Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

XR 400 usměrňovač s Kondikem

#1 06.09.2012 23:17:25

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

XR 400 usměrňovač s Kondikem


Chlapi, potřeboval bych poradit na xr mi jde do obrysovek a klaksonu jen 2V podle měření a hlavní světlo funguje normálně, asi bude vadný ten regulator, nevíte kde se dá koupit a popřipadě jestli je špatný ten regulator nebo jen ten kondik? Diky


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/3032_regulator_xr.jpg

 offline 

 

#2 07.09.2012 07:13:35

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


LukysXR:

kondík je tam jen na vyhlazení, tím to nebude a pokud ti na světlo jde normálně 12V - 14V a na obrysovky a klakson jen 2V.... hledal bych to v přepínači


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#3 07.09.2012 12:24:05

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


keď už je tu táto téma nedá mi sa nespýtať : keď mám odpojený ten regulátor aj s kondíkom budú mi fungovat  smerovky ? dikes

 offline 

 

#4 07.09.2012 14:09:56

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso:

princip regulátoru je, že do něj jde napětí střídavé z alternátoru a vychází usměrněné pro světla... na vstupu musí být vždy více, tak aby to umělo udělat 12V-14V

pokud je jen odpojený, nepůjde nic, poku ho propojíš, půjde ti střídavé napětí cca 26V do žárovky a ta to nevydrží.... CDI už vůbec ne.....


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#5 07.09.2012 16:22:12

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


Chlapi tak problem je vyřešen, byl špatný ten kondenzátor vedle toho regulatoru, dnes jsem koupil(89kč) přepájel a vše funguje jak má svitim troubím  a1 

Editoval LukysXR (07.09.2012 16:22:42)

 offline 

 

#6 07.09.2012 17:46:53

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


Suchman napsal(a):

duso:

princip regulátoru je, že do něj jde napětí střídavé z alternátoru a vychází usměrněné pro světla... na vstupu musí být vždy více, tak aby to umělo udělat 12V-14V

pokud je jen odpojený, nepůjde nic, poku ho propojíš, půjde ti střídavé napětí cca 26V do žárovky a ta to nevydrží.... CDI už vůbec ne.....

suchman ale ja ho tam nemám vôbec jednoducho odpojený aj ten kondík a svetlá svietia aj motorka ide tak ako má, preto sa pýtam, ja že je tam ten ragulátor nato aby tam nekolísalo napatie ako na jawe napríklad, že keď pridáš svieti viac...tie staršie XR nemali ten regulator vôbec, chcem dať na moju XR smerovky už mám aj prerušovač z XL len neviem či to bez toho pojde .

 offline 

 

#7 07.09.2012 18:39:53

Suchman
Administrator
Fotogalerie
Příspěvky: 4498
Založená vlákna
Místo: Brno
Motorka: ETX50, TT600R(e), XR600R, NX650, Betta 207,210
Věk: už moc
Tel: 774 817 423

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso:

kua musím kouknout na zapojení, teď jsi mě dostal okok 


Zkušenost je věc, kterou získáš až potom, cos ji potřeboval.

 offline 

 

#8 07.09.2012 20:03:36

enduro600
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 186
Založená vlákna
Místo: Komárno
Motorka: Honda XR600(úprava SM) a Suzuki drz400e
Věk: 27
1 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso napsal(a):

Suchman napsal(a):

duso:

princip regulátoru je, že do něj jde napětí střídavé z alternátoru a vychází usměrněné pro světla... na vstupu musí být vždy více, tak aby to umělo udělat 12V-14V

pokud je jen odpojený, nepůjde nic, poku ho propojíš, půjde ti střídavé napětí cca 26V do žárovky a ta to nevydrží.... CDI už vůbec ne.....

suchman ale ja ho tam nemám vôbec jednoducho odpojený aj ten kondík a svetlá svietia aj motorka ide tak ako má, preto sa pýtam, ja že je tam ten ragulátor nato aby tam nekolísalo napatie ako na jawe napríklad, že keď pridáš svieti viac...tie staršie XR nemali ten regulator vôbec, chcem dať na moju XR smerovky už mám aj prerušovač z XL len neviem či to bez toho pojde .

