Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Petka ma divnej zvuk...

#1 21.03.2009 20:33:07

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Petka ma divnej zvuk...


Ahoj lidi snazim se dat masinu dohromady protoze na ni hodlam jet domu z irska.trochu jsem se po tom koukal a prej u tehlech motorek odchazela petka zajmalo by me jak se to projevuje...Protoze kdyz zaradim petku ma masina takovej zvlastni zvuk ale slape vpohode tak nevim...??Poradi nekdo?

 offline 

 

#2 22.03.2009 06:45:45

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: Petka ma divnej zvuk...


Začne to tím jinačím zvukem (to se podřezávají zuby), pak to začne rachtat (to máš ještě tak 1000Km. pak v tom křupne a rozmašíruje kartery.  wink

Pokud máš blbej pocit, zkus si sehnat magnetickej výpustnej šroub, viděl jsem ho na www.ebay.com. Chvíli jezdi a pak ho zkontroluj, když tam budou ocelový piliny, je to hodně špatný. Z Irska bych potom rozhodně nejezdil.

Na TTR se to nesere, spíš u XT to odcházelo hlavně 660 TENERE. Vím už o dvou.

Tohle vše dělej jen pokud nemáš přístup k dílně jak si psal, jinak rozdělat a podívat. Za rozmašírovaný kartery a střeva to nestojí. To ti totiž neodejde jen 5. kolečko. Odlomí se z něj zub, kterej nadělá paseku...


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 22.03.2009 10:32:36

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Suchman napsal(a):

Začne to tím jinačím zvukem (to se podřezávají zuby), pak to začne rachtat (to máš ještě tak 1000Km. pak v tom křupne a rozmašíruje kartery.  wink

Pokud máš blbej pocit, zkus si sehnat magnetickej výpustnej šroub, viděl jsem ho na www.ebay.com. Chvíli jezdi a pak ho zkontroluj, když tam budou ocelový piliny, je to hodně špatný. Z Irska bych potom rozhodně nejezdil.

Na TTR se to nesere, spíš u XT to odcházelo hlavně 660 TENERE. Vím už o dvou.

Tohle vše dělej jen pokud nemáš přístup k dílně jak si psal, jinak rozdělat a podívat. Za rozmašírovaný kartery a střeva to nestojí. To ti totiž neodejde jen 5. kolečko. Odlomí se z něj zub, kterej nadělá paseku...

No to jsi me moc nepotesil...Ten zvuk je takovej jako kdyby jsi masinu podtacel a dela to pri prerazeni po chvili se to srovna a je to ok a nema ani zadny vybrace....Pristup na dilnu ted nemam ale budu menit olej tak uvidim ...Jo a jak narocny je to rozhodit?.Diky za odpoved

 offline 

 

#4 22.03.2009 12:33:20

carl29
Pokročilý
Fotogalerie
Příspěvky: 60
Založená vlákna
Místo: Vysočina
Motorka: TT 600R
Věk: 33
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


vyk!  vyk!  vyk! tak na to bacha vyk!  vyk!  vyk! ,loni se to stejný stalo na TTR kamošovi.Divnej zvuk na pětku(jako hučení nebo tak něco),jestě na tom nějakou dobu jezdil,pak rana jak... ,přetrženej řetez. Rozlítlo se mu pětkový kolečko ,vymlátilo mu to půl motoru.Kolik to stálo ti radši psát ani nebudu   ugh1


Tak Trochu Rotavátor

 offline 

 

#5 22.03.2009 13:08:56

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


No do prdele...TAdy to delat nebudu vsechno je to tady strasne drahy a nejvic prace...Jinak ten zvuk to uz delalo i puvodnimu majiteli a ted je na ni o nejakej tisic vic...Ma uz skoro 70 000-Nemuze to bejt tim ze uz ho nekdo menil a treba neni uplne stejny nebo si jeste nesedlo?Asi blbost co?Tak to mam jet dom a nepouzivat 5 nebo jak to vydite?

 offline 

 

#6 22.03.2009 13:18:26

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Mám xt 43f a ty trpí zase trojkou i mně hučela - teď při go motoru sem jí samozřejmě vyměnil a paráda. Ale jelikož znám předchozí dva majitele mojího xt a už těm to hučelo a já měnil až teď. Já mám moto 2 roky ti dva předemnou ho měli dohromady 5 let, tak že trojka hučela témeř sedm let i víc a v pohodě nic se nerozletělo. Je jasné že 3 se používá míň než 5, ale zase kolečka se točí pořád sice né přímo v záběru ale aj tak. Já vím že sem ti radu nedal, ale aspoň trochu uklidnil.  hmm
Trojka hučela pouze do poloviny otáček, zhruba nad tři tisíce to přestalo - jen ať můžeš porovnat  geer

 offline 

 

#7 22.03.2009 13:19:49

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Petka ma divnej zvuk...


Koupit jiné, 70 000 km to už je výkon. A pak, že TT 600 nejsou spolehlivé mašiny.

 offline 

 

#8 22.03.2009 13:27:44

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


K vůli kolečku bych to hned neprodával kolečko stojí kolem dvojky + protichůdné je to do 4 tisíc a mašina může jezdit dál. Ta práce s tím je asi ta horší věc  key
Myslím si že mašiny v ČR vydrží opravdově i víc než 70 tisíc km, bo co tak znám a mohl sem vidě každý prodávající si trochu kilometrů stočí a pak to vypadá že mašina je v 70 tis. hotová a ona má ve skutečnosti mnohem víc. Když mrkneš to techničáku a moto prošlo 5 majiteli je jasné že nemá to co má. Tak že podle km bych moto já nikdy neposuzoval. Otázkou je jestli ty jeho km jsou pravé nebo ne  smile

Krásný příklad je u našich nejoblíbenějších škody octávek z druhé ruky, kde kdo tvrdí že auto se 250 tisíci je po smrti. Naproti tomu je taxikář který koupil auto nové a nahrkal na něm i přes půl milionu a v pohodě táhne a takových případů znám víc. Ale to už sem mimo téma, tak že sory smilestop2

Editoval riderccm (22.03.2009 13:31:45)

 offline 

 

#9 22.03.2009 13:30:51

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Pozor ja nemam TT ale XT...Ale motor je v podstate stejnej...Jinak jestli teda dorazime spolecne domu dostana komplet generalku motor Vsechno do novyho laku a uz mam obednanej vejfuk(Laser) K&N dynojet a olejovej chladic smile Mam ji moc rad ... heart .Tady to delat nebudu myslim si ze jsem zrucnejsi nez vetsina mechaniku tady mel jsem tu parkrat v servisu Fazera a vzdycky neco posrali..a vymnena rozvodaku na xt(retez jsem mel vlastni origo z yamahy) 300Euro teda i s olejem a filtrem udajne...Takze to skusim domu no snad to vydrzi...

 offline 

 

#10 22.03.2009 13:33:11

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Prodavat ji nechci ...

 offline 

 

#11 22.03.2009 13:35:21

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Já netvrdím že máš tt. Ono u xt je v té převodovce taky rozdíl. Tvrdí se že u 43f hučí 3 a u 2kf a výš zase pětka. Nevím čím to je - převodovka je stejná , ale řekl bych že to je tím odlišným mazáním. Udájně se u 2kf vylepšovalo, trojka už se nekazí ale zato ta pětka.

 offline 

 

#12 22.03.2009 13:38:27

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


To byla reakce na tu predchozi spravu...Je to 3TB ...Jak to vydis je to dobrej napad na tom jet dom?Kazdopadne tu 5 asi nezatezovat a moc na ni nejezdit a radsi bejt za slimaka...

 offline 

 

#13 22.03.2009 13:45:34

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


PAvelProvaznik napsal(a):

To byla reakce na tu predchozi spravu...Je to 3TB ...Jak to vydis je to dobrej napad na tom jet dom?Kazdopadne tu 5 asi nezatezovat a moc na ni nejezdit a radsi bejt za slimaka...

Jestli ses teda rozhodnul na tom jet tak určitě jí nepodtáčet na tu pětku, to je nato největší tlak na zuby - pnutí. Paradoxně nejet jak slimák, ale když už bude zařazená pětka tak tak jen udržovat plynem. Raději víc vytočit 4 a pak volně 5.

Kurňa to sú rady nejlepší by to bylo opravit, když ti to jebne pak mě zabiješ
smile  oko1  Ale když nemáš podmínky, tak co ti zbývá..

Já bych jel taky...

 offline 

 

#14 22.03.2009 13:52:08

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Diky za radu...Je tu delam svarece soustruznika obrabece takze myslim ze bych si to asi mohl udelat sam ale planuju jet za par tydnu takze jsem na to prisel v blbej cas driv jsem to vubec neresil...Ted se ji snazim vysperkovat aspon trochu na cestu a prichazim na vsechno mozny...Jinak co mam jeste pred cestou udelat ?Budu delat ventily olej filtr,rozvodak je skoro novej retez vpohode...TAk nevim co jeste???No pojedu uvidime jestli se to posere nekde mimo cr tak to bude  ne zahodit motorku vzit veci na ramena a vyrazit nekam na bus...Kurva...

 offline 

 

#15 22.03.2009 14:06:00

riderccm
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 370
Založená vlákna
Místo: Valašsko
Motorka: Yamaha xt 600 (43f)
Věk: 26
1 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


To by mělo stačit. Přeji pohodový návrat  yes  ano

 offline 

 

#16 22.03.2009 14:09:14

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Jj snad to vydrzi budu hold asi trochu trnout bliz2 Snad to dopadne

 offline 

 

#17 22.03.2009 15:04:23

Wenca24
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 468
Založená vlákna
Místo: Jeseník
Motorka: Transalp, Konopnice
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Este bych mozna mrkl na gufera ve vidlich jestli nepoustijou a zkontroloval loziska v zadnim kole...

 offline 

 

#18 22.03.2009 15:41:42

Navrc.WR-F
Moderátor
Fotogalerie
Příspěvky: 5901
Založená vlákna
Místo: Kósek od Olomóca
Motorka: XT660Z Ténéré , XT660R, Asiawing NC250
Věk: 33
Tel: Redmi Note 8 PRO

Re: Petka ma divnej zvuk...


Jedna blbá rada na řetězovku - mohl bys koupit menši rozetu a větši sekundárni kolečko a dojet to na čtverku - jelo by to rychle, ale při rozjezdu a popojižděni by trpěla asi trocha spojka


http://www.offmoto.com/uploads/6_killer_off.jpg

 offline 

 

#19 22.03.2009 16:02:30

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Wenca24 napsal(a):

Este bych mozna mrkl na gufera ve vidlich jestli nepoustijou a zkontroloval loziska v zadnim kole...

Predni vidle jsou ok netecou aspon neni videt a ted jsem mnenil olej...A loziska v zadnim kole?Nevim slyset nejsou a jde vcelku vpoho...

 offline 

 

#20 22.03.2009 16:04:53

PAvelProvaznik
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 247
Založená vlákna
Místo: Hradec Kralove
Motorka: Xt 600 a KTM 690 SMC-R
Věk: 28
0 0

Re: Petka ma divnej zvuk...


Navrc.TT-R napsal(a):

Jedna blbá rada na řetězovku - mohl bys koupit menši rozetu a větši sekundárni kolečko a dojet to na čtverku - jelo by to rychle, ale při rozjezdu a popojižděni by trpěla asi trocha spojka

Na to asi kaslu skusim stesti...a snad ji budu muset rozhodit az doma...Uz to dela peknejch pat tisic Kilometru tak to snad uz dobzuci az do CR

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů