Off-Road Forum OFFMOTO.COM Off-Road Forum OFFMOTO.COM

Rychlé hledání

ENDURO - CROSS

ČTYŘKOLKY

MOTOTURISTIKA

Cestování (126)
Srazy (72)
Výlety (114)

MOTOSPORT :: ZÁVODY

INZERCE : Motocykly

INZERCE : Ostatní

REKLAMA

Kupní smlouva na ostrou motorku?

#1 18.06.2012 11:17:41

Drake89
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 233
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TXC 450 ´09 Husqvarna FC 250 2016
Věk: 31
3 0

Kupní smlouva na ostrou motorku?


Zdravim, chtěl bych se zeptat, jak mám sepsat kupni smlouvu při prodeji ostrého endura (4T). Mám totiž strach, že to koupí nějakej "magor", kterej bude srát na údržbu, výměnu oleje, atd. a když se mu to kousne, nebo něco podobnýho, tak po mě bude chtít nějaký peníze a budou s tím zbytečný problémy.

 offline 

 

#2 18.06.2012 11:28:49

myš
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 155
Založená vlákna
Motorka: exc300
0 0

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


Drake89:
Na motorkářích.cz v sekci bazar,pravej sloupec je vzor kupní smlouvy ke stažení stačí vypsat a vytisknout.
Já při prodeji píšu vždy vše jak je,co je uděláno co není jak je to jetý atd.
Pokud vše napíšeš podle pravdy a u tebe se toho nebojím tak se myslím nemáš čeho bát.
Já kdybych chtěl zpět 4t tak tvoji husku koupím hned a bez obav ano 
Přeju at dobře prodáš.

 offline 

 

#3 18.06.2012 11:51:38

C.J.
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 2580
Založená vlákna
Motorka: EXC 450 05
Věk: 36
13 1

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


Lepší je je do smlouvy uvést


Kupní smlouva uzavřená podle § 501 občanského zákoníku

Prodávající:                     Kupující:

uzavírají za podmínek dále dohodnutých tuto kupní smlouvu.
.......
Kupující prohlašuje, že je řádně seznámen s technickým stavem motocyklu včetně technické dokumentace a je seznámen s obsluhou a údržbou motocyklu. Kupující bere na vědomí a souhlasí s tím, že motocykl je prodáván jak stojí a leží, že se jedná o ojetý motocykl, jehož stav a opotřebení odpovídá stáří a způsobu použití.
Prodávající prohlašuje, že si není vědom dalších závad, skrytých vad, ani jiných skutečností, které by ovlivňovaly provozuschopnost nebo bezpečnost provozu motocyklu, a uvádí, že jím uvedené údaje o stavu motocyklu jsou pravdivé.
...

To je jediná méžnost jak prodat věc "bez záruky".

   

http://iuridictum.pecina.cz/w/Jak_stoj% … 5%BE%C3%AD

 offline 

 

#4 18.06.2012 12:03:25

foxdive
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3324
Založená vlákna
Místo: UH
Motorka: exc 300
Věk: 31
8 6

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


podle zakona je zaruka 1rok na skryte vady atd.vetsinou to nikdo ale neresi protoze je to docela slozity dokazovani s nejistym vysledkem,pokud natrefis na debila tak to to nemine,vetsinou uvadim do smlouvy ze pokud odstoupi od smlovy z duvodu reklamace nebo tak tak za kazdy km uctuju nejaky penize+sazba za den treba 2procenta za den,je to taky napadnutelny ale aspon si to kazdy rozmysli,toto uvadim pokud se me ten clovek opravdu nezda vetsinou to ale neresim protoze si to vetsinou berou lidi co znam


Radši ségra v bordelu než brácha na japonský motorce
život je příliš krátký na to,abych čekal 4 doby smile

 offline 

 

#5 18.06.2012 13:53:43

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


Stačí smlouva:
http://motoshit.cz/wp-content/uploads/2 … ocykl1.pdf
Jednoduchá, dostačující, na co 3 stránkový lejstra. Vypsat vše podle pravdy, stejně nevím, jak by se prokazovaly nějaké skryté vady u ostré moto. Nechat provézt zkušební jízdu, peníze do ruky a alou koupit nový stroj ano 
Takto jsem vyplnil bod 4 o technickém stavu např, já:
4.    Popis technického stavu motocyklu:
stav tacho:    Kolem 280-300 Mth, nelze doložit, nefunkční tachometr
motor:    Funkční, vyměněny sací ventily, přebroušena hlava, vyměněn olej a filtry.
spojka:        Funguje bez problému
převodovka:    Řazení funguje bez zjevných vad
brzdy:    Funkční, destičky 50 %
pružící a tlumící jednotky:    Přední tlumiče po repasi, zadní horší, rychlý odskok
rám:    Bez zjevných vad
lak – barva:    oranžová
el. příslušenství:    Pouze klakson, přední a zadní světlo
akumulátor:    Funkční, stáří 2 roky
pneumatiky (přední / zadní) %    Ojeté na 50 %
nehody (těžké / střední / lehké)    Běžné pády v terénu, proražený pravý chladič, opraven, popraskaný přední blatník a levé prso, dány náhradní k moto
počet držitelů dle TP:    Nelze určit, vydán druhopis TP, na něm druhý
    Stav vozidla odpovídá stáří a provozu vozidla v terénu- různé oděrky, natrhlé sedlo, chladiče částečně deformované.. Na jaře dána nová řetězovka, promazány ložiska a kyvka, v zadním kole nové ložiska. Chladič doplněn ventilátorem, ve výjezdech docházelo k přehřívání.

Editoval viteka 32 (18.06.2012 14:39:26)

 offline 

 

#6 18.06.2012 16:15:27

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


důležité je tam napsat že prodávaš věc jak "stojí a leží"  jak psla C.J. je to právnická klička defakto tímto lze obejít nárok na záruku. Jinak bych ještě doporučil zapsat, že byla provedena zkušební jízda a kupující byl tímto seznámen s aktuálním stavem motocyklu. Pokud se moto nevysype hned druhý den, tak někdo těžko dokáže, že to byla skrytá vada.
1. tě musí dát k soudu, 2. musí dodat znalecký posudek, který bude prokazovat, že se jedná o skrytou vadu, 3. ty doložíš svůj posudek, který bude říkat opak, 4. soud nařídí nezávyslí posudek. Jen za předpokladu, že to bude naprosto jasné, že se jedalo o skytou vadu, což je téměř nemožné dokázat, by mohlo dojít k tomu, že soud dá za pravdu kupujícímu. Tak či tak budou náklady na soudní řízení, znalce a právníky daleko vyšší než cena motorky a je potřeba si uvědomit, že i když dotyčný vyhraje tak sice bude tomu kdo prohrál nařízeno uhrazení nákladů, ale pouze do výše obvyklé ceny ne vše. Takže náklady na znalce a svého právníka, které se nevejdou do částky, kterou určí soud bude muset doplatit ze své kapsy. Takže i kdyby vyhrál, tak si vlastně nic nepomůže. A zapoměl jsem říci, že se to bude táhnout několik let.

 offline 

 

#7 18.06.2012 21:02:53

Mišák ttr600
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 1802
Založená vlákna
Motorka: TT600R
Věk: 31
19 1

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


C.J.:

Toto je nejdůležitější odstavec kupní smlouvy.


Nejpěknější zásah do přírody je drapákem.

 offline 

 

#8 18.06.2012 21:09:24

Fru
Bahnomil
Fotogalerie
Příspěvky: 777
Založená vlákna
Místo: Doma
Motorka: Kawasaki KX 250
Věk: 24
Tel: 158
2 0

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


C.J.:

Good zapisuju si.  ano 

 offline 

 

#9 19.06.2012 09:07:48

Drake89
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 233
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TXC 450 ´09 Husqvarna FC 250 2016
Věk: 31
3 0

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


Parada, dikec borci.  ano O motorku nemam strach, vim ze na ni je vse ok (krome dvou plastu a retezovky, na ktery stejne davam slevu), takze nemam co tajit a s cistym svedomim ji muzu prodat.
Slo me jen o to, ze mam strach, aby to nekoupil nejakej exot, kterej bude srat (bud schvalne nebo vlastni blbosti) na vymenu oleje, cisteni vzduchacu, preventivni kontroly/vymeny dilu a takovyhle veci a pak mu neco odejde a bude to pak hazet na me a31  Prece jen to neni silnicni motorka s vymenama po 6tis km, takze o to musi clovek jinak pecovat.. heart 

Dik za vzory a rady, nejak to podle vas sesmolim, sice verim, ze to nebude potreba uplatnit, ale chcu mit klidny spani  ano 

 offline 

 

#10 19.06.2012 09:26:16

viteka 32
Veterán
Fotogalerie
Příspěvky: 3345
Založená vlákna
Místo: Kocábov
Motorka: Beta 525 RR, Suzuki VS 800 Intruder
Věk: 54
Tel: mám
18 3

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


Drake89:
Taky jsem včera prodal svou KTM 525 , která zažila dost v terénu, nikdo se s tím nemazlil. Jestli budu mít klidné spaní nevím, je to kámoš, co bydlí kousek ode mne, jezdíme spolu na výjezdy a je u nás pečený, vařený. takže Káťu budu mít stále na očích.  a30 
Použil jsem smlouvu z mého odkazu, s tím, že jsem doplnil body 5a6:

  5.   Prodávající prohlašuje, že jím uvedené údaje o stavu motocyklu jsou pravdivé.
      Prodávající dále prohlašuje, že si není vědom dalších závad, skrytých vad, ani jiných skutečností, které by ovlivňovaly provozuschopnost nebo bezpečnost motocyklu.

6.    Kupující prohlašuje, že je seznámen s technickým stavem motocyklu včetně technické dokumentace a je seznámen s obsluhou a údržbou motocyklu. Kupující bere na vědomí, že motocykl je prodáván jak stojí a leží, že se jedná o ojetý motocykl, jehož stav a opotřebení odpovídá stáří a způsobu použití, tak jak je uvedeno v článku 4.

Editoval viteka 32 (19.06.2012 09:30:54)

 offline 

 

#11 19.06.2012 10:18:27

Drake89
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 233
Založená vlákna
Motorka: Husqvarna TXC 450 ´09 Husqvarna FC 250 2016
Věk: 31
3 0

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


viteka 32: Ta moje motorka uz taky neni zadna lestenka, prece jen to je ostry enduro a podle toho se s ni taky jezdi. A taky to je rocnik 2006, takze za ty leta uz posbirala peknejch par sramu z padu ve vyjezdech, od klacku, keru, kameni.. proste klasika, ale po technicky strance je v poradku.

No a ja bych ji radsi prodal nekomu znamemu, protoze bych aspon vedet, ze ji da peci (snad), kterou potrebuje, takze by mela slouzit i dal bez problemu.. 
I kdyz zase na druhou stranu je blby se divat kazdou vyjizdku na svou motorku, ktera vlastne uz tva neni..  Je to boj heart 

 offline 

 

#12 19.06.2012 16:42:03

skodavrs
Bahňák
Fotogalerie
Příspěvky: 384
Založená vlákna
Místo: Mělník
Motorka: HQ TE 450-09, GSX 1400, CPI ARAGON 50
Věk: 36
Tel: 777769755
4 0

Re: Kupní smlouva na ostrou motorku?


no když to prodáš někomu cizímu, tak zase víš, že nebudeš poslouchat kecy když se něco stane. Samozřejmě máš lepší pocit když to prodáš někomu koho znáš a víš, že se o ni bude starat a moto bude ještě roky jezdit. Vše má své pro a proti. Také jsem teď prodal tu svou a nakonec klukovi od nás tak doufám, že také bude vše ok. Já jsem ji měl zánovní a opěčovávla jsem ji, ale nikdy nevíš, do motoru nevydíš.

 offline 

 

REKLAMA

Zápatí

Statistika

TOPlist

Copyright © 2007 - 2014 OFFMOTO.COM | Ochrana osobních údajů