Ja mám tiež dorábané smerovky na xr-prepínač a prerušovať z XL. Keď som mal nefunkčný ten kondenzátor tak mi smerovky len svietili. Potom sa vymenil za nový a odvtedy blikajú  ano 

 offline 

 

#9 07.09.2012 20:36:34

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


enduro600 napsal(a):

duso napsal(a):

Suchman napsal(a):

duso:

princip regulátoru je, že do něj jde napětí střídavé z alternátoru a vychází usměrněné pro světla... na vstupu musí být vždy více, tak aby to umělo udělat 12V-14V

pokud je jen odpojený, nepůjde nic, poku ho propojíš, půjde ti střídavé napětí cca 26V do žárovky a ta to nevydrží.... CDI už vůbec ne.....

suchman ale ja ho tam nemám vôbec jednoducho odpojený aj ten kondík a svetlá svietia aj motorka ide tak ako má, preto sa pýtam, ja že je tam ten ragulátor nato aby tam nekolísalo napatie ako na jawe napríklad, že keď pridáš svieti viac...tie staršie XR nemali ten regulator vôbec, chcem dať na moju XR smerovky už mám aj prerušovač z XL len neviem či to bez toho pojde .

Ja mám tiež dorábané smerovky na xr-prepínač a prerušovať z XL. Keď som mal nefunkčný ten kondenzátor tak mi smerovky len svietili. Potom sa vymenil za nový a odvtedy blikajú  ano 

ok dikes takže môžem rovno zhanat ten regler a kondik, z XL by to malo hadam pasovat, a vravíš že na XR prepínač teraz neviem či mám origo ale je tam žltý gombík na trúbu je to ono ?

 offline 

 

#10 07.09.2012 21:17:53

enduro600
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 186
Založená vlákna
Místo: Komárno
Motorka: Honda XR600(úprava SM) a Suzuki drz400e
Věk: 27
1 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso napsal(a):

enduro600 napsal(a):

duso napsal(a):

suchman ale ja ho tam nemám vôbec jednoducho odpojený aj ten kondík a svetlá svietia aj motorka ide tak ako má, preto sa pýtam, ja že je tam ten ragulátor nato aby tam nekolísalo napatie ako na jawe napríklad, že keď pridáš svieti viac...tie staršie XR nemali ten regulator vôbec, chcem dať na moju XR smerovky už mám aj prerušovač z XL len neviem či to bez toho pojde .

Ja mám tiež dorábané smerovky na xr-prepínač a prerušovať z XL. Keď som mal nefunkčný ten kondenzátor tak mi smerovky len svietili. Potom sa vymenil za nový a odvtedy blikajú  ano 

ok dikes takže môžem rovno zhanat ten regler a kondik, z XL by to malo hadam pasovat, a vravíš že na XR prepínač teraz neviem či mám origo ale je tam žltý gombík na trúbu je to ono ?

Na xl asi nieje kondík, je tam iba ten regulátor pokial dobre viem. Ale niesom si istý. No ja som mal origo na xr-žltý gombík na trúbu, on/of na svetlá a tlmené dialkové. Na smerovky  tam prepínač nebol  ne  preto som dal z xl. Ale trebalo to prerobiť lebo nepasovala koncovka. Ja som tam ani káble na smerovky nemal,vôbec nič. Kamoš mi to všetko musel ponaťahovať, trvalo to chvílku.

Editoval enduro600 (07.09.2012 21:18:37)

 offline 

 

#11 08.09.2012 00:55:19

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso:

No co se tyká směrovek, tak to nevím jak to je, ale je to téma zajimavé i pro mně, protože do budoucna je tam chci taky dát, ale moje XR od vyroby blinkry nemnělo, tudiž nemám ani ovladač na řiditkách s blinkrama, ale ty ho asi taky nemáš když máš žlutý trubel tak jak já, mám tam ovladač na vyp., obrys, světlo, nad tím přepinač na tlumené - dalkové a dole žlutý na klakson. Ale co obnaší montáž blinkru na starší XR (bilé), by mně taky zajimalo, nebo spíš kde to přijde zapojit, vím, že musím vyměnit ovladač na řiditkách za ovladač s blinkrama, někde umistit přerušovač, blinkry, ale nevím kam připojit celý rozvod, jako na napajení. smile Jinak já jsem na elektriku Lajk, stím, že mi obrysovky a trubel nešel, jediné co šlo HL. světlo, jsem bojoval usilovně měsíc až jsem došel po stupně vylučovací metodou k tomu regulatoru s kondenzátorem, domnival jsem se, že jediné neprověřené muže byt ten kondík s usměrňovačem, tak jsem doufal, že regulator je dobrý a šel jsem koupit ten kondík...no a XR funguje, je to jak zázrak po tak velkém usilí a času nad tím straveném.

 offline 

 

#12 08.09.2012 13:32:16

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


LukysXR:

tiež tam mám problém, svieti mi iba predné svetlo zadné nesvieti vôbec, je to strašne divne zapojené so schémou to nemá nič a ten regler aj kondík tam nemám vôbec  hmm  zapojenie smeroviek pre XR je aj v original manuále je tam schéma ako to zapojiť a dúfam že nebude treba navinúť samostatne cievku pre smerovky, ešte tam chcem dorobiť aj kontrolku neutrálu to mali zase  NX 650 dominátori tak hadám to elektrika utiahne  ano 

 offline 

 

#13 09.09.2012 20:58:31

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso:A to chceš zapojit kam ten spinač neutralu? Jinak se zapojením elektriky moc nepomužu, neznám to moc. a11 

 offline 

 

#14 10.09.2012 15:05:32

enduro600
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 186
Založená vlákna
Místo: Komárno
Motorka: Honda XR600(úprava SM) a Suzuki drz400e
Věk: 27
1 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso napsal(a):

LukysXR:

tiež tam mám problém, svieti mi iba predné svetlo zadné nesvieti vôbec, je to strašne divne zapojené so schémou to nemá nič a ten regler aj kondík tam nemám vôbec  hmm  zapojenie smeroviek pre XR je aj v original manuále je tam schéma ako to zapojiť a dúfam že nebude treba navinúť samostatne cievku pre smerovky, ešte tam chcem dorobiť aj kontrolku neutrálu to mali zase  NX 650 dominátori tak hadám to elektrika utiahne  ano 

Cievku na smerovky zvlášť nebude treba, teda ak to nemáš prerábané. Ohladom kontrolky na neutrál aj ja som ju chcel ale neviem odkial sa napája, neikde som čítal, že z riadiacej jednotky. Ak na to prídeš tak daj vedieť  cool 

 offline 

 

#15 08.11.2012 19:40:07

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


Nazdar, mohol by som niekoho s XR 600 poprosiť že by mi pozrel ako je zapojený regulátor rectifier ? (ten s kondíkom) . Mám totiž problém že mi nejde brzdové svetlo pritom to mám zapojené podla schémy, jedine čo mi neni jasné sú tie dva uštiknuté káble (na foto) kam majú ísť ? Možno je to regler z XL ale to by nemalo vadiť či ? Kondík je napojený na zelený a čierny kabel čo ide priamo z toho regla, je to origo konektor ja som dokupil ten regler aj s kondíkom a iba som to napojil, tie odštiknuté tam už boli na moto patria k elektrike...ešte jedna vec, je jedno ako je zapojený ten kondenzátor ? Tie dva kable čo idú na kondík môžu byť napajné lubovolne ? dik


http://www.offmoto.com/uploads/thumbs/2676_snimka0521.jpg

 offline 

 

#16 08.11.2012 20:33:28

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso:

Ahoj k tomu kondiku, zapojené by to mnělo být zelený jako - mínus pol. Zbytek co máš nevím. smile 

 offline 

 

#17 08.11.2012 21:18:44

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


LukysXR:
dik za reakciu ale XR nemá baterku...či ten kondík by mal byť tiež označený ?

Editoval duso (08.11.2012 21:19:28)

 offline 

 

#18 08.11.2012 23:00:33

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso:Ano Xr nemá baterku, já jsem koupil nový kondik a na něm jsou dva vývody, tobě trčí dva dráty s regulátoru 1 zelený (-) a černý, na kondíku by mnělo být označení směřujici k jednomu vývodu (-) Já to mněl označené: ...-...-...-... a tohle označení bylo jen na jedné straně u jednoho vyvodu, tak právě na ten s tím bočním označením jsem připojil zelený drát a na druhý černý. Tohle značení nemusí byt na každém kondiku stejna, ale nějak to tam označené musí byt. Hlavně ho nezapoj opačně vyk! Pak by jsi musel koupit nový smile Snad ti to pomuže.

 offline 

 

#19 09.11.2012 09:40:36

duso
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 619
Založená vlákna
Motorka: XR600 97
Věk: 29
2 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


LukysXR:

ok dik za info to som potreboval počuť  ano  inak ja tam nemám žiadne označenie respektive je už zošúchané tak preto sa tak blobo pýtam , a tie dva odštiknuté dráty čo sú na foto nevieš kam zapojiť ? Podla schémy XR by tam nemali byť inak všetko v schéme sedí s elektrikou okrem týchto dvoch  ou1 

 offline 

 

#20 09.11.2012 17:51:44

LukysXR
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Místo: Vsetinsko
Motorka: Honda XR 400
0 0

Re: XR 400 usměrňovač s Kondikem


duso:Když tam nemáš označení, tak to musíš zkusit zapojit - pokus omyl. Pak by jsi musel za cca 90kč koupit nový, který už máš značený z boku, ale pokud ti fungují obrysové, brzdové světla a klakson, tak by jsi mněl mít regulátor, kondík i zapojení v pořádku, jak jsem pochopil, že ti nejde jen brzdové světlo, tak to by mněl být problém někde jinde než v tomhle. Ty dva kable nevím takhle z fotky kam patří a dival jsi se kam vedou(k čemu)???

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů