Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse

#661 09.06.2014 12:28:57

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Joraell
začátečník
Fotogalerie
Příspěvky: 22

" u některých z vás dost pochybuji o vašem duševním zdraví (Raduz, Viteka, Janek) "
" někdo dá motorku nýmandovi, v tomto případě osobně Raduz "

apod...

Ty budeš oblíbenej big_smile Janka bohužel osobně neznám, ale Raduze jo a nejen jeho..A musím říct, že slovo nýmand a Raduz ve spojení s motorkama mi vůbec nejde dohromady. Ten člověk tady kolikrát nejen psychicky, ale hlavně technicky pomohl nemálo lidem včetně mě (ať už osobně, zde na fóru nebo na Skypu). Raduz není malej ješitnej kluk jako já (být to moje stránka, máš banána...) , ale bez znalosti věci a místních poměrů, to skoro vypadá, že jsi sem přišel akorát prudit.

 offline 

 

#662 09.06.2014 12:39:44

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


jirka87:

Registrovaný: 23.10.2008 ano máš jistě pravdu .-)
Nicméně Raduze osobně neznám, ale soudit dle tohoto tématu tak bych pro něj jiné přirovnání jednoduše nenašel. Moc to řešíš.

Janku já po tobě nechtěl žádný přiznání, je to věc každýho zda si ze zkušeností něco vezme ne ? Já 450 už nechci protože po 4letech jsem začal jezdit něco jiného a už mi prostě nesedí navíc finančně/servisně těď preferuju spíše něco nenáročného, protože nemám už tolik času. Na nějaké výlety do Rumunska by byla 450 stále nej. navdíc ja nikdy netvrdil, že 450 je pro každého, konkrétně já osobně ji onehdá koupil jen kvůli penězům, původně jsme chtěl exc 200, ale byl bych hloupej nevzít tehdy poslední novej husaberg za 120.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#663 09.06.2014 12:42:41

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Neřekl bych, že to řeším moc  wink  Přijde človek do restaurace, kde v životě nebyl a ve dveřích prohlásí - vaříte tady tak, že se to nedá žrát...

Takhle mi to jednání připadá...

 offline 

 

#664 09.06.2014 13:07:23

Semis
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3155
Založená vlákna
Místo: východní skoro Pragl
Motorka: DR-Z400SM, EXC 250, TXT 250
6 2

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


m.sedivec napsal(a):

http://autosalon.iprima.cz/vv-mx-450
test od sršně

Ten test od Sršně je opravdu hodně dobrá komedie. Teď nemluvím o tom počasí, to moc nepřálo, ale ty jeho technický lahůdky a informace o motorce to je perla za perlou. big_smile
Nechápu jak mu někdo může ty jeho testy žrát a už vůbec ne na enduru...... myšleno všeobecně..


Dej koním pít...

 offline 

 

#665 09.06.2014 13:27:26

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


jirka87 napsal(a):

Neřekl bych, že to řeším moc  wink  Přijde človek do restaurace, kde v životě nebyl a ve dveřích prohlásí - vaříte tady tak, že se to nedá žrát...

Takhle mi to jednání připadá...

Teď mluvíš o svých příspěvcích v tom vlákně s prasknutým karterem Husaberga? Aneb podle sebe soudím tebe?  V tom případě jsme rád, že jsi procitnul a uvědomil si to.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#666 09.06.2014 13:33:18

jirka87
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1678
Založená vlákna
Místo: :
20 16

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Někdy je jednodušší poskytnout zkrátka jen stručnou odpověď...Stačí, že si odkaz otevře "Joraell"...

http://memeshappen.com/media/created/wwoqbo.jpg

 offline 

 

#667 09.06.2014 13:38:22

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Joraell:

Já se tedy zamyslím.
O své diagnóze jsem dodneška nevěděl, tak jsem s tím moc nepracoval, ale teď, když už jsi mi vše řekl, tak už tedy začnu.
A klidně mi říkej nýmande, já se za žádného obrborce nepovažuju.
Těch oprav jsem vlastně zase tolik neudělal   a6 
Když si tady na tomto bezvýznamném fóru seženeš pár kontaktů (podobných nýmandů), kteří s tímhle strojem co dočinění měli a poslechneš si reference a usoudíš, že to jsou opravdu silné argumenty, které zásadně ovlivní závěrečné souzení stroje, je to taky špatně?

Díky za odpověď.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#668 09.06.2014 13:39:20

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Slušně chlapi, prosím fakt jen slušně. Díky.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#669 09.06.2014 13:52:33

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Jirko skoč si do bazénu, dnes je venku fakt horko.

Raduz TT600r napsal(a):

Joraell:

Já se tedy zamyslím.
O své diagnóze jsem dodneška nevěděl, tak jsem s tím moc nepracoval, ale teď, když už jsi mi vše řekl, tak už tedy začnu.
A klidně mi říkej nýmande, já se za žádného obrborce nepovažuju.
Těch oprav jsem vlastně zase tolik neudělal   a6 
Když si tady na tomto bezvýznamném fóru seženeš pár kontaktů (podobných nýmandů), kteří s tímhle strojem co dočinění měli a poslechneš si reference a usoudíš, že to jsou opravdu silné argumenty, které zásadně ovlivní závěrečné souzení stroje, je to taky špatně?

Díky za odpověď.

Hele není to špatně, dneska je v tomto jasno, ta motorka není žádný zázrak a očividně i majitelé už prozřeli z prvotního opojení, ale v době kdy tohle téma vzniklo, to nikdo z vás nevěděl. Pokud je to s tou motorkou opravdu tak špatný, tak se teď můžete plácnout po ramenou a říct, jo měli jsme pravdu, ale při čtení tohoto tématu od začátku (nevím zda v něm byly některé přizpěvky vymazány) člověk vyloženě nabude dojmu, že ať si říká kdo chce co chce, tak dokud mě ten dovozce motorku nedá na vyzkoušení před barák tak ničemu nevěřím ať to říká kdo chce.  A dovozce to samozřejmě neudělá, takže je jeho přístup směšný a je za blbce.

Editoval Joraell (09.06.2014 13:54:24)


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#670 09.06.2014 14:04:13

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Víš, já možná takové úplně vemínko nebudu, protože jsem s dovozcem několikrát mluvil, znám ho osobně, jakousi bilanci jeho obchodní činnosti jsem viděl, na jím dováženém stroji (jiná typ) jsem se vezl.
Pár věcí, které se ven nedostaly jsem si taky poslechl a to rovnou od něj. Mysli si, co jen uznáš za vhodné, ale já z vody tak často nevařím.
Mimo jiné pracuju s lidma 13let a něco málo už poznám.

Příspěvky pána Profidirekta smazány byly, protože to bylo jeho přání. Možná proto tomu v tuto chvíli jen těžko porozumíš.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#671 09.06.2014 14:07:49

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Raduz TT600r:

V tom případě samozřejmě tohle téma může vyznít úplně jinak, než to bylo původně. Ono tu totiž některé příspěvky od uživatele profidirekt zůstaly.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#672 09.06.2014 14:13:03

Raduz TT600r
.....starosta.....
Fotogalerie
Příspěvky: 11379
Založená vlákna
Místo: Olomouc,Přerov,Lipník
Motorka: NÁMAHA
Tel: 723 151 102
Web

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Vidíš?
Někdy věci nejsou takové, jak na 1. pohled vypadají.
Tak už to prostě chodí.

Přijít a zhodnotit to jen podle toho, co si načteš není tak těžké.
Sehnat ale korektní informace a rozumě je předat dál, to už tak jednoduché není.


Řiť, ať jedeš lip    tel.: 723151102, 587571224

 offline 

 

#673 09.06.2014 14:20:11

Joraell
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1141
Založená vlákna
Motorka: Husky TC 250
Věk: 34
3 7

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Raduz TT600r:
Tak tak svět není jen černobílý osobně bych to téma teda smazal úplně a nechal tu maximálně locknutý úvodní přízpěvek s pár faktama a hotovo, protože v takové formě jako to tu je teď je to takovej ten nekonečněj kostlivec ve skříni.


Nekrmte toho Trolla !

 offline 

 

#674 09.06.2014 15:14:20

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Joraell: Jak píšeš že v tý době nikdo nevěděl ...to je právě tvůj omyl na základě toho že sis "myslel" ... většina těch kdo tu psali už věděli, stroj viděli, jeli vyjíížďku a podobně. To se pak lehko dobereš toho, že tu jsou samí jasnovidci  lol 

 offline 

 

#675 10.06.2014 01:59:42

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Jen pro doplnění, s Brůčou se znám osobně, byl jsem s ním krom jinýho jezdit na jedný "zabarákový" polodence a vím to, že po ujetí několika set metrů byla motorka pro další jízdu nepoužitelná a musela se jet za pomocí nářadí opravit.

Janek silně přehání a laik by mohl po přečtení této informace dospět k závěru, že po ujetí několika set metrů se z motorky stane vrak..............................asi to je Jankův záměr.

Jen to upřesním - motorku jsem ve výjezdu hodil přes hlavu na strom................ano, jsem patlal...............odnesl to blatník (ponechán v lese), ohnutá páka zadní brzdy, která při rovnání praskla a ohnutý šteft řidítek. Blatník jsem neřešil, páka ZA POMOCI NÁŘADÍ opravena, šteft lze srovnat praštěním do řidítek - už jsem to párkrát vyzkoušel.Motorka k Jankovi do servisu dojela a jediná NEPOUŽITELNÁ věc byla zadní brzda. Potom jsme spolu s Jankem najeli několik kilometrů a Číňan projel to, co Janek s Bergem..............samozřejmě opravdu ostré enduro to není. Stroj bych přirovnal k Suzuki DRZ a nemyslím, že by to byla úplná zoufalost.

Janku, když jsi táhnul na laně mojí Yamahu, protože nedojela, ani nechci domýšlet, co napíšeš k této japonské značce. Číňana jsi viděl max. deset hodin, najel na něm dvacet minut a už hodnotíš - já s tvým Bergem nevyjel ani kopec, protože jsem ho zahodil (přestože jsem to s Číňanem vyjel), ale nikdy bych tu motorku nehodnotil - nejelo se mě na něm dobře, což ale není žádná vypovídající hodnota. Teď mám najeto cca 2000km, odjeté všechny offroadmaratony v kategorii dříve narozených bezlicenčních patlalů  v tomto roce, a zjišťuji, že za mnou dojíždějí i značkové stroje. Takže stroj pro ježdění v terénu. Hard enduro to není, ale zajet to s tímto strojem lze. Že to neumím, to je jiná.

Editoval Brůča (10.06.2014 02:07:00)

 offline 

 

#676 10.06.2014 10:06:39

Storeman
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 528
Založená vlákna
Místo: Týn nad Vltavou
Motorka: KTM 350 Freeride a BMW F650 GS Dakar
Věk: 61
Tel: 728173269
Web
0 0

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Koukám, že to sklouzlo k tomu, že se nehodnotí motorky ale lidé. hmm 

A proto bych napsal, že nelze říci zda jde o motorku dobrou anebo špatnou, ale o motorku vhodnou a nevhodnou.

Pro perfektcionalistu který dokáže z motorky vyždímat maximum je asi nevhodná!

Pro pohodáře který se hlavně vozí pro radost je vhodná!

Podobně je na tom Freeride!


Ze silnice do terénu a zase zpátky.

 offline 

 

#677 10.06.2014 10:34:30

MikiberG
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1875
Založená vlákna
Motorka: HusaberG
Web
28 5

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


A já to ještě zjednoduším: za ty peníze je to málo muziky, víc starostí než zábavy...

 offline 

 

#678 10.06.2014 12:52:35

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Joraell:
Klidně můžeš pochybovat o mém duševním zdraví, ale budu si stát za tím, co jsem napsal. Motorka se nabízí nedaleko od nás a zatím neznám nikoho z okolí, kdo by do ní šel.
Jak psal Janek, za menší cenu jsem osobně koupil Betu 2006 , do motoru ještě šáhlé nebylo a možná ještě chvíli nebude. Vloni jsem najel kolem 90 Mth jen v terénu. Jsem možná obyčejný mrdal, který jí nedává, jak závodník, ale pochybuji o tom , že by mi VV450MX udělala tolik radosti jak Beta a tak spolehlivě fungovala.
Každý je strůjcem svého štěstí a je jen na každém, jakou si zvolí cestu.

 offline 

 

#679 10.06.2014 15:04:46

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Janek: Vše mám popsané k motorce na M.cz..............kdo si to chce najít, najde. Spojku jsem spálil svojí blbostí - co je se zadním nábojem nevím?- je tam pořád to, co jsem koupil od Honzy, záruky nebyl problém - oprava starteru do třech dnů, odešla volnoběžka - to samé a přerušovač blinkrů - to bylo dokonce na počkání. Spotřební materiál byl okamžitě a na nic jsem nemusel čekat. Jestli Honza některé opravy platil nevím, ale já jsem p. Vizingrovi vysvětlil, že pokud bude motorka v záruce, bude jí opravovat - a musím konstatovat, že se k dané situaci postavil čelem a nemám s ním žádný problém. Všechny mnou reklamované závady byly uznány.

Na motorce jsem měnil blatník, páčku přední brzdy, zadní brzdy, blinkr, startovací tlačítko s chcípákem, lamely spojky, blatník centrálu, ložiska v přepákování a starter.

Vše jsem porozbíjel ježděním - přepáčko i s čepama jsem dostal grátis a při stížnosti na horší startování jsem dostal větší starter za cenu cca 1500Kč, abych to vyzkoušel......................takže za mojí osobu zatím spokojenost.
Za průměrný plat jsem stroj nekoupil, to jsi asi slyšel něco špatně, ale bylo to za cenu, za kterou jsem byl ochoten to všemi popisované riziko podstoupit. Nikdy jsem netvrdil, že je to špičkový stroj, nebo že by dokonce převyšovala konkurenci.

Zase je pravda, že netvrdím, že se to po pár set metrech stane nepojízdné, že je to měkké a je nutno vozit s sebou kladívko na rovnání, že to má plasty co nic nevydrží a pod.  Nové bych si to asi nekoupil.............ale to bych si nekoupil nic, protože vše je jako nové předražené - tím myslím všechny značky, ale kdyby jsi mě položil otázku, zda bych si to koupil znovu, odpověděl bych ti že ano. Přeber si to jak chceš.

A že není nic dokonalé - to je snad všem jasné. Vždyť i Bergy pořád upravujete - vodní pumpy, rolny, pružiny ventilů, PDS kloubky, nerez rozpěrky, snímače tacho a pod. - to je také enduro a patří to k tomuto způsobu trávení volného času. Kdyby nás nebavilo se v tom vrtat, budeme čumět třeba na fotbal a nadávat na trenéry a rozhodčí. Každý jezdíme jiný level, takže to co by nevyhovovalo tobě je pro jiného dostatečné. A já tento stroj beru jako přechod od tupého k ostré - blíží se to k ostré za cenu provozu srovnatelné s tupou. Sám jsi tvrdil, že tě do terénu přivedla Yuki TR 200 a vše po dobu několika let fungovalo na jedničku................pravděpodobně by se i zde našlo mnoho lidí, co by nesouhlasili a tvrdili, že Yuki má s endurem společné snad jen palivo, co se leje do nádrže..........a přesto jsi tento motocykl nezatratil, protože vyhovoval tomu, co jsi od něho očekával a užil jsi si na něm zábavy stejně jako na Bergovi. Je to vždy jen o úhlu pohledu - sklenice může být poloprázdná, nebo poloplná...........a přitom bude stále tatáž.

 offline 

 

#680 10.06.2014 15:16:57

Brůča
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 253
Založená vlákna
Místo: Plzeň
Motorka: BMW R 1150 GS,BMW K 1200 GT,Triumph 955i RS
Věk: 51
Tel: funkční
0 0

Re: Sebrané info o VVMX450 nejen od prodejce + diskuse


Pár informací pro ty, co to zajímá.
Motorku jsem si pořídil - model 2013
Úpravy - karburátor Keihin (volitelná nabídka dovozce),výfuk Creptus, zaslepení ekoventilu, větší přední kotouč, změna převodu (více do síly), montáž ventilátoru chladiče, montáž bástrů s výztuhou, nástavce řidítek, spojka Rekluse, vyprošťovací popruhy, prodloužení klíče spojky a pod. .......prostě individuální přizpůsobení pro účel použití.
Jezdím enduro, mx tratě nevyhledávám, a spíše stylem co ještě jo a co už ani náhodou (a protože nic neumím, motorka dostává dost záhul)
Protože se pořád válím, bástry nutností - výztuhy chladičů zatím neřeším, protože jsem stále někde zakopán, ventilátor nutností - protože necítím správnou trakci, Rekluse velkou berličkou. Je mě 46let a terénní motorku ojíždím druhým rokem - takže se to lepší jen velmi pomalu.
Motorka najeto cca 2000km.....závady a zkušenosti z provozu
800km přestal točit starter (opraveno v garanci do třech dnů)
900km gufera vidlic materiál dodal dovozce (opraveno svépomocí)
1300km volnoběžka starteru (opraveno v garanci do třech dnů)
1500km přerušovač blinkrů (opraveno v garanci na počkání)

Průběžně: uklepané mínus od baterie - svépomocí, proklepané vodiče u krku řízení - svépomocí, spálená spojka (závody v Ředhošti) nahrazeno Rekluse - svépomocí, nedobíjelo - zkorodovaný kontakt ve štekru, promazání přepáčka a výměna ložisek, výměna ložisek přední kolo - material dodal dovozce, práce svépomocí........takže spíše provozní údržba.

Kupoval jsem spotřebák - blatník, páka brzdy, páčky, plyn. rukojeť, žaluzie chladičů, zadní světlo s podblatníkem, tlačítko starteru s vypínačem zapalování, blinkr........prostě to, co jsem dojebal padáním.

Motorka projede více, než dovolí moje hlava. Výkon dostatečný, dobře dávkovatelný, podvozkově těžší na předek (oproti YZ, kterou občas ještě provětrám), zvýšenou péči bych doporučil elektroinstalaci a mazacím místům........asi v Číně namají vazelínu.

Hodnocení po cca 2000km v terénu (body 1 - 10)
Motor 9
Podvozek a nastavení 7
Startování 8
Brzdy 6
Spojka 3 (opravdu tuhá - na jeden prst zapoměňte)
Kola,špice 7
Plasty 7
Elektroinstalace 4
Ergonomie 9
Cena ND a dostupnost 1O

Na hardenduro těžké na MX také a na dnešní dobu nestíhající podvozek. Motorku bych nejspíše přirovnal k trošku lepší Suzuki DRZ 400 S za super cenu. Pro opravdu závodní nasazení požaduje pár úprav, kde jejich cena dorovná ve výsledku cenu konkurence a jedinou výhodou zůstane cena ND. Stále více se přesvědčuji, že pro moje využití byla koupě dobrou volbou.

Snad jsem někomu usnadnil rozhodování - ať už pro a nebo proti.

Toto jsem sem s dovolením překopíroval z M.cz - je to příspěvek z 16. dubna a jestli má někdo dojem, že chválím svůj ocas, tak je mě ho líto.

Končím k tomuto tématu a prosím nechte zapadnout toto téma do historie tohoto vebu - myslím, že zlé krve už nadělalo toto téma dost - jestli bude mít někdo zájem o info, rád je poskytnu, bude-li se někdo chtít svést, ať přijede, vyměníme si stroje a můžeme polemizovat o konkrétních věcech. Postupně se budu snažit doplňovat info na M.cz, zde je mnoho enduráků, ke kterým nepatřím, neboť jsem si pořídil čínu a takovým je potřeba ukázat správný směr a pořádně vyčinit. Slibuji před svými druhy, jako jiskra jasná, že už to víckrát neudělám.

Editoval Brůča (10.06.2014 15:28:01)

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů