vzaly?

noo to tam bylo od minulého majitele,nebo jsi zainvestoval?Ještě ses nechlubil Kubi tongue 


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#30 05.12.2012 21:48:36

Postmann
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 604
Založená vlákna
Motorka: RM-Z 450 2009, ZZR 600
Věk: 34
5 0

Re: Oprava tlumičů


Vencam666:
To je dobrý ještě bych ti to rozflákal. Nezapomeň, že jsem zvyklej na stroj z roku 98. A mam to dělaný u Bláhy před pár hodinama na základ což je 75 - 80 kg. Jak jezdim víš a dostačující. Daleko to přesahuje mé schopnosti  big_smile A když jsem viděl starý chlapy na Zetkách co dělaj na pumpičkách a vzadu na krňávkách, tak jsem se styděl, že jsem si to vůbec nechal dělat  big_smile 

 offline 

 

#31 05.12.2012 21:51:42

Vencam666
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1077
Založená vlákna
Místo: sever Čech
Motorka: Yzf450, rmz 250
Věk: 46
Tel: Přenosný
0 0

Re: Oprava tlumičů


Postmann:

Ono to stejně teď na sněhu nejde dost dobře

 offline 

 

#32 05.12.2012 21:53:22

Dolph-cz
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 272
Založená vlákna
Motorka: ktm 350
Věk: 39
0 0

Re: Oprava tlumičů


_Vlk_:

já napsal jen svůj názor,svoje zkušenosti....,nikomu to nenutím.

mně osobně stačí,když se spálím jednou-nemám chuť nastavovat druhou tvář...

 offline 

 

#33 05.12.2012 21:56:45

badyšot
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1375
Založená vlákna
Místo: Liberec
Motorka: 200 neposedných Kubíků
Věk: 45 už
7 6

Re: Oprava tlumičů


xfany:
jen počkej zajíci big_smile  zatím mluvěj jen ti co si chtěj povídat. Třeba se někdo přihlásí. Pokud to nebude právě zaregistrovaný člen, tak se třeba i něco dozvíme cool 

 offline 

 

#34 05.12.2012 22:04:46

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: Oprava tlumičů


xfany napsal(a):

_Vlk_ napsal(a):

Dolph-cz napsal(a):


...jj,přesně tak jak jsem napsal na motorkářích...mám špatnou zkušenost s kvalitou těch méně kvalitních výrobků.ono by si člověk řekl-nepotřebuju špičku,stačí obyčejné-jenže ono to nestačí.ty obyčejné začnou chcát za pár hodin.mám s tím osobní zkušenosti...

a potom platíš 1700kč za vidle které vytečou za měsíc a  další 3000kč za "znova a lépe" suma sumárum-nejdražší výměna gufer a oleje v ČR-4700kč!

to je stejně zajímavé,já jsem dělal upsidy jen troje,z toho jednou svoje na svojí staré ktmce z roku 2002(tehdy jsem použil sadu od ariete,pak na ktmce z roku 07,tam jsem použil allbalsy a teď na svojem bergovy zase allbalsy,nikdy nic neteklo,olej jsem používal na vše motorex přeepsané vyskozity(nutno podotknout,že jsem používal narážeč gufer  prachovek k tomu určený a né žádné nařezané trubky se závažím apodobně.Na původních jsem naklikal sám...nejspíš nic moc,ale dalo se na tom jezit,na 07čce jsem naklikal standart podle manuálu a n bergovy taky plus pár kliků,vše funguje,vím jak je to udělané a v jakém je to stavu...vidle mi nikdy za měsíc nevytekly,vlastně žádné nikdy nevytekly
plus to samé na  dtčku,honda xr600,dr350,husqvarna te,na vše jsem použil allbals nebo ariete

takže tuhle základní údržbu si dělám sám a i nadále budu,protože to dokáže podle manuálu každý stejně,jako když si to dá do servisu

pokud chci ladit tlumiče,tak vím,že o tom nic nevím a než bych na to aspoň trochu přišel,tak x hodin někde,x peněz v materiálu zbytečně...

takže to dám k někomu,na koho nejsou rozdílné názory,nejlíp koho znám,vím,že mě zbytečně neškube a udělá to pořádně a s individuálním přístipem,je to dost požadvků,ale za 7000 za naladění předních tlumičů už to tak prostě být musí,jsou to už prachy.Takže za mě jasně Mikiberg deb1 

7tis je za komplet podvozek.....z ochotou doladeni kdykoliv po tel ci na spolecne projizdce a1   A ta je teda se vsim vsudy heh1 

jo soráč,jsem to poplet... tongue 


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#35 05.12.2012 22:06:40

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: Oprava tlumičů


xfany:

víš jak nemohl jsem to tu napsat bez zastání,aby mě někteří nekamenovali za to,že to je nereálné,že jak to není aspoň 15000 za předky,že to musí staát za hovno deb1 berte to trošku s humorem(ale fakt jen trošku)


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#36 05.12.2012 22:25:04

_Vlk_
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1163
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Husaberg FE 550 09, Husaberg TE 250 12, Husqvarna TE 300 15
Věk: 28
Tel: 776588125
Web
8 3

Re: Oprava tlumičů


xfany:

se přestěhuj na moravu šmudlo...za náma deb1 


Padám sám,zvedám se sám...

 offline 

 

#37 06.12.2012 09:21:34

Lišák
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 212
Založená vlákna
Motorka: prodaná
Věk: 32
Tel: Nokia, Kocábov : )
2 0

Re: Oprava tlumičů


my diskutujme : )
v životě mě nevytekly tlumiče po měsíci, nikdy, pokud se jezdí jen v suchu, to ti gufera vydrží celou sezonu, ale ne olej v nich : ))) stačí gufera  pravidelně čistit a kontrolovat kluzáky jestli na nich není tečka od kamínků,..

na druhou stranu pokud mě dycky vytekly tlumiče na druhý den po té co jsem je celé repasnul, bylo to tím, že jsem celý den závodil v blátě s mokrým pískem a podobných sračkách, (na to už teď seru) to sem ráno pod motkou našel kaluž a nebylo to tím že se něco ojebalo na kvalitě.
Za další nedám nové gufera a stíraky do tlumičů, když vidím v jakém stavu jsou ty planžety a kolik jsem na nich už najezdil.
Jinak jsem taky hobbík.

Editoval Lišák (06.12.2012 09:47:13)

 offline 

 

#38 07.12.2012 07:27:16

Tristan
malý Velký BOJOVNÍK°°°°
Fotogalerie
Příspěvky: 3353
Založená vlákna
Místo: North Tristan Kingdom
Motorka: KTM EXC 250 06
Věk: 25.0
Tel: černý
17 0

Re: Oprava tlumičů


foxdive napsal(a):

Tristan:

ty mas na katusi dvoukomory?kde se tam vzaly?

kamarad sx 450 je to dva roky zpatky


Zavři hubu,otevři oči a vem za plyn...

 offline 

 

#39 07.12.2012 08:52:22

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Oprava tlumičů


Tristan:

hmm,pan je gurman ano 


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#40 07.12.2012 16:16:11

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Oprava tlumičů


beachbitch:

standard je 75kg takže pokud máš víc nebo míň tak to chce jiné pružiny.
Jinak dvoukomory namají dva typy olejů, jen dvě náplně.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů